MENÜ

Alkali Beslenme Nedir?

Alkali Beslenme Nedir? ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Alkali Beslenme Nedir? haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 22 Alkali Beslenme Nedir? haberi bulunmuştur.

Alkali Beslenme Nedir? Haberleri

Alkali beslenme nedir Alkali beslenme şekli nasıl uygulanır

Alkali beslenme nedir? Alkali beslenme şekli nasıl uygulanır?

Kilo problemi yaşayan ve zayıflamak isteyen kişilerin başvurduğu alkali besin beslenme, birçok kişi tarafından tercih ediliyor. 3 ya da 4 hafta süren alkali beslenmede, önemli olan nokta zayıflatırken, vücutta da sağlık açısından dengeyi yakalabilmektir. Peki, alkali beslenme nedir? Alkali beklenme şekli nasıl uygulanır? İşte, o konu hakkında bilgiler.

28.08.2019Sağlık
Kaşlarım kalın diye çok iş kaçırdım

Kaşlarım kalın diye çok iş kaçırdım

Doğal yaşam savunucularından biri olan Müge Boz, yıllardır yapay görüntüden de beslenmeden de uzak duruyor. Ünlü oyuncu, yeni hayatını Mag dergisine anlattı.

18.07.2018Magazin
10 Soruda Çiğ Beslenme Trendi

10 Soruda Çiğ Beslenme Trendi

Şişmanlık, çeşitli hastalıklar ile pek çok cilt ve sindirim sorununu engellediğine inanılan çiğ beslenme her geçen gün daha fazla insanın beslenme tercihi oluyor. Çiğ beslenme hakkında merak ettiklerinizi derledik...

30.05.2018İyi Yaşam
Dolunay İkizler Burcunda Burçları Nasıl Etkileyecek

Dolunay İkizler Burcunda! Burçları Nasıl Etkileyecek?

3 Aralık 2017 saat 18.45’te İkizler burcu imzası taşıyan bir dolunay gerçekleşecek. Bu etki 2016 yılından bu yana süregelen bir döngünün artık tamamlanmasını yardımcı olacak. Tabii bu tamamlanma öyle çok kolay olmayacak. Bir şeyler düzene girecek olsa da bu biraz gürültü çıkartacağa benziyor. Hem ülke genelinde çok önemli olaylar deneyimlerken hem de kişisel baz da hareketli bir döneme giriyoruz.

1.12.2017Astro Gündem

10 soruda çiğ beslenme trendi

Şişmanlık, çeşitli hastalıklar ile pek çok cilt ve sindirim sorununu engellediğine inanılan çiğ beslenme her geçen gün daha fazla insanın beslenme tercihi oluyor. Çiğ beslenme hakkında merak ettiklerinizi derledik...

12.07.2017Sağlık
Soruyu bil, kitabı kazan

Soruyu bil, kitabı kazan

"Hurriyet.com.tr Hediye Kitap Günleri" devam ediyor. Bu yarışma ile 20 şanslı hurriyet.com.tr okuyucusu bizden, Dr. Ayça Kaya'nın 'Beslenme Saati' adlı kitabını kazanacak.

23.02.2015Keyif
Kilo Vermenin En Sağlıklı Yolu: Yeşil Detoks

Kilo Vermenin En Sağlıklı Yolu: Yeşil Detoks!

Detoksun yeşili de olur mu demeyin, olur. Hatta kendinize yapabileceğiniz en büyük iyilik. Yaza hazırlanmanın en sağlıklı yolu!

25.06.2014Diyet Rehberi
Raw Food Detox

Raw Food Detox

Türkçeye canlı ya da çiğ besin diyeti olarak çevrilen “raw food”, artık dünyada takipçileri hızla artan bir beslenme trendi (rawism). Bu akımın büyükannesi, Ann Whitmore. Kendi hastalığı olan kolon kanserini, çim suyu ve çiğ besinle şifalandırması üzerine Hipokrat Sağlık Enstitüsü’nün kuruyor. İşte tam bir yıldır bu enstitüdeki eğitimini tamamlamasını beklediğim Çisem Çakır’la, beş günlük raw food detoks programı yaptık. Sonuç, tırnaklama kadar pembeye bulanmış bir güzellikte, çantamda notlar ve tariflerle eve dönüyorum…

2.05.2014Kelebek
Detoks en fazla 3 gün sürmeli

Detoks en fazla 3 gün sürmeli

Detoks yapmak bir moda oldu. Ancak 3 günden fazla yapılan detokslar vücuda zararlı. İşte size birtakım detoks seçenekleri.

4.05.2010Kelebek
Detoksa nasıl hazırlanılır

Detoksa nasıl hazırlanılır?

Detoks programına başlamadan idealde 2 hafta önce veya en azından 3-4 gün önce bir beslenme programı izlemelisiniz, böylece detoksunuzdan en yüksek verimi alabilirsiniz.

21.10.2009Diyet Rehberi

Yazar Sonuçları

Beslenmesiyle beraber hayatı da değişti

Oğlunun daha sağlıklı bir anneye ihtiyacı olduğuna karar verip alkali beslenme tercihi yapan Gözde Aral Ocak’ın hayatı, kendi annesine “Alkali oldum ben” diyerek telefon açmasıyla değişti.

6.09.2019

İftar sofrasından doymadan kalkın

Gülben Ergen bu hafta, Detoks ve Sağlıklı Yaşam Danışmanı Gül Kaynak ile bir araya geldi ve ramazan öncesinde beslenme ile ilgili merak ettiklerini sordu.

23.05.2017

Candida fırtınası mı var?

Adeta bir “Candida fırtınası” esiyor, daha doğrusu estiriliyor. Estirenler de yabancı değil (!) hekimler, daha doğrusu bağırsak biyolojisinden bihaber bazı uzmanlar.

4.07.2019

‘Alkali Su’ Diye Size Satılan Nedir?

Maydanoz, enginar, kereviz karaciğer dostu olan, vücuttan artık maddelerin atılmasını hızlandıran, karaciğeri temizleyen sebzelerdir. Haftada 1 defa da ormanlık alanlarda uzun yürüyüşler yaparak, mis gibi temiz hava soluyarak, taze meyveler, sebzeler tüketerek detox'un en güzelini yapmış olursunuz. "İlla ki alkali su içeceğim" derseniz, internetten reklamlarla abartılmış ürünleri almayın. 2 litre suya 1 çay kaşığı karbonat karıştırıp içebilirsiniz. ‘Alkali su’ diye size satılan şey budur.

26.11.2018

Probiyotik fakiriyiz

Yeni hayatın beslenme modeli, bizi gıdalarla kazandığımız probiyotiklerden mahrum kılıyor. Neticede de bedenlerimiz probiyotik fakiri yapılara dönüşüyor. Peki çare probiyotik hapları mı?

24.05.2018

Güncel sorunumuz medeniyet hastalıkları

SAĞLIK problemlerimizi kabaca “akut ve kronik hastalıklar” şeklinde ikiye ayırabiliriz.

14.05.2017

Çin tuzuna dikkat edin

Çin tuzu bir tür gıda katkı maddesi. Açık adı “Mono Sodyum Glutamat”. Kısaltılmışı “MSG”. MSG eklendiği gıdaları adeta bir “lezzet canavarı” haline getiriyor. MSG eklenmiş bir gıdadan yemeye başladığınızda “yedikçe yiyen” biri haline dönüşebiliyorsunuz.

23.11.2015

Bir haftada mı yedi günde mi geçer

Grip olmuş yatıyorum. Öksürüyorum. Aksırıyorum.

31.03.2015

Detoks neye yarıyor?

Detoks sözcüğü ile yeni bin yıla girerken tanıştık. Detoks binlerce yıldır vardı ama biz onun yeni farkına vardık. Bugünkü yazımızın büyükçe bir bölümünü detoksa ayırdık.

12.12.2006

Kör kedi sağlıksız demek değildir

Bir süredir gelen kedi ilanlarında yuva arayan kör kedilerin çokluğu göze çarpıyor.

30.09.2005