MENÜ

Ales Ne Zaman

Ales Ne Zaman ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ales Ne Zaman haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 71 Ales Ne Zaman haberi bulunmuştur.

Ales Ne Zaman Haberleri

ALES geç başvuruları ne zaman yapılacak

ALES geç başvuruları ne zaman yapılacak?

ALES geç başvurularının ne zaman yapılacağı, yüksek lisans yapmak isteyen yüz binlerce aday tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. 2 Ağustosta tamamlanan ALES başvurularının ardından, başvurularını yetiştiremeyen adaylar geç başvuru tarihini sorguluyor. Peki, ALES geç başvuruları ne zaman yapılacak?

7.08.2018Eğitim
2018 ALES ne zaman yapılacak ALES başvuruları ne zaman başlıyor İşte o tarih

2018 ALES ne zaman yapılacak? ALES başvuruları ne zaman başlıyor? İşte o tarih

Yüksek lisans eğitimi almak isteyen ya da akademik personel olma hayali kuran kişilerin girdiği ALES'in bu yıl düzenlenecek olan ikinci etabı için geri sayım sürüyor. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı'nın (ALES) ne zaman yapılacağı, bu sınava katılmayı düşünen kişiler tarafından merak ediliyor. Peki, ALES ne zaman yapılacak? ALES başvuruları ne zaman başlıyor?

19.07.2018Gündem
DGS sınavı ne zaman hangi gün yapılacak Sınavda kaç soru sorulacak

DGS sınavı ne zaman hangi gün yapılacak? Sınavda kaç soru sorulacak?

DGS ne zaman yapılacak sorusu, bu sınava katılım sağlamak isteyen birçok kişinin sorguladığı konu oldu. İki yıllık eğitimlerini dört yıla tamamlamak isteyen binlerce kişinin katılım sağlayacağı DGS, birçok vatandaşın sorguladığı konu olmaya devam ediyor. Peki, DGS ne zaman yapılacak? İşte, DGS kontenjanları ve detaylı bilgiler

18.07.2018Eğitim
ALES bu yıl ne zaman yapılacak 2018 ALES sınav tarihleri

ALES bu yıl ne zaman yapılacak? 2018 ALES sınav tarihleri

ALES ne zaman yapılacak sorusu, akademik anlamda ilerleyişlerini sürdürmek isteyen vatandaşların araştırdığı konu oldu. ÖSYM'nin yıl içerisinde gerçekleştirdiği en önemli sınavlar arasında yer alan ALES, yeni bir düzenleme ile bundan sonra yılda 3 kez gerçekleştirilecek. Peki, puan sahibi olmak isteyen binlerce kişinin merakla araştırdığı ALES ne zaman yapılacak? İşte, ÖSYM'in takviminde yer alan bilgilere göre detaylar

29.06.2018Eğitim
ALES ne zaman yapılacak ALESe yeni düzenleme

ALES ne zaman yapılacak? ALES'e yeni düzenleme

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yılda iki kez düzenlenen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın bu yıl üç kez yapılmasına karar verildi. Bu kararın ardından yeni sınav tarihleri ALES'e katılmayı planlayan kişiler tarafından merak edilmeye başlandı. Peki, ALES ne zaman yapılacak? 2. ALES ne zaman?

12.06.2018Gündem
LGS soru yorumları: Sınav kolay mıydı zor muydu İşte uzmanların LGS hakkında yorumları

LGS soru yorumları: Sınav kolay mıydı zor muydu? İşte uzmanların LGS hakkında yorumları

1 milyon 8’inci sınıf öğrencisinin katıldığı LGS’de çıkan soruları, uzmanlar yorumladı. Eğitimcilere göre, sözel bölümde öğrencilerin rahatlıkla yapabildiği sorular yer aldı. Adaylar, yeni tarz sorularla karşılaşmasına rağmen rahat çözebildi. Ancak ikinci oturum olan sayısal bölüm, öğrencileri zorladı. Matematik uzun işlem; fen bilimleri ise üst düzey düşünme becerisi gerektirdiği için adaylar, soruları yetiştirmekte sorun yaşadı. Bu nedenle sayısal sorularının eleyici olacağını vurgulayan uzmanların, LGS ile ilgili yorumları şöyle:

2.06.2018Eğitim
ALES sonbahar sınavı ne zaman 2018 ALES sonbahar dönemi başvurusu

ALES sonbahar sınavı ne zaman? 2018 ALES sonbahar dönemi başvurusu

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı'nın (ALES) sonbahar etabının ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. Geçtiğimiz 6 Mayıs'ta düzenlenen 2018 ALES İlkbahar Dönemi sınavının tamamlanması ve sonuçların adaylara duyurulmasının ardından şimdi, 2018 ALES Sonbahar Dönemi sınavının ne zaman yapılacağı ve başvuruların ne zaman başlayacağı sınava katılım sağlayacak vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Peki, 2018 ALES sonbahar sınavı ne zaman yapılacak? ALES Sonbahar Dönemi başvuruları ne zaman başlayacak?

31.05.2018Gündem
ALES ilkbahar dönemi sınavı soruları ve cevapları yayınlandı mı

ALES ilkbahar dönemi sınavı soruları ve cevapları yayınlandı mı?

ALES ilkbahar dönemi sınavıyla ilgili beklenen duyuru geldi. 2018-ALES İlkbahar dönemi temel soru kitapçığı ile cevap anahtarı (% 10) ÖSYM resmi sayfası üzerinden erişime açıldı.

7.05.2018Eğitim
ALES saat kaçta bitecek ALES puan hesaplama nasıl yapılır

ALES saat kaçta bitecek? ALES puan hesaplama nasıl yapılır?

ALES, akademik anlamda kariyerlerini sürdürmek isteyen birçok bireyin katılımı ile 6 Mayıs Pazar günü gerçekleştiriliyor. Sınava giren vatandaşların haricinde sınav salonunun dışında bekleyen birçok vatandaşın araştırdığı konu ise ALES saat kaçta bitecek sorusu oldu. Peki, ALES kaç dakika sürecek ve saat kaçta bitecek? İşte, ALES puan hesaplama ve sonuçları hakkında bazı bilgiler

6.05.2018Gündem
ALES sınav giriş yerleri ÖSYM tarafından yayımlandı

ALES sınav giriş yerleri ÖSYM tarafından yayımlandı

Akademik kariyer için önemli bir yere sahip olan ALES sınav giriş yerleri, ÖSYM tarafından 26 Nisan öğle saatlerinde erişime açıldı. Binlerce kişinin katılım sağlayacağı ALES sınavı, sınav giriş belgesi ile sorgulanmaya devam ediyor. Peki, sınav öncesinde merakla araştırılan ALES sınav giriş belgesi nereden ve nasıl çıkarılabilecek? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

26.04.2018Gündem
ALES ne zaman 2018 ALES sınav tarihleri

ALES ne zaman? 2018 ALES sınav tarihleri

Akademik kariyer hedefleyen kişiler için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yılda iki kez düzenlenen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın (ALES) bahar dönemi için çok az bir süre kaldı. Yakın zaman önce başvurularını tamamlayan adaylar şimdi, bir yandan sınava hazırlanırken bir yandan da sınav tarihini sorguluyor. Peki, ALES ne zaman? 2018 ALES İlkbahar Dönemi sınavı ne zaman yapılacak?

15.04.2018Gündem
ALES ne zaman 2018 ALES ilkbahar dönemi sınavı

ALES ne zaman? 2018 ALES ilkbahar dönemi sınavı

Yüksek lisans eğitimi almak isteyen ve akademik personel olma hayali kuran kişilerin girdiği bir sınav olan ALES yani Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. Başvuruları geçtiğimiz günlerde biten 2018 ALES ilkbahar dönem sınavının ne zaman yapılacağını merak eden adaylar, sınav tarihini internette sorguluyor. Peki, ALES ne zaman? 2018 ALES sınavı ne zaman yapılacak?

6.04.2018Gündem
2018 ÖSYM sınav takvimi | KPSS - YKS - ALES - DGS - YDS - TUS başvuru, sınav ve sonuç açıklama tarihleri

2018 ÖSYM sınav takvimi | KPSS - YKS - ALES - DGS - YDS - TUS başvuru, sınav ve sonuç açıklama tarihleri

Milyonlarca adayın hayallerini gerçekleştirmek için gireceği sınavların başvuru ve sınav tarihleri en çok merak edilen konular arasında yer almaya devam ediyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) 2018 yılında yapacağı sınavlar için adaylar merak ettikleri soruların cevabını internette arıyor. Peki KPSS ne zaman? 2018 ALES ne zaman yapılacak? YKS 2018 ne zaman? İşte detaylar...

26.03.2018Gündem
İTÜ Çekirdek 11 bini aşkın başvuru aldı

İTÜ Çekirdek 11 bini aşkın başvuru aldı

İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, İTÜ Çekirdek'in kurulduğu 2011’de 12 proje başvurusu aldığını söyledi. Karaca, "2017 sonu itibarıyla bu sayı 11 bin 96’ya ulaştı. 11 bin insan fikri için 'bize de merkezinizde yer verin' başvurusunda bulundu" dedi.

12.03.2018Eğitim
ALES ne zaman yapılacak İşte, 2018 ALES başvuru tarihi

ALES ne zaman yapılacak? İşte, 2018 ALES başvuru tarihi

ALES ne zaman yapılacak sorusu, akademik kariyer planı olan vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediliyor. ÖSYM tarafından bu yıl 81 ilde yapılacağı müjdesinin verildiği ALES, 2018 yılı içerisinde sınava giren öğrenci sayısı kotanın altında kalsa da 81 ilde gerçekleştirilecek. Peki, ALES başvurusu ne zaman yapılacak? İşte, on binlerce kişinin merakla araştırdığı ALES tarihi hakkında detaylı bilgiler

26.02.2018Eğitim
DGS artık 81 ilde yapılacak - 2018 başvuruları ne zaman

DGS artık 81 ilde yapılacak - 2018 başvuruları ne zaman?

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, DGS'nin bu yıl 81 ilde yapılacağını söyledi. ÖSYM'nin resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı duyuru ardından 2018 DGS başvuru tarihleri gündeme geldi. Peki bu yılın DGS başvuruları ne zaman?

29.01.2018Eğitim
Eğitim uzmanları örnek soruları yorumladı: TEOG’a göre çok eleyici olacak

Eğitim uzmanları örnek soruları yorumladı: TEOG’a göre çok eleyici olacak

MEB sınavla öğrenci alan fen, sosyal, Anadolu ve proje temelli liselere yerleştirmede kullanılacak sınav için 45 örnek soru yayınladı. Eğitimciler, yeni soruları TEOG’a göre zor bulurken, daha eleyici bir sınavın adayları beklediğini söyledi. Uzmanlara göre, süreyi doğru kullanan bir adım öne çıkarken, birinci sayısı çok azalacak.

28.12.2017Eğitim
YÖKDİL sonuçları bugün açıklanır mı YÖKDİL aday işlemleri sayfası

YÖKDİL sonuçları bugün açıklanır mı? YÖKDİL aday işlemleri sayfası

Mesai saatlerinin bitmesine az bir süre kalması nedeniyle YÖKDİL sonuçlarına yönelik araştırmalar hız kazandı. Kasım ayının ilk haftasında girdikleri YÖKDİL sınavının sonucunu merak eden adaylar sık sık duyuru sayfasını ziyaret ederek son durumu takip ediyor. Peki YÖKDİL sonuçları bugün açıklanır mı? Kurumdan yeni bir açıklama geldi mi? İşte YÖKDİL sonuçlarında son durum!

22.11.2017Gündem
ALES soruları ve cevapları yayımlandı | ÖSYM sonuçları ne zaman açıklayacak

ALES soruları ve cevapları yayımlandı | ÖSYM sonuçları ne zaman açıklayacak?

Geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen ALES soruları ve cevapları Ösym'nin resmi internet sitesi üzerinden erişime açıldı. Sınava başvuran adaylar 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ALES sorularının tamamına erişebilecekler. Peki ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

19.11.2017Gündem
ALES sınav giriş belgesi yayımlandı Bu değişiklikleri unutmayın

ALES sınav giriş belgesi yayımlandı! Bu değişiklikleri unutmayın!

ALES sınav giriş yerleri akademik kariyer için sınava girmeye hazırlanan vatandaşların erişimine açıldı. ÖSYM tarafından yılda iki kez gerçekleştirilen ALES sınavı, ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden öğrenilebilecek. Peki, sınav giriş belgesi nasıl çıktı alınacak? İşte, ALES sınav giriş yerleri belgesi ve sınavda bu dönem itibariyle uygulanması beklenen yeni değişiklikler

9.11.2017Eğitim
ALES yerleri belli oldu mu Sonbahar dönemi ALES sınavı ne zaman

ALES yerleri belli oldu mu? Sonbahar dönemi ALES sınavı ne zaman?

ALES yerlerinin belli olup olmadığına yönelik sorular sınav tarihine kısa bir süre kala yoğunlaştı. Adaylar, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) yerlerini T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin ‘Aday İşlemleri Sistemi’ üzerinden takip edebilecek. Peki sınav yerleri belli oldu mu? Sonbahar dönemi ALES sınavı ne zaman?

6.11.2017Gündem
ALES ne zaman yapılacak ALES konuları nelerdir

ALES ne zaman yapılacak? ALES konuları nelerdir?

ALES ne zaman yapılacak sorusu, akademik kariyer yapmak isteyen vatandaşlar tarafından sorgulanmaya başlandı. ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan ALES sınavına Türkiye genelinde birçok kişi katılım sağlayacak. Peki, ALES ne zaman yapılacak? İşte, merakla araştırılan sınav hakkında detaylı bilgiler

1.11.2017Eğitim
ALES ne zaman yapılacak İşte sınav tarihi

ALES ne zaman yapılacak? İşte sınav tarihi

ALES ne zaman yapılacak sorusu yüz binlerce üniversite mezunu kişi tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Yüksek lisans eğitimlerini alıp akademik kariyerlerini geliştirmek isteyen vatandaşlar ÖSYM tarafından verilen sınav tarihini araştırıyorlar. Peki, ALES ne zaman yapılacak? İşte, sınav tarihi.

24.10.2017Gündem
ALES ne zaman ÖSYM’den hatırlatma

ALES ne zaman? ÖSYM’den hatırlatma

ÖSYM, ALES sonbahar dönemi için başvuruları 26 Eylül ve 4 Ekim tarihleri arasında aldı. Başvuru sürecini geride bırakan adaylar, bir yandan sınav hazırlığını sürdürürken; bir yandan da ALES tarihini araştırıyor. Peki ALES ne zaman yapılacak?

13.10.2017Gündem
ALES başvuruları ne zaman kadar devam edecek Başvuru ücreti hangi bankalara yatırılacak

ALES başvuruları ne zaman kadar devam edecek? Başvuru ücreti hangi bankalara yatırılacak?

ÖSYM, resmi sayfası üzerinden ALES başvurularının başladığını duyurdu. A Adaylar, 4 Ekim’e kadar başvurularını yapabilecek. 2017 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2017-ALES Sonbahar Dönemi) Sonbahar Dönemi Sınavı, 19 Kasım 2017 tarihinde 81 il merkezinde uygulanacak. Peki ALES başvuruları ne zaman kadar devam edecek? ALES başvuru ücreti hangi bankalara yatırılacak?

26.09.2017Eğitim
ALES başvurusu yapacaklar dikkat Değişiklik devrede

ALES başvurusu yapacaklar dikkat! Değişiklik devrede!

ALES başvurusu için beklenen tarih geldi. Yeni yönetmenliğe göre soru sayısının 100'e indirildiği sınavda, süre ise 150 dakika olarak belirlendi. Akademik kariyer yapmak için ALES başvurusu yapacak olan adaylar, sınavdan elde edecekleri sonucu 5 yıl boyunca kullanabilecek. İşte, şartları büyük oranda değiştirilen 2017 ALES başvurusu ve konuyla ilgili detaylı bilgiler

25.09.2017Eğitim
ALES ne zaman yapılacak ALES 2017 tarihi

ALES ne zaman yapılacak? ALES 2017 tarihi

ALES için geri sayım devam ediyor. Akademik anlamda kariyerlerini şekillendirmek isteyen öğrencilerin katılım sağlayacağı ALES, ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek. Alacakları puan ile Yüksek Lisans ve doktora programlarına müracaat edecek olan vatandaşlar, eğitimlerine yön çizecek. Peki, ALES ne zaman gerçekleşecek? İşte, adayların merakla beklediği tarih hakkında detaylı bilgiler

22.09.2017Eğitim
ALES ne zaman yapılacak İşte, ALES sonbahar sınavı hakkında yeni gelişmeler

ALES ne zaman yapılacak? İşte, ALES sonbahar sınavı hakkında yeni gelişmeler

ALES sonbahar sınavı ne zaman sorusu , akademik kariyer hazırlığı yapan vatandaşların araştırdığı konular arasında yer aldı. Üniversitelerin Yüksek Lisans komisyonlarına almış oldukları ALES puanına göre başvuracak olan bireyler, ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek sınava kilitlendi. Peki, ALES sonbahar sınavı ne zaman gerçekleştirilecek? İşte, merakla araştırılan konu hakkında detaylı bilgiler

19.09.2017Eğitim
2017 ALES sonbahar sınavı ne zaman yapılacak Sınav başvuruları ne zaman

2017 ALES sonbahar sınavı ne zaman yapılacak? Sınav başvuruları ne zaman?

2017 ALES sonbahar sınavının ne zaman yapılacağı binlerce vatandaş tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Yüksek lisans başvuruları ve akademik personel seçiminde kullanılan, her yıl 600 bin adayın ter döktüğü ALES başvuruları için ÖSYM tarih verdi. Peki, 2017 ALES sonbahar sınavı ne zaman yapılacak? Sınav başvuruları ne zaman?

12.09.2017Gündem
ÖYP 2017 Lisansüstü tercih başvuruları başladı…

ÖYP 2017 Lisansüstü tercih başvuruları başladı…

Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı (ÖYP) tercih başvuruları için süreç başladı. ÖYP tercihi yapacak adayların YÖKDİL, ÜDS, KPDS, YDS veya eşdeğerliliği ÖSYM tarafından belirlenen yabancı dil sınavlarından birinden en az 65 puan, ALES'ten ise son 3 yıl içinde en az 70 puan almış olmaları gerekiyor. Peki ÖYP 2017 başvuruları için son gün ne zaman?

22.08.2017Eğitim
ALES sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYMden net tarih

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM'den net tarih

ALES sonuçları için geri sayım sürüyor. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen ALES ( Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) bahar dönemi sınavı 7 Mayıs Pazar günü yapıldı. Sınava giren adaylar şimdi büyük bir merakla sonuçları bekliyor. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

1.06.2017Eğitim
KPSS başvurusu için son gün ne zaman Başvuru nasıl yapılır

KPSS başvurusu için son gün ne zaman? Başvuru nasıl yapılır?

KPSS başvurusu için ek sürenin ne zaman sona ereceğini merak eden binlerce memur adayı merakla araştırmalarına devam ediyor. Normal şartlarda tarihi sonlanan Kamu Personeli Seçme sınavı (KPSS) için, dün ÖSYM tarafından alınan kararla ek başvuru süresi tanındı ve başvurular için adaylar bekleyişe geçti.

28.04.2017Eğitim
ALES ne zaman 2017 ALES sınav tarihleri

ALES ne zaman? 2017 ALES sınav tarihleri

ALES ne zaman yapılacak sorusu, akademik kariyerini yükseltmek isteyen vatandaşlar tarafından oldukça merak konusu oldu. Üniversiteden mezun olmuş binlerce vatandaş ALES sınavına girip akademik kariyerlerinde gelişmeyi planlıyor. Peki, ALES ne zaman? İşte, 2017 ALES sınav tarihleri.

25.04.2017Eğitim
ALES sınavı ne zaman İşte 2017 ALES tarihleri

ALES sınavı ne zaman? İşte 2017 ALES tarihleri

ALES sınavı tarihleri ÖSYM'nin sınav takvimi üzerinden açıklandı. Akademik kariyerlerine devam etmek isteyen vatandaşların girdiği ALES ilkbahar dönemi başvuruları için süreç geçtiğimiz ay tamamlandı. Şimdi ise gözler sınav tarihlerinde! Peki, sayısal ve sözel testlerden oluşan 2017 ALES sınavı ne zaman?

13.04.2017Eğitim
ALES 2017 ne zaman yapılacak ALES tarihi

ALES 2017 ne zaman yapılacak? ALES tarihi!

ALES ne zaman yapılacak sorusu, akademik kariyerlerini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar için önem arz ediyor. Yüksek lisansa başvurarak, üniversitelerde okutman, araştırma görevlisi ve uzman kadrolara atanmayı hedefleyen vatandaşların yakından ilgilendiği ALES, sözel ve sayısal testlerden oluşacak. Peki, Türkiye çapında milyonlarca kişinin merakla araştırdığı ALES ne zaman yapılacak?

6.04.2017Eğitim
Tanrıkuludan FETÖ mağduru araştırma görevlisi ve kamu personeli için Meclis araştırması istemi

Tanrıkulu'dan FETÖ' mağduru araştırma görevlisi ve kamu personeli için Meclis araştırması istemi

Tanrıkulu'dan FETÖ' mağduru araştırma görevlisi ve kamu personeli için Meclis araştırması istemi

4.04.2017Ankara
2017 ALES ne zaman yapılacak

2017 ALES ne zaman yapılacak?

2017 ALES sınavının ne zaman yapılacağı binlerce Üniversite mezunu öğrenci tarafından oldukça merak edildi. Üniversite'de ön lisans eğitimini tamamlayan öğrenciler kariyerleri açısında daha yüksek bir konuma gelebilmeleri için yüksek lisans sınavı olan ALES'e girmek istiyorlar. Peki, ALES'e kimler girebilir? 2017 yılı ALES sınavı ne zaman yapılacak?

9.03.2017Eğitim
Rektör Prof. Dr. Gül isyan etti: Bize iş ve ihale için gelmesinler

Rektör Prof. Dr. Gül isyan etti: Bize iş ve ihale için gelmesinler

Rektör Prof. Dr. Gül isyan etti: Bize iş ve ihale için gelmesinler

14.02.2017Diyarbakır
ÖSYM sınav kitapçıklarını elektronik ortamda arşivleyecek

ÖSYM sınav kitapçıklarını elektronik ortamda arşivleyecek

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, yasal bir düzenlemeyle sınavın evrağının aslı niteliğindeki belgeyi, elektronik ortamda saklayacak sisteme geçileceğini belirtti. Demir, "Dolayısıyla adayların soru kitapçıkları fiziksel olarak imha edilse de kitapçık üzerinde yaptıkları bütün işlemler, elektronik ortamda taranmış ve saklanmış olacak" dedi.

12.01.2017Eğitim
ALES sonuçları açıklandı mı Sonuçlar için gözler ÖSYMde

ALES sonuçları açıklandı mı? Sonuçlar için gözler ÖSYM'de

ALES sonuçlarının ne zaman açıklanacağı gündemdeki yerini korurken yüksek öğretimlerine devam etmek için büyük bir heyecan yaşayan adaylar, yeni bir gelişme umuduyla ÖSYM'nin resmi sitesini ziyaret ediyor. Peki, ALES sonuçları açıklandı mı, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı sonuçları hakkında son durum ne? İşte, ALES ile ilgili son durum!

28.12.2016Eğitim
ALES sonuçları ne zaman açıklanır İşte beklenen tarih

ALES sonuçları ne zaman açıklanır? İşte beklenen tarih!

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak konusu, akademik kariyerlerine devam etmek isteyen bireyler tarafından önem arz ediyor. Birçok kişinin yüksek lisans yapmak için başvuruda bulunup katılım gösterdiği ALES için sonuçlar merakla bekleniyor. Yüksek lisans mülakatındaki önemi yüzde 50 civarı olan ALES'te sonuçlar için ÖSYM'den yapılacak açıklamanın ardından, Üniversitelere müracaatlar da başlamış olacak

26.12.2016Eğitim
ALES soru ve cevapları açıklandı Sonuçlar ne zaman yayınlanacak

ALES soru ve cevapları açıklandı! Sonuçlar ne zaman yayınlanacak?

ALES soruları ve cevapları ÖSYM İnternet sitesi üzerinden yayımlandı. Akademik personel olabilmek isteyen adayların girdiği ALES sınav soruları ÖSYM tarafından erişime açıldı. Soruların yalnızca yüzde 10'unu kullanıma açan ÖSYM, sonuçlar için açıklamada bulunmadı. Peki ALES sonuçları ne zaman yayımlanacak? İşte merak edilen soruyla alakalı detaylı bilgiler..

19.12.2016Eğitim
ALES giriş yerleri ÖSYM’de İşte, ALES sınav tarihi

ALES giriş yerleri ÖSYM’de! İşte, ALES sınav tarihi

ALES, sınav başvuruları için süreç geçtiğimiz günlerde sona ermiş, sınava gireceklerin yeni gündemi giriş yerleri ve sınav giriş belgesi olmuştu. Kısa bir süre sonra gerçekleşecek olan Akademik Personel Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı ile ilgili veklenen gelişme geçtiğimiz günlerde yaşandı. ALES giriş yerleri açıklandı. Peki, ALES sınavı ne zaman yapılacak? İşte, sınavın detayları!

12.12.2016Eğitim
ALES sınav giriş yerleri yüksek lisans adayları için belli oldu ALES sınavı ne zaman

ALES sınav giriş yerleri yüksek lisans adayları için belli oldu! ALES sınavı ne zaman?

ALES sınavının giriş yerleri yüksek lisans yapmak isteyen adaylar için belli oldu. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı’na (2016-ALES Sonbahar Dönemi) başvuruda bulunanların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemi tamamlandı. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası ÖSYM'nin sınav takvimi yeniden güncellenmiş, ALES sınav tarihi ertelenmişti. Peki, yüksek lisans adaylarının gireceği ALES sınavı ne zaman yapılacak? ALES sınav giriş belgeleri nasıl alınacak? ALES sınavı için gerekli belgeler nelerdir? İşte, ALES sınavı hakkında tüm detaylar.

9.12.2016Gündem
Son dakika haberi: 2 bin eleman aranıyor

Son dakika haberi: 2 bin eleman aranıyor!

Üniversitelerde FETÖ ile bağlantısı olan akademik ve idari personelin görevlerinden uzaklaştırılmasından sonra boşalan kadrolar için harekete geçildi. Önümüzdeki iki ay içinde de üniversitelerin 2 bine yakın akademik ve idari personel alımı yapması bekleniyor. Başvurular için son tarih Eylül ortası. Yani adayların şu sıralar başvurması gerekiyor.

5.09.2016Ekonomi
ALES sınav giriş yerleri belli oldu

ALES sınav giriş yerleri belli oldu!

ALES sınav giriş yerleri belli oldu. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi sınavı olarak bilinen ALES 8 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek. ÖSYM, ALES sınav giriş yerlerini yayınladı. ALES sınav giriş yerlerini öğrenmek isteyen adaylar haberimizden öğrenebilirler.

3.05.2016Kelebek
2016 ALES sınav giriş yerleri belli oldu

2016 ALES sınav giriş yerleri belli oldu!

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi sınavı olarak bilinen ALES için geri sayım başladı. 2016 ALES sınavı 8 Mayıs'ta yapılacak. ALES için başvurular Mart ayında sonlanmıştı. ÖSYM, ALES sınav giriş yerlerini belirledi. ALEs giriş yerini öğrenmek isteyen adaylar internet üzerinden sorgulama yapabilecekler.

29.04.2016Kelebek
YGS sosyal medya gündeminde

YGS sosyal medya gündeminde

2 milyonu aşkın adayın yarışacağı YGS yarın yapılacak. Adaylar son hazırlıklarını yaparken, sınav Twitter’da yarın YGS hashtag’i ile trend topic listesine girdi.

12.03.2016Eğitim
ALES başvuruları ne zaman başlıyor

ALES başvuruları ne zaman başlıyor?

Akademisyen olmanın yolunu açan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı, 8 Mayıs 2016’da gerçekleştirilecek. Peki ALES başvurusu ne zaman yapılacak?

15.02.2016Gündem
ÖSYM - ALES sonuçları açıklandı mı | 2015 ALES sınav sonuç sorgulama

ÖSYM - ALES sonuçları açıklandı mı? | 2015 ALES sınav sonuç sorgulama

2015 dönemi ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 22 Kasım 2015 Pazar günü yapılan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı sonuçları açıklandı mı?

9.12.2015Bilgi