MENÜ

Ales Başvurusu

Ales Başvurusu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ales Başvurusu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 19 Ales Başvurusu haberi bulunmuştur.

Ales Başvurusu Haberleri

ALES başvuruları ne zaman kadar devam edecek Başvuru ücreti hangi bankalara yatırılacak

ALES başvuruları ne zaman kadar devam edecek? Başvuru ücreti hangi bankalara yatırılacak?

ÖSYM, resmi sayfası üzerinden ALES başvurularının başladığını duyurdu. A Adaylar, 4 Ekim’e kadar başvurularını yapabilecek. 2017 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2017-ALES Sonbahar Dönemi) Sonbahar Dönemi Sınavı, 19 Kasım 2017 tarihinde 81 il merkezinde uygulanacak. Peki ALES başvuruları ne zaman kadar devam edecek? ALES başvuru ücreti hangi bankalara yatırılacak?

26.9.2017Eğitim
ALES başvurusu yapacaklar dikkat Değişiklik devrede

ALES başvurusu yapacaklar dikkat! Değişiklik devrede!

ALES başvurusu için beklenen tarih geldi. Yeni yönetmenliğe göre soru sayısının 100'e indirildiği sınavda, süre ise 150 dakika olarak belirlendi. Akademik kariyer yapmak için ALES başvurusu yapacak olan adaylar, sınavdan elde edecekleri sonucu 5 yıl boyunca kullanabilecek. İşte, şartları büyük oranda değiştirilen 2017 ALES başvurusu ve konuyla ilgili detaylı bilgiler

25.9.2017Eğitim
ALES ne zaman yapılacak İşte, ALES sonbahar sınavı hakkında yeni gelişmeler

ALES ne zaman yapılacak? İşte, ALES sonbahar sınavı hakkında yeni gelişmeler

ALES sonbahar sınavı ne zaman sorusu , akademik kariyer hazırlığı yapan vatandaşların araştırdığı konular arasında yer aldı. Üniversitelerin Yüksek Lisans komisyonlarına almış oldukları ALES puanına göre başvuracak olan bireyler, ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek sınava kilitlendi. Peki, ALES sonbahar sınavı ne zaman gerçekleştirilecek? İşte, merakla araştırılan konu hakkında detaylı bilgiler

19.9.2017Eğitim
KPSS başvurusu için son gün ne zaman Başvuru nasıl yapılır

KPSS başvurusu için son gün ne zaman? Başvuru nasıl yapılır?

KPSS başvurusu için ek sürenin ne zaman sona ereceğini merak eden binlerce memur adayı merakla araştırmalarına devam ediyor. Normal şartlarda tarihi sonlanan Kamu Personeli Seçme sınavı (KPSS) için, dün ÖSYM tarafından alınan kararla ek başvuru süresi tanındı ve başvurular için adaylar bekleyişe geçti.

28.4.2017Eğitim
E-ALES deneme sınavı başvuru işlemleri ÖSYM üzerinden duyuruldu

E-ALES deneme sınavı başvuru işlemleri ÖSYM üzerinden duyuruldu

E-ALES deneme sınavı başvuru işlemleri ÖSYM İnternet sitesi üzerinden yayımlandı. İlk kez bu yıl yapılacak E-ALES sınavının Esenboğa sınav merkezinde yapılacağı duyuruldu. Peki E-ALES başvurusu nasıl yapılacak ? İşte ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir'in elektronik ortamda yapılacak sınav hakkındaki ilk açıklamaları ve başvuru hakkında detaylı bilgiler

6.1.2017Eğitim
ALES sonuçları açıklandı İşte ALES sonuç sorgulama ekranı

ALES sonuçları açıklandı! İşte ALES sonuç sorgulama ekranı

ALES (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) sonuçları için heyecanlı bekleyiş dün son buldu. ALES sonuçlarının açıklandığı ÖSYM internet sayfası üzerinden bir de duyuru yapıldı. ALES sınavlarında 1 sorunun iptali açıklandı. İşte, ALES sonuç sorgulama sayfası ve yapılan duyurunun detayı!

31.12.2016Eğitim
ALES sonuçları açıklandı mı Sonuçlar için gözler ÖSYMde

ALES sonuçları açıklandı mı? Sonuçlar için gözler ÖSYM'de

ALES sonuçlarının ne zaman açıklanacağı gündemdeki yerini korurken yüksek öğretimlerine devam etmek için büyük bir heyecan yaşayan adaylar, yeni bir gelişme umuduyla ÖSYM'nin resmi sitesini ziyaret ediyor. Peki, ALES sonuçları açıklandı mı, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı sonuçları hakkında son durum ne? İşte, ALES ile ilgili son durum!

28.12.2016Eğitim
ALES sonuçları ne zaman açıklanır İşte beklenen tarih

ALES sonuçları ne zaman açıklanır? İşte beklenen tarih!

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak konusu, akademik kariyerlerine devam etmek isteyen bireyler tarafından önem arz ediyor. Birçok kişinin yüksek lisans yapmak için başvuruda bulunup katılım gösterdiği ALES için sonuçlar merakla bekleniyor. Yüksek lisans mülakatındaki önemi yüzde 50 civarı olan ALES'te sonuçlar için ÖSYM'den yapılacak açıklamanın ardından, Üniversitelere müracaatlar da başlamış olacak

26.12.2016Eğitim
ALES başvuruları ne zaman başlıyor

ALES başvuruları ne zaman başlıyor?

Akademisyen olmanın yolunu açan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı, 8 Mayıs 2016’da gerçekleştirilecek. Peki ALES başvurusu ne zaman yapılacak?

15.2.2016Gündem
2016 ALES Başvurusu Sınav Takvimi

2016 ALES Başvurusu Sınav Takvimi

ÖSYM 2016 yılı sınav takvimi açıklandı. Pek çok öğrenci ve akademisyenin girmeyi beklediği Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı tarihi kamuoyuna duyruldu. Katılımcıların bu sınavı kazanmaları halinde yükseklisans eğitimi, doktora eğitimi alabilecekler. Ayrıca öğretim elemanları da bu sınavı kazanarak kadro alabilecekler. Peki ALES başvurusu ne zaman yapılacak?

28.12.2015Gündem
2016 ALES Yüksek Lisans Başvuru Tarihleri ve Başvuru Şartları Neler

2016 ALES Yüksek Lisans Başvuru Tarihleri ve Başvuru Şartları Neler?

Akademik Lisans Eğitim Sınavı (ALES) 2016 başvuruları ne zaman başlıyor?, ALES başvuru şartları neler? ve ALES başvurusu nasıl yapılır? Tüm bu soruların cevaplarını haberimizde bulabilirsiniz.

17.12.2015Eğitim
2016 - ALES İlkbahar dönemi sınav tarihi ve başvurusu ne zaman

2016 - ALES İlkbahar dönemi sınav tarihi ve başvurusu ne zaman?

ÖSYM 2016 Akademik takvimi belli oldu. ALES (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) İlkbahar dönemi sınav başvuru tarihi ne zaman? ALES ilkbahar dönemi sınavı ne zaman yapılacak?

12.12.2015Bilgi
ÖSYM 2015 - ALES sonbahar dönemi başvurularında son gün yarın

ÖSYM 2015 - ALES sonbahar dönemi başvurularında son gün yarın!!

ÖSYM ALES 2015 sonbahar dönemi sınav başvurularında son gün yarın. Başvuru yapmak isteyen adaylar yarın başvurularını yapabilecekler

13.10.2015Gündem
2015-ALES başvurularında son 2 gün ALES başvurusu nasıl yapılır

2015-ALES başvurularında son 2 gün! ALES başvurusu nasıl yapılır?

2015- ALES sonbahar dönemi başvurularında son iki gün!

12.10.2015Gündem
2015 ÖSYM ALES başvuru kılavuzu 2015 ALES sınav başvurusu nasıl yapılır

2015 ÖSYM ALES başvuru kılavuzu! 2015 ALES sınav başvurusu nasıl yapılır?

2015 ÖSYM ALES başvuru kılavuzu yayınlandı. 2015 ÖSYM ALES sınav başvuruları için 1-14 Ekim tarihleri arasında başvuru yapabilirsiniz. ALES başvuruları nasıl yapılır? Detaylarda.

2.10.2015Gündem
Meslek seçiminde ortak nokta tıp ve hukuk oldu

Meslek seçiminde ortak nokta tıp ve hukuk oldu

Üniversiteye girişte sınavların nasıl yapılacağı, kriterlerin ne olacağı, üniversite kontenjanları ve yükseköğretime ilişkin daha birçok konuda karar yetkisine sahip olan YÖK’ün eski ve yeni üyeleri adaylara üniversite tercihlerini nasıl yapmaları gerektiği konusunda aydınlatıcı ipuçları verdi.

26.7.2011Gündem
YGSde bir skandal daha

YGS'de bir skandal daha

Eğitim-İş Genel Başkan Vekili Levent Akça'dan YGS ile ilgili müthiş iddia: "YGS'de özürlü sınıfında sınava giren adayların puanları yanlış hesaplandı. YGS'de 126 puanı olan öğrencinin bir günde puanı 360 puan yükselerek 485'e çıktı."

29.4.2011Gündem

Yazar Sonuçları

Ne zaman çalışıyorlar merak ediyorum

ANAYASA Mahkemesi’nin 49. kuruluş yıldönümü törenine Yargıtay ve Danıştay başkanları katılmadılar.

25.4.2011