MENÜ

Akıllı Priz

Akıllı Priz ile ilgili tüm haberleri, son dakika Akıllı Priz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Akıllı Priz haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 78 Akıllı Priz haberi bulunmuştur.

Akıllı Priz Haberleri

Öğrenciden ‘Akıllı Priz’ projesi

Öğrenciden ‘Akıllı Priz’ projesi

5'inci sınıf öğrencisi Çağan Öncül, kodlama, elektronik (Arduino) ve 3 boyutlu tasarım uygulamalarını bir araya getirerek 'Bluetooth Kontrollü Akıllı Priz' projesini ortaya çıkardı.

27.12.2018Eğitim
Elektrik tasarrufu için akıllı priz

Elektrik tasarrufu için akıllı priz

Akıllı prizler ile elektrik tasarrufu yapmak mümkün. ‘Beklemede’ kalan cihazları akıllı priz aracılığıyla kullanımda olmadığı zamanlar kapatmak, aylık elektrik faturalarında düşüşe neden oluyor.

16.10.2018Teknoloji
Tasarruf zamanı

Tasarruf zamanı

Evlerde, ofislerde ve hatta araçlarda tasarruf etmenin tam zamanı. Teknolojinin yardımıyla alacağınız birkaç tasarruf yardımı sayesinde hem bütçenize hem de ülke ekonomisine kolaylıkla katkıda bulunabilirsiniz.

4.08.2018Ekonomi
Şarj ‘istasyonun’ var mı

Şarj ‘istasyonun’ var mı?

Kullanıcıların akıllı telefonlarda en büyük problemi olan şarj için teknoloji devleri yeni çözümler sunmaya başladı. Bu alanda ilk sırada ise ‘kablosuz şarj’ teknolojisi geliyor. Akıllı telefon üreticileri bu özelliği yeni modellerinde sunuyor. Ancak kablosuz şarj özelliğine sahip olan modeli satın almak yetmiyor.

23.09.2017Ekonomi
TP-Linkten hem akıllı priz hem WiFi menzil genişletici

TP-Link'ten hem akıllı priz hem WiFi menzil genişletici

TP-Link, iki özelliği bir arada sunan yeni ürününü Türkiye’de satışa sunuyor. RE270K model adlı ürün hem akıllı priz hem de WiFi menzil genişletici işlevlerine sahip.

13.09.2017Teknoloji
Nesnelerin İnterneti

Nesnelerin İnterneti

Nesnelerin İnterneti (Internet of Things / iOT) kavramını son aylarda sıkça duymaya başladık. Nesnelerin İnterneti, kabaca etrafımızda pek çok nesnenin internete bağlandığı bir dünyayı tanımlıyor. Teknoloji önce devada telefonları minimize ederek cep telefonunu hayatımıza kazandırdı; daha sonra akıllı gözlükler, akıllı termostatlar ve akıllanan pek çok şeyle karşılaştık. İnternete bağlanan ve birbirleriyle haberleşen tüm bu bileşenler Nesnelerin İnterneti'i oluşturuyor.

3.07.2017Dijital Sanayi
Geleceğin evi tasarlanıyor

Geleceğin evi tasarlanıyor

Boğaziçi Üniversitesi’ne bağlı olarak çalışmalarını 2013’ten beri sürdüren Teleiletişim ve Enformatik Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (TETAM) bilim insanları geleceğin teknolojileri üzerinde çalışıyor.

14.06.2017Eğitim
Tak fişe  akıllansın

Tak fişe akıllansın!

Prizleri ve aydınlatma ürünlerini internete bağlayan ‘Bean’, akıllı olmayan ürünleri bir dakikadan kısa sürede akıllandırıyor. Yerli üretimle geliştirilen Bean’in ürünlerini, inşaat şirketleri satın almaya başladı.

15.02.2017Ekonomi
Nesnelerin İnterneti hayatımızı nasıl değiştirecek

Nesnelerin İnterneti hayatımızı nasıl değiştirecek?

Nesnelerin interneti daha bugünden hayatımızı değiştirmeye başladı. Peki ilerleyen yıllarda bu alanda yeni nelerle karşılaşacağız? Nesnelerin İnterneti ile birlikte evler daha da akıllanacak, peki bunun maliyeti son kullanıcıya ne olacak? Zyxel Türkiye Genel Müdürü Vefa Tarhan, geleceğin teknolojisiyle ilgili merak edilen noktaları Hürriyet'e anlattı.

28.12.2016Teknoloji
Akıllı prizler fişi çekti

Akıllı prizler fişi çekti

Ütü, çay makinesi gibi cihazlarınızı prizden çekip çekmediğinizi unutuyorsanız, akıllı prizler tam size göre. İnternete bağlanan akıllı prizler, kullanıcıların cihazlarını evden kilometrelerce bile uzakta kontrol etmesini sağlıyor.

17.12.2016Ekonomi
TP-Link akıllı ev pazarına girdi

TP-Link akıllı ev pazarına girdi

TP-Link, bu yıldan itibaren akıllı ev pazarında da yer alacağını duyurdu. Akıllı prizlerini satışa sunan şirket, çok yakında akıllı ampul, akıllı ışık anahtarı ve akıllı evlere özel yönlendiricilerini de satışa sunacak.

12.12.2016Teknoloji
Ütüyü prizde unutturmayacak cihaz

Ütüyü prizde unutturmayacak cihaz

TP-Link’in akıllı prizleri ile ev ve ofislerde elektrik prizine bağlı çalışan pek çok cihaz uzaktayken akıllı telefon aracılığıyla kontrol edilebiliyor. Böylece ütüyü prizde unutup yangın tehlikesi önleniyor; ofisteki su sebilinin gece çalışması durdurularak elektrik tasarrufu sağlanıyor.

8.11.2016Teknoloji
Dadaş Mucit 1 saat boynu bükük bekledi ama gelen olmadı

'Dadaş Mucit' 1 saat boynu bükük bekledi ama gelen olmadı

Erzurum'da 'Dadaş mucit' lakaplı elektrik teknisyeni Ebubekir Taşbaşı, elektrikte voltaj cihazı geliştirdiğini söyleyerek tanıtım için Vali Seyfettin Azizoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'i davet ettiği işyerinin önünde bir saat boynu bükük bekledi.

21.10.2016Gündem
’Dadaş Mucit’ tanıtım için protokolü böyle bekledi

’Dadaş Mucit’ tanıtım için protokolü böyle bekledi

Erzurum’da ’Dadaş mucit’ lakaplı elektrik teknisyeni Ebubekir Taşbaşı, elektrikte voltaj cihazı geliştirdiğini söyleyerek tanıtım için Vali Seyfettin Azizoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i davet ettiği işyerinin önünde bir saat boynu bükük bekledi.

20.10.2016Gündem
İzmirden umut

İzmir'den umut

Yaşar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü 3. sınıf öğrencileri Ali Selek ve İlker Işık, elini ve ayağını kullanamayan felçli hastalar için beyin dalgalarını algılayan sensörlü kontrol sistemiyle çalışan tekerlekli sandalye projesi geliştirdi.

23.05.2016Ege
Üniversiteli gençlerden akıllı priz

Üniversiteli gençlerden akıllı priz

İZMİR’deki Yaşar Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri Ali Selek ve İlker Işık, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencisi İbrahim Ertok ile Yazılım Mühendisliği Bölümü öğrencisi Oğuz Çağıran, mobil cihazlarla internet üzerinden kontrol edilebilen akıllı priz geliştirdi.

11.03.2016Ege
Teknolojisi de uçuruyor

Teknolojisi de uçuruyor

Yaklaşık iki hafta sonra tam kapasiteyle hizmet vermeye başlayacak olan İstanbul Havalimanı, teknolojik özellikleriyle de öne çıkıyor. Kimseyle konuşmadan uçağın kapısına kadar gidebilmenizi sağlayan bu teknolojileri İGA CIO’su Ersin İnankul ile deneyimledik.

16.02.2019Ekonomi
TP-Link’ten Hibrid Ev WiFi Sistemi

TP-Link’ten Hibrid Ev WiFi Sistemi

TP-Link, ev WiFi sistemi olan Deco ailesinin ‘powerline’ özellikli yeni hibrid modelini duyurdu. Deco P7, hem yüzden fazla cihazı WiFi’ya bağlayabiliyor, hem de powerline teknolojisi sayesinde elektrik hattını kullanarak evin her noktasına WiFi ulaşmasını sağlıyor.

2.10.2018Teknoloji
Güneşin peşinde

Güneşin peşinde

Günümüzde Güneş’ten elektrik elde etmek ve bu enerjiyi her alanda kullanılır hale getirmek için pek çok çalışma yapılıyor. Yüzde 100 doğal ve bedava olan güneş enerjisinden mümkün olduğunca faydalanmak, özellikle elektrik sıkıntısı çeken bölgeler için çok önemli. Firmalar sürekli yeni teknoloji ve ürünler geliştirerek, hemen her alanda güneş enerjisini yaşama dahil ediyor.

1.02.2018Ekonomi
İşte telefon pilinizi en çok tüketenler

İşte telefon pilinizi en çok tüketenler

Son günlerde telefonunuzun bataryasının fazlasıyla size yetmediğinden mi yakınıyorsunuz? Sürekli telefonu şarja takmak zorunda mısınız? Akıllı telefonunuzun pilini tüketen şeyler neler ve bunlar nasıl durdurulur?

2.12.2017Teknoloji
Direkler şarj istasyonu olacak

Direkler şarj istasyonu olacak

Elektrikli araçların en büyük sorunu olan şarj istasyonu sorununa, Ubitricity adındaki Alman firması akılcı bir çözüm getiriliyor. Firma, ürettikleri bir piriz sayesinde herhangi bir şehirde bulunan tüm elektrik direklerini birer şarj istasyonuna dönüştürmeyi planlıyor.

18.11.2017Ekonomi
Bekçi sensör

Bekçi sensör

Satın alacağınız ufak bir sensör bile evinizi akıllandırmaya yetiyor. Bu sensörlerden biri kapı ve pencere için geliştirildi. Kapı veya pencerenizin açıldığı anı akıllı telefonunuza gönderen bu sensörler, evinizdeki güvenliği arttırıyor.

4.11.2017Ekonomi
Kapsülde uyku çılgınlığı

Kapsülde uyku çılgınlığı

Çin’de hayatın her alanına hızla yayılan mobil ödeme yöntemlerinin uygulandığı ‘uyku kapsülleri’, ülkede başta ‘beyaz yakalılar’ olmak üzere çalışan kesimden büyük ilgi görüyor.

22.07.2017Dünya
Çağımızın hastalığı şarj bağımlılığı Peki bu hastalıktan nasıl kurtulabilirsiniz

Çağımızın hastalığı şarj bağımlılığı! Peki bu hastalıktan nasıl kurtulabilirsiniz?

Akıllı telefonların ve tabletlerin kullanımının artması ve insan hayatında vazgeçilmez bir hal almasıyla beraber yeni türde hastalıklar ortaya çıkıyor. Bunların en başında ise şarj bağımlılığı geliyor. Peki bu hastalıktan nasıl kurtulabilirsiniz?

14.07.2017Teknoloji
1. Melez Savaşları

1. Melez Savaşları

Yaşanan emisyon skandalları ve sıkılaşan kanunlarla dizel motorlu araçlar yavaş yavaş yerlerini hibrit yani hem elektrikli hem benzinli motorlara sahip ‘melez’ otomobillere bırakıyor. Yüzde 100 elektrikli otomobillere geçişte önemli bir köprü olacak hibrit otomobiller özellikle Asyalı markalar arasında yeni bir savaşı başlatacak gibi görünüyor. Çünkü Toyota’dan sonra Türkiye’de Kia da ‘Niro’ ile hibrit silahını çekmiş durumda.

21.05.2017Ekonomi
Arıkovanı’ndan 9 girişim çıktı

Arıkovanı’ndan 9 girişim çıktı

TURKCELL’in elinde projesi olan ancak sermayesi bulunmayan girişimcileri desteklemek için kurduğu kitlesel fonlama platformu ‘Arıkovanı’, başarı hikâyelerine ev sahipliği yapmaya başladı.

8.02.2017Ekonomi
Elektrik hattını internet hattına çeviriyor

Elektrik hattını internet hattına çeviriyor!

TP-Link, evdeki mevcut elektrik hattını internet hattı olarak da kullanmayı sağlayan, yüksek hızda bağlantı sunan yeni nesil powerline adaptörünü duyurdu.

16.01.2017Teknoloji
Telefon ekranınız pili şarj edecek

Telefon ekranınız pili şarj edecek!

Bataryayı en çok tüketen telefon ekranları, yakın bir gelecekte telefon bataryasını şarj etmek için kullanılabilir!

6.10.2016Teknoloji
Her odaya kesintisiz internet taşıyor

Her odaya kesintisiz internet taşıyor

TP-Link, çok katlı evler ve WiFi sinyallerinin her noktaya ulaşmasında sorun olan yapılar için yeni adaptör kiti TL-PA4016P'yi ortaya çıkardı.

4.10.2016Teknoloji
Sahte mi Gerçek mi

Sahte mi Gerçek mi?

Gelişen teknoloji ile birlikte, kullanılan ürün çeşidi de artmaya başladı. Artık kulaklık, şarj adaptörü ve kablolar hayatın ayrılmaz parçaları arasında. Çok çabuk bozulan veya kaybolan bu ürünlerin yenisini almak ise tüketiciler için büyük bir problem oluşturuyor. Problemin kaynağı belli: ‘Sahte mi, gerçek mi?’

30.07.2016Ekonomi
Telefonları güneş enerjisiyle şarj ediyor

Telefonları güneş enerjisiyle şarj ediyor!

İtalya’nın önde gelen mobil aksesuar markası SBS tarafından geliştirilen Solar Powerbank, telefon ve tabletleri güneş enerjisi ile şarj etmeyi sağlıyor.

26.07.2016Teknoloji
‘Teknoloji’ deyince aklımız gidiyor

‘Teknoloji’ deyince aklımız gidiyor!

Hasta olmak akciğeriniz, bağırsaklarınız ya da idrar yollarınızın tekelinde değil. Adına akıl dediğimiz soyut düzenek de düzenli olarak hastalıklardan müzdarip olabiliyor. Dijital hayatın (biraz alacaklı gibi) kapımızı çalıp ayakkabılarını çıkarmadan içeri girdiği bu çağda, teknoloji de mental bozukluk evreninde önemli bir alan kaplamaya başladı.

1.03.2016Teknoloji
Aboneyim abone

Aboneyim abone!

Teknoloji çağı ile beraber artık aylık sabit giderlerimiz de artıyor. Online müzik, film, dizi ve oyun derken her bir servis için ortalama 10 TL ödüyoruz. Ancak buna rağmen yapılan abonelikler kullanıcılara satın alma seçeneğinden kurtararak cüzdanlarından daha az para çıkmasını da sağlıyor.

13.02.2016Ekonomi
Akıma kapılmayın

Akıma kapılmayın

Televizyonlar, bilgisayarlar, uydu alıcıları ve oyun konsollarını aynı anda bağladığımız prizlere binlerce liralık cihazımızı emanet ediyoruz. Akım koruyucu özelliğiyle cihazlarımızı bozulmaktan kurtaran priz çoğaltıcıların fiyatları 20 liradan başlıyor.

19.12.2015Ekonomi
İşte 4G’li telefonlar

İşte 4G’li telefonlar

En az 10 kat daha hızlı kullanabileceğimiz mobil internet teknolojisi 4.5G için geri sayım başladı. Ancak, 6 ay sonra başlayacak 4.5G hızını yaşayabilmek için telefonları da yenilememiz gerekiyor. Çünkü Türkiye’deki her 6 telefondan sadece birinde 4G veya 4.5G desteği var.

29.08.2015Ekonomi
iPhoneu bir hafta şarjsız çalıştıracak pil

iPhone'u bir hafta şarjsız çalıştıracak pil

Bir İngiliz şirketi, önümüzdeki bir kaç hafta içinde dünya enerji piyasalarında devrim yapacak bir teknolojiyi, hidrojen pili ya da akıllı pili Hindistan'da ilk kez günlük hayatta ve büyük ölçekte kullanmaya hazırlanıyor.

25.08.2015Teknoloji
511 günlük yolculuğunu akıllı telefon olmadan nasıl tamamladılar

511 günlük yolculuğunu akıllı telefon olmadan nasıl tamamladılar?

2013 yılının Ekim ayında Boris Kanev ve Marta Samalea çifti Bulgaristan’dan Hindistan’a doğru yola çıktılar. Tam 511 gün süren yolculuk çiftin aldığı karar sonucu uçağa hiç binmeden tamamlandı. Boris ve Marta tüm yolu yürüyerek veya otostop yaparak katetti. Çiftin yola çıkmadan önce aldığı bir karar daha vardı: Akıllı telefon kullanmak yok!

31.07.2015Kelebek
Banyoda dijital dönüşüm

Banyoda dijital dönüşüm

Teknolojinin uğradığı son durak banyolar oldu. Akıllı klozetler, bluetooth bağlantısına sahip olan duş başlıklarıyla en akıllı banyolar hayatımızdaki yerini almaya başladı.

4.07.2015Ekonomi
Tekno tatil

Tekno tatil

Uzun zamandan beri beklediğimiz yaz tatili geldi çattı. Milyonlarca kişi tatile çıkarken bu yıl daha fazla kişi teknolojiden yardım alıyor. En ucuz uçak biletlerinden navigasyonlara kadar birçok uygulama yaz tatilinizde yardımınıza koşacak.

27.06.2015Ekonomi

Yazar Sonuçları

O şarj kablosu ölmüş artık, bırak elinden

Bazen kalabalık bir kahveye düşer yolun. Ya da bir konferans salonu. Bazen bir toplu taşıma aracı, mesela Bozcaada vapuru. Bir bar bazen. Ya da çalıştığın fabrikanın kocaman yemek salonu...

19.09.2017

Aklım cebimde

CEPTEKİ devrim, kentten köye de yürüdü elbet.

3.08.2017

5 TL’YE ŞARJ OLUR MU?

Tahtakale ve işportada cep telefonu şarjları 5 TL’ye kadar fiyatlarla satılıyor. Ancak cep telefonunuzu uygun olmayan bir cihazla şarj ettiğinizde bozulma riskinin yanı sıra yangın riski de bulunuyor. İşte şarj, kablo ve kulaklık alacaklara tavsiyeler...

31.03.2017

Aladağ’da hayat durmuştu

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi, CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, 18 Ekim 2016’da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. Önergede önce durum saptaması yaptı:

11.12.2016

Ağabey kardeş A.Ş.

BU hikayenin iki kahramanı var. Ağabey İlker Gören ve kardeşi Ejder Gören... İlk adımı İlker Gören, lisede babasının desteğiyle atar.

12.12.2015