MENÜ

Akıllı Kent

Akıllı Kent ile ilgili tüm haberleri, son dakika Akıllı Kent haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Akıllı Kent haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.403 Akıllı Kent haberi bulunmuştur.

Akıllı Kent Haberleri

Başbakandan önemli çağrı: Bir an önce müracaatınızı yapın

Başbakan'dan önemli çağrı: 'Bir an önce müracaatınızı yapın'

Başbakan Binali Yıldırım, Ankara'da çevre projeleri açılışında yaptığı konuşmada imar barışı ile ilgili başvuruların 8 Haziran'da başlayacağını belirterek, "13 milyona yakın hanenin, iş yeri konut gibi büyük bir kitleyi ilgilendiren imarla ilgili bu sorun son yaptığımız düzenleme ile tamamen ortadan kalkmış olacak. Bu bir milat olacak. Bundan sonra da bu gibi teşebbüslere izin verilmeyecek" dedi. Vatandaşlara çağrıda bulunan Yıldırım, ''8 Haziran itibariyle imar barışıyla ilgili müracaatlar resmen başlıyor. Vatandaşlarımdan özellikle talebim, bir an önce müracaatı yapmaları. Çünkü müracaat geciktiği zaman değerlendirme de geç olacak, sorun var olmaya devam edecek'' diye konuştu.

4.06.2018Gündem
Bill Gates akıllı şehrin peşinde

Bill Gates akıllı şehrin peşinde

Dünyanın en zengin insanı Bill Gates kendi akıllı şehrini kurmak için ilk adımı attı.

15.11.2017Teknoloji
Büyükşehir şirketleri sermaye arttırdı

Büyükşehir şirketleri sermaye arttırdı

İSTANBUL Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, İBB’ye ait şirketlerin sermaye arttırımına gitmesi kararlaştırıldı.

17.06.2017Ekonomi
Üniversitelilerin projesine ödül

Üniversitelilerin projesine ödül

Üniversite öğrencilerinin geliştirdiği Cansat model uydu projesi, Dünya Akıllı Şehirler Fuarı 2017 kapsamında ödül almaya hak kazandı. ‘Dahi Genç’ ödülünü kazanan SwifTurk takımı, Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından desteklenen mini uydu yarışması CanSat’ta Competition’da Türkiye’yi temsil edecek.

2.06.2017Eğitim
19 bin konutluk yeşil dönüşüm

19 bin konutluk yeşil dönüşüm

Sur Yapı Antalya’da 19 bin konutluk kentsel dönüşüm projesine başlıyor. Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, “Projede bir dönüşüm tesisi kuruldu. Oradan çıkan molozlar dönüştürülüp yolların altyapılarında kullanılıyor. 260 bin metrekarelik yeşil alanı olan bir proje ortaya çıkacak” dedi.

20.05.2017Ekonomi
İstanbul dünyanın en akıllı şehirlerden biri olmaya hazırlanıyor

İstanbul dünyanın en akıllı şehirlerden biri olmaya hazırlanıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) şirketi İstanbul Bilişim ve Akıllı Kent Teknolojileri AŞ (İSBAK) ile denetim ve danışmanlık şirketi EY arasında "İstanbul Akıllı Şehir Vizyonu, Stratejisi ve Yol Haritası Projesi" iş birliği anlaşması imzalandı.

17.05.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Akıl akıl, gel İstanbul’a takıl!

İstanbul’u ‘akıllı şehir’ haline getiremezsiniz sevgili belediye! Zira bu şehir yıllardır kendisine yapılan eziyetler sonucu delirmeyi seçmiş, son yıllarda da kendisiyle yaşayanları delirtmeyi görev edinmiştir! Akıllı makıllı, bırakın bu işleri, bizim mahallede haftada üç elektrik kesiliyor, önce onu bir çözün!

20.05.2017