MENÜ

Alfredo Altavilla

Alfredo Altavilla ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Alfredo Altavilla haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 121 Alfredo Altavilla haberi bulunmuştur.

Alfredo Altavilla Haberleri

Tofaşta görev değişikliği

Tofaş'ta görev değişikliği

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası'nın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı'na Antonio Bene getirildi. Şirketin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gianni Coda ve Yönetim Kurulu Üyesi Giorgio Fossati'nin istifaları da kabul edildi.

28.10.2004Ekonomi
Minicargo ile 1 milyon araç siparişi

Minicargo ile 1 milyon araç siparişi

Koç Holding Üst Yöneticisi (CEO) Bülend Özaydınlı, Fiat, PSA Peugeot Citroen ve Tofaş arasında imzalanan yeni hafif ticari araç Minicargo üretimine ilişkin anlaşmanın, Tofaş'a, 6-7 yılda 1 milyon adet aracın kesin sipariş edildiği anlamına geldiğini söyledi.

15.04.2005Ekonomi
7 yılda 1 milyon aracın siparişini kesinleştirdik

7 yılda 1 milyon aracın siparişini kesinleştirdik

Tofaş’ın genel kurulunda konuşan Koç Holding CEO’su Bülend Özaydınlı, Fiat, PSA Peugeot Citroen ve Tofaş arasında imzalanan Minicargo üretimine ilişkin anlaşmanın, Tofaş’a, 6-7 yılda 1 milyon adet aracın kesin sipariş edildiği anlamına geldiğini söyledi.

15.04.2005Ekonomi
Tofaş yeni modelini Bursada üretecek

Tofaş yeni modelini Bursa'da üretecek

Tofaş Üst Yöneticisi (CEO) Alfredo Altavilla, Fiat ile birlikte Bursa'daki fabrikada yeni bir otomobil modeli üreteceklerini açıkladı. Bursa'da yılda 60 bin adet üretilmesi planlanan yeni sedan otomobilin yüzde 30'unun Avrupa'ya ihraç edilecek.

21.07.2005Ekonomi
Yeni binek model geliyor Türkiye Fiat’ın 3’üncü büyük üssü oluyor

Yeni binek model geliyor Türkiye Fiat’ın 3’üncü büyük üssü oluyor

Tofaş, Bursa’daki tesislerinde 170 milyon Euro’luk yatırımla yeni bir sedan otomobil üretecek. 2007’nin ikinci yarısında satışa çıkması planlanan yeni modelin kod adı ‘D200’. Yüzde 30’u ihraç edilecek yeni modelin adının Türkçe olması bekleniyor. MiniCargo ve D200 için yapılan yeni yatırımla Bursa Tofaş, Fiat’ın dünyadaki üçüncü büyük üretim merkezi haline gelecek.

21.07.2005Ekonomi
Tofas to produce new Fiat sedan

Tofas to produce new Fiat sedan

Turkish automotive giant Tofas is set to produce the new Fiat sedan, which will be launched in the second-half of 2007. Making his first appearance as CEO, Alfredo Altavilla said, "The company has agreed with Fiat to produce the car in its Bursa factory." Tofas is a joint venture between the Italian automotive giant Fiat and Koc Holding. Koc Holding was the first company to establish a car factory in Turkey in 1968.

22.07.2005Gündem
Schumi showroom açılışına katıldı

Schumi showroom açılışına katıldı

Ferrari ve Maserati'nin Türkiye temsilciliğini üstlenen FerMas Oto Ticaret A.Ş.'nin Kuruçeşme'deki yeni showroom'u, Ferrari'nin Alman pilotu Michael Schumacher'in de katıldığı bir törenle açıldı.

18.08.2005Spor
100 yıllık tanıtıma bedel

100 yıllık tanıtıma bedel

Formula 1 İstanbul ile Türkiye tarihinin en büyük tanıtımını da yapacak. 3 gün boyunca 203 TV kanalı ile 2.5 milyar kişiye ulaşacak olan Formula 1 İstanbul’un uluslararası reklam tarifelerine göre tanıtım değeri 10 milyar dolara ulaşacak. Bu da yıllık tanıtım bütçesi 100 milyon dolar olan Türkiye için 100 yıllık tanıtıma bedel bir rakamı ifade ediyor.

18.08.2005Ekonomi
Alfa GT 39 bin Euro’ya Türkiye’ye geldi

Alfa GT 39 bin Euro’ya Türkiye’ye geldi

Tofaş Ticari Grup Direktörü Müfit Ataseven, Alfa Romeo’nun Alfa GT modeli ile coupe pazarında yüzde 25’lik pazar payı hedeflediklerini bildirdi.

1.09.2005Ekonomi
Alfa, 39 bin Euro’ya GT ile kışkırtıyor

Alfa, 39 bin Euro’ya GT ile kışkırtıyor

Alfa Romeo’nun coupe sınıfındaki modeli olan GT, İstanbul Park pistinde yapılan bir organizasyonla tanıtıldı. 39 bin 450 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulan Alfa GT, D segmentinde yer alıyor. Alfa Romeo markasının tasarım ve sportif sürüş özelliklerinin hepsine sahip olan aracın tasarımı Bertone imzası taşıyor. Tamamen kendine has çizgileriyle dikkat çeken GT, kışkıtıcı bir tasarıma sahip.

6.09.2005Gündem
Tofaş: Pazar payı için intihar etmeyiz

Tofaş: Pazar payı için intihar etmeyiz

Frankfurt Otomobil Fuarı’nı ziyaret eden Tofaş’ın CEO’su Alfredo Altavilla, ‘Pazar payı peşinde koşarken intihar etmeyeceğiz. Rakiplerimizin de böyle düşünmesi durumunda çok mutlu olacağım. Böylece pazar daha stabil hale gelecek’ dedi.

13.09.2005Ekonomi
Frankfurt fuarından üç açıklama üç itiraf

Frankfurt fuarından üç açıklama üç itiraf

Geçtiğimiz hafta kapılarını açan Frankfurt fuarında Türk otomotiv pazarına ilişkin satır aralarında kalan üç önemli açıklama vardı. Bu açıklamalardan bana göre en önemlisi Tofaş’ın çiçeği burnunda CEO’su Alfredo Altavilla’dan geldi.

20.09.2005Kelebek
Yeni Fiat Doblo, Avrupada yılın ticari aracı seçildi

Yeni Fiat Doblo, Avrupa'da yılın ticari aracı seçildi

Yeni Fiat Doblo, Avrupa'da 2006 yılının ticari aracı seçildi.

14.10.2005Ekonomi
120 milyon Euro’luk yeni Doblo, Avrupa şampiyonu

120 milyon Euro’luk yeni Doblo, Avrupa şampiyonu

Bursa'daki Tofaş tesislerde bugüne kadar 450 bin adet üretilen ve 120 milyon Euro’luk yatırımla yenilenen Fiat Doblo, Amsterdam Avrupa Ticari Araçlar Fuarı’nda ‘Yılın Hafif Ticari Aracı’ seçildi. Fiat Ticari Araçlar Başkanı Lorenzo Sistino, ‘Bu ödülü en son 1995’de almıştık. 10 yıl sonra Türkiye sayesinde bu ödülü yeniden kazandık’ dedi.

14.10.2005Ekonomi
Yeni Fiat Doblo basına tanıtıldı

Yeni Fiat Doblo basına tanıtıldı

Tofaş Üst Yöneticisi Alfredo Altavilla, “Doblo bizim ekmeğimiz, yağımız... Satış açısından da kar açısından da Tofaş için önemli bir ürün” dedi.

18.10.2005Gündem
Doblo bizim ekmeğimiz yine de ona bağımlı kalmayız

Doblo bizim ekmeğimiz yine de ona bağımlı kalmayız

Tofaş’ın CEO’su Alfredo Altavilla, Avrupa’da 2006 yılının ticari aracı seçilen yeni Fiat Doblo’yu Türkiye’de vitrine çıkarırken, ‘Doblo bizim ekmeğimiz, yağımız. Ancak, Tofaş’ta sadece Doblo’ya bağımlı kalmayız’ diyerek, yeni modellerin işaretini verdi.

18.10.2005Ekonomi
Doblonun yeni modelleri Türkiyede üretilebilir

Doblo'nun yeni modelleri Türkiye'de üretilebilir

Tofaş Üst Yöneticisi Alfredo Altavilla, hükümetten teşvik gelmesi halinde, Doblo'nun gelecek kuşak modellerini Türkiye'de üretebileceklerini bildirdi.

17.11.2005Gündem
Siz kartlarınızı iyi oynayın geleceğin Doblo’larını üretelim

Siz kartlarınızı iyi oynayın geleceğin Doblo’larını üretelim

Tofaş CEO’su Alfredo Altavilla, ‘Mini Cargo’ ve ‘D200’ modellerinin üretimi için 500 milyon Euro’luk yatırım yapacaklarını hatırlatarak, ‘Yatırımlara devam etmek istiyoruz. Hükümet de otomotivin gelişmesini istiyorsa kartlarını iyi oynamalı. Hükümetten teşvik gelirse Doblo’nun gelecek kuşak modellerini üretebiliriz’ dedi.

17.11.2005Ekonomi
Alfa Romeo 159 Türkiyede

Alfa Romeo 159 Türkiye'de

Alfa Romeo'nun yeni modeli Alfa 159, Türkiye'de 37 bin 400 Avro'dan başlayan anahtar teslim fiyatıyla satılmaya başlandı.

28.11.2005Gündem
Tofaşta çifte gurur

Tofaş'ta çifte gurur

“Doblo” ile kazandığı “Yılın Ticari Aracı” ödülünü çalışanlarıyla paylaşan Tofaş, 500 bininci Doblo'yu banttan indirdi. Tofaş Üst Yöneticisi (CEO) Alfredo Altavilla, Türkiye için planladıkları projelerin kapsamını giderek genişleteceklerini, bu çerçevede yatırımlara ayrılan 500 milyon euronun 2006'da katlanarak artacağını bildirdi.

14.12.2005Ekonomi
Fiat Rusyada da üretim yapacak

Fiat Rusya'da da üretim yapacak

Fiat lisansı ile Bursa'daki Tofaş fabrikasında üretilen Fiat Palio ve Albea modelleri, bundan böyle Rusya'da da üretilecek. Üretim için gerekli parçaların tamamı Tofaş tarafından ihraç edilecek.

3.01.2006Ekonomi
Rusya, Palio ve Albea üretecek bütün parçalar Tofaş’tan gidecek

Rusya, Palio ve Albea üretecek bütün parçalar Tofaş’tan gidecek

Fiat lisansı ile Bursa’daki Tofaş fabrikasında üretilen Fiat Palio ve Albea modelleri, bundan böyle Rusya’da da üretilecek. Üretimde gerekli olan parçaları Tofaş satacak. Tofaş’tan yapılan açıklamaya göre, Fiat Auto ve Rus Severstal Auto, Tofaş’ın Türkiye’de ürettiği Fiat Palio ve Albea modellerinin Rusya’da üretilmesine yönelik olarak montaj hattı kurulması konusunda bir sınai anlaşma imzaladı.

3.01.2006Ekonomi
Fiat otomobile Türkçe isim aranıyor

Fiat otomobile Türkçe isim aranıyor

Tofaş Üst Yöneticisi (CEO) Alfredo Altavilla, Fiat'ın Türkiye'de üreteceği otomobilin isminin tüm dünyada telaffuzu kolay, hatırda tutulabilir Türkçe bir isim olmasının düşünüldüğünü söyledi. Altavilla, Türkiye'nin mühendislik ve tasarım alanlarında dünyada söz sahibi haline gelmesi gerektiğini de vurguladı.

18.01.2006Ekonomi