MENÜ

Ales

Ales ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ales haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 655 Ales haberi bulunmuştur.

Ales Haberleri

ÖSYM’den ALES başvurusu için son gün uyarısı ALES ne zaman

ÖSYM’den ALES başvurusu için son gün uyarısı! ALES ne zaman?

ALES başvurusunu kaçıranlar için verilen ek süre bugün doluyor. 26 Eylül ve 4 Ekim tarihleri arasında başvuru yapmayan adaylar, geç başvuru ücretini ödedikten sonra ÖSYM’nin resmi sayfası üzerinden işlemlerini tamamlayabiliyor. Peki ALES sonbahar dönemi sınavı ne zaman?

18.10.2017Gündem
ALES ne zaman ÖSYM’den hatırlatma

ALES ne zaman? ÖSYM’den hatırlatma

ÖSYM, ALES sonbahar dönemi için başvuruları 26 Eylül ve 4 Ekim tarihleri arasında aldı. Başvuru sürecini geride bırakan adaylar, bir yandan sınav hazırlığını sürdürürken; bir yandan da ALES tarihini araştırıyor. Peki ALES ne zaman yapılacak?

13.10.2017Gündem
Uzmanlar YKS’yi değerlendirdi: Coğrafya bilmeyen tıpçılar yetişecek

Uzmanlar YKS’yi değerlendirdi: Coğrafya bilmeyen tıpçılar yetişecek

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, ünivresiteye girişte uygulanacak yeni sistemi açıkladı. Peki uzmanlar Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) olarak açıklanan yeni sistemi nasıl buldu? İşte uzmanların YKS ile ilgili değerlendirmeleri:

13.10.2017Eğitim
Baba kız yüksek lisans için üniversite sıralarında

Baba kız 'yüksek lisans' için üniversite sıralarında

Manisa'da yaşayan lise öğretmeni Hasan Özbek, 29 yıl önce mezun olduğu üniversite sıralarında yüksek lisans yapma hayalini, ısrarı üzerine kızıyla birlikte gerçekleştirdi.

11.10.2017Kampüs
ÖSYM’den ALES adaylarına ek süre... 7 soruda yeni ALES

ÖSYM’den ALES adaylarına ek süre... 7 soruda yeni ALES

19 Kasım’da düzenlenecek sonbahar dönemi Akademik Personel ve Lisansüstü Giriş Sınavı (ALES) için başvuru dönemi 4 Ekim’de sona erdi. Ancak ÖSYM adaylara 18 Ekim’e kadar geç başvuru süresi veriyor. Bunun için normalde 90 TL olan sınav için 135 TL ödeme yapılması gerekiyor ve adaylar Ankara’da sınava alınıyor.

9.10.2017Eğitim
ALES başvurusunu kaçıranlar için ÖSYMden son fırsat | ALES ne zaman

ALES başvurusunu kaçıranlar için ÖSYM'den son fırsat | ALES ne zaman?

ALES başvuru tarihini kaçıranlar için önemli bir açıklamada bulundu. 26 Eylül-4 Ekim tarihleri arasında yapılan başvurunun ardından yeni bir uygulama başlatarak adaylara bir şans daha verdi. Peki ALES ne zaman gerçekleşecek? Başvuru sürecini kaçıranlar ne yapacak? İşte ALES başvurusunda yeni fırsatın detayları!

7.10.2017Eğitim
ALES başvurusu nasıl yapılır ÖSYM ALES başvurusu için son gün bugün

ALES başvurusu nasıl yapılır? ÖSYM ALES başvurusu için son gün bugün!

ALES başvurusu nasıl yapılır sorusu birçok yüksek lisans adayı tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Lisans eğitimlerini yüksek lisansa tamamlamak isteyen adaylar ALES başvurusu hakkında detayları araştırıyorlar. ÖSYM tarafından verilen ALES başvuru tarihine göre ALES başvurusu bugün sona eriyor. Peki, ALES başvurusu nasıl yapılır? İşte detaylar.

4.10.2017Eğitim
ALES ne zaman yapılacak ALES başvurusu nasıl yapılır

ALES ne zaman yapılacak? ALES başvurusu nasıl yapılır?

ALES başvuru işlemi için son günlere girildi. On binlerce kişinin akademik kariyer yapmak için başvuruda bulunacağı ALES, ÖSYM üzerinden müracaatları almaya devam ediyor. Peki, Lisansüstü eğitim için olmazsa olmazlar arasında yer alan ALES ne zaman yapılacak? İşte, başvuru aşaması ve bu yıl ortaya çıkan değişikliklerle ilgili detaylı bilgiler

3.10.2017Eğitim
Enerjide kalifiye insan yetiştirmek için düğmeye basıldı

Enerjide kalifiye insan yetiştirmek için düğmeye basıldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, nükleer enerji başta olmak üzere çeşitli alanlarda yetiştirilecek öğrencilere yurt dışında lisans üstü eğitim bursu verilmesi için çalışma başlattı.

30.9.2017Ekonomi
ALES ne zaman Başvuru ücreti hangi bankalara yatırılacak

ALES ne zaman? Başvuru ücreti hangi bankalara yatırılacak?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) Sonbahar dönemi başvurularının başlaması ardından pek çok soru gündeme geldi. ALES başvuru nasıl yapılır? Başvuru ücreti hangi bankalara yatırılacak? Sınav ne zaman yapılacak? İşte ALES hakkında detaylar!

29.9.2017Gündem
ALES sonuçları 5 yıl süreyle geçerli olacak

ALES sonuçları 5 yıl süreyle geçerli olacak

Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK), "Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği" Resmi Gazete'de yayımlandı.

27.9.2017Eğitim
ALES başvuruları ne zaman kadar devam edecek Başvuru ücreti hangi bankalara yatırılacak

ALES başvuruları ne zaman kadar devam edecek? Başvuru ücreti hangi bankalara yatırılacak?

ÖSYM, resmi sayfası üzerinden ALES başvurularının başladığını duyurdu. A Adaylar, 4 Ekim’e kadar başvurularını yapabilecek. 2017 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2017-ALES Sonbahar Dönemi) Sonbahar Dönemi Sınavı, 19 Kasım 2017 tarihinde 81 il merkezinde uygulanacak. Peki ALES başvuruları ne zaman kadar devam edecek? ALES başvuru ücreti hangi bankalara yatırılacak?

26.9.2017Eğitim
Kevin Grosskreutza saldıranlar hakim karşısına çıktı

Kevin Grosskreutz'a saldıranlar hakim karşısına çıktı

Galatasaray’ın eski futbolcusu Kevin Grosskreutz'u döven yaşları 18 ve 17 olan Ali E. ve Ales S.'nin yargılandığı dava Stuttgart’ta başladı. Davanın ilk gününe tanık olarak çağrılan eski milli futbolcu Grosskreutz doktor raporu göndererek gelmedi.

26.9.2017Spor Arena
ALES başvurusu yapacaklar dikkat Değişiklik devrede

ALES başvurusu yapacaklar dikkat! Değişiklik devrede!

ALES başvurusu için beklenen tarih geldi. Yeni yönetmenliğe göre soru sayısının 100'e indirildiği sınavda, süre ise 150 dakika olarak belirlendi. Akademik kariyer yapmak için ALES başvurusu yapacak olan adaylar, sınavdan elde edecekleri sonucu 5 yıl boyunca kullanabilecek. İşte, şartları büyük oranda değiştirilen 2017 ALES başvurusu ve konuyla ilgili detaylı bilgiler

25.9.2017Eğitim
ALES ne zaman yapılacak ALES 2017 tarihi

ALES ne zaman yapılacak? ALES 2017 tarihi

ALES için geri sayım devam ediyor. Akademik anlamda kariyerlerini şekillendirmek isteyen öğrencilerin katılım sağlayacağı ALES, ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek. Alacakları puan ile Yüksek Lisans ve doktora programlarına müracaat edecek olan vatandaşlar, eğitimlerine yön çizecek. Peki, ALES ne zaman gerçekleşecek? İşte, adayların merakla beklediği tarih hakkında detaylı bilgiler

22.9.2017Eğitim
2017-Mühendislik tamamlama tercihi 21-28 Eylül’de

2017-Mühendislik tamamlama tercihi 21-28 Eylül’de

ÖSYM’nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 2017-Mühendislik tamamlama işlemleri 21 Eylül’de başlayacak. Adaylar, 28 Eylül’e kadar tercihte bulunabilecek.

20.9.2017Eğitim
ALES ne zaman yapılacak İşte, ALES sonbahar sınavı hakkında yeni gelişmeler

ALES ne zaman yapılacak? İşte, ALES sonbahar sınavı hakkında yeni gelişmeler

ALES sonbahar sınavı ne zaman sorusu , akademik kariyer hazırlığı yapan vatandaşların araştırdığı konular arasında yer aldı. Üniversitelerin Yüksek Lisans komisyonlarına almış oldukları ALES puanına göre başvuracak olan bireyler, ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek sınava kilitlendi. Peki, ALES sonbahar sınavı ne zaman gerçekleştirilecek? İşte, merakla araştırılan konu hakkında detaylı bilgiler

19.9.2017Eğitim
2017 ALES sonbahar sınavı ne zaman yapılacak Sınav başvuruları ne zaman

2017 ALES sonbahar sınavı ne zaman yapılacak? Sınav başvuruları ne zaman?

2017 ALES sonbahar sınavının ne zaman yapılacağı binlerce vatandaş tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Yüksek lisans başvuruları ve akademik personel seçiminde kullanılan, her yıl 600 bin adayın ter döktüğü ALES başvuruları için ÖSYM tarih verdi. Peki, 2017 ALES sonbahar sınavı ne zaman yapılacak? Sınav başvuruları ne zaman?

12.9.2017Gündem
Yanlış ders seçince...

Yanlış ders seçince...

Kocaeli Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden bu yıl mezun olması gereken 24 yaşındaki Aysel Uysal, danışman hocasının kendisine seçmeli ders vermesi gerekirken üniversite seçmeli dersi vermesi nedeniyle mezun olamadığını, mezuniyet koşulunu sağlayamadığı için yüksek lisans hakkını da kaybettiğini söyledi.

8.9.2017Gündem
Yanlış ders seçimi nedeniyle hem mezun olamadı, hem de yüksek lisansını kaybetti

Yanlış ders seçimi nedeniyle hem mezun olamadı, hem de yüksek lisansını kaybetti

Kocaeli Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden bu yıl mezun olması gereken 24 yaşındaki Aysel Uysal, danışman hocasının kendisine seçmeli ders vermesi gerekirken üniversite seçmeli dersi vermesi nedeniyle mezun olamadı. İstanbul Üniversitesi Kadın Çalışmaları Yüksek Lisans Programı’na kabul edilen Aysel Uysal, mezuniyet koşulunu sağlayamadığı için yüksek lisans hakkını da kaybetti.

8.9.2017Eğitim
Yanlış ders seçimi nedeniyle hem mezun olamadı, hem de yüksek lisansını kaybetti

Yanlış ders seçimi nedeniyle hem mezun olamadı, hem de yüksek lisansını kaybetti

Yanlış ders seçimi nedeniyle hem mezun olamadı, hem de yüksek lisansını kaybetti

8.9.2017İzmit
ALES’in yüzü değişti

ALES’in yüzü değişti

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı’nda (ALES) köklü değişikliklere gitti.

7.9.2017Eğitim
ALES’de önemli değişiklikler ALES geçerlilik süresi arttırıldı

ALES’de önemli değişiklikler! ALES geçerlilik süresi arttırıldı!

YÖK, ALES'de önemli değişiklikler yaptı. Buna göre sınavdaki test ve soru sayıları azaltıldı, buna karşılık soru başına düşen süre arttırıldı. Aynı zamanda toplam sınav süresi ise kısaltıldı. ALES Eşit Ağırlık Puanı, eşit ağırlıklı hale getirildi. Sınavın geçerlilik süresi ise üç yıldan, beş yıla çıkarıldı.

7.9.2017Eğitim
ÖYP 2017 Lisansüstü tercih başvuruları başladı…

ÖYP 2017 Lisansüstü tercih başvuruları başladı…

Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı (ÖYP) tercih başvuruları için süreç başladı. ÖYP tercihi yapacak adayların YÖKDİL, ÜDS, KPDS, YDS veya eşdeğerliliği ÖSYM tarafından belirlenen yabancı dil sınavlarından birinden en az 65 puan, ALES'ten ise son 3 yıl içinde en az 70 puan almış olmaları gerekiyor. Peki ÖYP 2017 başvuruları için son gün ne zaman?

22.8.2017Eğitim
İsmet Yılmaz: Yatay büyümeyi sağladık, bundan sonra dikey büyümeye yoğunlaşıyoruz, odaklanıyoruz

İsmet Yılmaz: Yatay büyümeyi sağladık, bundan sonra dikey büyümeye yoğunlaşıyoruz, odaklanıyoruz

İsmet Yılmaz: Yatay büyümeyi sağladık, bundan sonra dikey büyümeye yoğunlaşıyoruz, odaklanıyoruz

14.8.2017İstanbul
‘ALES/KPSS/YDS/ÜDS’ şüphesi

‘ALES/KPSS/YDS/ÜDS’ şüphesi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nden P.Ü., TBMM Dilekçe Komisyonu’na yazarak, araştırma görevlilerinin kadro statülerinin değiştirilmesinden şikâyet etti. Dilekçeyi işleme alan Komisyon, konuyu rektörlüğe sordu.

2.8.2017Gündem

Marmara’da jüri üyelerine mülakat soruşturması

Marmara Üniversitesi’nde Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde bazı doktora ve yüksek lisans için yapılan mülakatlarda başarılı adaylara düşük puan verildiği iddia edildi.

10.7.2017Eğitim
Merkez Bankası 77 personel alımı gerçekleştirecek Başvuru şartları nelerdir

Merkez Bankası 77 personel alımı gerçekleştirecek! Başvuru şartları nelerdir?

Merkez Bankası personel alımı ilanı ile toplam 77 kişiyi istihdam etmeye hazırlanıyor. İktisat, ekonometri ve işletme gibi alanlardan mezun olan adayların başvuruda bulunabileceği Merkez Bankası personel alımı ilanı, KPSS, GRE, ALES ve GMAT sınavlarından alınan puanlarla değerlendirilecek. Peki, Merkez Bankası personel alımı ilanı için şartlar neler olacak? İşte, başvuru şartları ve başvuruda bulunabilecek olan alanlar hakkında detaylı bilgiler

10.7.2017Ekonomi
Milli Savunma Bakanlığı açıktan öğretmen alımı yapacak

Milli Savunma Bakanlığı açıktan öğretmen alımı yapacak!

Milli Savunma Bakanlığı yeni açılan üniversite bünyesine yapılacak olan alımlar için duyuru yayımladı. Yeni açılan Milli Savunma Üniversitesi için yapılacak olan İngilizce ile Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği alımı, bazı koşullar dahilinde gerçekleşecek. Peki, Milli Savunma Bakanlığı öğretmen alımı başvurusu için detaylar ne olacak? İşte, toplam 161 kişinin istihdam edileceği Milli Savunma Bakanlığı öğretmen alımı hakkında detaylı bilgiler

10.7.2017Eğitim
ALES 2017 soruları ve cevapları adaylar tarafından incelenmeye devam ediyor

ALES 2017 soruları ve cevapları adaylar tarafından incelenmeye devam ediyor

ALES 2017 soruları ve cevapları için araştırmalarını gerçekleştiren vatandaşlar, ÖSYM internet sitesi üzerinden bu işlemlerini gerçekleştirebilecek.12 Haziran 2017 tarihinden 22 Haziran'a kadar açık tutulacak olan ALES soruları ve cevapları, sınava katılım sağlayan vatandaşlar tarafından incelenebilecek. Sınav sonuçlarının ardından gündeme gelen 2017 ALES soruları ve cevapları için işte detaylar

13.6.2017Eğitim
ALES sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı

ALES sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı

ALES sonuçları merakla bekleniyordu. ÖSYM tarafından yapılan resmi duyuru ile ALES sonuçları dün açıklandı ve sistem erişimi açıldı. Sınav sonucu öğrenen adayların merak ettiği konular arasında 'sınava itirazın' nasıl yapılacağı var. Peki ALES sınav sonuçları nasıl sorgulanır ve itirazlar hangi şartlarda gerçekleşir.. İşte merak edilen soruların cevapları

9.6.2017Gündem
ALES sonuçları açıklandı ÖSYM ALES sonuç sorgulama

ALES sonuçları açıklandı ÖSYM ALES sonuç sorgulama

Lisans mezunlarının girdiği ALES’in bahar dönemi sınav sonuçları açıklandı. Sonuçlar ÖSYM tarafından yapılan duyuruda da belirtildiği gibi 8 Haziran’da (bugün) açıklandı.

8.6.2017Gündem
2017 ALES sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belli oldu ÖSYM ALES sonuçları ne zaman açıklanacak

2017 ALES sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belli oldu! ÖSYM ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

2017 ALES sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce Üniversite mezunu öğrenci tarafından en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. ÖSYM tarafından ALES sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belli oldu ve öğrencilere duyuruldu. Akademik kariyerlerinde yükselmek için girdikleri ALES sınavının sonuçlarını bekleyen adaylar, ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden sonuç sayfasını kontrol ediyor. Peki, ÖSYM ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar.

7.6.2017Eğitim
ALES sonuçları için tarih yaklaşıyor Sonuçlar ne zaman açıklanacak

ALES sonuçları için tarih yaklaşıyor! Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

ALES sonuçları, akademik anlamda ilerleme kaydetmek isteyen vatandaşların merakla araştırdığı konular arasında yer alıyor. ALES sonuçları ile birlikte Yüksek Lisans yapmak için üniversitelerin puanlarını inceleyecek olan vatandaşlar, bu kurumlara başvurularını gerçekleştirecek. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, vatandaşların merakla beklediği konu hakkında detaylı bilgiler

5.6.2017Eğitim
ALES sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYMden net tarih

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM'den net tarih

ALES sonuçları için geri sayım sürüyor. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen ALES ( Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) bahar dönemi sınavı 7 Mayıs Pazar günü yapıldı. Sınava giren adaylar şimdi büyük bir merakla sonuçları bekliyor. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

1.6.2017Eğitim
ALES sonuçları açıklandı mı Ne zaman açıklanacak

ALES sonuçları açıklandı mı? Ne zaman açıklanacak?

ALES sonuçlarının açıklanacağı tarih için araştırmalar sürüyor. ÖSYM tarafından yılda iki kez gerçekleştirilen ALES soru ve cevapları sınavın tamamlanmasının ardından gözler sonuçlara çevrildi. Peki, ALES sonuçları açıklandı mı? Ne zaman açıklanacak?

23.5.2017Eğitim
2017 ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak ALES puan hesaplama nasıl yapılır

2017 ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ALES puan hesaplama nasıl yapılır?

2017 ALES sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce Üniversite mezunu kişi tarafından merakla sorgulanan konular arasında yer alıyor. 7 Mayıs Pazar günü ÖSYM tarafından gerçekleştirilen ALES sınavında binlerce kişi akademik kariyerlerini geliştirebilmek adına büyük bir umutla sınava girdi. Sınavların bitmesinin ardından adaylar sınavın açıklanacağı tarihe odaklandılar. Öte yandan ALES puan hesaplamasının nasıl yapılacağı da merak konusu oldu. Peki, 2017 ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ALES puan hesaplama nasıl yapılır?

18.5.2017Eğitim
ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanır ÖSYM tarih verdi

ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanır? ÖSYM tarih verdi!

ALES sonuçları için geri sayım devam ediyor. 7 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilen sınavın ardından meraklı bekleyiş başladı. Akademik kariyer hedeflerini sürdüren vatandaşlar, alacakları puana göre Yüksek Lisans yapma hakkında sahip olacak. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, adayların merakla beklediği tarihle ilgili ÖSYM'den alınan bazı bilgiler

17.5.2017Eğitim
FETÖ sanığını 15 puanla uzman yapıp terfi ettirmişler

FETÖ sanığını 15 puanla uzman yapıp terfi ettirmişler

İzmir'deki FETÖ iddianamesinde, eski İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkan Vekili Çoğun'un, 100 üzerinden 15 puan almasına rağmen uzmanlık kadrosuna atandığı, daha sonra görevinde yükseltildiği bilgisine yer verildi.

16.5.2017Gündem
ALES sonuçları ne zaman açıklanacak İşte, ÖSYMnin verdiği o tarih

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, ÖSYM'nin verdiği o tarih

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu, akademik kariyer hedefi bulunan adaylar tarafından sorgulanmaya devam ediyor. 7 Nisan Pazar günü katılım sağladıkları sınav sonrası ALES sınav sonuçları konusunda araştırma yapan adaylar, konuyla ilgili araştırmalarına devam ediyor. Peki, on binlerce kişinin merakla araştırdığı ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, ÖSYM tarafından verilen o tarih ve detaylı bilgiler

11.5.2017Eğitim
ALES soruları ve cevapları adayların erişimine açıldı ALES sonuçları ne zaman açıklanacak

ALES soruları ve cevapları adayların erişimine açıldı! ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

ALES soruları ve cevapları adayların erişimine açıldı. On binlerce kişinin merakla beklediği ALES soruları ve cevapları hakkında bilgi veren ÖSYM, adayların soruların bir kısmına herkese açık halde, tamamına ise Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden ulaşabileceğini duyurdu. Peki, ALES soruları ve cevapları sonrasında sonuçlar ne zaman açıklanacak? İşte, akademik kariyer peşinde olan kişilerin araştırdığı konu hakkında bazı bilgiler

9.5.2017Eğitim
Kamu Sektöründe Kariyer Kaymakamlık Mesleği konulu seminer düzenlendi

"Kamu Sektöründe Kariyer Kaymakamlık Mesleği" konulu seminer düzenlendi

"Kamu Sektöründe Kariyer Kaymakamlık Mesleği" konulu seminer düzenlendi

8.5.2017Kırklareli
ALES soru ve cevapları, sonuçlar öncesinde araştırılıyor

ALES soru ve cevapları, sonuçlar öncesinde araştırılıyor!

ALES sonuçları, akademik anlamda kariyerlerine devam etmek isteyen adaylar tarafından araştırılmaya başlandı. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen sınavın ardından soru ve cevapları araştırmaya başlayan adaylar, kurumun yapacağı soru ve cevap yayımlama işlemini merakla bekliyor. Peki, ALES sonuçları ve soru cevapları ne zaman yayımlanacak? İşte, ALES sonuçları hakkında bazı detaylar

8.5.2017Eğitim
15 dakikaya takıldılar

15 dakikaya takıldılar

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) ilkbahar dönemi dün yapıldı. 12 Mart’taki Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) olduğu gibi bazı adaylar ÖSYM’nin bu yıl hayata geçirdiği ‘15 dakika kuralı’ nedeniyle sınava alınmadı.

7.5.2017Eğitim
2017 ALES sınavı nasıl geçti ALES yorumlarından dikkat çeken detay

2017 ALES sınavı nasıl geçti? ALES yorumlarından dikkat çeken detay

2017 ALES ilkbahar dönemi sınavı bugün saat 10.00'da başladı ve 13.00'de sona erdi.180 dakika süren sınavda adaylara sayısal ve sözel testlerde toplamda 120 soru yöneltildi. ALES sınavlarının bitmesinin hemen ardından sosyal medyada soru yorumları tartışılmaya başlandı. Öte yandan 09.45 kuralı nedeniyle bazı öğrenciler sınava alınmadı ve ALES'e giremeyen öğrenciler oldukça büyük tepki gösterdi. Peki, 2017 ALES sınavı nasıl geçti? işte, ALES sınavına giren öğrencilerden dikkat çeken yorumlar.

7.5.2017Eğitim
ALESe geç kalan öğrencilerin 09.45 isyanı

ALES'e geç kalan öğrencilerin 09.45 isyanı

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı (ALES) saat 10.00’da başlarken, ÖSYM’nin yeni kuralıyla 09.45’te sınava girişlerin sonlanması bazı öğrencilerin kabusu oldu. Birkaç dakikayla sınavı kaçıran öğrenciler hayal kırıklığı yaşarken, bir öğrenci kapıyı açmayan polislere ‘Cinnet geçireceğim’ dedi.

7.5.2017Haber
ALESe geç kalan öğrencinin 09.45 isyanı

ALES'e geç kalan öğrencinin 09.45 isyanı

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı (ALES) saat 10.00’da başlarken, ÖSYM’nin yeni kuralıyla 09.45’te sınava girişlerin sonlanması bazı öğrencilerin kabusu oldu. Birkaç dakikayla sınavı kaçıran öğrenciler hayal kırıklığı yaşarken, bir öğrenci kapıyı açmayan polislere ‘Cinnet geçireceğim’ dedi. 

7.5.2017Gündem
ALES başladı

ALES başladı

ALES ilkbahar dönemi saat 10.00'da başladı. 180 dakika süren sınavda adaylara sayısal ve sözel testlerde toplamda 120 soru yöneltiliyor.

7.5.2017Eğitim
ALES sınav giriş yerleri açıklandı.. ÖSYMden saat uyarısı

ALES sınav giriş yerleri açıklandı.. ÖSYM'den saat uyarısı

ALES sınavı için giriş yerleri geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. ÖSYM sınav hakkında dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Geçtiğimiz aylarda yapılan YGS sınavında oluşan 'sınav giriş saati' probleminin tekrar yaşanmaması için ÖSYM resmi Twitter hesabından bir duyuruda bulundu. Peki ALES Sınavı yarın saat kaçta başlayacak?

6.5.2017Eğitim

Yazar Sonuçları

İkinci bir şans

Şanlıurfalı Mehmet Sırrı Aygün bir kader mahkumu.

9.8.2017