MENÜ

Aksam Namazi

Aksam Namazi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Aksam Namazi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Aksam Namazi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.702 Aksam Namazi haberi bulunmuştur.

Aksam Namazi Haberleri

Karsı karıştıran göktaşının ne olduğu ortaya çıktı

Kars'ı karıştıran göktaşının ne olduğu ortaya çıktı

KARS'ın Kağızman İlçesi’ne bağlı Karabağ Köyü, Akyayla ve Günindi Yaylası civarlarına düştüğü iddia edilen göktaşının Rusya’nın balistik füzesi olduğu ortaya çıktı.

29.09.2017Gündem
Kandil namazı saat kaçta kılınacak Mevlid Kandili namazı nasıl kılınacak İşte kandil namazı kılınışı

Kandil namazı saat kaçta kılınacak? Mevlid Kandili namazı nasıl kılınacak? İşte kandil namazı kılınışı

Kandil namazı saat kaçta kılınacak sorusunun yanıtını merak eden yüz binlerce vatandaş konuyla alakalı detayları araştırıyorlar. Bu gece Mevlid Kandili ve milyonlarca Müslüman bu gece ellerini Allah'a açıp namazlarını kılıp, ibadetlerini yapmak istiyorlar. Camilerin dolup taşacağı bu günde vatandaşlar kandil namazının saat kaçta kılınacağını merak ediliyorlar. Peki, Kandil namazı saat kaçta kılınacak? Kandil namazı nasıl kılınır?

29.11.2017Gündem
Yatsı namazı namazı nasıl kılınacak Yatsı namazı saat kaçta kılınıyor

Yatsı namazı namazı nasıl kılınacak? Yatsı namazı saat kaçta kılınıyor?

Yatsı namazı nasıl kılınacak sorusu, kandil gecesi namaz kılmak isteyen vatandaşlar tarafından en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Yatsı namazı, 5 vakit namazın gün içerisinde kılının son vaktidir. Toplamda 10 rekat olan ve vitr namazı ile birlikte 13 rekat olarak kılınan yatsı namazı, cemaatle kılınabildiği gibi tek başına da kılınabilen namazalardandır. Peki, yatsı namazı nasıl kılınır ve kaç rekattır? İşte, 5 vakit namazın gün sonunda kılınan sonuncu vaktinin kılınışı ve detaylı bilgiler

29.11.2017Gündem
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsünden Tarihi hata yapıyorsunuz uyarısı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü'nden 'Tarihi hata yapıyorsunuz' uyarısı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Amerikalı bürokratlar tarafından güvenilir bir müttefik olduğu söylenen YPG'nin, Türkiye'nin meşru adımlarına karşı sivilleri canlı kalkan olarak kullanması, Beyaz Saray'da alarm zilleri çaldırmalı. Suriye'deki PKK tehdidini göremeyenler tarihi bir hata yapıyor" ifadesini kullandı.

2.02.2018Gündem
Akşam ezanı hangi ilde saat kaçta okunacak İl il akşam ezanı vakitleri

Akşam ezanı hangi ilde saat kaçta okunacak? İl il akşam ezanı vakitleri

Akşam namazını kılacak olan vatandaşlar, yaşadıkları şehirlerde akşam ezanının saat kaçta okunacağını merak edip internet üzerinde araştırmaya başladı. İkamet ettikleri ilde bugün akşam namazının saat kaçta kılınacağını sorgulayan vatandaşlar sorunun yanıtını arıyor. Peki her gün birkaç dakika farklılık gösterebilen akşam ezanı bugün kaçta okunacak? İstanbul'da akşam ezanı saat kaçta? Ankara'da akşam namazı ne zaman kılınacak? İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın açıkladığı il il namaz saatleri...

21.03.2018Gündem
Akşam ezanı ve Yatsı ezanı kaçta okunuyor Diyanet 2018 akşam ve ikindi ezanı vakti

Akşam ezanı ve Yatsı ezanı kaçta okunuyor? Diyanet 2018 akşam ve ikindi ezanı vakti

Akşam ezanı ve yatsı ezanı vakti, ibadetlerini yerine getirmek isteyen Müslümanların araştırdığı konu oldu. Diyanet'in İzmir, Ankara, İstanbul akşam ve yatsı ezanı vakti aracılığıyla ibadetlerini ne zaman saat kaçta gerçekleştirebileceklerini görecek olan vatandaşlar, buna göre planlarını şekillendirecek. Peki, camilerin dolup taşacağı bu günde akşam ve yatsı ezanı saat kaçta okunacak? İşte, Diyanet'in 2018 namaz vakitleri listesi

22.03.2018Gündem
Kandil namazı nasıl kılınır Kandil namazı saat kaçta kılınacak İşte kandilde yapılması gerekenler

Kandil namazı nasıl kılınır? Kandil namazı saat kaçta kılınacak? İşte kandilde yapılması gerekenler

Müslümanlar için oldukça önem arz eden Regaip Kandili bu gece idrak edilecek. Bu mübarek gecede ihsanı bol olan Rabbimizden günahlarımızın mağfiretini, ömrümüzün bereketini isteyerek gündüzünün oruç, gecesinin namazla ve ibadetlerle geçirilmesi tavsiye edilir. Peki, Regaip Kandili namazı saat kaçta kılınır? Regaip Kandilinde hangi dualar edilmelidir? Regaip Kandili'nde nasıl ibadet etmek gerekir?

22.03.2018Gündem
Miraç Kandili namazı nasıl kılınır Kandil namazı saat kaçta kılınacak - Diyanet kandil namazı bilgisi

Miraç Kandili namazı nasıl kılınır? Kandil namazı saat kaçta kılınacak? - Diyanet kandil namazı bilgisi

Miraç Kandili namazı nasıl kılınır sorusu yüz binlerce vatandaş tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Bu akşam idrak edilecek olan Miraç Kandili için vatandaşlar ellerini Allah'a açıp ibadetlerini gerçekleştirecekler. Miraç Kandilinde namaz kılmak isteyen vatandaşlar, kandil namazının ayrıntılı kılınışını ve namazın saat kaçta kılınacağını merak ediyorlar. Peki, Miraç Kandili namazı nasıl kılınır? Kandil namazı saat kaçta kılınacak?

13.04.2018Gündem
Kandil namazı saat kaçta Kandil namazı nasıl kılınır

Kandil namazı saat kaçta? Kandil namazı nasıl kılınır?

Kandil namazı saat kaçta kılınacak sorusu, Miraç Kandilinin bu gece idrak edilecek olmasıyla birlikte vatandaşlar tarafından merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Kandil gecelerinde yüz binlerce vatandaş ellerini açıp Allah'a dua ediyor. Kandil namazı kılıp bol bol ibadet etmek isteyen vatandaşlar ise kandil namazının nasıl kılınacağını sorguluyorlar. Peki, kandil namazı saat kaçta? Kandil namazı nasıl kılınır?

13.04.2018Gündem
Kandil namazı saat kaçta kılınacak Berat Kandili namazı nasıl kılınır İşte Diyanet bilgisi

Kandil namazı saat kaçta kılınacak? Berat Kandili namazı nasıl kılınır? İşte Diyanet bilgisi

Bu gece idrak edilecek Berat Kandili'ni manevi havasına uygun olarak ibadet ederek geçirmek isteyen milyonlarca vatandaş, Berat Kandili'nde nasıl kandil namazı kılınacağını merak ederek araştırıyor. Camilerin dolup taşacağı bu günde vatandaşlar ayrıca kandil namazının saat kaçta kılınacağını da sorguluyor. Peki, Kandil namazı nasıl kılınır? Kandil namazı saat kaçta kılınacak?

30.04.2018Gündem
Caminin minaresine yıldırım düştü

Caminin minaresine yıldırım düştü

Niğde'de bir caminin üzerine yıldırım düştü, cami duvarı kısmen yıkıldı. Edinilen bilgiye göre, olay dün akşam namazı vaktine yakın Kayseri Yolu üzerinde bulunan Niğde Ata Sanayi Sitesinde meydana geldi. Akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış nedeniyle Ata Sanayi Sitesi Camiisinin minaresine yıldırım düştü. Düşen yıldırım minare paratonerinden dibine inmesiyle caminin duvarını yıktı. Ölen ya da yaralananın olmadığı olayda camide büyük çapta maddi hasar meydana geldi. Yıldırımdan dolayı çevrede bulunan esnaflarında dükkanlarında elektrik hasarları oluştu.

2.05.2018Haber
Akşam namazı nasıl kılınır Akşam namazı kaç rekat

Akşam namazı nasıl kılınır? Akşam namazı kaç rekat?

Akşam saatlerinin yaklaşmasıyla birlikte akşam namazı saati için aramalar hız kazandı. Akşam namazı nasıl kılınır? sorusu ibadetlerini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Peki, akşam namazı kaç rekattır? Akşam namazı nasıl kılınır?

23.05.2018Gündem
New York Belediye Başkanı de Blasio,Müslümanlara iftar verdi

New York Belediye Başkanı de Blasio,Müslümanlara iftar verdi

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, Müslüman toplumu temsilcileri için konutunda iftar yemeği verdi.

30.05.2018Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına ara vermişti... O anları anlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına ara vermişti... O anları anlattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Diyarbakır'daki iftar programında ayakta kaldığını görerek konuşmasına ara verip yer bulmasını sağladığı Medrese Alimleri Vakfı (MEDAV) Başkanı Tayyip Elçi, "Bir alicenaplık gösterdi. Kendisi misafirine yapılan bu muameleyi hoş görmedi ve o süre içerisinde konuşmasını kesti. Arkasında da haddimiz olmayarak bir nevi özür diledi." dedi.

5.06.2018Gündem
Yatsı Namazı saat kaçta Yatsı Namazı kaç rekat kılınır

Yatsı Namazı saat kaçta? Yatsı Namazı kaç rekat kılınır?

Yatsı Namazı ile ibadetlerini yerine getirmek isteyen Müslümanlar, tarih sorgulamasını sürdürmeye devam ediyor. Yatsı Namazı saat kaçta sorusunu yönelten binlerce vatandaş, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı saat bilgilerini sorguluyor. Peki, Yatsı Namazı saat kaçta kılınacak? İşte, Yatsı Namazı kaç rekat sorusunun cevabı ve bu namazın kılınışı hakkında detaylı bilgiler

10.06.2018Gündem
Cemaat namazı bitirmeden 31 ağacı kestiler

Cemaat namazı bitirmeden 31 ağacı kestiler!

Sakarya’nın Serdivan ilçesindeki camide cemaat namaz kılarken, 4 kişi bahçedeki 2,5- 3 metre uzunluğundaki 31 ağacı 12 dakikada keserek götürdü. Bu anlar güvenlik kameralarınca kaydedildi.

15.07.2018Gündem
Cemaat namazdayken 12 dakikada 31 ağacı kesmişlerdi... İfadeleri pes dedirtti

Cemaat namazdayken 12 dakikada 31 ağacı kesmişlerdi... İfadeleri pes dedirtti

Sakarya'da bir cami bahçesindeki 31 çam ağacının 4 kişi tarafından kesilerek götürülmesi güvenlik kamerasınca kaydedildi.

15.07.2018Gündem
Cemaat namazdayken 12 dakikada 31 ağaç kesildi

Cemaat namazdayken 12 dakikada 31 ağaç kesildi

Sakarya'da bir cami bahçesinden 31 adet çam ağacının 4 kişi tarafından kesilerek çalınması güvenlik kamerasınca kaydedildi.Alınan bilgiye göre, akşam namazı için Serdivan ilçesindeki Buhara Zaim Güllü Camisi'nde bulunan vatandaşlar, namaz çıkışında ağaçların yerinde olmadığını gördü. Güvenlik kameralarını inceleyen cemaat, 4 şüphelinin 20.28 ila 20.40 saatleri arasındaki 12 dakikalık zamanda 31 adet çam ağacını keserek çaldığını tespit etti. Serdivan Buhara Camii İlim ve Hizmet Derneği Başkanı Ruhi Cinak, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaklaşık 4,5 sene önce cami yapıldıktan sonra ağaçlandırma çalışması yürüttüklerini ve çam ağaçlarını diktiklerini anlattı.

16.07.2018Haber
Kurban kestikten sonra kılınan namaz nedir

Kurban kestikten sonra kılınan namaz nedir?

Kurban kestikten sonra kılınan namaz, birçok vatandaşın gündemindeki konu oldu. Kendilerine vacip kılınan ibadeti yerine getiren Müslümanlar, kurban kestikten sonra kılınan namazın ne olduğunu sorgulamaya başladı. Peki, kurban kestikten sonra namaz kılmanın fazileti nedir? İşte, Diyanet’ten alınan bilgilere göre kurban kestikten sonra kılınan namaz hakkında bazı bilgiler

21.08.2018Gündem
Servet Kabaklı mezarı başında anıldı

Servet Kabaklı mezarı başında anıldı

Türk Edebiyatı Vakfı  Başkanı ve gazeteci yazar merhum Servet Kabaklı, ölümünün 3. yıl dönümünde Eyüpsultan Mezarlığı'ndaki kabri başında ailesi ve sevenleri ile Türk edebiyat dünyasından isimlerin katılımıyla düzenlenen törenle anıldı.

28.08.2018Gündem
PEGIDA’dan cami önünde İslam karşıtı gösteri

PEGIDA’dan cami önünde İslam karşıtı gösteri

Hollanda’nın Enschede kentinde İslam ve göçmen karşıtı PEGIDA hareketi, Fas kökenlilerin gittiği caminin önünde gösteri düzenledi. Gösteride İslam karşıtı film izletildi ve İslam’a hakaret eden konuşmalar yapıldı.

2.10.2018Avrupa
Sabah kerahat vakti ne zaman

Sabah kerahat vakti ne zaman?

Güneşin doğuş, batış ve tam tepede bulunduğu vakte kerahat vakti deniliyor. İslam dinine göre kerahat vakitlerinde namaz kılınması ise mekruh olarak kabul ediliyor. Bu hususta en çok merak edilen konulardan biri de sabah kerahat vaktinin ne zaman olduğu. Peki, sabah kerahat vakti ne zaman? İşte, konuya ilişkin merak edilen tüm detaylar...

12.10.2018Gündem
Akşam namazı nasıl kılınır Akşam namazı kaç rekattır

Akşam namazı nasıl kılınır? Akşam namazı kaç rekattır?

Akşam namazı nasıl kılınır sorusunun yanıtı ibadetlerini gerçekleştirecek olan vatandaşlar tarafından sorgulanmaya başladı. Akşam saatlerinin yaklaşmasıyla birlikte namaz kılacak olan vatandaşlar, akşam namazının nasıl kılınacağını merak ediyor. Peki, akşam namazı nasıl kılınır? Akşam namazı kaç rekattır?

17.10.2018Gündem
Akşam namazı nasıl kılınır Akşam namazının kılınışı

Akşam namazı nasıl kılınır? Akşam namazının kılınışı

Akşam namazının nasıl kılındığı pek çok vatandaşın merak ettiği bir konu oldu. Akşam namazı ibadetini eda etmek isteyen vatandaşlar, akşam namazının kılınışını eksiksiz öğrenmek adına internet üzerinden araştırma yapıyor. Öte yandan akşam namazının kaç rekat olduğu da merak konusu oldu. Peki, akşam namazı nasıl kılınır? Akşam namazı kaç rekat?

30.10.2018Gündem
Akşam ezanı saat kaçta okunacak Akşam namazı nasıl kılınır

Akşam ezanı saat kaçta okunacak? Akşam namazı nasıl kılınır?

Mevlid Kandili'ne oruç tutarak giren milyonlarca Müslüman, iftarlarını açacakları akşam ezanı saatini sorgulamaya başladı. İslam alemi tarafından idrak edilen Mevlid Kandili'nde oruç tutarak ibadet eden vatandaşlar, 19 Kasım'da akşam ezanının saat kaçta okunacağını merak ediyor. Peki, akşam ezanı saat kaçta okunacak?

19.11.2018Gündem
Kandil namazı saat kaçta Kandil namazı nasıl kılınır

Kandil namazı saat kaçta? Kandil namazı nasıl kılınır?

Kandil namazı ne zaman ve saat kaçta kılınacak sorusu, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed S.A.V'ın Rebiülevvel ayının 12. gecesinde dünyayı şereflendirmesine mukabil ibadetlerini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Kandil namazı, yaradana ellerin açılıp af ve bereket isteklerinin bulunulacağı bu günde önem arz edecek. Peki, kandil namazı saat kaçta ve nasıl kılınacak? İşte, kandil namazının kılınışı ve saat bilgisi

19.11.2018Gündem
Yatsı namazı nasıl kılınır Yatsı saat kaçta okunuyor İşte yatsı namazının kılınışı

Yatsı namazı nasıl kılınır? Yatsı saat kaçta okunuyor? İşte yatsı namazının kılınışı

Yatsı namazı saati ve nasıl kılınacağı Müslümanlar tarafından araştırılmaya devam ediliyor. Günün son namazı olması dolayısıyla vitr ile birlikte kılınan yatsı namazı, toplam 13 rekatta eda edilmektedir. Peki, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Bursa gibi büyükşehirlerle birlikte Türkiye genelinde yatsı namazı saat kaçta ve nasıl kılınır? İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan alınan saat bilgileri

19.11.2018Gündem
Şivlilik nedir 2019 Şivlilik ne zaman

Şivlilik nedir? 2019 Şivlilik ne zaman?

Şivlilik nedir sorusu birçok kişi tarafından merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Konya yöresinde kutlanmasıyla bilinene ve Üç Ayların habercisi olarak bilinen şivliliğin bu yıl ne zaman idrak edileceği merak ediliyor. İşte detaylar.

4.02.2019Gündem
Şivlilik ne zaman Şivlilik nedir ve ne demektir

Şivlilik ne zaman? Şivlilik nedir ve ne demektir?

Şivlilik günü, Konya bölgesinde karşılaşılan bir gelenektir. Üç ayların başlangıcının kutlandığı bu güne 'ilk namaz' adı da verilmektedir. Peki, Şivlilik ne zaman gerçekleşmektedir? İşte, 2019 yılının Şivlilik günü ve Şivlilik geleneğine dair bazı detaylar

26.02.2019Gündem