MENÜ

akşener

akşener ile ilgili tüm haberleri, son dakika akşener haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün akşener haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.315 akşener haberi bulunmuştur.

akşener Haberleri

İttifak  açıklaması: Birçok kentte anlaşma sağlandı

İttifak açıklaması: Birçok kentte anlaşma sağlandı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP ile yerel seçime yönelik işbirliği kapsamında pek çok ilde anlaşma sağlandığını belirterek, görüşmelerin sonuçlarının kısa zamanda duyurulacağını, İzmir’in ilçelerinin paylaşımında sorun olmadığını söyledi. Başkent OSB’yi ziyaret eden Akşener, sanayicilerin sorularını da yanıtladı.

23.01.2019Gündem
Pürüzler aşıldı

Pürüzler aşıldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yerel seçime yönelik işbirliğinde ortaya çıkan pürüzlerin aşılması konusunda mutabakata vardığı belirtildi.

23.01.2019Gündem
Akşenerden ittifak açıklaması

Akşener'den "ittifak" açıklaması

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP ile yerel seçimde yapılacak iş birliğine ilişkin görüşmelerde, pek çok ilde anlaşma sağlandığını, İzmir'de ilçe paylaşımı konusunda herhangi bir sorun olmadığını söyledi.

22.01.2019Gündem
Son dakika...Kılıçdaroğlu ve Akşener buluştu: İttifakta sorunlar aşıldı

Son dakika...Kılıçdaroğlu ve Akşener buluştu: İttifakta sorunlar aşıldı

CHP'de İzmir Büyükşehir Belediyesi adayı ve İstanbul’un ilçeleri ile birlikte birçok adayın belirleneceği Parti Meclisi (PM) toplantısının 27 Ocak Pazar günü yapılmasına karar verilmesinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Ankara’daki evinde akşam yemeğinde buluştu.

21.01.2019Gündem
İttifak için geri sayım

İttifak için geri sayım

Yerel seçimler için geri sayım sürerken bugüne kadar 698 il, ilçe ve beldede adaylarını saptayan CHP, bu hafta da İstanbul ve İzmir’in ilçelerinin de aralarında olduğu yerlerde başkan adaylarını belirlemeyi planlıyor. CHP’nin İYİ Parti ile yürüttüğü işbirliği çalışmaları da bu hafta sonuçlandırılacak.

21.01.2019Gündem
‘Favori biziz’

‘Favori biziz’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin ‘güçbirliği’ kapsamında desteklediği CHP’nin İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nu dün genel merkezde kabul etti.

18.01.2019Gündem
Türkiye’nin bekasıyla seçimlerin alakasını kuramıyorum

Türkiye’nin bekasıyla seçimlerin alakasını kuramıyorum

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiyem TV’nin Ankara’daki merkez binasında düzenlenen açılışa katıldı.

17.01.2019Gündem
Trumpa tepki: Terbiyesizlik hadsizlik

Trump'a tepki: Terbiyesizlik hadsizlik

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Kürtlere saldırırlarsa Türkiye’yi ekonomik olarak mahvedeceğiz” tweet’ini atan ABD Başkanı Trump’a sert tepki gösterdi ve “Sosyal medyadan yaptığı açıklama büyük talihsizliktir, terbiyesizliktir, hadsizliktir. Türk milleti ve Türk devleti saldırmaz, katletmez” dedi. Akşener grup toplantısında şunları söyledi:

16.01.2019Gündem
Akşener: Milletimizin gerçek gündemi ekonomi

Akşener: Milletimizin gerçek gündemi ekonomi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin haftalık grup toplantısında konuştu.

15.01.2019Haber
Meral Akşener İYİ Parti grubunda konuştu

Meral Akşener İYİ Parti grubunda konuştu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ABD Başkanı Donald Trump'un, "Kürtlere saldırırlarsa Türkiye'yi ekonomik olarak mahvedeceğiz" açıklamasına tepki gösterdi. Akşener, "Trump'ın Türkiye'nin operasyon ihtimaline karşı sosyal medyadan yaptığı açıklama büyük hadsizliktir, terbiyesizliktir, talihsizliktir. Sayın Trump, Türk devleti Kürtlerle değil, teröristlerle mücadele ediyor" dedi.

15.01.2019Gündem
CHP-İYİ Parti ittifakından son kulis bilgileri

CHP-İYİ Parti ittifakından son kulis bilgileri

CNN Türk muhabiri Ünal Kaya, CHP-İYİ Parti ittifakında son kulis bilgilerini paylaştı. Buna göre, anlaşılan büyükşehir sayısı 23’e çıktı. Kahramanmaraş ve Malatya CHP’ye bırakıldı. En sıkıntılı yer ise Ankara’nın Etimesgut ve Gölbaşı ilçeleri. Eğer sorun çözülmezse liderlerin devreye girmesi bekleniyor.

14.01.2019Gündem
MHP’lilerin duruşması başlıyor

MHP’lilerin duruşması başlıyor

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in evinin önünde 4 Ekim’de toplanıp slogan atan ve olayın ardından ilçe teşkilatı ile birlikte görevden alınan MHP Üsküdar İlçe Başkanı Hakan Aslan’ın da aralarında bulunduğu 16 kişinin ‘tehdit’ ve ‘hakaret’ suçlarından yargılanmasına yarın başlanıyor.

13.01.2019Gündem
Müzakereler bu hafta biter

Müzakereler bu hafta biter

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 31 Mart’taki yerel seçimlere yönelik olarak CHP ile işbirliği çalışmalarının son aşamaya geldiğini söyledi.

10.01.2019Gündem
İdris Naim Sahin bilmecesi

İdris Naim Sahin bilmecesi

İYİ Parti ve CHP arasında yerel seçimde işbirliğine ilişkin çalışmalar sürerken Ordu için adı geçen eski AK Partili İdris Naim Şahin konusu netleşmedi.

9.01.2019Gündem
Ordumuz girsin gereğini yapsın

Ordumuz girsin gereğini yapsın

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Suriye’de, Irak’ta Türk milletinin bekasına göz diken kim varsa, ordumuz girsin ve gereğini yapsın” dedi.

9.01.2019Gündem
Akşener grup toplantısında konuştu

Akşener grup toplantısında konuştu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin TBMM'de düzenlenen haftalık grup toplantısında konuşuyor.

8.01.2019Haber
Meral Akşener İYİ Parti grup toplantısında konuştu

Meral Akşener İYİ Parti grup toplantısında konuştu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin TBMM'de düzenlenen haftalık grup toplantısında konuştu.

8.01.2019Gündem
Babası AK Parti adayı olunca İYİ Parti’den ayrıldı

Babası AK Parti adayı olunca İYİ Parti’den ayrıldı

Turgut Altınok AK Parti’den Keçiören belediye başkan adayı olunca kızı Ayça Altınok İYİ Parti’den istifa etti.

3.01.2019Gündem
İşbirliğinde 15 yeni şehir

İşbirliğinde 15 yeni şehir

CHP ve İYİ Parti, uzun görüşmeler sonucunda 21 büyükşehirde anlaşmaya varılan yerel seçimde güç birliğini genişletme kararı aldı. Yaklaşık 15 ilde daha işbirliği yapılması için anlaşmaya varıldı. İki parti toplam 36 şehirde güç birliği yapacak. Daha önce anlaşma sağlanan 21 büyükşehirin ilçelerinin taksimatında ise bazı sorunlar yaşandığı öğrenildi.

30.12.2018Gündem
‘AK Parti seçmeni kulak çekecek’

‘AK Parti seçmeni kulak çekecek’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Anavatan Partisi’nin 1989 yılında yerel seçimlerde yaşadığı hezimeti hatırlatarak, “Seçmen 1989’da olduğu gibi 31 Mart’ta bir kulak çekme yapacak. Bunu AK Parti seçmeni yapacak. Çok şey değişir” dedi.

27.12.2018Gündem
Cumhurbaşkanı ülkesinin sanatçısını hedef göstermez

'Cumhurbaşkanı ülkesinin sanatçısını hedef göstermez'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında, bir televizyon programındaki sözlerinden dolayı başlatılan soruşturmayı eleştirdi.

26.12.2018Gündem
Akşener, 10 ilin belediye başkan adaylarını açıkladı

Akşener, 10 ilin belediye başkan adaylarını açıkladı

Parti grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Trabzon, Denizli, Erzurum, Çankırı, Nevşehir, Kars, Kırıkkale, Uşak, Osmaniye ve Gümüşhane'nin belediye başkan adaylarını açıkladı.

25.12.2018Gündem
Yavaş’tan CHP ve İYİ Parti’ye ziyaret

Yavaş’tan CHP ve İYİ Parti’ye ziyaret

CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, dün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ziyaret ederek hem teşekkür etti hem de seçim kampanyası hakkında bilgi verdi.

25.12.2018Gündem
Mansur Yavaş, Kılıçdaroğlu ile görüştü

Mansur Yavaş, Kılıçdaroğlu ile görüştü

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, CHP genel merkezinde Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü. Görüşme sonrası kısa bir açıklama yapan Yavaş, ''Adaylığımın kesinleşmesinden sonra ilk defa CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na teşekkür ziyareti için geldik. Kendisine bize duyduğu güvenden dolayı teşekkür ettik. Çalışmalara başladık,  bununla ilgili kısa bilgiler verdik. Şimdi İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i ziyaret edeceğiz'' dedi.

24.12.2018Haber
Mansur Yavaştan Kılıçdaroğlu ve Akşenere ziyaret

Mansur Yavaş'tan Kılıçdaroğlu ve Akşener'e ziyaret

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ziyaret etti.

24.12.2018Gündem
CHPnin Ankara adayı Mansur Yavaş: Gerekirse AK Parti adayı ile yan yana...

CHP'nin Ankara adayı Mansur Yavaş: Gerekirse AK Parti adayı ile yan yana...

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklanan Mansur Yavaş, Hürriyet Gazetesi Ankara Bürosu’nu ziyaret etti. Yavaş, Ankara Temsilcisi Hande Fırat ve Hürriyet Ankara Haber Koordinatörü Deniz Gürel’e 31 Mart 2019’da gerçekleşecek yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Mansur Yavaş, AK Parti'nin adayı Mehmet Özhaseki’yle ilgili olarak ''Gerekirse yan yana geliriz, otururuz, fikir ve projelerimizi tartışabiliriz. Biz harbe girmiyoruz'' dedi.

21.12.2018Gündem
‘Rakibimizin kim olacağını önemsemiyoruz’

‘Rakibimizin kim olacağını önemsemiyoruz’

CHP’nin İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu, seçim çalışmalarına partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısıyla başladı. İmamoğlu, “Siyasi rakip kimmiş, kim atanacakmış bilmiyoruz. Bilmediğimiz gibi de önemsemiyoruz. Önemsediğimiz tek şey var; İstanbullu hemşerilerimiz. Onların ihtiyaçları ve sorunları. Göreceksiniz 3 ay boyunca da rakibimizle ilgilenmeyeceğiz” dedi.

21.12.2018Gündem
CHPnin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu konuştu

CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu konuştu

CHP'nin  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan aday Ekrem İmamoğlu, "Biz anlayış gereği şu an itibariyle rakibimizin kim olduğuna bakmıyoruz. Siyasi rakip kimmiş, kim atanacakmış bilmiyoruz. Bilmediğimiz gibi de önemsemiyoruz." dedi.

20.12.2018Gündem
Mansur Yavaş’a tam destek

Mansur Yavaş’a tam destek

İYİ Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı, CHP’nin Ankara adayı Mansur Yavaş’ı destekleyeceklerini belirtti.

20.12.2018Gündem
Akşener, Mansur Yavaş’ı telefonla arayıp tebrik etti

Akşener, Mansur Yavaş’ı telefonla arayıp tebrik etti

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in kendisini telefonla arayıp tebrik ettiğini açıkladı.

19.12.2018Gündem
‘Erdoğan CHP seçmenini şeytanlaştırıyor’

‘Erdoğan CHP seçmenini şeytanlaştırıyor’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener dün TÜRK-İŞ Genel Merkezi’ni ziyaret etti. TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay’la görüşen Akşener, asgari ücret ve taşeron işçiler konusunda, Atalay’dan bilgi alarak bu konuları Meclis’e taşıyacaklarını ifade etti.

19.12.2018Gündem
İstanbul’a İmamoğlu, Ankara’ya Yavaş aday

İstanbul’a İmamoğlu, Ankara’ya Yavaş aday

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında dün toplanan CHP Parti Meclisi’nde İstanbul, Ankara, Antalya, Adana ve Bolu başta olmak üzere 67 yerin adayı açıklandı.

19.12.2018Gündem
Son dakika... CHPnin Antalya adayı Muhittin Böcek oldu

Son dakika... CHP'nin Antalya adayı Muhittin Böcek oldu

CHP’nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek oldu.

18.12.2018Gündem
Son dakika.. CHPnin Ankara adayı Mansur Yavaş oldu

Son dakika.. CHP'nin Ankara adayı Mansur Yavaş oldu

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş oldu. Yavaş, 'Başkent Ankara adaylığı için şahsımı lâyık gören Millet İttifakı’nın Genel Başkanları Sayın Kılıçdaroğlu’na, Sayın Akşener’e ve parti yöneticilerine teşekkür ederim. Bu güveni,seçimi kazanıp, başarı ile taçlandırmak boynumuzun borcudur. Yolumuz açık olsun' dedi.

18.12.2018Gündem
Kılıçdaroğlu ve Akşener, görüşme sonrası ortak açıklama yaptı

Kılıçdaroğlu ve Akşener, görüşme sonrası ortak açıklama yaptı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Genel Merkezi'ndeki görüşme sonrası ortak açıklama yaptı.

12.12.2018Haber
Meral Akşener CHP Genel Merkezine geldi

Meral Akşener CHP Genel Merkezi'ne geldi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener CHP Genel Merkezi'nde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile saat 20.00'de bir araya geldi. Akşener başkanlığındaki İYİ Parti heyetinde Cihan Paçacı, Koray Aydın ve Müsavat Dervişoğlu yer aldı. Heyeti CHP Genel Başkan Yardımcıları Oğuz Kağan Salıcı ve Seyit Torun aşağıda karşıladı. Görüşme öncesi CHP ve İYİ Parti'nin uzlaşıya vardığı öğrenildi. Gelen ilk bilgilere göre İstanbul, Ankara ve İzmir, Adana ve Antalya'da CHP adayı desteklenecek. Kayseri, Konya, Kocaeli, Samsun, Gaziantep Kahramanmaraş, Denizli, Balıkesir, Trabzon, Samsun ve Erzurum ise İYİ Parti'de olacak. İki lider görüşme sonrası açıklama yapıyor.

12.12.2018Haber
Kritik görüşme sona erdi İlk açıklama geldi

Kritik görüşme sona erdi! İlk açıklama geldi

CHP ile İYİ Parti arasında yerel seçimlerde işbirliği sağlandı. Önceki gün tıkanan müzakerelerde dün yoğun görüşme trafiği yaşandı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Lideri Meral Akşener son noktayı koydu. İki liderin baş başa görüşmesinden 21 büyükşehirde işbirliği çıktı. Krize neden olan Ankara’da CHP’nin, Balıkesir’de ise İYİ Parti’nin aday çıkarmasına karar verildi. Mersin’de iki parti de kendi adayı ile seçime girecek.

12.12.2018Gündem
Avukat Nuri Polat’a 6 yıl 3 ay hapis cezası

Avukat Nuri Polat’a 6 yıl 3 ay hapis cezası

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) avukatlık yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan ve Meral Akşener'in bir dönem hukuk danışmanlığını yaptığı iddia edilen avukat Nuri Polat, "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

12.12.2018Gündem
İYİ Parti heyeti, CHP Genel Merkezinde

İYİ Parti heyeti, CHP Genel Merkezi'nde

İYİ Parti Genel Başkan yardımcısı Koray Aydın, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, CHP Genel Merkezine giderek Kemal Kılıçdaroğlu ile ittifak görüşmelerindeki pürüzlerin giderilmesi için bir araya geleceklerini belirtti.

12.12.2018Haber
İttifakta kritik görüşme Kılıçdaroğlu ve Akşener bir araya gelecek

İttifakta kritik görüşme! Kılıçdaroğlu ve Akşener bir araya gelecek

Bugün İYİ Parti heyetinin CHP'yi ziyaretinin ardından CHP heyeti de İYİ Parti Genel Merkezi'ne gitti. Öte yandan İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'in, akşam saatlerinde CHP Genel Merkezi'ne giderek Kılıçdaroğlu ile ittifak görüşmelerindeki pürüzlerin giderilmesi için bir araya geleceği belirtildi.

12.12.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Siyasi trafik hızlandı, kim nereye gidiyor?

BELEDİYE başkan adaylıklarıyla ilgili çalışmalar ha bitti ha bitecek duruma geldi. Ondan sonra liderler seçim beyannamesini açıklayıp, sloganlarını belirleyip sahaya inecekler.

24.01.2019

Sırça köşkün koltuk sevdalıları CHP’yi karanlığa itiyorlar

Ekonomide sıkıntılı günler yaşanıyor. 1000 dolayında şirketin konkordato istemesi sıkıntıyı ortaya koyuyor. Böyle bir ortamda CHP seçimi kazanmak mı istemiyor?

23.01.2019

Ekonomide ve siyasette 31 Mart beklentisi

Türkiye’de yatırımları olan Fransız işadamlarıyla yapılan toplantıda bir anekdot yaşanıyor.

1.01.2019

CHP’nin tehlikeli algı operasyonu

Meclis’te bütçe görüşmelerini izledim. İktidar ve muhalefet kulisinde siyasetin nabzını tutmaya çalıştım.

24.12.2018

Liderler telefonda nasıl konuşur?

Hattın bir ucunda Beyaz Saray, diğer ucunda Cumhurbaşkanlığı.

22.12.2018

Binali Yıldırım’ın adaylığında bir sorun mu var?

ADAYLAR açıklanıyor, kulisler kaynıyor. Ankara’da dedikodudan geçilmiyor. Son 48 saattir AK Parti’nin İstanbul ve Ankara büyükşehir belediyeleri başkan adaylarıyla ilgili bir söylenti dolaşıyor.

20.12.2018

Ankara’nın yüzde 80’i tamam

Herkesin merakla beklediği yerel seçimin Ankara ayağında tablonun netleşmesine sayılı günler kaldı. İki taraftaki son duruma şöyle bir bakalım.

14.12.2018

Tuhaf şeyler

Mansur Yavaş “İYİ Parti’yi tercih etmediğini” Meral Akşener’e açıkça söylemiş.

13.12.2018