MENÜ

Akkuyu Nükleer Santrali Nerede

Akkuyu Nükleer Santrali Nerede ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Akkuyu Nükleer Santrali Nerede haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 37 Akkuyu Nükleer Santrali Nerede haberi bulunmuştur.

Akkuyu Nükleer Santrali Nerede Haberleri

Bakan açıkladı Sondaj başlayacak

Bakan açıkladı! Sondaj başlayacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez "Yavuz, Güzelyurt-1 lokasyonuna ulaştı, bugün ya da yarın yeni sondajına başlayacak." dedi.

7.10.2019Ekonomi
Bakan Dönmezden petrol müjdesi

Bakan Dönmez'den petrol müjdesi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "Türkiye'de ilk defa hidrolik çatlatmayla petrol üretimi gerçekleştirildi. Hidrolik çatlatmayla bu yıl içinde 4 kuyu daha planlıyoruz. Biri Trakya'da olacak, 3'ü de Güneydoğu'da" dedi.

11.04.2019Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan kritik mesajlar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ekim ayı Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan Fırat'ın doğusuna operasyon mesajı verirken, "Bu sözlerimiz son ikazlarımız olarak kabul edilmelidir" dedi. Erdoğan ayrıca Suudi başsavcının Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili olarak Pazar günü Türkiye'ye geleceğini açıkladı. Fındık fiyatlarıyla ilgili de açıklama yapan Erdoğan, "TMO ile 1 Kasım 2018 tarihinden itibaren kalite fındığın kilosunu 14 liradan, Giresun kalite fındığın kilosunu da 14,5 kilodan almaya başlayacağız. Kayıtlı fındık alımlarında 2 lira da destekleme ödemesi yapıyoruz" dedi.

26.10.2018Gündem
Bakan Albayrak: Komisyonculuk tarihe karışacak

Bakan Albayrak: Komisyonculuk tarihe karışacak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sebze ve meyve fiyatlarındaki manipülasyonu ve suni süreçleri azaltacak Hal Yasası’nın çok yakın süreçte TBMM’ye geleceğini bildirerek, "İnşallah artık komisyonculuk tarihe karışacak. Satışta rekabet üst düzeye çıkacak ve yeni haller, yeni satış alanları, üretici ve üretici örgütlerinin satış imkânlarının artırılması sağlanacak" dedi.

15.10.2018Ekonomi
Enerji Bakanı Dönmez’den flaş açıklamalar

Enerji Bakanı Dönmez’den flaş açıklamalar

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Akdeniz’de ilk sondajın birkaç ay içerisinde yapılacağını duyurdu. Bakan Dönmez ayrıca üçüncü nükleer santralinde Trakya bölgesinde Çin ile birlikte yapılacağını duyurdu.

8.08.2018Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Üçüncü nükleer enerji santralini de kuracağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Üçüncü nükleer enerji santralini de kuracağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya özel yayınında gençlerin sorularını cevapladı. Erdoğan, "Bunlar bizim medar-ı iftiharımız tabii. ATAK, HÜRKUŞ. Bunlar bize yeterli mi? Değil tabii. Ama önemli olan ilk adım. Daha da ilerleteceğiz tabii. Milli teknoloji hamlesinde ilk adım bunlar. Bundan sonra ileri teknolojiye doğru gideceğiz." dedi. Erdoğan, "Sadece Akkuyu ile kalmayacağız. Üçüncü bir nükleer enerji santralini de kuracağız. " dedi.

18.06.2018Gündem
Akkuyu neresi Akkuyu nerenin ilçesi

Akkuyu neresi? Akkuyu nerenin ilçesi?

Akkuyu, Nükleer Santral dolayısıyla son günlerde harita konumu ile merak ediliyor. Nükleer Enerji üretilecek olan tesis, Mersin'in Gülnar ilçesinde bulunan Akkuyu mevkisinde inşa edilmeye başlandı. Peki, Akkuyu nerenin ilçesidir? İşte, temel atma töreni sonrasında birçok vatandaşın merak ettiği Mersin Akkuyu hakkında detaylı bilgiler ve harita üzerindeki konumu

3.04.2018Gündem
Barbaros işbaşında

Barbaros işbaşında

Kıbrıs Rum Kesimi’nin yetkisiyle Fransız Total ve İtalyan ENI’nin dün Doğu Akdeniz’de başlattığı sondaj faaliyetine karşı hem askeri hem de hukuksal mücadele başlatılıyor. Deniz Kuvvetleri dün bölgeye fırkateyn göndererek sondaj yapan West Capella gemisini izlemeye alırken, Enerji Bakanı Albayrak da Barbaros Hayreddin Paşa’nın aynı bölgeye giderek sismik araştırma yapacağını açıkladı.

13.07.2017Ekonomi
Erdoğandan NATOya füze sitemi

Erdoğan'dan NATO'ya füze sitemi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ekonomik ve askeri konularda çok olumlu bir görüşme yaptığını belirtirken, NATO’ya sitem etti. Rusya’dan hava savunma sistemleri (S-400’leri kastederek) satın alınması konunda görüşmeler yaptıklarını açıklayan Erdoğan, “NATO içinde bu imkânları yakalayamıyorsak, o zaman elbette başımızın çaresine bakmak durumundayız” dedi. Cumhurbaşkanı, Rusya ziyaretinden dönerken uçakta gazetecilerin gündemle ilgili sorularına şu yanıtları verdi:

11.03.2017Gündem
Türkiye ve Rusyadan ortak yatırım fonu kararı

Türkiye ve Rusya'dan ortak yatırım fonu kararı

Türkiye ile Rusya yeni ortak yatırım fonu kararı aldı. Rusya Başbakanı Medvedev, "Çeşitli projelere finansman sağlayacak ve üçüncü ülkelerde de ortak projeler üreteceğiz. Türk akımı gibi, bu proje zaten son derece detaylı. Önemli bir gelişmeyi kaydetmek istiyorum burada. Kısa bir süre önce Türk parlamentosu, hükümetler arası anlaşmayı onayladı. Sayın Cumhurbaşkanı da ilgili karara imza attı ve çok önemli bir gelişme bu. En yakın zamanda iş bu anlaşma, bizde de onay sürecinden geçecek ve süreç tamamlanacak" dedi.

6.12.2016Ekonomi
Enerji Bakanı: 3. Nükleer Santral İğneadaya planlanıyor

Enerji Bakanı: 3. Nükleer Santral İğneada'ya planlanıyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Türkiye'de yapılacak üçüncü nükleer santral için Kırklareli'nin İğneada bölgesinin planlandığını söyledi.

14.10.2015Ekonomi
Rapor Türkiye’yi Bakan Yıldız Hürriyet’i eleştirdi

Rapor Türkiye’yi Bakan Yıldız Hürriyet’i eleştirdi

ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız dün Hürriyet’in “İşte sır rapor” manşetiyle duyurduğu, Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı’nın Türk Hükümeti’ne 20 Şubat 2014’te teslim ettiği, “Entegre Nükleer Altyapı Gözden Geçirme” (INIR) misyon raporuna ilişkin haberi eleştirdi.

2.06.2015Ekonomi
Bakan İdris Güllüce: ‘Akkuyu, kıytırık bir mühendis  işi değil’

Bakan İdris Güllüce: ‘Akkuyu, kıytırık bir mühendis işi değil’

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce Akkuyu nükleer santral projesi için "Bir tane kıytırık mühendisle olacak iş mi? Ciddi olarak bakılıyor. ‘Nükleer mühendisleri yok’ dendi. Nükleer mühendislerin, hepsi mi olacak bakanlıkta" dedi.

18.01.2015Ekonomi
Akkuyu için verilen ÇED olumlu kararı yargıya taşındı

Akkuyu için verilen ÇED olumlu kararı yargıya taşındı

Rusya Devlet Başkanı Putin'in Türkiye'ye geldiği gün Akkuyu Nükleer Santralı için verilen olumlu ÇED kararı yargıya taşındı.

2.01.2015Gündem
Prof. Dr. Gücü: ÇED raporu Akkuyu buraya yapılmamalı diye bağırıyor

Prof. Dr. Gücü: ÇED raporu 'Akkuyu buraya yapılmamalı' diye bağırıyor

Mersin’in Erdemli İlçesi’nde bulunan ODTÜ Deniz Bilimleri Enstitüsü’nde görev yapan Prof. Dr. Ali Cemal Gücü, Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sunulan revize Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporunun 'Akkuyu buraya yapılmamalı' diye bağırdığını, denizdeki ekolojik sistemin tamamen bozulacağını, fok balıklarının kaçacağını, mevcut balıkların neslinin tükeneceğini savundu.

17.07.2014Gündem
TEMA Vakfı’ndan Akkuyu Santraline dava:  Nükleer Pahalı, Kirli ve Tehlikeli

TEMA Vakfı’ndan Akkuyu Santrali'ne dava: "Nükleer Pahalı, Kirli ve Tehlikeli"

TEMA Vakfı, Mersin Akkuyu’da yapılması planlanan nükleer santrali engellemek ve yapımını durdurmak için dava açtı.

29.12.2011Gündem
Kılıçdaroğlundan Hükümete 5 öneri

Kılıçdaroğlu'ndan Hükümete 5 öneri

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısındaki konuşmasında Libya'daki hava saldırısına ilişkin hükümete 5 öneri sundu. İşte Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları:

22.03.2011Gündem
Akkuyu’da kazma vurulacak, bizim nükleer dünyaya örnek olacak

Akkuyu’da kazma vurulacak, bizim nükleer dünyaya örnek olacak

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Rusya’da “Akkuyu dünyaya örnek bir yatırım olacak” mesajı verdi. Nükleer enerjide sürecin işlediğini belirten Erdoğan, “Olumsuz bir netice doğacak diye siz yatırımdan vazgeçemezsiniz. Nükleer enerjide Rusya ile attığımız adımda aylar değil, haftalar sayıyoruz. Bir an önce başlamak istiyoruz. Her şey tamam, kazmalar vurulacak” dedi.

16.03.2011Ekonomi
Akkuyu fay hattı üzerinde

Akkuyu fay hattı üzerinde

CHP İzmir Milletvekili Selçuk Ayhan, Akkuyu’da kurulması düşünülen nükleer santralın Ecemiş fay hattı üzerinde olduğunu iddia etti.

12.03.2011Dünya

Yazar Sonuçları

Ah Akkuyu, ne uğruna

HAYRET, bu fırsat kaçmaz ama, nasıl olduysa dün Akkuyu Nükleer Santralı temel atma törenine katılmıyor.

14.04.2015

İstanbul ne zaman başkent olacak Cumhurbaşkanım?

CUMHURBAŞKANI Erdoğan, tartışmalı Ak Saray’ında yeni bir uygulama başlattı.

13.01.2015

Bu sorulara net yanıt vermeden nükleer santralı yapamazsınız

DEMOKRATİKLEŞME paketi, tehditkâr valiler, o ona sosyalist demiş, yok değilmiş falan derken şu Akkuyu’daki nükleer santral meselesi güme gitmesin.

5.10.2013

El koydu

İNTERNETTEKİ arama motorlarından herhangi birine “Başbakan el koydu” cümlesini yazın.

24.10.2012

Zorla güzellik olmaz

Vaktiyle Meclis kürsüsünde bir milletvekili “Hanginiz kendi şehrine nükleer santral kurulsun ister?” diye sormuş, koca Meclis’te bir tane millletvekili parmak kaldırmıştı.

2.08.2012

Rusya ve Çin yalnızlıktan çatlıyor

BUNDAN böyle Rusya’dan doğalgaz almıyoruz. Çünkü, Rusya’nın Suriye politikası nedeniyle, biz onları “izole” ediyoruz. Türkçesi, dışlıyoruz.

9.07.2012

Nükleer santral balonu

KOSKOCA Başbakan çıkıp, "Sinop’a nükleer santral kuracağız" diyor, Atom Enerjisi Kurumu Başkanı çıkıp, "Biz 8 yer gösterdik Başbakan Sinop’u seçti" diyor, Enerji Bakanı ekonomiden sorumlu Devlet Bakanıyla beraber, 10 büyük özel sektör firmasıyla nükleer toplantısı yapıyor.

16.04.2006