MENÜ

Almanya Cumhurbaşkanı

Almanya Cumhurbaşkanı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Almanya Cumhurbaşkanı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Almanya Cumhurbaşkanı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 13.217 Almanya Cumhurbaşkanı haberi bulunmuştur.

Almanya Cumhurbaşkanı Haberleri

Berlin Duvarı’nın yıkılışının 30’uncu yılı

Berlin Duvarı’nın yıkılışının 30’uncu yılı

Almanyayı Doğu ve Batı olarak ikiye bölen Berlin Duvarı’nın yıkılışının 30’uncu yılı törenlerle anıldı.

10.11.2019Dünya
Berlin Duvarının yıkılışının 30. yılı dönümü etkinlikleri başladı

Berlin Duvarı'nın yıkılışının 30. yılı dönümü etkinlikleri başladı

Almanya'da Berlin Duvarı'nın yıkılışının 30. yıl dönümü için düzenlenen etkinlikler başladı.

9.11.2019Dünya
‘Cinayete anlayış gösteren suça ortak olur. Nokta’

‘Cinayete anlayış gösteren suça ortak olur. Nokta!’

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, Almanya’da demokrasinin geleceği üzerine endişeli olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Steinmeier, Kassel Valisi’nin ırkçı saldırıya kurban gitmesine gizlice sevinenler olduğuna dikkat çekti.

8.11.2019Avrupa
‘Göçmen olarak buralara gelmek kolay olmadı’

‘Göçmen olarak buralara gelmek kolay olmadı’

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, Bellevue’de düzenlediği ‘Bölünmüş Öyküler / Doğu Batı Başarı Reçeteleri’ adlı toplantılar kapsamında bu yıl, Michelin yıldızlı iki aşçıyı davet etti. Türkiye kökenli Ali Güngörmüş ile Doğu Alman Maria Gross.

6.11.2019Avrupa
Hitler’e en büyük direnişi gösteren Elser adına anıt

Hitler’e en büyük direnişi gösteren Elser adına anıt

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, Hitler’e bombalı suikast girişiminde bulunan Georg Elser’i nazi döneminde diktatöre karşı en büyük direnişi gösteren kişi olarak değerlendirdi.

4.11.2019Avrupa
Saldırıya uğrayan dönerciye Steinmeier’den taziye

Saldırıya uğrayan dönerciye Steinmeier’den taziye

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Halle kentinde geçen hafta düzenlenen aşırı sağcı terör saldırısında bir kişinin öldürüldüğü döner büfesinin sahibini telefonla arayarak taziyelerini iletti.

15.10.2019Avrupa
Gün, dayanışma günüdür

Gün, dayanışma günüdür

Bundan tam 30 yıl önce, 9 Ekim 1989 akşamı, yaklaşık bir yıl sonra tarihe karışan ve eski Doğu Almanya olarak bilinen Almanya Demokratik Cumhuriyeti’nin Leipzig kentinde 70 binden fazla ‘özgürlük sevdalısı’ Doğu Alman, sokaklara döküldü.

12.10.2019Avrupa
Almanya’yı sarsan saldırı

Almanya’yı sarsan saldırı

HALLE kentinde çarşamba günü, bir döner büfesi ve sinagoga düzenlenen neonazi terör saldırısı Almanya’yı korkuttu.

11.10.2019Dünya
‘Utanç verici kara bir gün’

‘Utanç verici kara bir gün’

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Saksonya-Anhalt Eyaleti Başbakanı Reiner Haseloff ile birlikte saldırının gerçekleştiği sinagogu ziyaret etti. Yahudi cemaatinin yetkililerinden bilgi alan Steinmeier, sinagogun kapısına çiçek bıraktı.

10.10.2019Avrupa
Bu nasıl bir adalet anlayışıdır

Bu nasıl bir adalet anlayışıdır?

Almanya’da Yeşiller’in önde gelen isimlerinden Renate Künast, kendisine sistematik olarak sosyal medya yoluyla hakaret edildiği gerekçesiyle Berlin Eyalet Mahkemesi’ne başvurarak suç duyurusunda bulundu.

7.10.2019Avrupa
‘Önemli olan ülkemizde yaşayan herkesin birliği’

‘Önemli olan ülkemizde yaşayan herkesin birliği’

Almanya, birleşmenin 29’uncu yıldönümünü Kiel’de düzenlenen şenliklerle kutladı. Kutlama törenine, Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, Başbakan Angela Merkel, Federal Konsey Başkanı Daniel Günther, Federal Meclis Başkanı Wolfgang Schaeuble ve Anayasa Mahkemesi Başkanı Andreas Vosskühle katıldı.

3.10.2019Avrupa
Almanya’da ilkokullar 100 yaşına girdi

Almanya’da ilkokullar 100 yaşına girdi

Almanya’da ilk ilkokul 13 Eylül 1919’da açıldı. İlkokulların 100 yaşına girmesi nedeniyle düzenlenen törende konuşan Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, ilkokulların demokrasi için vazgeçilmez olduğunu söyledi.

13.09.2019Avrupa
Fuat Oktay İkinci Dünya Savaşı Anma Törenlerine katıldı

Fuat Oktay İkinci Dünya Savaşı Anma Törenleri'ne katıldı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Türkiye'yi temsilen, İkinci Dünya Savaşı'nın başlangıcının 80. yılı dolayısıyla Varşova'da düzenlenen anma törenlerine katıldı.Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İkinci Dünya Savaşı'nın başlamasının 80. yılı dolayısıyla düzenlenen anma törenlerine katıldı.

1.09.2019Gündem
‘Kurbanların önünde eğiliyorum ve af diliyorum’

‘Kurbanların önünde eğiliyorum ve af diliyorum’

İkinci Dünya Savaşı’nda Alman Hava Kuvvetleri Polonya’da ilk küçük yerleşim birimi Wielun’a saldırdı. 80 yıl önce 1 Eylül 1939’da yapılan saldırıda kasabanın yüzde 70’i büyük hasar gördü, bin 200 kişi yaşamını yitirdi. Bu saldırının hemen ardından Almanya Polonya’yı işgal etti. Saldırının 80’inci yıl dönümünde Wielun’u ziyaret eden Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, Polonya halkından af diledi.

1.09.2019Avrupa
Polonya ile ‘savaş tazminatı’ sancısı

Polonya ile ‘savaş tazminatı’ sancısı

Bundan tam 74 yıl önceydi. İtalya’nın Toskana bölgesinin kuzeyindeki Fivizzano kentinde nazilerin ‘SS’ olarak bilinen özel muhafız birliği askerleri; kadın, erkek, çocuk demeden 400’e yakın kişiyi katletti.

31.08.2019Avrupa
Can çekişen SPD’ye ‘kurtarıcı’ aranıyor

Can çekişen SPD’ye ‘kurtarıcı’ aranıyor

Almanya’da 2009 yılından beri yapılan Federal Meclis seçimleri ile son dönemlerde yapılan eyalet seçimlerinde sistematik olarak oy kaybına uğrayan Sosyal Demokrat Parti’de (SPD) tam bir ‘can çekişme’ havası yaşanırken, ‘kurtarıcı’ olarak Andrea Nahles 2018 yılı nisan ayında genel başkan olarak göreve getirildi.

7.08.2019Avrupa
Yeşilköyde herkes oradaydı, Kölnde neden kimse yoktu

Yeşilköy'de herkes oradaydı, Köln'de neden kimse yoktu?

İki ayrı yerde iki ayrı fotoğraf. Konu aynı: Hoşgörü ve kabul. Birinci fotoğraf: Tarih 3 Ağustos 2019. Yer Yeşilköy, İstanbul. Süryani Ortodoks Kilisesi temel atma töreni.

7.08.2019Avrupa
Ölüm listelerinde kimler var

Ölüm listelerinde kimler var?

Kassel Bölge Valisi Walter Lübcke, Hessen Eyaleti’ne bağlı Wolfhagen-Ista’daki evinin terasında 2 Haziran akşamı kafasına sıkılan tek kurşunla katledildi. Katil zanlısının Stephan Ernst adında aşırı sağcı bir Alman olduğu belirlendi. Yakalandıktan sonra gözaltına alınan zanlı, cinayeti itiraf etti.

29.07.2019Avrupa
Steinmeier ve Merkel AB Komisyonu Başkanı von der Leyen’i tebrik etti

Steinmeier ve Merkel AB Komisyonu Başkanı von der Leyen’i tebrik etti

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier ile Başbakan Angela Merkel, Ursula von der Leyen’i Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı olması dolayısıyla tebrik etti.

17.07.2019Avrupa
Şebnem Schaefer kimdir, aslen nereli

Şebnem Schaefer kimdir, aslen nereli?

Bir süredir gözlerden uzak bir yaşam süren Şebnem Schaefer, konuk olarak katıldığı programlar ve açıklamalarıyla gündeme geliyor. Şebnem Schaefer, Lise Defteri, Emret Komutanım, Üç Tatlı Cadı dizilerinde; O Şimdi Asker, Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu, Renklerde Kaybolan Hayat sinema filmlerinde; Eros Pansiyon adlı tiyatro oyununda ve birçok ünlü sanatçının video klibinde oyunculuk yaptı. Peki, Şebnem Schaefer kimdir?

11.07.2019Magazin
‘Hayat kurtaran cani olamaz’

‘Hayat kurtaran cani olamaz’

Alman kaptan Carola Rackete’nin (31) Akdeniz’de kurtardığı 40 mülteciyi izinsiz İtalya’nın Lampedusa limanına çekmesi, iki ülkeyi karşı karşıya getirdi.

2.07.2019Dünya
Almanya-İtalya arasında ‘Rackete’ krizi

Almanya-İtalya arasında ‘Rackete’ krizi

Yardım kuruluşu Sea Watch’a ait geminin kadın kaptanı Carola Rackete, 40 mülteciyle birlikte Lampedusa Limanı’na yanaşınca gözaltına alındı. Olaya sert tepki gösteren Almanya kaptanın serbest bırakılmasını isterken, İtalya İçişleri Bakanı Matteo Salvini, Rackete’ye “Cani” dedi.

1.07.2019Avrupa
Hani sağ gözlerini açacaklardı

Hani sağ gözlerini açacaklardı

Almanya’da polis ve adli makamlar aşırı sağ cinayetler konusunda ‘sağ gözü kör’ olarak itham ediliyor. Son yaşanan Kassel Valisi Walter Lübcke cinayeti, Almanya’nın bu konuda hiçbir önlem almadığını gözler önüne serdi.

19.06.2019Avrupa
Kassel’e baktığımızda Halit Yozgat’ı hatırlıyoruz

'Kassel’e baktığımızda Halit Yozgat’ı hatırlıyoruz'

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Watler Steinmeier, 2 hafta önce evinin bahçesinde tek mermi sıkılarak öldürülen Kassel Bölge Valisi Walter Lübcke cinayetinin aydınlatılmasının en yüksek önceliğe sahip olduğunu söyledi.

18.06.2019Avrupa
Steinmeier: Birbirimizi sosyal medyadan değil, konuşarak tanıyalım

Steinmeier: Birbirimizi sosyal medyadan değil, konuşarak tanıyalım

Berlin’de Türklerin de yoğun yaşadığı Wedding’de ‘Açık Toplum Günü’ etkinliğine katılan ve semt sakinleriyle sohbet ettikten sonra Türk tiyatro grubunun gösterisini izleyen Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, önyargıdan kaçınmak için insanların sosyal medya üzerinden değil, karşılıklı konuşarak birbirini tanıması gerektiğini söyledi.

16.06.2019Avrupa
Cumhurbaşkanı, Alman valinin öldürülmesiyle dalga geçenlere sert çıktı: Mide bulandırıcı

Cumhurbaşkanı, Alman valinin öldürülmesiyle dalga geçenlere sert çıktı: Mide bulandırıcı

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, Kassel Bölge Valisi Walter Lübcke'nin kafasına sıkılan tek kurşunla öldürülmesinden sonra aşırı sağcıların sevinç mesajları yayınlamalarına ve valinin ölümüyle dalga geçenlere sert çıktı.

6.06.2019Avrupa
Ayrımcılığa sabır göstermeyeceğiz

Ayrımcılığa sabır göstermeyeceğiz

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında ülkede yaşayan Müslümanların bayramını kutladı. Ramazan ve orucun Almanya’daki ortak yaşamın bir parçası olmasından mutluluk duyduğunu belirten Steinmeier, şunları söyledi:

3.06.2019Avrupa
Avrupa hepimizin yurdu, vatanı

Avrupa hepimizin yurdu, vatanı

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier. Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen. Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rumen Radeon. Çek Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Miloş Zeman. Estonya Cumhurbaşkanı Kelsti Kaljulaid. Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö.

11.05.2019Avrupa
Cumhurbaşkanlarından ortak çağrı: Sandığa gidin

Cumhurbaşkanlarından ortak çağrı: Sandığa gidin

23-26 Mayıs tarihleri arasında yapılacak Avrupa Parlamentosu (AP) seiçimleri Avrupa’nın kader seçimi olacak. Aşırı sağın güçlenmesi, Doğu Avrupa ülkelerinde AB’den hoşnutsuzluğun artması, AB’nin dağılma sürecine gireceği tehlikesini artırdı. Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier’in girişimiyle Fransa, İtalya, Avusturya başta olmak üzere 21 AB ülkesinin cumhurbaşkanları, seçmenleri sandığa çağırdı.

9.05.2019Avrupa
‘Demokrasinin dijitalleşmesi değil, dijitalin demokratikleşmesi’

‘Demokrasinin dijitalleşmesi değil, dijitalin demokratikleşmesi’

Berlin’de bugün açılan ve çarşamba gününe kadar sürecek olan re:publica adlı dijital konferansı açıldı. Açılış konuşmasını yapan Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, sosyal medyadaki siyasi tartışmalar konusunda uyardı.

6.05.2019Avrupa
Sri Lankadaki terör saldırılarına dünyadan tepkiler

Sri Lanka'daki terör saldırılarına dünyadan tepkiler

Sri Lanka'da kilise ve otelleri hedef alan terör saldırılarına tepki gösteren dünya liderleri kınama ve başsağlığı mesajı yayımladı.

21.04.2019Dünya
Steinmeier, Kırgızistan Cumhurbaşkanını ağırladı

Steinmeier, Kırgızistan Cumhurbaşkanını ağırladı

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov ile bir araya geldi. Steinmeier, konuk Cumhurbaşkanı Ceenbekov’u Bellevue Sarayı’nın kapısında karşıladı. Sarayın bahçesinde askeri tören düzenlenmesinin ardından iki cumhurbaşkanı basına kapalı gerçekleşen görüşmeye geçti.

16.04.2019Avrupa
Bütçe Komisyonu onay verdi Almanya 3 uçak alacak

Bütçe Komisyonu onay verdi! Almanya 3 uçak alacak

Almanya Federal Meclis Bütçe Komisyonu, Alman Hava Kuvvetleri’ne bağlı olmak üzere uzun menzilli uçuş yapabilecek 3 uçağın alınmasının oy birliğiyle kabul edildiğini duyurdu. Satın alınacak yeni uçakların A350-900 modeli olacağı açıklandı.

11.04.2019Avrupa
‘Toplumsal çatışmalar arttıkça, ses tonu sertleşiyor’

‘Toplumsal çatışmalar arttıkça, ses tonu sertleşiyor’

Tüm dünyanın hızlı ve köklü değişimlerden geçtiğini belirten Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, toplumsal çatışmalar arttıkça ses tonunun da serleştiğini söyledi. Steinmeier, “Bu eğilimin Avrupa’ya, Almanya’ya uğramayacağını umduk. Ancak bizim toplumumuzda da ton sertleşti” dedi.

9.04.2019Avrupa
Maas: ‘Siyasi gerginlikler, insani ilişkilere yansımamalı’

Maas: ‘Siyasi gerginlikler, insani ilişkilere yansımamalı’

Türkiye kökenli Mesut Özil, günlerdir yine Alman kamouyunun gündeminde. 2014 Türkiye Güzeli Amine Gülşe ile dünya evine girmeye hazırlanan yıldız futbolcunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı düğününe davet etmesi, Alman kamuoyunda yoğun tartışma yarattı. Almanya Cumhurbaşkanı yerine Türkiye Cumhurbaşkanını davet etmesi, Almanları kızdırdı.

24.03.2019Avrupa
Almanyada gündem yine Mesut: Steinmeier ve Erdoğan nikah şahidi olsun

Almanya'da gündem yine Mesut: Steinmeier ve Erdoğan nikah şahidi olsun!

Mesut Özil’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı düğününe davet etmesi Almanya’da günün konusu oldu. Davet, siyasiler ve kamuoyu tarafından eleştiri yağmuruna tutulurken AK Parti milletvekili Yeneroğlu tartışmalara yeni bir boyut kazandırdı. Yeneroğlu, Erdoğan ve Steinmeier’ın Mesut’un nikah şahitleri olmasını önerdi.

19.03.2019Avrupa
Mazyek: ‘Bugün hepimiz Yeni Zelandalıyız’

Mazyek: ‘Bugün hepimiz Yeni Zelandalıyız’

Almanya Müslümanlar Merkez Konseyi Başkanı (ZMD) Aiman Mazyek, Federal Meclis Başkan Yardımcıları Yeşillerli Claudia Roth ve SPD’li Thomas Oppermann, geçen hafta cuma günü 50 kişinin öldüğü cami saldırısıyla ilgili Yeni Zelanda’nın Berlin Büyükelçiliğini ziyaret etti.

19.03.2019Avrupa
Yeni Zelanda’yı yalnız bıraktılar

Yeni Zelanda’yı yalnız bıraktılar

Paris’te 7 Ocak 2015’te mizah dergisi Charlie Hebdo’ya yapılan terör saldırısı, o zaman dünyayı ayağa kaldırdı. Saldırıdan 4 gün sonra Türkiye de dahil 40 ülke devlet ve hükümet başkanı 11 Ocak 2015’te Paris’e giderek, Fransa’ya, “Yanınızdayız, hepimiz Charlie Hebdo’yuz” dediler.

19.03.2019Avrupa
Alman ordusunda ‘aşırı sağ’ krizi

Alman ordusunda ‘aşırı sağ’ krizi

Alman basını, Alman ordusundaki aşırı sağcı yapılanmaların tahmin edilenden çok daha büyük bir boyutta olduğunu yazdı. Buna göre orduda şu anda 450 asker aşırı sağ şüphesiyle inceleme altında.

10.03.2019Dünya
Bu sorunun yanıtı çoktan verildi

Bu sorunun yanıtı çoktan verildi

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier’in hayata geçirdiği ‘Bellevue Forumu’ (Demokrasinin Geleceği) etkinlikleri çerçevesinde hafta başında, “Her şey inanç olayı mı? Din ve demokrasi ilişkileri üzerine” başlığı altında bir açık oturum düzenlendi.

2.03.2019Avrupa
Eleştirilere cevap verdi: Tecrit içinde mi yaşayalım

Eleştirilere cevap verdi: Tecrit içinde mi yaşayalım?

İran İslam Devrimi’nin 40’ıncı yılı nedeniyle gönderdiği kutlama mesajından dolayı eleştirilen Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, diyalog çağırısı yaptı.

27.02.2019Avrupa
Cumhurbaşkanı Steinmeier’e İran baskısı

Cumhurbaşkanı Steinmeier’e İran baskısı

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, İran İslam Cumhuriyeti’nin ilanının 40’ıncı yıl dönümü vesilesiyle 11 Şubat’ta Tahran’a bir telgraf göndermiş.

27.02.2019Avrupa
Steinmeier’e ‘İran’ın bayramını neden kutladın’ tepkisi

Steinmeier’e ‘İran’ın bayramını neden kutladın’ tepkisi

Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier’in Almanya adına İran İslam devriminin 40’ıncı yılına denk gelen milli bayram için gönderdiği kutlama mesajı, muhalefetin tepkisini çekti.

22.02.2019Avrupa
Bremende yardım konseri verdi

Bremen'de yardım konseri verdi

PİYANİST ve besteci Fazıl Say, Almanya’nın Bremen kentinde konser verdi.

20.02.2019Kitap Sanat
Fazıl Say, Bremende konser verdi

Fazıl Say, Bremen'de konser verdi

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, Almanya’nın Bremen kentinde konser verdi.

19.02.2019Keyif
Alman Cumhurbaşkanı ile konser sohbeti

Alman Cumhurbaşkanı ile konser sohbeti

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, Almanya’nın Bremen kentinde düzenlenen Federal Cumhurbaşkanlığı Konseri’nde sahneye çıktı.

19.02.2019Avrupa
Steinmeier tehdit mektupları alan Türk avukatla görüştü

Steinmeier tehdit mektupları alan Türk avukatla görüştü

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, bir süredir ırkçı ve tehdit içerikli mektuplar alan Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütü davasındaki müdahil Türk avukatlardan Seda Başay Yıldız’la bir araya geldi.

9.02.2019Dünya
Seda Başay Yıldız’la özel görüşme

Seda Başay Yıldız’la özel görüşme

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, bir süredir ‘NSU 2.0’ imzalı ırkçı ve tehdit içerikli mektuplar alan NSU terör örgütü davasındaki müdahil Türk avukatlardan Seda Başay Yıldız’la bir araya geldi.

8.02.2019Avrupa
Steinmeier: Aşırı milliyetçilik, hâlâ çok zehirli bir ideoloji

Steinmeier: Aşırı milliyetçilik, hâlâ çok zehirli bir ideoloji

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Berlin’de görev yapan yabancı misyon şeflerine yeni yıl resepsiyonu verdi. Resepsiyona Büyükelçi Ali Kemal Aydın da katıldı.

14.01.2019Avrupa
AfD’siz yeni yıl resepsiyonu

AfD’siz yeni yıl resepsiyonu

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, Bellevue Sarayı’nda başbakan, bakanlar, eyalet başbakanları, siyasi parti başkanları ve Türklerin de aralarında bulunduğu toplumun ileri gelenleri için yeni yıl resepsiyonu verdi. Aşırı sağcı AfD, bu yıl da resepsiyona katılmadı.

10.01.2019Avrupa