MENÜ

Alaattin Çakıcı

Alaattin Çakıcı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Alaattin Çakıcı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.134 Alaattin Çakıcı haberi bulunmuştur.

Alaattin Çakıcı, 20 Ocak 1953 doğumlu Türk organize suç örgütü lideri. Trabzon ilinin Arsin ilçesine bağlı Fındıklı köyünde doğmuştur.

Alaattin Çakıcı, 17 Ağustos 1998'de Türk ve Avusturya polisiyle birlikte düzenlenen bir operasyonla, modacı Canan Yaka ile sanatçı Selçuk Ural'ın kızı Aslı Ural'la birlikte Fransa'nın Nice kentinde yakalandı. Çakıcı'nın üzerinden Nedim Caner adına düzenlenmiş kırmızı bir pasaport ve 17 bin dolar çıktı.

Devamı...

Alaattin Çakıcı Haberleri

Son dakika: Alaattin Çakıcı ile irtibatlı 24 kişi gözaltına alındı

Son dakika: Alaattin Çakıcı ile irtibatlı 24 kişi gözaltına alındı

Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı ile irtibatlı olduğu belirlenen 24 şüpheli, 11 ilde düzenlenen operasyonlarla gözaltına alındı.

16.11.2018Gündem
Sahte rapordan 6 kiş iserbest

Sahte rapordan 6 kiş iserbest

KIRIKKALE Keskin T Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunduğu sırada Alaattin Çakıcı için Yüksek İhtisas Hastanesi'nde, 'helalleşme' iznini de içeren, süresiz sağlık kurulu raporu düzenledikleri ve suç örgütüne üye oldukları iddiasıyla tutuklanan 6 şüpheli, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

13.10.2018Gündem
Alaattin Çakıcıya sahte rapor operasyonunda 6 kişi serbest

Alaattin Çakıcı'ya sahte rapor operasyonunda 6 kişi serbest

Kırıkkale Keskin T Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunduğu sırada Alaattin Çakıcı için Yüksek İhtisas Hastanesi'nde, 'helalleşme' iznini de içeren, süresiz sağlık kurulu raporu düzenledikleri ve suç örgütüne üye oldukları iddiasıyla tutuklanan 6 şüpheli, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

13.10.2018Gündem
Çakıcıya hücre cezası

Çakıcı'ya hücre cezası

Organize suç örgütü elebaşı Alaattin Çakıcı, tutuklu bulunduğu Sincan Cezaevinde, cezaevi müdürünü eliyle yaptığı tetik işaretiyle tehdit ettiği gerekçesiyle 3 gün hücre cezasına çarptırıldı.

7.10.2018Gündem
Hukukçu görüşü: AYM iptalleriyle bu af genişler

Hukukçu görüşü: AYM iptalleriyle bu af genişler

MHP’nin, suç örgütü liderleri Alaattin Çakıcı ve Kürşat Yılmaz dahil 162 bin 989 kişiyi kapsayacak af teklifi büyük tartışma yarattı. Teklifi Hürriyet’e değerlendiren hukukçular ‘Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) olası iptal kararları ile af kapsamının genişleyebileceği uyarısı yaptılar.

25.09.2018Gündem
Çakıcının durumu: Kanun kapsamındaysa tabii ki yararlanır

Çakıcı'nın durumu: Kanun kapsamındaysa tabii ki yararlanır

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, teklifle ilgili şunları aktardı: “Sayın Cumhurbaşkanı ‘Kişilere karşı suçları ancak suçun mağdurları affedebilir bizim böyle bir şikâyetimiz yoktur’ dedi.

24.09.2018Gündem
MHPli, Semih Yalçın: Sağlık Bakanlığı acemi üslupla cevap verdi

MHP'li, Semih Yalçın: Sağlık Bakanlığı acemi üslupla cevap verdi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Türkiye'nin bunca derdi varken, Alaattin Çakıcı konusunun hayat memat ve prestij meselesi, kavga vasıtası haline getirilmesi ne anlama gelmektedir? MHP'nin millet vicdanından beslenen siyasi müessiriyeti ve özgül ağırlığı kimleri neden rahatsız etmiştir ve etmektedir? Bir maksada mebni olduğunu düşündüren bu tutum ve vaziyet, partimize dönük ince bir mesaj mı taşımaktadır?" ifadesini kullandı.

16.09.2018Gündem
Çakıcıya helalleşme izinli rapora 6 tutuklama

Çakıcı'ya 'helalleşme izinli' rapora 6 tutuklama

Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi'nde Alaattin Çakıcı'ya süresiz sağlık kurulu raporu düzenledikleri ve suç örgütüne üye oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 23 kişiden 6'sı tutuklandı. Raporda Çakıcı için, “Akrabaları ve yakın arkadaşları ile haftanın 7 günü saat 09.00 ile 20.00 arasında hem sağlığı hem morali aynı zamanda helalleşme açısından bu zaman dilimleri arasında, istediği isimlerle, kişi, sayı adeti koymadan, kendisi için bu ziyaretler hastalıklarının kontrol edilebilmesi için ve morali açısından yeniden hayata bağlayabilir. Yine de her şeyi Allah bilir. Odasında her türlü açık görüş yapabilir” ifadeleri yer almıştı.

15.09.2018Gündem
Sağlık Bakanlığından, Alaattin Çakıcı açıklaması

Sağlık Bakanlığı'ndan, Alaattin Çakıcı açıklaması

Tutuklu bulunan ve hakkında düzenlenen sağlık raporu nedeniyle adli gelişmelerin yaşandığı Alaattin Çakıcı'nın durumu ile ilgili olarak, gerekli işlemlerin kuşkuya mahal bırakmayacak şekilde tesis edildiği açıklandı. Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, süreçle ilgili detaylı bilgiler verildi. 

14.09.2018Gündem
Türkiye’nin tek sorunu Çakıcı olmasa gerek

Türkiye’nin tek sorunu Çakıcı olmasa gerek

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’nde organize suç örgütü lideri olmaktan hükümlü Alaattin Çakıcı’ya süresiz sağlık raporu veren doktorların gözaltına alınmasıyla ilgili olarak, “Çakıcı hakkında daha önce verilen sağlık raporuyla ilgili kuşkular Sağlık Bakanlığı tarafından bugüne kadar incelenerek pekala sonuca ulaştırılabilirdi” yorumunu yaptı.

14.09.2018Gündem
Devlet Bahçeliden 21 doktorun gözaltına alınması sorusuna cevap

Devlet Bahçeli'den '21 doktorun gözaltına alınması' sorusuna cevap

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Ülkemizde çok yönlü sosyal, siyasal ve ekonomik sorunların yoğunlaştığı ve derinleştiği bu süreçte Türkiye'nin ve yönetiminin tek sorunu sayın Alaattin Çakıcı olmasa gerektir." dedi.

14.09.2018Gündem
Kırıkkale Hastanesi doktorlarına Çakıcı operasyonu

Kırıkkale Hastanesi doktorlarına Çakıcı operasyonu

KIRIKKALE Yüksek İhtisas Hastanesi’ne, organize suç örgütü lideri olmaktan hükümlü Alaattin Çakıcı operasyonu yapıldı.

13.09.2018Gündem
Kaçırılma şüphesi üzerine nakledilmiş

Kaçırılma şüphesi üzerine nakledilmiş

KIRIKKALE’de cezaevinde tutulurken, süresiz sağlık raporuyla hastanede kalmasıyla gündeme gelen organize suç örgütü elebaşı Alaattin Çakıcı, Ankara Sincan Kapalı Cezaevi’ne nakledilmesiyle ilgili detaylar ortaya çıktı.

14.08.2018Gündem
Sincan Kapalı’ya nakledildi

Sincan Kapalı’ya nakledildi

KIRIKKALE Yüksek İhtisas Hastanesi’nde tedavi gören suç örgütü elebaşı Alaattin Çakıcı, dün sabah saat 05.00 sıralarında Ankara’daki Sincan Kapalı Cezaevi’ne nakledildi. 15 Temmuz 2017’de Bolu’dan Kırıkkale Keskin T Tipi Cezaevi’ne gönderilen Çakıcı, daha sonra Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’nde tedaviye alınmıştı.

13.08.2018Gündem
Çakıcı’nın adamlarına operasyon: Çok sayıda gözaltı

Çakıcı’nın adamlarına operasyon: Çok sayıda gözaltı

KIRIKKALE’nin Keskin İlçesinde T Tipi Kapalı Cezaevinden bu sabah Sincan Kapalı Cezaevine nakledilen Alaattin Çakıcı’nın adamlarına operasyon yapıldı. Operasyonda, aralarında Çakıcı’nın avukatının da olduğu 17 kişi gözaltına alındı.

13.08.2018Gündem
Alaattin Çakıcı Sincan Kapalı Cezaevine nakledildi

Alaattin Çakıcı Sincan Kapalı Cezaevi'ne nakledildi

KIRIKKALE’nin Keskin ilçesindeki T Tipi Kapalı Cezaevi’nde hükümlü bulunan ve Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’nde tedavi gören Alaattin Çakıcı, bu sabaha karşı saat 05.00 sıralarında Sincan Kapalı Cezaevi'ne nakledildi.

13.08.2018Gündem
flaş

flaş

13.08.2018Kırıkkale
Bir aslan yeter dedi

Bir aslan yeter dedi

Hayvanlara huzur vermeme vakalarında çağ atladık. Nargileci vitrininde dolaşan aslan gibi otantik hayvanlara ihtiyacınız varsa internetten söyleyebiliyorsunuz. Eğitim iyi yolda, Hikmet Karaman da Rusya’da.

7.07.2018Hürriyet Pazar
Çakıcı’nın raporu: Sağlık müdürü ve başhekim de gitti

Çakıcı’nın raporu: Sağlık müdürü ve başhekim de gitti

Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’nde tedavi gören hükümlü Alaattin Çakıcı’ya süresiz sağlık kurulu raporu verilmesi önce başsavcının, ardından da raporu veren başhekim ve il sağlık müdürünün görevden alınmasına neden oldu. TTB Genel Sekreteri Bülent Nazım Yılmaz “Bu raporun gerçekliğini Sağlık Bakanlığı’na sorduk. Gerçekse dünya tıp tarihine geçer” dedi.

3.07.2018Gündem
Googleda en çok ne arıyoruz

Google'da en çok ne arıyoruz?

Google, geçtiğimiz haftayı kapsayan Türkiye'de yapılan aramaları açıkladı. İşte Türk insanının Google'da en çok yaptıkları aramalar...

3.07.2018Teknoloji
Erken seçim olacak mı AK Partiden son dakika erken seçim açıklaması

Erken seçim olacak mı? AK Parti'den son dakika erken seçim açıklaması

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, "Daha henüz bir seçim bitmiş ve seçimin sonucunda seçmen, Türkiye'yi güven atmosferine sokmuşken, yeniden erken seçim tartışmalarının başlamasını biz doğru bulmuyoruz. Türkiye erken seçim tartışmalarından çıkmıştır. Türkiye'nin birinci önceliği, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin devreye girmesidir" dedi.

3.07.2018Gündem
Çakıcı tenzili rütbesi

Çakıcı tenzili rütbesi

HÂKİMLER ve Savcılar Kurulu (HSK), Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcısı Erdoğan Bayrakdar’ı görevden alarak Ankara’ya düz savcı olarak atadı. 

2.07.2018Gündem
Bahçeli’den Çakıcı açıklaması: Ziyaretimle ilişkilendirilmesi yanlıştır

Bahçeli’den Çakıcı açıklaması: Ziyaretimle ilişkilendirilmesi yanlıştır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcısı Erdoğan Bayrakdar’ın görevinden alınmasıyla ilgili olarak, “HSK Birinci Dairesinin tasarrufudur. Fakat bu idari tasarrufun Sayın Çakıcı’yı ziyaretimizle ilişkilendirilmesi kuşkusuz yanlıştır, izaha muhtaçtır” ifadesini kullandı.

2.07.2018Gündem
Kırıkkale Başsavcısı görevden alındı... Alaattin Çakıcı ayrıntısı

Kırıkkale Başsavcısı görevden alındı... Alaattin Çakıcı ayrıntısı

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcısı Erdoğan Bayrakdar'ı görevden alarak, Ankara Cumhuriyet Savcılığına atadı.

2.07.2018Gündem
Çakıcı’nın raporunu TTB inceliyor

Çakıcı’nın raporunu TTB inceliyor

Kırıkkale'de hükümlü bulunan ve hastanede tedavi gören Alaattin Çakıcı’nın istediği kişilerle görüşmesi için sağlık kurulu raporu verilmesi tartışma yarattı.

1.07.2018Gündem
Son dakika: Savcılık Alattin Çakıcı için soruşturma başlattı

Son dakika: Savcılık Alattin Çakıcı için soruşturma başlattı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Alaattin Çakıcı imzasıyla kamuoyuna duyurulan basın bildirisinde bir kısım gazetecilere yönelik tehdit içerikli ifadelerin bulunması nedeniyle soruşturma başlatıldığını açıkladı.

29.06.2018Gündem
Bahçeliden OHAL, bedelli askerlik ve af açıklaması

Bahçeli'den OHAL, bedelli askerlik ve af açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli katıldığı bir canlı yayında "Yeni sistemle Cumhuriyet'in 3.evresine geçiyoruz" ifadelerini kullandı. Bahçeli OHAL, bedelli askerlik ve af konusunda da değerlendirmelerde bulundu.

18.06.2018Gündem
Erdoğana: Beni aftan muaf tutun

Erdoğan'a: Beni aftan muaf tutun

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kader mahkûmlarına af talebinde bulunurken adını vurguladığı Alaattin Çakıcı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hitaben yaptığı açıklamada “Şu an kendi adıma hiçbir türlü af istemiyorum. Çıkardığınız afta Alaattin Çakıcı muaftır ibaresini yasal olarak ekleyiniz” dedi.

5.06.2018Gündem
Bakanlıktan Çakıcılı çete bilançosu

Bakanlıktan Çakıcı'lı çete bilançosu

İÇİŞLERİ Bakanlığı’ndan önceki gün yapılan açıklamada, KOM birimlerinin organize suç örgütlerine yönelik 2017 ile 2018 arasında yürüttüğü operasyonların bilgileri paylaşıldı.

25.05.2018Gündem
Yeniden yargılama çağrısı

Yeniden yargılama çağrısı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 5 bin hâkim ve savcının FETÖ üyesi olduğu için ayıklandığını belirterek, “Peki bu 5 bin hâkim ve savcının görevdeyken haksız yere yargıladığı ve cezalandırdığı insanlar nerede? Bu adamlar kime ceza vermişse onların hepsinin mahkemesinin yeniden görülmesi lazım” çağrısında bulundu. MHP’yi izleyen gazetecilerle önceki gün iftarda buluşan Bahçeli, şunları söyledi:

24.05.2018Gündem
Devlet Bahçeliden kritik çağrı: O davaların hepsi yeniden görülmeli

Devlet Bahçeli'den kritik çağrı: O davaların hepsi yeniden görülmeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 5 bin hâkim ve savcının FETÖ üyesi olduğu için ayıklandığını belirterek, “Peki bu 5 bin hâkim ve savcının görevdeyken haksız yere yargıladığı ve cezalandırdığı insanlar nerede? Onları kim koruyacak, onlara kim sahip çıkacak? 5 bini görevden aldın da bu adamlar kime ceza vermişse onların hepsinin mahkemesinin yeniden görülmesi lazım” çağrısında bulundu.

24.05.2018Gündem
Cezalandırma amaçlı ise ekonomik suçtur

'Cezalandırma amaçlı ise ekonomik suçtur'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, döviz kurundaki dalgalanmayla ilgili olarak, “Spekülasyon amaçlı, birilerini cezalandırma amaçlı böyle bir yönteme başvuruluyorsa bu ekonomik bir suçtur. Hükümet, kim oynuyorsa ona neden müdahale etmiyor?” dedi. CNN Türk’e konuşan Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

23.05.2018Gündem
Devlet Bahçeli Çakıcıya gitti

Devlet Bahçeli Çakıcı'ya gitti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ‘organize suç örgütü yönetmek’ten mahkûm Alaattin Çakıcı’yı tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.

23.05.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Merhaba

- SEVGİLİ Hürriyet okurları...

9.10.2018

Müftünün nasihatı mıydı?

Zonguldak Müftüsü Rüstem Can’ın, “Bayanlar vücudunu başka bayanlar görmeyecek şekilde denize girmeli” sözlerini içeren haber, Hürriyet ve internette yer almıştı.

8.07.2018

Parasını ödeyince serbest mi?

MHP yönetimi, “ironik bir serzeniş” olarak nitelendirse de “Teşekkür mesajı (iftira, itham, isnat)” başlıklı ilanda 59’u gazeteci olmak üzere toplam 70 kişi alaycı bir dille suçlanıyordu.

1.07.2018

Seçim mağluplarına rahatlatıcı 10 tavsiye

- BİR: Uzun bir süre seçimden galip çıkan yakın ve uzak akrabalarla muhatap olmamaya çalışın.

30.06.2018