MENÜ

Akp

Akp ile ilgili tüm haberleri, son dakika Akp haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Akp haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 95.933 Akp haberi bulunmuştur.

Akp Haberleri

20 günlüğüne 20 vekil de bize verselerdi

20 günlüğüne 20 vekil de bize verselerdi

Yerel seçimlere kısa süre kala, Türkiye siyaseti yeniden ‘Demokratik Sol Parti’yi tartışıyor. (DSP) 2002’de iktidarı bıraktığından bu yana adını neredeyse duymaz olduğumuz DSP, bugün yerel seçimlerde CHP’nin göstermediği güçlü adayları bünyesine katarak büyük bir tartışmayı da başlattı: DSP, CHP’yi bölüyor mu? DSP’nin arkasındaki destek iktidar mı? Bu soruların cevabı için DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ın kapısını çaldık. “Neden seçime giremediğimizi sorgulamayanlar, bugün nasıl seçime girdiğimizi sorguluyor” diyen Aksakal, bugüne kadar kendilerini engelleyenlerle ilgili flaş açıklamalar da yaptı.

25.02.2019Gündem
Son dakika Devlet Bahçeliden çok çarpıcı mesajlar

Son dakika! Devlet Bahçeli'den çok çarpıcı mesajlar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kendisini izleyen gazetecilere yemek verdi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Devlet Bahçeli, birbirinden çarpıcı mesajlar verdi.

20.02.2019Gündem
Mansur Yavaş’ın adaylık başvurusu yapıldı

Mansur Yavaş’ın adaylık başvurusu yapıldı

CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, partisinin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş’ın adaylık başvurusunu yaptı.

19.02.2019Gündem
Kılıçdaroğlu’ndan İzmir Aday Tanıtım Toplantısı’nda önemli açıklamalar

Kılıçdaroğlu’ndan İzmir Aday Tanıtım Toplantısı’nda önemli açıklamalar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’de belediye başkan adayları için düzenlenen tanıtım toplantısına katıldı. Kılıçdaroğlu, "Baktılar İzmir’den istedikleri gibi bir kişi çıkmıyor. Ne yaptılar, dışarıdan ithal aday getirdiler. İthal belediye başkanıyla devasa bir İzmir yönetilir mi? İzmir’i yönetecek kişinin İzmir’in kültürüne sahip olması lazım. İzmir’i yönetecek kişinin, İzmirli olması lazım" dedi.

17.02.2019Gündem
‘Seçilince yanımıza gelmiyorsunuz’ diyen vatandaşa ‘Gelmezsem ara beni’

‘Seçilince yanımıza gelmiyorsunuz’ diyen vatandaşa ‘Gelmezsem ara beni’

CHP’nin Beyoğlu belediye başkan adayı Alper Taş, seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini sürdürüyor.

16.02.2019Gündem
Twitter için öfke uyarısı

Twitter için öfke uyarısı

CHP’nin hazırladığı ‘Radikal Sevgi’ kitabında, başkan adayları ile seçim kampanyasını yürütecek parti görevlilerine, seçmenlere nasıl davranmaları gerektiği anlatıldı. Parti örgütü, sosyal medyaya karşı “Twitter öfkemizi arttırır, bizi kutuplaştırır. Facebook karşı fikirlere tahammülsüzlüğümüzü arttırır” diye uyarıldı.

15.02.2019Gündem
Kemal Kılıçdaroğlu CHP grubunda konuştu

Kemal Kılıçdaroğlu CHP grubunda konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin haftalık grup toplantısında konuştu.

12.02.2019Gündem
Göksel Gümüşdağdan veda konuşması: Bir daha aday olmayacağım

Göksel Gümüşdağ'dan veda konuşması: 'Bir daha aday olmayacağım'

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 2. Başkanvekili Göksel Gümüşdağ, bir daha bu göreve talip olmayacağını belirterek, "15 yıl insan hayatında uzun bir dönem. 15 yıllık süreç burada tamamlanıyor. Bir daha aday olmayacağım. Artık sizi Başakşehir maçlarında görebilirim." dedi.

12.02.2019Gündem
3 Ç’li eleştiriye 3 Z’li yanıt

3 Ç’li eleştiriye 3 Z’li yanıt

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “CHP demek çöp demektir, çamur demektir, çukur demektir” sözlerine, “Bir harf seçilecekse biz de Z’yi seçelim. Saray demek zam, zulüm, zarar demektir” yanıtını verdi. Öztrak, dün MYK toplantısı sürerken özetle şu açıklamaları yaptı:

12.02.2019Gündem
Aday tanıtım günü

Aday tanıtım günü

TARTIŞMALI sürecin ardından CHP bugün düzenleyeceği törenle adaylarını tanıtacak. CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun dün, Mehmet Fatih Bucak’ın Siverek’ten adaylığıyla ilgili tartışmalar için, “İl başkanımızın, milletvekilimizin ve oradaki arkadaşlarımızın değerlendirmeleri sonucunda aday yapıldı.

10.02.2019Gündem
‘DSP siyaseti toparlayan parti modunda’

‘DSP siyaseti toparlayan parti modunda’

SON günlerde partilerinde adaylık şansı bulamayan siyasilerin kapısını çaldığı parti olarak gündeme gelen DSP’nin Genel Başkanı Önder Aksakal eleştirilere, “DSP bir toparlayan parti modunda Türkiye siyasetinde. Her partiden katılan var, bizim de kendimize göre kriterlerimiz var” yanıtını verdi.

10.02.2019Gündem

Alper Taş'tan Beyoğlu adaylığı açıklaması: Parti Meclisi'nden olumlu sonuç çıkacağına inanıyoruz

CHP'de İstanbul Beyoğlu Belediye Başkan adaylığı için ismi geçen ÖDP Genel Başkanı Alper Taş, adaylığı için Türkiye'nin her yerinden kendisini arayanlar olduğunu söyleyerek, "Şu anda tablonun netleşmesini bekliyoruz. Herhangi bir kaygı duymuyoruz. Parti Meclisi'ndeki arkadaşlar da bizi tanıyorlar. Olumlu sonuç çıkacağına inanıyoruz" dedi.

2.02.2019Gündem
İstihdamı arttıran belediyecilik

İstihdamı arttıran belediyecilik

CHP, yarın yapılacak Parti Meclisi (PM) toplantısında aday belirleme işlemini tamamladıktan sonra aday tanıtım toplantısıyla seçim bildirgesini açıklayacak. CHP’nin bildirgesinde “Tükettikleriyle kazanan hem de tüketim harcamalarını azaltan bir belediyecilik” anlayışını ortaya koyacak. CHP, beyannamede işsizlere yeni istihdam alanı yaratacak ve kent ekonomisini canlandıracak projelere yer verecek.

1.02.2019Gündem
Son dakika: Bahçeliden flaş açıklama: AK Parti adayını destekleyeceğiz

Son dakika: Bahçeli'den flaş açıklama: AK Parti adayını destekleyeceğiz

MHP lideri Devlet Bahçeli, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki'yi ziyaret etti. Ziyaret sonrasında Bahçeli ve Özhaseki ortak açıklama yaptı. Bahçeli konuşmasında Binali Yıldırım'ın istifa kararıyla ilgili "Çok sağlıklı bir görüş ortaya koymuştur" dedi. Binali Yıldırım'dan boşalacak Meclis Başkanlığı seçiminde aday göstermeyeceklerini belirten Bahçeli, "Adalet ve Kalkınma Partisi kimi Meclis Başkanı olarak takdim ederse MHP o adaya destek verecektir. Bu işin A'sı B'si kişisi yok." diye konuştu.

30.01.2019Gündem
HDP’den AK Parti’ye üslup ziyareti

HDP’den AK Parti’ye üslup ziyareti

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, yerel seçim kampanyasını başlatmadan önce AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı’ya sürpriz bir nezaket ziyareti yaptı.

30.01.2019Gündem
‘Samsun’dan aday olabilirim’

‘Samsun’dan aday olabilirim’

MHP’den ihraç edilen Samsun milletvekili Erhan Usta, “Bunu hak etmedim. Ülkücülerin hukukunu korumaya çalıştım” dedi.

19.01.2019Gündem
Bu tehditler bize sökmez

'Bu tehditler bize sökmez'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, ABD Başkanı Donald Trump’ın Türkiye’ye yönelik mesajını eleştirerek, “Bu tehditler bize sökmez” dedi. Öztrak, Merkez Yönetim Kurulu toplantısının ardından yaptığı değerlendirmede özetle şunları söyledi:

15.01.2019Gündem
10 aylık seçmen farkı 923 bin 796

10 aylık seçmen farkı 923 bin 796

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın, ‘sandık başına gittiğinde zaten oyunu alacakları yaklaşık yüzde 1’lik bir seçmen kayıpları olduğunu’ açıklaması ve seçmen sayısındaki tartışmalar üzerine Yüksek Seçim Kurulu (YSK) siyasi parti temsilcilerini resmi olarak bilgilendirdi.

12.01.2019Gündem
Buldan: Kilit partiyiz

Buldan: Kilit partiyiz

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, yerel seçim için Türkiye genelinde işbirliği adımları attıklarını söyledi.

9.01.2019Gündem
Enflasyon araştırılsın

Enflasyon araştırılsın

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, enflasyon rakamlarıyla oynandığını öne sürerek “Bunun bedeli ülkemize çok ağır olur. TBMM’de acilen bir araştırma komisyonu kurulmasını ve konunun araştırılmasını talep edeceğiz” dedi. Öztrak, MYK toplantısı sürerken yaptığı açıklamada özetle şunları söyledi:

8.01.2019Gündem
‘16 sene sonra en yüksek enflasyon’

‘16 sene sonra en yüksek enflasyon’

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, enflasyon rakamlarını değerlendirirken “Dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmek hayal olurken Türkiye, dünyada enflasyonu en yüksek 10 ekonomi arasına girmeyi başardı. 2002 yılı dahil en yüksek enflasyon” dedi. Öztrak partisinin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısına ilişkin özetle şu açıklamaları yaptı:

4.01.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Kütahya’da ittifak korkusu

KÜTAHYA 163.360 seçmen sayısına sahip. AKP adayı avukat Ahmet Sami Kutlu. Yıllardır parti içinde bulunuyor; naif, ahlaklı dürüst bir isim olarak tanınıyor.

22.02.2019

Böyle bir ağlamak hiç görülmemiştir

MEĞER ne güzel bir yemin metniymiş ant içmek üzere seçtiğimiz insanların önüne koyduğumuz...

22.02.2019

‘Tazelenme Üniversitesi’

“Yaşlandım, zaman değişti. Birçok şeyi bilmiyorum, öğrenmeliyim” diyenler, merkezi Akdeniz Üniversitesi olan ‘Tazelenme Üniversitesi’ne kayıt oluyor.

21.02.2019

Cumhurbaşkanı kenevirden sonra salebi de tanıtıyor: Salep, orkidenin yumrusudur

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Burdur’un Bucak ilçesini ‘salep’ ile andı.

20.02.2019

Yeni Sarıyer vizyonu

İSTANBUL’da seçimin nabzının hızlı attığı önemli ilçelerden birisi Sarıyer.

15.02.2019

Adana ve Mersin’de tepede uzlaşı olsa da sahada birlik yok

Geçen hafta MHP’nin 50. kuruluş yıldönümü için Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü tarafından kente davet edildik. MHP’nin ve ülkücü kadroların önemli isimleri dışında Avrupa’dan da 100’den fazla konuk gelmişti.

13.02.2019

Tanzim satış kalıcı olamayacağına göre...

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tanzim satış uygulaması ile çarşıdaki yangının sona erdiğini belirtip, bu uygulama için “İhtiyaç olduğu sürece devam edecek, gerekirse kalıcı yaparız” demiş. Bakan Pakdemirli bunun dışında ePttAVM uygulaması önerdiğini, bu yolla internet kanalıyla, PTT’nin tarladan isteyenlere sebze meyve gönderebileceğini söylemiş.

12.02.2019

Rabia işareti yapsaydı yine 'Sehven' postalanır mıydı

Mogadişu’dan gelip, anında uçağa bindirilip Mısır’a postalanan Mısırlı gençle ilgili kafamda şu soru var:

9.02.2019

Sipahi, Çekmeköy DP adayı oldu

ESKİ Beşiktaş meclis üyesi Hüseyin Avni Sipahi, Demokrat Parti’den Çekmeköy Belediye Başkanlığı’na aday olduğunu açıklayarak “2009’da CHP’den 308 oyla kaybettiğim seçimi, 10 yıl belediye başkanlığı yaptığım yerde yeniden kazanacağım” dedi.

7.02.2019

Kılıçdaroğlu’na sol kroşe, Erdoğan’ın HDP stratejisi

SİYASETİN sol yelpazesinde önemli gelişmeler yaşanıyor. DSP siyasetin ‘Telli Baba Türbesi’ne dönüştü.

5.02.2019

İzmir CHP belediye başkan adayı Tunç Soyer: Seks kasedim olduğunu bile söylediler!

Bu sefer ki Skype röportajı. Tunç Soyer ile Skype üzerinden konuştuk. Karton suretim de yanındaydı, beni kırmadı, fotoğraf çektirdi. Günlerdir üzerine gidiliyor. Babasının yaptıklarının hesabı ondan soruluyor. Seks kasedinin olduğu bile iddia ediliyor. Ve Tunç Soyer hepsine bakın nasıl cevap veriyor. Bu röportaj yarın da devam ediyor...

31.01.2019

Pervin Buldan'dan CHP ile işbirliği sinyali

SİYASETTE baş döndürücü gelişmeler yaşanıyor.

30.01.2019

Ayıptır söylemesi iyi Zeybek oynarım

- Bunca zaman AKP’ye oy vermedi İzmirli, şimdi size niye versin?

30.01.2019

AK Parti İzmir belediye başkan adayı Nihat Zeybekci ile FaceTime röportajı: İzmir’de tartışılacak konu ‘yaşam tarzı’ değil yaşam kalitesi

Bu hafta, bu köşenin gündemi İzmir. Bugün ve yarın AK Parti İzmir belediye başkan adayı Nihat Zeybekci konuğum. Perşembe-cuma ise CHP İzmir belediye başkan adayı Tunç Soyer. FaceTime röportajları yaptım. Zeybekci, farklı bir AKP’li. Bir kere pek teknolojik. FaceTime’da benden daha iyiydi. Her soruya açıksözlülükle yanıt verdi: “Sonuç ne olursa olsun kabulümdür. Ben bir ‘sefer’e çıktım. Sokak sokak, kapı kapı, ev ev dolaşmaya devam edeceğim. Benim görevim bu: Gönüller yapmak. Kararı millet verecek...”

29.01.2019

Bürokrasi ihraç üründe kapıyı açmıyor, üç ülke bize mal vermiyor... Kenevir tohumumuz yok

AYDIN Üniversitesi’nde yapılan ‘Endüstriyel Kenevir Forumu’na katılım, Cumhurbaşkanı’nın kenevir üzerindeki sözleri nedeniyle çoktu.

25.01.2019

CHP’de kıyamet neden kopuyor?

CHP’de aday belirleme tartışmaları sürüyor.

24.01.2019

Sırça köşkün koltuk sevdalıları CHP’yi karanlığa itiyorlar

Ekonomide sıkıntılı günler yaşanıyor. 1000 dolayında şirketin konkordato istemesi sıkıntıyı ortaya koyuyor. Böyle bir ortamda CHP seçimi kazanmak mı istemiyor?

23.01.2019