MENÜ

Akın Gökyay

Akın Gökyay ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Akın Gökyay haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 33 Akın Gökyay haberi bulunmuştur.

Akın Gökyay Haberleri

Ziyaretçilerini dünya yolculuğuna çıkaran müze

Ziyaretçilerini dünya yolculuğuna çıkaran müze

İş insanı Akın Gökyay’ın 1975 yılından bu yana 6 kıtada 110 ülkeden toplanan, Guinness Rekorlar Kitabı’na giren 412 satranç takımıyla birlikte toplam 690 satranç takımın sergilendiği müze, gezenleri dünya yolculuğuna çıkarırken, satranç kurslarına, eğlenceli buluşmalara da ev sahipliği yapıyor.

12.09.2018Seyahat
İçinden tekne ve uçak  çıkan mobilya şirketi

İçinden tekne ve uçak çıkan mobilya şirketi

En hafif uçak koltuğunu da, PTT’nin drone’larını da, yeni havaalanının koltuklarını da Nurus yapıyor. Bir mobilya şirketinin çok ötesine geçen Nurus’u, tasarıma ve inovasyona odaklayan Nurus baş tasarımcısı Renan Gökyay, Endüstri 4.0’a inanmıyor, “Burası büyük bir atölye. Nurus’ta ne istersen yaparsın, sana robot veriyoruz” diye konuşuyor.

13.04.2018Ekonomi
ÇODAM’da dolu dolu yarı yıl

ÇODAM’da dolu dolu yarı yıl

Keçiören Belediyesi Çocuk Danışma Merkezi (ÇODAM) ve Üstün Zekalı ve Yetenekli Çocuklar Derneği (ÜZYEÇDE) iş birliği ile yürütülen atölye çalışmaları yarı yıl tatiline girdi.

21.01.2018Ankara
İlk sergi heyecanı

İlk sergi heyecanı

Ressam Işın Güneş Kadıoğlu, ‘Ijın’ isimli ilk kişisel sergisini Fırça Sanat Galerisi’nde açtı.

22.09.2017Ankara
Bayramda Ankara’da neler yapılır

Bayramda Ankara’da neler yapılır

Hürriyet Ankara, Kurban Bayramı’nı kentte geçiren Ankaralılar için “Neler yapılabilir?” sorusuna yanıt aradı. Ankara’da birçok seçenek var: Müzeler, sergi salonları, barlar ve gece kulüpleri, bayram süresince açık.

1.09.2017Ankara
42 yıllık birikim Müze oldu

42 yıllık birikim Müze oldu

42 yıllık birikim Müze oldu

8.08.2017Yenimahalle
Ortak değerleri ortaya çıkardı

Ortak değerleri ortaya çıkardı

Gökyay Vakfı Satranç Müzesi'nin Ankara Kalkınma Ajansı iş birliğiyle düzenlediği ‘Ankara Temalı Satranç Takımı Tasarım Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri, satranç müzesinde düzenlenen törenle takdim edildi.

5.04.2017Ankara
Ankarayı dünyada bu satranç takımları temsil edecek

Ankara'yı dünyada bu satranç takımları temsil edecek

Ankara'yı dünyada bu satranç takımları temsil edecek

21.03.2017Ankara
Asırlık Kutlama

Asırlık Kutlama

Rotarylerin kutlama gecesinde Pınar Ayhan ve orkestrası sahne aldı. Gecede, Uluslararası Rotary’nin 112, Rotary Vakfı’nın ise 100’üncü yılı kutlandı.

28.02.2017Ankara
Satranç tahtasında Ankara teması

Satranç tahtasında Ankara teması

Gökyay Vakfı Satranç Müzesi, kuruluşunun birinci yıl dönümü dolayısıyla ‘Ankara Temalı Satranç Takımı Tasarım Yarışması’ düzenledi.

13.10.2016Ankara
Müzeler şehri Başkent

Müzeler şehri Başkent

Ankara’da birbirinden güzel müzeler, 9 günlük bayram tatilinde kentte kalan başkentlileri bekliyor. Anadolu Medeniyetleri Müzesi, ziyaretçilerini tarihin derinliklerine doğru bir yolculuğa çıkartırken, Anıtkabir’deki Kurtuluş Savaşı Müzesi ise, Türkiye Cumhuriyeti’nin ne zorluklarla kurulduğunu ortaya koyuyor.

5.07.2016Ankara
Rekortmen müze

Rekortmen müze

Guinness Rekorlar Kitabına giren, Hamamönü’ndeki Gökyay Vakfı Satranç Müzesi’nde aralarında; Bush, Saddam Hüseyin gibi devlet başkanları, Şirinler, Asteriks, Harry Potter, Red Kit, Yüzüklerin Efendisi karakterleri ile Çanakkale Zaferi figürlerinin bulunduğu 560 ayrı satranç takımı sergileniyor.

1.04.2016Ankara
Guinness’lik satranç koleksiyonu Ankara’da

Guinness’lik satranç koleksiyonu Ankara’da

‘Dünyanın En Büyük Satranç Koleksiyonu’na sahip Ankaralı işadamı Akın Gökyay’ın hobiden tutkuya uzanan 40 yıllık satranç yolculuğu, Hamamönü’nde açılacak Gökyay Vakfı Satranç Müzesi’nde sergilenecek. Gökyay, “Satranç bir savaş aracı olmanın ötesinde bir barış aracı” diyor.

10.10.2015Ankara
Guinnesse giren satranç koleksiyonu Ankarada

Guinness'e giren satranç koleksiyonu Ankara'da

'Dünyanın En Büyük Satranç Koleksiyonu'na sahip işadamı Akın Gökyay, hobiden tutkuya uzanan 40 yıllık satranç yolculuğunu Ankara’da müzeye dönüştürdü.

7.10.2015Keyif
Başkan Tiryaki Satranç Müzesi’ni Gezdi

Başkan Tiryaki Satranç Müzesi’ni Gezdi

12 EKİM GÜNÜ AÇILACAK MÜZE, AÇILIŞTAN ÖNCE ALTINDAĞ BELEDİYE BAŞKANI VEYSEL TİRYAKİ’Yİ AĞIRLADI.

7.10.2015Ankara
“Ölüme Tebessüm” Kompozisyonu Alhan Babat’a Türkiye Birinciliğini Getirdi

“Ölüme Tebessüm” Kompozisyonu Alhan Babat’a Türkiye Birinciliğini Getirdi

“ÖLÜME TEBESSÜM” ADLI KOMPOZİSYONLA TÜRKİYE GENELİNDE DÜZENLENEN GELİBOLU 100 ADLI KOMPOZİSYON YARIŞMASINA KATILAN GKV ÖZEL LİSELERİ ÖĞRENCİSİ MUAMMER ALHAN BABAT, TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİNİ ELDE ETTİ.

23.03.2015Gaziantep
Yeni koleksiyona özel davet

Yeni koleksiyona özel davet

Ünlü mobilya ve dekorasyon firması Nurus, yeni tasarımlarının tanıtımı için özel bir davet düzenledi.

29.01.2013Ankara
412 SATRANÇ TAKIMIYLA GUINNESS REKORLAR KİTABINA GİRDİ

412 SATRANÇ TAKIMIYLA GUINNESS REKORLAR KİTABI'NA GİRDİ

Akın Gökyay, 1975 yılından bu yana 100'e yakın ülkeden topladığı 412 adet satranç takımıyla oluşturduğu koleksiyonuyla 31 Ocak 2012'de Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi. Koleksiyonunda yer alan satranç takımlarının bir bölümünü İstanbul'da sergilemeye başladı. Gülseli ÖZDEMİR - Yaşar KAÇMAZ-İstanbul-DHA

16.03.2012Haber
412 satranç takımıyla Guinesste

412 satranç takımıyla Guiness'te

Profesyonel ofis mobilyası sektöründe hizmet veren Nurus'un kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Gökyay, 1975 yılından bu yana yaklaşık 90 ülkeden topladığı 412 satranç takımıyla, Guiness Dünya Rekorları'ndan sertifika aldı.

8.03.2012Spor
Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi

Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi

Nurus Yönetim Kurulu Başkanı Akın Gökyay, 1975 yılından bu yana 100’e yakın ülkeden aldığı 412 adet satranç takımı koleksiyonu ile 31 Ocak 2012’de Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi.

2.03.2012Ekonomi
Misi’de Edebiyat Müzesi

Misi’de Edebiyat Müzesi

Nilüfer Belediyesi Edebiyat Müzesi’ni Misi’de halka açtı. Nazım Hikmet’ten, Yaşar Kemal’e, Orhan Pamuk’tan Fazıl Hüsnü Dağlarca’ya kadar çok sayıda değerli yazarın el yazmaları ve kişisel eşyalarının bulunduğu müze, Türk Edebiyatı’nın hafızası ve belgeliği niteliğinde.

22.03.2018Kitap Sanat
Cumhurbaşkanı Erdoğandan flaş TL açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş TL açıklaması

Kayseri'deki toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye’ye sesleniyorum. Yastık altında dövizi olan kardeşlerim, doları eurosu olanlar, diyorum ki bu paraları altına ve Türk lirasına yatırın. Milliyiz biz, yerliyiz biz. Bizim Türk liramız bereketlidir" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu arada biz Rusya, Çin ve İran ile buralarla da alışverişlerimizi yerli parayla yapmak üzere adımlar attık. İnşallah yarın akşam Başbakanımız Rusya’ya gidiyor. Oralarla ticaretimizi yerli parayla yapmanın adımlarını atacağız" diye konuştu.

4.12.2016Gündem
Ankara Şiir Şöleni büyüledi

Ankara Şiir Şöleni büyüledi

Ankara Şiir Şöleni büyüledi

13.05.2016Ankara
Türkçe kavgasının resmi tarihi

Türkçe kavgasının resmi tarihi

Türkçenin sadeleştirme serüveni ile buna karşı çıkanların karşı çıkma biçimleri, Nisan ayında 700. sayısı yayımlanacak olan Türk Dili’nin okurların hizmetine açtığı 700 sayılık arşivinde yer alıyor.

20.02.2010Kelebek

Yazar Sonuçları

Sanat gezileri

Bu yıl da elbette ressamlarımızın çalışmalarını, sergilerini duyuracağız. Ancak hep aynı kalıp içinde kalmayı pek düşünmüyorum.

11.10.2015

Pamuk Nobel’i alan İkinci Osmanlı torunu

Yaklaşık bir yıl kadar önce, "Türkiye’de otuz bin Kürt ve bir milyon Ermeni öldürüldü" sözlerini söylediği iddia edilen Orhan Pamuk’a Nobel Edebiyat Ödülü verilince çeşitli tartışmalar da beraberinde geldi.

23.12.2006

Tüm Türkiye'de bilinen Ankaralı markalar

Geçen hafta Ankara'nın en zengin kişi ve ailelerini yazmıştım. Bu hafta ise Başkentin bağrından kopup, tüm ülkeye, hatta kimi zaman Dünyaya adını duyuran Ankaralı markaları aktaracağım. Politikacı ve bürokratlarla nam salmış bu şehri girişimci ruhlarıyla tanıtan insanların ürünlerinden bahsedeceğim.Bakalım birazdan sıralayacağım markaları hatırlıyor musunuz, ya da bir şekilde kullandınız mı?

15.10.2006

Yeni edebiyat kitapları için isim önerileri

ARKADAŞIM Haber Koordinatörü Nurcan Akad, dünkü yazımı okuduktan sonra, iki soru yöneltti bana: ‘‘Edebiyat ders kitaplarına girecek isimler konusunda öneride bulunmayacak mısınız? Bu aşamada adlar üzerinde bir tartışma açmak gerekmez mi?’’

19.12.2001