MENÜ

Aldatmaca

Aldatmaca ile ilgili tüm haberleri, son dakika Aldatmaca haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Aldatmaca haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 825 Aldatmaca haberi bulunmuştur.

Aldatmaca Haberleri

İtalyada işsizlik artıyor

İtalya'da işsizlik artıyor

İtalya'da işsizlik mart ayında önceki aya göre yüzde 0,2 puanlık artışla yüzde 13'e yükseldi.

30.04.2015Avrupa
Bilal Erdoğan: Sporda fanatiklik olmasın

Bilal Erdoğan: Sporda fanatiklik olmasın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, Rize’nin Güneysu İlçesi’nde dedesi Kaptan Ahmet Erdoğan’ın adını taşıyan İmam Hatip Lisesi’nde, Rize’de Eğitime Nitelik Kazandırma (RENK) Projesi kapsamında düzenlenen kitap okuma saati ve söyleşiye katıldı. Bilal Erdoğan, "Sporda fanatiklik olmasın" derken çok ilginç bir anısını anlattı. Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde Rize'ye gelişi sırasında bir vatandaşın, Başbakan'a ulaşmak için kendisini parçaladığını aktaran Bilal Erdoğan 'Başbakanımız müdahale etti, o kişiyi yanına aldı. O vatandaşımız 'Ne olacak bu Rizespor'un hali' demişti. Bu durumlara düşmememiz lazım" diye konuştu.

2.04.2015Gündem
Nilgül Doğan: Yetmez ama evet

Nilgül Doğan: Yetmez ama evet

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Harp Akademileri Komutanlığı’nda ‘Paralel Yapı’yı anlatıp “Bu operasyonlarla şahsım başta olmak üzere tüm ülke yanlış yönlendirildi, aldatıldı” sözlerini, Balyoz’dan yargılanan eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan’ın eşi Nilgül Doğan, 12 Eylül 2010’da yapılan referandumla özdeşleşen “Yetmez ama evet” sözleriyle değerlendirdi.

20.03.2015Gündem
Bu anlayışla barış gelmez

Bu anlayışla barış gelmez

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Dolmabahçe Sarayı Başbakanlık Ofisi’nden yapılan PKK’nın silah bırakması ve Çözüm Süreci’yle ilgili açıklama konusunda, “Bu anlayışla ben barışın geleceğine inanmıyorum. Güvensizlik üzerine inşa edilen bir süreç, Türkiye’ye barış getirmez” dedi. Partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi:

3.03.2015Gündem
Çek Cumhuriyetinin Oscarlarında Jim Carrey diye benzeri sahneye çıktı

Çek Cumhuriyeti'nin 'Oscar'larında Jim Carrey diye benzeri sahneye çıktı

Çek Cumhuriyeti'nin en prestijli sinema ödüllerine bu yıl bir skandal damga vurdu.

25.02.2015Dünya
Çek sinema ödüllerinde skandal

Çek sinema ödüllerinde skandal

Oscar'dan bir gün önce Başkent Prag'da düzenlenen Cesky Lev(Çek Aslanı) Ödül Töreni'nde Hari Zinhasovic adlı bir adam, organizatörleri JimCarrey olduğuna inandırarak sahneye çıktı. Guardian’ın haberine göre; sinemaseverlerin 'hata'yı farketmelerine karşın ödülü düzenleyen Çek Film ve Televizyon Akademisi üyeleri,sahneye çıkan ismin Jim Carrey olduğunda diretti. Törenin sunucusu Lucie Vyborna da Blesk Prague gazetesineyaptığı açıklamada, "Elbette gerçek Jim Carrey sahnedeydi. Geleceğinibiliyordum ama ne yapacağından haberdar değildim" dedi. Skandalın ortaya çıkmasıyla bir açıklama yapmak zorundakalan akademi, "İncelikli bir şakanın kurbanı olduk. Ünlü aktörün 'sözde'menajeriyle iletişime geçtik. Korumalar ve bir tercümanla geldi. Her şey öyleprofesyonel görünüyordu ki aldatmaca olabileceğini akla getirecek hiçbir şeyyoktu" ifadelerini kullandı. Çek Cumhuriyeti'nde yaşanan olayı öğrenen ünlü aktör isegeceden paylaştığı bir fotoğrafla Twitter'a, "Bakın! Koltuğuma yapışmışcipsimi yerken Oscarlardan daha ilgi çekiciyim. Hayaletim görmezdengelinemez" yazdı.

25.02.2015Haber
Beşiktaşlı sahtekarlık yapmaz

Beşiktaşlı sahtekarlık yapmaz!

Gençlerbirliği-Beşiktaş maçının 40. dakikasında Olcay Şahan ile rakip kaleci Ramazan arasında yaşanan bir pozisyon iki takımın futbolcuları arasında gerginliğe yol açtı.

26.01.2015Futbol
Demirtaş: Ne değişti de çözüm sürecinin kuyruğuna geldiler

Demirtaş: Ne değişti de çözüm sürecinin kuyruğuna geldiler

Küçükçekmece'deki Garip Dede Kültür ve Cemevi Derneği'ni ziyaret eden HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Ortada fol yok yumurta yok. Ne değişti de çözüm sürecinde kuyruğuna geldiler. Doğrusu, Bizde merak ediyoruz. Aleviler ile ilgili atılan bir adım yok. Anadilde eğitim ile ilgili atılan bir adım yok. İfade özgürlüğü ve toplantı, gösteri hakkı ile ilgili her şey bu süre zarfında daha geriye gitti. Kuyruk dedikleri orasıysa doğrudur, o zaman kuyruğuna geriye doğru giderek gelmişler." dedi.

16.01.2015Gündem
Ömer Tuğrul İnançer, Hürriyete konuştu

Ömer Tuğrul İnançer, Hürriyet'e konuştu

'Hamile kadınların sokakta gezmesi doğru değil', 'Kadının ekonomik özgürlüğü aldatmaca, çalışan kadın yuvasını dağıtıyor' ve Meclis çatısı altında söylediği 'Bu ülkede inkilaplaştırma (köpekleştirme) yapıldı' sözleriyle tepki toplayan Ömer Tuğrul İnançer, Hürriyet'e konuştu. Kadınların çalışmasına karşı çıkan İnançer'in kızının bir büyük şirkette üst düzey bir göreve atandığı ortaya çıkmış ve durum sosyal medyada da büyük yankı uyandırmıştı.

23.12.2014Gündem
Kadınların çalışmasına karşı olan Ömer Tuğrul İnançerin kızına üst düzey görev

Kadınların çalışmasına karşı olan Ömer Tuğrul İnançer'in kızına üst düzey görev

''Kadının ekonomik özgürlüğü aldatmaca, çalışan kadın yuvasını dağıtıyor'' açıklamasıyla tepki toplayan Ömer Tuğrul İnançer'in kızının büyük bir şirkette kurumsal iletişim direktörü olarak atandığı ortaya çıktı.

23.12.2014Gündem
Ermeni meselesini gençlerle konuştu

Ermeni meselesini gençlerle konuştu

Avrasya İncelemeleri Merkezi (AVİM) Başkanı Alev Kılıç, Gediz Üniversitesi'ne konuk oldu. Gediz Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Topluluğu'nun davetlisi olarak İzmir'e gelen emekli büyükelçi Kılıç, "1915'ten 2015'e Ermeni Meselesi" konulu sunum yaptı.

13.12.2014Ege
Selahattin Demirtaş: İmralı tutanaklarını açıklayalım

Selahattin Demirtaş: İmralı tutanaklarını açıklayalım

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Bursa’da partisinin il kongresinde konuştu.

24.11.2014Gündem
IŞİD ile komşuluk en kötüsü

IŞİD ile komşuluk en kötüsü

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Kobani protestolarının ardından yaşanan olayları değerlendirirken kırmızı çizgilerinin şiddet olduğunu söyledi. Çelik, IŞİD’in Kobani’yi ele geçirmesinin Milli Güvenliği açısından Türkiye için en kötü senaryo olduğunu ifade etti.

10.10.2014Gündem
O hüküm değişmek zorunda

O hüküm değişmek zorunda

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM), zorunlu din dersi uygulamasının kaldırılmasına ilişkin kararı tartışma yarattı. Taraflar, karara ilişkin Hürriyet’e şu değerlendirmelerde bulundular:

18.09.2014Eğitim
O hüküm değişmek zorunda

O hüküm değişmek zorunda

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM), zorunlu din dersi uygulamasının kaldırılmasına ilişkin kararı tartışma yarattı. Taraflar, karara ilişkin Hürriyet’e şu değerlendirmelerde bulundular:

17.09.2014Gündem
Büyük aldatmacaya dikkat

Büyük aldatmacaya dikkat

İZMİR Kâtip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Endokrinolojisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Bumin Nuri Dündar, son zamanlarda reklam kampanyaları ile tanıtımları yapılan boy uzattığı söylenen ürünlerin büyük aldatmaca olduğunu söyledi.

15.09.2014Ege
Suriyeli dolandırıcılar suçüstünde böyle yakalandı

Suriyeli dolandırıcılar suçüstünde böyle yakalandı

KADIKÖY’de kendilerini komiser olarak tanıttıkları Şenel A’yı (53) "Terör örgütüne yardım yataklık ettiğiniz anlaşıldı" diye korkutarak 10 bin TL isteyen çetenin Suriye uyruklu üyesi 2 kişi paraya almaya gittikleri parkta yakalandı. Zanlıların aynı yöntemle bir hafta önce başka bir kadından 55 bin TL aldığı ortaya çıktı.

11.09.2014Haber
Ziraat, Bank Asya’yı almak için görüştü

Ziraat, Bank Asya’yı almak için görüştü

BAŞBAKAN Yardımcısı Ali Babacan, faizsiz bankacılıkla ilgili Ziraat Bankası’nın Bank Asya ile görüştüğünü belirterek, “Bank Asya’yı satın alırsa kamunun bir katılım bankası olur” dedi.

6.08.2014Ekonomi
Faciayı fırsata çevirdiler iddiası

"Faciayı fırsata çevirdiler" iddiası

PLAN Bütçe Komisyonu’nda önergeyle rödovansçı ya da hizmet alımıyla çalışan 9 firmaya kömür alımında bir yıllık tutarı yaklaşık 250 milyon TL olan fiyat farkı ödenmesi için Bakanlar Kurulu’na yetki verildi.

18.07.2014Ege
Yok denilen dizin pusulası ortaya çıktı

Yok denilen 'dizin pusulası' ortaya çıktı

AK Partili dört eski bakanla ilgili Meclis Soruşturma Komisyonu Başkanı Hakkı Köylü’nün “Dizin pusulası yok” diyerek savcılığa geri gönderdiği fezlekelerle ilgili CHP’liler dizi pusulası ortaya çıkardı.

17.07.2014Gündem
Demirtaş: Seçilirsem Allah Erdoğana yardım etsin

Demirtaş: Seçilirsem Allah Erdoğan'a yardım etsin

Cumhurbaşkanı adayı ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın cumhurbaşkanlığı seçiminde izleyeceği yol haritasını açıkladığı toplantıda "Ben kazanır da cumhurbaşkanı olur ve Başbakan da Erdoğan olursa Allah ona yardım etsin. Demokrasiye, çoğulculuğa alışacak. Öyle toplantılarda ‘kalk gidiyoruz’ diyemeyecek" dedi.

15.07.2014Gündem
FIFA 2014 Dünya Kupası’nı izleyeyim derken kendi kalenize gol atmayın

FIFA 2014 Dünya Kupası’nı izleyeyim derken kendi kalenize gol atmayın

Trend Micro siber suçluların yeni bir yöntemini daha ortaya çıkarttı. FIFA 2014 Dünya Kupası’nı aldatmaca olarak kullanan bilgisayar korsanları sosyal mühendislik yöntemleriyle kişisel verileri çalmanın yanında kullanıcıların cüzdanlarına da göz dikiyor.

17.06.2014Teknoloji
Dünya Kupasına bomba paniği

Dünya Kupası'na bomba paniği

Brezilya'da düzenlenecek Dünya Kupası için kampa giren Hırvatistan Milli Takımı bomba paniği yaşadı.

8.06.2014Futbol
Çocuk evliliklerinde utandıran tablo

Çocuk evliliklerinde utandıran tablo

İZMİR Büyükşehir Belediyesi ile Çocuk İstismarıyla Mücadele Derneği'nin (ÇİMDER) birlikte düzenlediği panelde çocuk evliliklerinde dünyada 7. sırada olduğumuz ve ülkemizde 5.5 milyon çocuk gelin bulunduğu gerçeğinin altı çizildi.

29.04.2014Ege
Loğoğlu: Sarrafın açıklamalarından utanç duyuyorum

Loğoğlu: Sarraf'ın açıklamalarından utanç duyuyorum

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, 17 Aralık operasyonu sonrası tutuklanıp, daha sonra serbest bırakılan Rıza Sarraf’ın bir televizyon kanalına çıkıp, açıklamalar yapmasını eleştirdi. Loğoğlu, "Bu konuda bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak utanç duyuyorum" dedi.

21.04.2014Gündem
Geziye orayı kirletirim korkusuyla gitmedim

Gezi'ye orayı kirletirim korkusuyla gitmedim

Ertuğrul Özkök, yeni kitabı ‘Bir Beyaz Türk’ün Hafıza Defteri’nde kendi yaşamından yola çıkarak, Türkiye’deki ayrışmayı ve çözümünü anlatıyor. Formülü basit: Herkesin kendi hayat tarzı ve inançlarıyla yaşayacağı ‘melez’ bir Türkiye. En büyük engelin Başbakan Erdoğan’ın kişiliği olduğunu düşünüyor, “Şansı varsa unutulur yoksa hiç iyi hatırlanmayacak” diyor.

22.03.2014Kelebek
14 Şubat ‘YOKTUR’ hutbesi

14 Şubat ‘YOKTUR’ hutbesi

Rize Müftülüğü, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde, tüm camilerden okunacak hutbe için günün anlam ve önemine uygun bir konu seçti.

30.01.2014Gündem
Müftülükten Sevgililer Günü yoktur hutbesi

Müftülükten Sevgililer Günü yoktur hutbesi

RİZE Müftülüğü, 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla tüm camilerde okutulmak üzere hazırladığı ve resmi internet sitesinde yayınladığı ’İslam’da Kadın Onuru’ konulu hutbede ’İnanç mefkuremizde Sevgililer Günü yoktur’, ’Aldatmaca olan Sevgililer Günü kaç kuruş kıymet ifade eder ki ?" ifadeleri yer aldı.

30.01.2014Gündem
François Hollande, aşk üçgeninin ortasında

François Hollande, aşk üçgeninin ortasında

Fransa’da gündemin bir numarası olayla ilgili her gün yeni bir ayrıntı ortaya çıkıyor. Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’ın sinema oyuncusu Julie Gayet ile yaşadığı aşk skandalıyla ilgili yeni bomba 2012’de seçim kampanyasında çekilmiş bu fotoğraf karesi...

17.01.2014Dünya
Oy spekülasyonu yeniden gündemde

Oy spekülasyonu yeniden gündemde

Ballon d’Or ödülü Cristiano Ronaldo’nun zaferiyle sona ererken, son yıllarda “oylarla” ilgili spekülasyonları yeniden gündeme getirdi.

15.01.2014Futbol
3 milyon memura İyİ İş ödülü

3 milyon memura İyİ İş ödülü

MİLYONLARCA memur Kamu Personeli Danışma Kurulu’nda uzlaşmaya varılan 25 maddenin hayata geçirilmesiyle 1 Ocak’tan itibaren 175 liralık zammın yanısıra önemli haklara kavuşacak.

13.12.2013Ekonomi
Dershanelerin kapatılmasına ilanlı tepki

Dershanelerin kapatılmasına ilanlı tepki

İZÖDER, çalışmaya bilboardlara ilan vererek, tepki gösterdi. Derneğin 2'nci başkanı Erdoğan, “Dershanelerin özel okula dönüşmesini gerçekçi bulmuyoruz” dedi.

18.11.2013Eğitim
Başbakan İsveçte soruları cevapladı

Başbakan İsveç'te soruları cevapladı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsveç Başbakanı Frendrik Reinfeldt ile yaptığı görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. Erdoğan yabancı bir gazetecinin Türkiye'deki cihatçı grupların sayısının arttığı yönündeki sözlerine, 'Öyle bir grup mu var? Bu konudaki ellerindeki belgeleri nedir? Beni anlıyor musun...' sözleriyle tepki gösterdi.

7.11.2013Gündem

Yazar Sonuçları

Babacan’ın dedikleri ve tersini yapanlar

SAYIN Ali Babacan Bey geçenlerde bir konuşmasında, “Kişiler gelip geçicidir, herkes fanidir. Ama kurumlar ve kurallar iyi yerleştirilirse, o ülkelere biz ileri demokrasi diyoruz, o ülkeler zaten ileri ekonomi haline de gelir.

13.04.2015

Askerin ‘gerilla birliği’ ile ‘örtülü kuvvet’i, kontrgerilla değil mi

TÜRKİYE 2010 yılının ocak ayında Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a yönelik suikast hazırlığı iddialarını ve bu iddialara bağlı olarak da içinde arama yapılan ‘kozmik oda’yı tartıştı.

12.03.2015

2014 kadınlar için felaket bir yıldı

Eğri oturup, doğru konuşalım. Hepimiz unutuyoruz.

29.12.2014

Biz bu yıl da öldürüldük!

Sevindik, sevildik. Hüzünlendik. Kırıldık, darmadağın olduk. Taciz edildik, bıçaklandık, boğulduk. Öldürüldük! Şimdi koca bir yılı geride bırakıyoruz

27.12.2014

Şengör’den ‘Bilgiyle Sohbet’

‘Cehalet her türlü felaketİn anasıdır.’

13.09.2014

Bu hangi ülke

Milli takım maçlarında milli marşı bütün oyuncular neden söylemiyor?

13.09.2014

Devletin ‘iflas’ hali

Erdoğan, seçimlerden hangi oy oranları çıkarsa çıksın, Türkiye’yi 30 Mart öncesinde yönettiği gibi yönetemez.

28.03.2014

Dilencilerin kucaklarındaki çocuklar neden sürekli uyur

İki hafta kadar önce yayınlanan Nişantaşı’ndaki çetelerle ilgili yazı üzerine çok fazla yorum ve bu olaya benzer hikâyeler geldi.

22.03.2014

Havuz mu dediniz?

ALLAH kimseyi doğru havuzdan ayırmasın, ahir zaman kardeşim...

12.02.2014

Artık rahat bırakın şu kadını

Geçen haftalarda yazdım, “Ebru Gündeş’i topa tutmayın” dedim, “her kadın kocasının yediği her haltı bilmez” dedim. (Olay yargıda, yorumsuz yazıyorum.)

18.01.2014