MENÜ

Alkol Yasakları

Alkol Yasakları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Alkol Yasakları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 133 Alkol Yasakları haberi bulunmuştur.

Alkol Yasakları Haberleri

Antalya Emniyet Müdürü Celalkaya: Kentte alkol yasağı yok

Antalya Emniyet Müdürü Celalkaya: Kentte alkol yasağı yok

Antalya Emniyet Müdürü Celalkaya: Kentte alkol yasağı yok

8.5.2017Antalya
Yılbaşı sepetlerinden alkol ve tütün mamulleri kaldırıldı

Yılbaşı sepetlerinden alkol ve tütün mamulleri kaldırıldı

Bundan böyle marketlerde satılacak yılbaşı sepetlerinde tütün mamulleri ve alkollü içecekler olmayacak.

5.11.2015Ekonomi
İşte Türkiyedeki en son alkol yasakları

İşte Türkiye'deki en son alkol yasakları

Alkol yasaklarını içeren kanunun bir maddesi daha 10 gün sonra yürürlüğe giriyor. Market, büfe, bakkal, lokanta gibi alkol satılan yerlerin, iç ve dış mekanlarında bulunan ve içki reklamı olan tabelalar kaldırılacak.

2.6.2014Gündem
Yasak sonrası ilk fabrika kapanıyor

Yasak sonrası ilk fabrika kapanıyor

ANADOLU Efes Rusya’dan sonra Türkiye’de Lüleburgaz fabrikasında üretimi durdurdu. Rusya ve Türkiye’de hükümetlerin alkol tüketimini sınırlamaya yönelik düzenlemeleri nedeniyle pazar kaybına uğrayan Anadolu Efes fabrikadaki faaliyeti diğer fabrikalarına kaydıracak.

2.4.2014Ekonomi
Türkiyenin 2013 Özeti

Türkiye'nin 2013 Özeti

Uçman Balaban, alkol yasakları, Gezi Parkı olayları, medya ve internet sansürünü basit bir animasyonla özetlemiş.

10.2.2014Ekran
Alkol satışlarındaki düşüş notu tehdit ediyor

Alkol satışlarındaki düşüş notu tehdit ediyor

Türkiye ve Rusya'da alkol satışına getirilen sınırlamalar ve yeni düzenlemeler Anadolu Efes'in performansını olumsuz etkiliyor. Efes'in Türkiye'deki satışları yüzde 12.2 düşerken, Rusya'daki satışlar da yüzde 10 azaldı. Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's de bu gelişmeler üzerine şirketin BAA3 olan kredi notunu değiştirmedi ancak not görünümünü negatife çevirdi. Eğer gelişmeler böyle devam ederse şirketin kredi notu da düşebilir.

25.11.2013Ekonomi
Rusya’da votka iktidar deviriyor

Rusya’da votka iktidar deviriyor!

BBC TÜRKÇE - Son günlerde Türkiye’de çok konuşulan alkol yasakları, Rusya’da yüzyıllardır tartışılan, devletle vatandaşı hep karşı karşıya getiren, hatta iktidarları deviren bir konu.

27.5.2013Kelebek
Haftanın suyunu çıkardık

Haftanın suyunu çıkardık!

Tüm bu yasaklar üç şişe bira için mi? Memleketin en meşhur zenci bebeğini nasıl bir gelecek bekliyor? Bir gündem değiştirme unsuru olarak Bülent Ersoy kostümleri ve Reyhanlı’nın asıl yüzü...

25.5.2013Kelebek
Esnafın içki satışı isyanı

Esnafın içki satışı isyanı

Meclis'ten geçen alkol yasakları ile esnafın saat 22.00'den sonra içki satışının yasaklanması esnaf temsilcilerinin tepkisine neden oldu.

24.5.2013Ekonomi
Gece alkol satışı yasak, alkollü araç kullanana da hapis

Gece alkol satışı yasak, alkollü araç kullanana da hapis

Türkiye'de son dönemlerin en tartışmalı konularının başında gelen alkol yasakları Meclis Genel Kurulu'nda tartışmaların ardından kabul edildi. Tasarıya eskisinden farklı olarak gece saat 22.00'den sonra perakendede alkol satışı yasağı ve araç kullanmadaki promil sınırının 1,00'den 0,50'ye çekilmesinin de arasında bulunduğu önemli maddeler eklendi.

24.5.2013Ekonomi
Alkolmetreyi üflemeyene çok ağır ceza

Alkolmetreyi üflemeyene çok ağır ceza

Dün gece Meclis Genel Kurulu'nda kabul edilen alkol yasakları ile ilgili tasarıda, 'alkolmetreyi üflemeyene 2 bin lira ceza' ve 1 promilin üzerine hapis cezası' gibi sürücüleri ilgilendiren çok önemli maddeler bulunuyor.

24.5.2013Ekonomi
Diaegodan Türkiye açıklaması

Diaego'dan Türkiye açıklaması

Türkiye'de son dönemde gündemden düşmeyen içki yasakları ile ilgili olarak Mey İçki'nin sahibi İngiliz alkollü içecek devi Diaego'dan bir açıklama geldi. Açıklamada, 2011 yılında yabancı yatırımları teşvik eden bir ülkeye yatırım yaptıklarına dikkat çeken Diaego yetkilileri, halen hükümetle bir görüşme imkanı aradıklarını vurguladı.

23.5.2013Ekonomi
Finlandiyada yüzde 3.5 yasağı gündemde

Finlandiya'da yüzde 3.5 yasağı gündemde

Finlandiyalı araştırmacılar, alkolle bağlantılı ölümleri azaltmak için alkol oranı 3.5'ten yüksek içkilerin satışının yasaklanmasını önerdi.

8.9.2011Gündem
Savunma Bakanı: Bedelli askerlik yok

Savunma Bakanı: Bedelli askerlik yok

Milli Savunma Bakanı Gönül, "Bedelli askerlikle ilgili bir kanun çalışması yoktur" dedi.

20.12.2005Gündem
Kışa girmeden arınmak şart Peki nasıl bir detoks yapmalıyız

Kışa girmeden arınmak şart! Peki nasıl bir detoks yapmalıyız?

Kış mevsimi için hazırlık yapmanın zamanı geldi. Hadi, hazırlık detoksuyla yeni ve taze bir başlangıç yapın!

24.11.2016Sağlık
İranda parti yapan 35 kişiye kırbaç cezası

İran'da parti yapan 35 kişiye kırbaç cezası!

İran'da gece partisi yapan 35 kişi tutuklanarak, kırbaç cezasına çarptırıldı

26.5.2016Dünya
Sigara yasakları markalara da sıçradı

Sigara yasakları markalara da sıçradı

Sigara markaları artık başka sektörlerdeki markalarla isim, şekil, tasarım aynıyeti ya da benzerliği taşıyamayacak.

20.4.2016Ekonomi
Çin gerçeklerin üzerini örtemez

Çin gerçeklerin üzerini örtemez

ABD’de bulunan Dünya Uygur Kurultayı Başkanı Rabia Kadir, Çin’in Uygurların ramazanda oruç tutmaları ve diğer ibadetlerini engellediği yolundaki iddiaları Hürriyet’e değerlendirdi.

8.7.2015Dünya
Sahiller boşaldı

Sahiller boşaldı

MUĞLA’nın turizm cenneti Bodrum’da vatandaşlar, oy vermek için sabah saatlerinden itibaren sandığa koştu. Tıka basa dolu görüntüleriyle hafızalarda yer eden Gümbet, Ortakent - Yahşi ve Akyarlar gibi dünyaca ünlü plajlar boş görüntüsüyle dikkat çekti.

11.8.2014Ege
‘AVM’ye alkol yasağı olmaz’

‘AVM’ye alkol yasağı olmaz’

GÜMRÜK ve Ticaret Bakanlığı’nın, Başbakanlığa gönderdiği Perakende Yasa Taslağı’nda yer alan, “AVM’lere ibadethane şartı”, alkol yasağının genişleyeceği tartışmalarına neden oldu.

20.6.2014Ekonomi
İçkide ‘satış ihlaline’ 152 bin TL ceza

İçkide ‘satış ihlaline’ 152 bin TL ceza

2014 yılının girilmesiyle içki yasakları için uygulanan cezalar da güncellendi. Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu (TAPDK) yasadaki cezaları, yeniden değerleme oranı dikkate alınarak yeniden belirledi.

13.1.2014Ekonomi
Bakan Eker: Adli olay azalır, turist sayısı artar

Bakan Eker: Adli olay azalır, turist sayısı artar

Tartışmalara yol açan ‘İçki yasakları’ 9 Eylül günü başlıyor. Gece saat 22.00 ile sabah 06.00 saatleri arasında parakende olarak alkollü içki satılamayacak.

2.9.2013Ekonomi
9 Eylül’de gece alkol satışı yasak

9 Eylül’de gece alkol satışı yasak

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, alkol kullanımına kısıtlamalar getiren torba yasayı dün akşam, Anayasa ile kendisine tanınan 15 günlük inceleme süresinin dolmasına bir gün kala onayladı.

10.6.2013Ekonomi
Alkol yasası için nefesler tutuldu, gözler Cumhurbaşkanında

Alkol yasası için nefesler tutuldu, gözler Cumhurbaşkanı'nda

Nefesler tutuldu, gözler Köşk’e çevrildi. Saat 22.00’den sonra bakkal, büfe ve marketlerde alkol satışını yasaklayan düzenleme Cumhurbaşkanı tarafından onaylanacak mı yoksa veto mu edilecek? “Yasak değil düzenleme” sözlerinin üzerinden 5 gün geçtikten sonra “Anayasal sorun görürsem gereğini yaparım” diyen Cumhurbaşkanı Gül, alkol satışını düzenleyen yasayı onaylayacak mı yoksa yeniden görüşülmek üzere Meclis’e iade mi edecek? 15 günlük inceleme süresi yarın dolacak olan Gül’ün ne yapacağı merak ediliyor.

10.6.2013Ekonomi
Şarapta turistik kaygı

Şarapta turistik kaygı

Alkollü içeceklere sınırlama getiren düzenlemeler iç piyasada üretiminin yüzde 70’ini turizm sektörüne sunan Egeli şarap üreticilerinde endişe yarattı.

2.6.2013Ege
Buyurun tezgâh altına

Buyurun tezgâh altına

Sokağa çıktık ve içki düzenlemelerini Beşiktaş, Taksim ve Kadıköy’deki tekel bayiileri, bar ve restorant işletmecileri ve mekanların gediklileriyle konuştuk.

1.6.2013Kelebek
Mahkemenin gezi kararında soru işaretleri var

'Mahkemenin gezi kararında soru işaretleri var'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İlim Yayma Cemiyeti'nin Yıldız Teknik Üniversitesi'nde düzenlenen 59'uncu Genel Kurul Toplantısı'na katıldı. Erdoğan CHP'nin Kadıköy'de bugün yapılacak mitingi iptal etmesi ile ilgili olarak "Beşiktaş'ta toplanma kararı verdiler. Taksim'e yürüyeceklermiş' dediler. Bırakın yürüsünler dedim" dedi.

1.6.2013Gündem
Alkol yasağı Facebook ile Mursiyi sevindirmiştir

Alkol yasağı Facebook ile Mursi'yi sevindirmiştir

Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve Facebook kurucusu Mark Zuckerberg’in ortak noktası ne olabilir? Cevap şu: Son günlerde Türkiye’yi izliyorlarsa, ikisi de çok sevinmiştir. Cumhurbaşkanı Gül alkol kısıtlamalarını veto ederse, Türkiye'nin imajından daha fazlasını kurtarabilir.

27.5.2013Gündem
2 milyar lira kayıp

2 milyar lira kayıp

Alkollü içki yasağıyla ilgili düzenleme Türkiye çapında 185 bin Tekel bayisini de yakından ilgilendiriyor.

24.5.2013Ekonomi
Diaegonun 2 milyar dolarlık hayal kırıklığı

Diaego'nun 2 milyar dolarlık hayal kırıklığı

Mey İçki'yi 2011 yılında 2.1 milyar dolara alarak Türkiye pazarına giren İngiliz içki devi Diaego hayal kırıklığı yaşıyor.

24.5.2013Ekonomi
Nihat Doğandan içki yasasına tepki

Nihat Doğan'dan içki yasasına tepki

Şarkıcı Nihat Doğan, dün TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen içki satışıyla ilgili düzenlemelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

24.5.2013Gündem
İçki fiyatları ikiye katlanacak

İçki fiyatları ikiye katlanacak

Ak Parti’nin teklifiyle gelen ve dün gece muhalefetin tüm itirazlarına rağmen Genel Kurul’da kabul edilen yasanın 22.00'den sonra bakkal, büfe gibi yerlerde kapalı içki satışını yasaklayan düzenlemenin, alkolün satışını karaborsaya düşürüp, fiyatları ikiye katlayacağı ileri sürüldü.

24.5.2013Ekonomi

Yazar Sonuçları

Buenos Aires'te nerede, ne yenir?

Buenos Aires, Latin Amerika şehri olmasına rağmen, Paris tarzı binaları, geniş caddeleri, İspanyolca konuşan insanlarıyla daha çok Avrupa şehri gibi. Buenos Aires'in yemekleri ise harika... Et restoranlarından leziz tatlılara kadar her şeyi tattım. Sonuç: Buenos Aires tam bir lezzet cenneti...

27.4.2016

Müslüman niye kardeş olamıyor

Kendilerine “Müslüman Kardeşler...” diyor.

4.7.2013

Aşk yasakları sever

Yasaklar her daim gündemimizdeydi. Doğduğumuz günden beri birileri bir şeyleri yasaklamaya çalışıyordu bize. Bazen ailemizden bazen sevgilimizden bazen de patronumuzdan geliyordu yasaklar. Şimdi hiçbirine gerek kalmadı. Çünkü devlet baba inisiyatifi eline aldı ve herkes adına baş yasaklayıcı olmaya karar verdi.

19.6.2013

Piemonte nebbion’a ceza

İTALYA’nın en lezzetli üzümleri burada yetişiyor, Piemonte’de. Orada yetişen üzüm türlerinden biri de, piemonte nebbion.

31.5.2013

Millet çareyi boğma rakıda bulacak

Olur ya...
Gecenin bir vakti canınız çekti...

29.5.2013

58’in öteki yarısı

Yerden göğe kadar haklı Başbakan Erdoğan. Yerden göğe kadar anayasal görevini yerine getiriyor.

27.5.2013

Erdoğan’ın paramiliter rejim muhafızları

Bireysel özgürlüklerin, toplumun saadeti ve refahını sağlamak gerekçesiyle devlet eliyle ortadan kaldırıldığı ya da sınırlandığı rejimlere totaliter rejimler deniliyor.

26.5.2013

Hafızayı beşer nisyanla malul

MELİH Gökçek, Ankara adaylığını partisinin Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’dan koparmak için çok uğraştı. AKP’nin adaylığını geç açıkladığı Gökçek, bu süre içinde sürekli olarak "Sayın Başbakanımızın takdiridir" diyerek geleceğini Erdoğan’a endeksledi.

12.2.2009

‘T’ de yok vicdan da

EMRAH Serbes’in itirafı meselesine hiç girmek istemiyordum ama kaçamadım. Gün boyunca kendime “Vicdan mı oyun mu” diye sorup durdum. Zira, kahramanımız iyi bir polisiye oyun yazarıydı.

29.9.2017

Dağa küsen tavşanın kıymeti

ON iki yıl insan hayatında neye tekabül eder?

26.1.2016

Olmak ya da ölmek işte bütün mesele bu!

Haberler ikiye ayrılıyor, mide küçültme ameliyatı olup minimum 40 kilo verenler ve mide küçültme ameliyatı olup ölenler.

5.7.2015

300 kişi arasından İncir Reçeli’ne seçildi

Yolu uzun süre aşka düşmemiş bir adama denk gelirse yüreğiniz, çalkalayın, zira dibine çökmüş olabilir seven yanları...”

2.11.2014

Erkeği yakan 15 hata

‘Erkeklerin neden daha kısa ömürlü’ oldukları konusunda ilk yazıyı on yıl kadar önce yazdım ama sizden gelen sorular o kadar fazla oldu ki konuyu bir kez daha gündeme getirmek istedim. Nedeni şu...

8.6.2014

Kaçağa her yıl bir Yavuz

Geçtiğimiz hafta kaçak sigara işleyişini görmek için birkaç saatliğine Sarp sınır kapısından Batum’a gidip geldim.

8.9.2013

Men- i Müskirat

İçki yasağı konusunda bütün tarihimizdeki tek kanun, TBMM’nin çıkardığı Men-i Müskirat, yani sarhoşluk veren içkilerin yasaklanmasıdır.

26.5.2013