MENÜ

Alacakaranlık Serisi

Alacakaranlık Serisi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Alacakaranlık Serisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Alacakaranlık Serisi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 61 Alacakaranlık Serisi haberi bulunmuştur.

Alacakaranlık, aşk, fantezi, gençlik tarzlarında dört kitaptan oluşan, ABD'li yazar Stephenie Meyer tarafından yazılmış roman serisi. Seri, Forks, Washington'da yaşayan babasının yanına taşınan, genç bir kız olan Isabella "Bella" Swan ile Edward Cullen adlı 109 yaşındaki vampirin aşkını anlatır. Kitaplardaki anlatıcı Bella karakteridir, ancak serisinin üçüncü kitabındaki -Tutulma- bazı bölümler ve Şafak Vakti kitabının ikinci bölümü, kurt adam, Jacob Black'in ağzından anlatılır. Serinin ilk kitabı Alacakaranlık'ın Edward Cullen'nın ağzından anlatıldığı Geceyarısı Güneşi adlı bir kitap da bulunmaktadır ancak bu yayınlanmamıştır. Bunların yanında üçüncü kitaptaki yeni doğan vampirlerden birinin hayatını anlatan Bree Tanner'ın İkinci Hayatı adlı kitapta da anlatıcı Bree karakteridir. Bu kitap 5 Haziran 2010'da piyasaya çıkmış ve 7 Haziran ile 5 Temmuz tarihleri arasında internette ücretsiz yayınlanmıştır. Serinin ansiklopedik bir kaynağı sayılabilecek ve 100 farklı çizim içeren The Twilight Saga: The Official Illustrated Guide kitabı da 12 Nisan 2011'de yayınlandı.

Alacakaranlık Serisi Haberleri

Genç yazar Büşra Küçük: Kötü Çocuk serisi  Yerli ‘Alacakaranlık’ olacak

Genç yazar Büşra Küçük: Kötü Çocuk serisi Yerli ‘Alacakaranlık’ olacak

Gençliğin edebiyat fenomeni de kendi aralarından çıktı: Büşra Küçük. Kocaeli’de, ailesiyle mütevazı bir hayat sürerken, altı yıl önce, amatör yazar platformu Wattpad’de, ‘Kötü Çocuk’ adlı hikâyesini yayımladı. Tam 141 milyon kez okundu. Kısa süre sonra kitap olarak piyasaya sürüldü. Üç kitap 300 binden fazla sattı, aylarca ‘çok satanlar’ listesinde kaldı. Eser, şimdi de filme çekildi, 20 Ocak’ta gösterimde... Büşra Küçük’le ‘Kötü Çocuk’u konuştuk.

14.01.2017Hayat
Woody Allen: 80imi aştım bundan sonra ne yaparsam kârdır

Woody Allen: '80'imi aştım bundan sonra ne yaparsam kârdır'

Bu hafta vizyona giren ‘Café Society’ filminin yönetmeni Woody Allen; başrol oyuncuları Blake Lively ve Kristen Stewart’la söyleştik.

13.08.2016Hayat
Manga’nın solisti Ferman Akgül: Manga dağılmıyor kırgınlık da yok

Manga’nın solisti Ferman Akgül: 'Manga dağılmıyor kırgınlık da yok'

Ömür Gedik’in bu haftaki konuğu Manga’nın solisti Ferman Akgül. Akgül solo single’ı “İstemem Söz Sevmeni”yi çıkarınca akla gelen ilk deli soru tabii ki, “Manga dağılıyor mu?” oldu. “Tabii ki hayır” diyor Ferman, “Bu çok daha kişisel bir şarkıydı, grup müziği içinde eritemezdim ama Manga’yla devam, hatta yeni single hazırlığındayız...”

9.04.2016Magazin
Batman v Superman saman alevi gibi

Batman v Superman saman alevi gibi

Vizyona girdiği ilk haftada gişe rekorlarını alt üst eden Batman v Superman: Adaletin Şafağı, ikinci haftasında düşüşe geçti. Eleştirmenler ve izleycilerden gelen olumsuz eleştirilerin filmin gişesini büyük ölçüde etkilediği düşünülüyor.

4.04.2016Keyif
Alacakaranlıkın vampir kızı yeni sevgilisi ile görüntülendi

Alacakaranlık'ın vampir kızı yeni sevgilisi ile görüntülendi!

Alacakaranlık serisi ile adını duyurmayı başaran Kristen Stewart, başarılı performansının yanı sıra özel hayatıyla da çok konuşuluyor. Ünlü güzel yeni sevgilisi Fransız şarkıcı Soko ile Paris sokaklarında görüntülendi. Detaylar haberimizde…

15.03.2016Kelebek
Kristen Stewartın Stilinden İlham Alın

Kristen Stewart'ın Stilinden İlham Alın!

Alacakaranlık serisi ile bir andan ünlenen Kristen Stewart'ın stilinden ilham almaya ne dersiniz?

Etkileyici Karelerle Robert Pattinson

Etkileyici Karelerle Robert Pattinson

Alacakaranlık serisi ile bir anda ünlenen Robert Pattinson'ın Vanity Fair çekimlerinden derlenen etkileyici fotoğrafları.

14.06.2013Diğer Videolar
Ünlü Oyuncu Ashley Greene İle Çekimdeyiz

Ünlü Oyuncu Ashley Greene İle Çekimdeyiz

Alacakaranlık serisi ile bir anda yıldızı parlayan Ashley Greene, Vogue dergisi için objektif karşısında!

14.06.2013Diğer Videolar
Bedenimi evet ama ruhumu asla

Bedenimi evet ama ruhumu asla

Alacakaranlık rüzgârını arkasına alan Stephen Meyer’in bir başka kitabı daha beyazperdede: Göçebe (The Host). Göçebe, 2008 yılında Şafak Vakti’nden birkaç hafta önce yayımlanmış ve çok satanlar listesinde uzun süre kalmıştı. Bu kez epik aşk hikâyesi, uzaylı formlar ve insanlar arasında. “Bedenimi alabilirsin ama ruhumu asla” diye direnen Melanie’yi Saoirse Ronan canlandırıyor.

29.03.2013Kelebek
Vampirlerle şöhrete kavuştu

Vampirlerle şöhrete kavuştu

Washington Eyaleti’nin sakin şehirlerinden biriydi Forks. Bol yağmuru, bulutlu havası nedeniyle Stephenie Meyer’in vampir romanlarına konu oldu. Ardından Twilight filmleri geldi. Şimdi şehir romantik vampirler Edward, Bella ve yakışıklı kurt adam Jacob’ın izini süren turistlerle dolup taşıyor.

25.11.2012Seyahat
4 milyar dolar emdiler

4 milyar dolar emdiler

Tüm dünyada kitapları, filmleri ve soundtrack albümleri ile fenomen haline gelen ‘Alacakaranlık’ serisi 4 milyar dolarlık bir ciroya ulaştı.

20.11.2012Ekonomi
Sonunda vampirler birbirine giriyor

Sonunda vampirler birbirine giriyor

Dört yıldır macera, aşk, arkadaşlık ve kavgalarını izlediğimiz vampir Edward, kurt adam Jacob ve insanken vampire dönüşmesine tanık olduğumuz Bella’ya veda etme vakti geldi.

17.11.2012Kelebek
Bir ölür bin dirilir

Bir ölür bin dirilir

Terörün hız kesmediği ve aralarda savaş zillerinin çaldığı dönemde vizyona giren Dağ, pusuya düşen iki askerin hayatta kalma mücadelesini anlatıyor.

16.11.2012Kelebek
Aşk, ihanet, boşluk

Aşk, ihanet, boşluk

Arıza Aşk, ilk gösterimi İF İstanbul Hit Filmler kuşağında yapılan şahane bir bağımsız yapım. Arkadaşlık, aşk, aldatma ve hayaller üzerine kurulu film, gerçekçi ve aldatılmanın insan psikolojisi üzerindeki etkilerini çok iyi özümseyen senaryosuyla öne çıkıyor. Dar bir bütçeyle bu etkileyici filmi kotaran yazar ve yönetmen Evan Glodell, aynı zamanda filmin başrollerinden birinde.

1.06.2012Kelebek
Ölümüne survivor hikâyesi

Ölümüne survivor hikâyesi

Gençlik edebiyatının en popüler serilerinden biri daha beyazperdede. Suzanne Collins imzalı Açlık Oyunları’nın, Alacakaranlık serisinin tahtına aday gösterilmesinin en önemli nedenlerinden biri üç genç karakterin arasındaki aşk üçgeni.

22.03.2012Kelebek
Çağatay vampir oluyor

Çağatay vampir oluyor

Kristen Stewart (Bella Swan) ve Robert Pattinson'ın (Edward Cullen) başrollerini paylaştığı 'Alacakaranlık' film serisinin dizi versiyonu geliyor.

6.01.2012Gündem
Vampirden çok aşk filmi gibi

Vampirden çok aşk filmi gibi

Alacakaranlık serisinin sonuna doğru geliyoruz. Üç ana kahramandan ikisinin dünya evine girmesini ve sonrasında yaşananları konu alan Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti Bölüm 1, Stephenie Meyer’in son kitabının ilk yarısının sinema uyarlaması. Serinin ikinci bölümü bundan tam bir yıl sonra, Kasım 2012’de vizyonda olacak. Kamera arkasında önceki filmlerden farklı olarak Bill Condon var. Condon görselliği ve müzikleriyle öncekileri aratmayan bir çalışmaya imza atmış. Oyuncular rollerine giderek daha da ısınıyorlar. Filmin en büyük sorunu ise muhtemelen kitabın ikiye bölünmesinden kaynaklanan bir yoksunluk durumu. Vampirler ve kurt adamlar arasındaki çekişme ikinci plana itilerek üç karakterin ilişkisine boğulan film, kurt adam vampir filminden çok bir aşk filmi haline gelmiş. Hiç bitmeyecekmiş gibi gelen düğün ve aşk sahneleri özellikle ilk yarıda tempoyu düşürüyor.

18.11.2011Kelebek
Thurman vampir eşi oldu

Thurman vampir eşi oldu

Uma Thurman, Alacakaranlık serisi ile üne kavuşan yakışıklı vampir Robert Pattinson ile kamera karşısına geçecek.

12.01.2010Gündem
Thurman yakışıklı vampirin eşi

Thurman yakışıklı vampirin eşi

Uma Thurman, Alacakaranlık serisi ile üne kavuşan yakışıklı vampir Robert Pattinson ile kamera karşısına geçecek.

12.01.2010Gündem
Korsanda kampanya

Korsanda kampanya

Korsan kitapçıların Didim’deki devlete ait Özel İdare dükkanlarına astıkları pankart, korsanın geldiği noktayı gözler önüne serdi. “10 adet kitap 10 YTL” yazılı pankart karşısında şaşkına dönen YAYBİR avukatı Egeli, bestseller pek çok kitabın fotokopi baskılarının 1 liradan satıldığını tespit etti.

4.08.2009Gündem
Stephenie Meyer - Tutulma

Stephenie Meyer - Tutulma

Alacakaranlık Serisi’nin beklenen üçüncü kitabı: Tutulma...

11.05.2009Kelebek
Ne sosyalizm ne kapitalizm Tek yol vampirizm

Ne sosyalizm ne kapitalizm Tek yol vampirizm

İnsanoğlunun kanını son damlasına kadar emmeye yeminli vampirlerle uzun süredir haşır neşiriz. Yine de hiçbir zaman bu kadar popüler olmamışlardı. Vampirler bir süredir aramızda salına salına dolaşmakla kalmıyor, büyük bir muhabbet ve hürmet de görüyor. Vampirizm akımı edebiyattan modaya, dizilerden filmlere, sosyal hayattan bilgisayar oyunlarına kadar her alanda diş izlerini bırakıyor.

28.03.2009Kelebek
Filmekimi biletleri 28 Eylül’de satışta...

Filmekimi biletleri 28 Eylül’de satışta...

Venedik Film Festivali’nde Altın Aslan alan ‘Joker’le açılacak 18 Filmekimi, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl TV+ işbirliğiyle 4-13 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek. İstanbul ile birlikte Ankara ve İzmir’de de sinemaseverlerle buluşacak 18. Filmekimi’nin biletleri 28 Eylül Cumartesi günü satışa çıkıyor. İşte filmlerin açıklamalı tam listesi...

23.09.2019Kitap Sanat
Yeni Sezen albümü çölde vaha gibi

Yeni Sezen albümü çölde vaha gibi

Sezen Aksu 6 yıl aradan sonra yeni bir albüm hazırladı ve albüm çıkar çıkmaz listelerde 1 numaraya yerleşti. “Sezen iyileştirmeye geldi” sloganı da meşhur oldu. Magazin Konseyi, atarlı şarkıların egemenliğindeki müzik sektörünün ortasına düşen yeni Sezen albümünü yorumladı.

22.01.2017Magazin
Kitaplardan sinema perdesine uyarlanan 10 akılda kalıcı film

Kitaplardan sinema perdesine uyarlanan 10 akılda kalıcı film!

Okuduğumuz satırlardan çıkıp beyazperde ile buluşan hikayelerin yeri her zaman ayrıdır. Çünkü hep daha fazlasını, yansıtılanın ardındakini görür ve hissederiz. Bazıları ete kemiğe bürününce daha çok etkiler, bazılarınınsa sadece kitap satırlarında kalmasını isteriz. Peki bizim için, ne olursa olsun, unutulmaz olan uyarlama filmler hangileri?

24.07.2016Keyif
En zengin genç yıldızlar

En zengin genç yıldızlar

Forbes dergisi 25 yaşın altında en çok kazanan ünlüler sıralamasını açıkladı. Listenin birinci sırasında 200 milyon dolarlık servetiyle 24 yaşındaki şarkıcı Taylor Swift yer aldı.İşte listeye giren diğer ünlü genç yıldızlar...

12.08.2014Avrupa
Yeni fenomen: The Bone Season

Yeni fenomen: The Bone Season

Hikâyesinde ‘Grinin 50 Tonu’ndan, ‘Alacakaranlık’tan izler taşıyan, yer yer ‘Açlık Oyunlarını’ anımsatan, tanıtımıyla ‘Harry Potter’ın yolundan yürüyen yeni bir fantastik roman serisi kapıda: ‘The Bone Season’. 21’indeki yazarı Samantha Shannon, milyon dolarlık çekleri bozdurmakla, ‘yeni Rowling’ yakıştırmalarını kabul etmekle meşgul.

7.09.2013Kelebek
Twilight hayranlarına kötü haber

'Twilight' hayranlarına kötü haber

Beyazperdeye de uyarlanan fantastik seri 'Twilight'ın (Alacakaranlık) yazarı Stephenie Meyer, hikayenin devamını yazmayacağını, sadece sonuyla ilgili küçük bir bilgiyi internette paylaşabileceğini açıkladı.

14.08.2013Avrupa
Vampirleri dirilten yazar bu kez uzaylıları dünyaya indiriyor

Vampirleri dirilten yazar bu kez uzaylıları dünyaya indiriyor

Alacakaranlık serisinin yazarı Stephenie Meyer, yeni filmi ‘The Host’ta (Göçebe) bu kez bizi, uzaylı parazitler ve ruhlar âlemine götürüyor. Meyer ve filmin başrol oyuncusu Saoirse Ronan, Göçebe efsanesini anlattı.

30.03.2013Kelebek
Twilight faciasını anne önledi

Twilight faciasını anne önledi

ABD'de bir kadın, Twilight (Alacakaranlık) serisinin son filminin ilk gösteriminde sinemada silahlı saldırı düzenlemek isteyen oğlunu ihbar etti.

17.11.2012Gündem
Bella iki aşk arasında

Bella iki aşk arasında

Romantik vampir filmi olarak tarihe geçen Alacakaranlık serisinin 3. filmi Alacakaranlık Efsanesi: Tutulma, ölümlü kızımız Bella’nın sokak çocuğu, Kızılderili, maço ve kaba kurt adam Jacob ile kuzeyli kaşif, cool ve asil vampir Edward arasında kalması ve bu iki erkeğin varını yoğunu onu korumak için ortaya koyması üzerine kurulu. Gayet yavaş ilerleyen film sonlara doğru gelen aksiyon sahneleriyle hareketleniyor.

6.07.2010Kelebek
Vampir mi kurt adam mı

Vampir mi kurt adam mı?

Romantik vampir filmi olarak tarihe geçen Alacakaranlık serisinin 3. filmi Alacakaranlık Efsanesi: Tutulma, ölümlü kızımız Bella’nın sokak çocuğu, Kızılderili, maço ve kaba kurt adam Jacob ile kuzeyli kaşif, cool ve asil vampir Edward arasında kalması ve bu iki erkeğin varını yoğunu onu korumak için ortaya koyması üzerine kurulu. Gayet yavaş ilerleyen film sonlara doğru gelen aksiyon sahneleriyle hareketleniyor.

5.07.2010Kelebek
Bu adamlar kadınları böldü

Bu adamlar kadınları böldü

Kenan İmirzalıoğlu ve Kıvanç Tatlıtuğ... Her ikisi de hayatımıza Best Model of Turkey yarışmasıyla girdi. Birinci seçilip Best Model of the World’de yarıştılar. İkisi de tercihlerini oyunculuktan yana kullandı. Şimdi reyting şampiyonu Ezel ve Aşk-ı Memnu’nun başrollerinde oynuyorlar. Tatlıtuğ’un şöhreti Ortadoğu’ya ulaştı. İmirzalıoğlu ise fiziğiyle “Türk erkeği” kriterlerine daha çok uydu. İnternet forumlarında hangisinin seksi olduğu tartışılıyor. Sarışın sevenler Tatlıtuğ, esmer ve maço sevenler İmirzalıoğlu isminde ısrar ediyor. Hal böyleyken biz de iki oyuncuyu karşılaştıralım dedik.

8.11.2009Kelebek
Bu adamlar kadınları böldü

Bu adamlar kadınları böldü

Kenan İmirzalıoğlu ve Kıvanç Tatlıtuğ... Her ikisi de hayatımıza Best Model of Turkey yarışmasıyla girdi. Birinci seçilip Best Model of the World’de yarıştılar. İkisi de tercihlerini oyunculuktan yana kullandı. Şimdi reyting şampiyonu Ezel ve Aşk-ı Memnu’nun başrollerinde oynuyorlar. Tatlıtuğ’un şöhreti Ortadoğu’ya ulaştı. İmirzalıoğlu ise fiziğiyle “Türk erkeği” kriterlerine daha çok uydu.

7.11.2009Kelebek

Yazar Sonuçları

Aksiyon filminden komedi çıkarmak

Bu hafta tavsiyelerim sinema üstüne yine. Hürriyet Video’nun Sinefil programı o kadar iyi geri dönüşler alıyor ki, kendimi bu konuda daha da sorumlu hissetmeye başladım. Dikkat! Yeni nesil, videolu, yazılı, hormonlu sinema gurusu geliyor!

29.04.2017

Manga dağılmıyor kırgınlık da yok

Ferman Akgül solo single’ı “İstemem Söz Sevmeni”yi çıkarınca akla gelen ilk deli soru tabii ki, “Manga dağılıyor mu?” oldu. “Tabii ki hayır” diyor Ferman, “Bu çok daha kişisel bir şarkıydı, grup müziği içinde eritemezdim ama Manga’yla devam, hatta yeni single hazırlığındayız...”

9.04.2016

!f Ankara başladı

Yolunu gözlediğimiz !f Ankara Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali dün CEPA Sineması’nda başladı. Ankara’nın soğuk ve sert kışında içimizi ısıtacağı garantili filmlerle gelen !f Ankara’yı festival yönetmeni Serra Ciliv’le konuştuk ve seçmekte zorlananlar için de sinema yazarlarından tavsiyeler aldık.

28.02.2013

Alacakaranlık’ın final mesajları

Yakışıklı sofistike vampir, sümsük romantik insan kız ve sadık kaslı kurt oğlan arasındaki gişelere doyamayan aşk üçgeninin son filmini büyük bir iştahla izledim.

23.11.2012

‘Alacakaranlık’ romantik, ‘Açlık Oyunları’ politik

Açlık Oyunları ve “Alacakaranlık” hayranları, istediğiniz kadar istemeyin, karşı çıkın ama iki film arasındaki karşılaştırma kaçınılmaz.

28.03.2012

Metallica ile stadyumda

Boynum tutuk, ayakta zor duruyorum, kulaklarım uğulduyor, ses desen gitmiş, fısıltısı kalmış ama mutluluktan, hazdan, zevkten sarhoş gibiyim.

28.06.2010

‘Alacakaranlık kuşağı’nda gidiyorum gündüz gece...

Cem Yılmaz’ın yazıp yönettiği ve ana karakterlerine hayat verdiği ‘Karakomik Filmler’ serisi, ‘Deli’ ve ‘Emanet’le sona eriyor. Biri taksici, diğeri televizyon yoluyla şöhreti arayan iki romantiğin yaşadığı tuhaf serüvenleri anlatan bu son adımı, genel görüntüsü itibariyle ‘kapkara’ şeklinde nitelemek mümkün.

18.01.2020

Komik olduğunuz kadar hüzünlüsünüz de...

‘Laurel ile Hardy’, sinemanın erken döneminin iki büyük yıldızı Stan Laurel ve Oliver Hardy’nin son yıllarına ışık tutan, ‘sanat ve sanatçı’ denkleminin kıvrımlarında dolaşan, yer yer komik ama aynı zamanda hüzünlü ve romantik bir film. İkiliyi canlandıran Steve Coogan ve John C. Reilly’nin performansları ise muhteşem...

29.06.2019

Simit ve çay kokan dünyanın en eşsiz şehri: İstanbul

Simit ve çay kokan dünyanın en eşsiz şehri İstanbul hakkında birikmiş kelimelerim var. Onun eşsizliğini anlatacak tamamlanmamış cümlelerim, çizdiğim resimlerim , okuduğum kitaplarım, dinlediğim müziklerim, karış karış gezdiğim sokaklarım var. Nedim’in; Bir taşına acem mülkünün tamamı fedadır dediği üzerine en çok edebi eserin yazıldığı Şehr-i İstanbul içerisinde koca bir tarihi, iyileri, kötüleri, huzuru, devleri, cüceleri , yorgunlukları , koşuşturmaları, sabah 8 akşam 6 durmaksızın akan bir kaosu barındıran hepimizin masalı.

20.03.2018

Bu yol, yol değil!

Erkek arkadaşıyla problem yaşayan genç kız kendini yollara vurur.

1.04.2016

Sevgi emektir

Biz, meseleye bu coğrafyadan dahil olanlar, ‘Selvi Boylum Al Yazmalım’ sayesinde çok iyi biliyoruz ki, “Sevgi emektir...’

4.03.2016

Beyazperdeyi pembe kalpler bastı

Beyazperde, 14 Şubat haftasını aşk filmleriyle karşılıyor.

13.02.2014

Yeni Alacakaranlık geliyor

Bu yazın beklenen eğlenceliklerinden “Ölümcül Oyuncaklar–Kemikler Şehri”, fantastik dünyası ve aşk hikâyesiyle yeni “Alacakaranlık” olacak görünüyor.

29.08.2013

Türkiye’nin büyük resmi Flash TV eğlenceleri gibi

Artık sansasyonla anılmak istemiyor. Ama ortaya çıkardığı işler her seferinde memleketin meşhur hassas dengelerine tekme atıyor. Artık New York’lu bir galeri tarafından temsil edilen ‘pahalı ressam’ Taner Ceylan’la yeni çağı ve Türkiye’yi konuştum…

5.01.2013