MENÜ

Akıllı Kent

Akıllı Kent ile ilgili tüm haberleri, son dakika Akıllı Kent haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Akıllı Kent haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.403 Akıllı Kent haberi bulunmuştur.

Akıllı Kent Haberleri

Mega projelerle değerleniyor

Mega projelerle değerleniyor

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, mega yatırımlarla ilçenin değerine değer katacağını söyledi. Çalışmalar tamamlanınca 50 metro istasyonuna ulaşacaklarını söyleyen Başkan Kartoğlu, “ 2020 yılına kadar 2 bin 700 yatak kapasiteli şehir hastanesi Başakşehir’de açılacak. İlçemizde 4 milyon metrekare alanda spor köyü kuracağız. 437 bin metrekarelik alanda ise İstanbul’un en büyük ve en güzel meydanlarından biri hayata geçiyor” dedi.

9.11.2017Ekonomi
Turizme giden yol mideden geçiyor

Turizme giden yol mideden geçiyor

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Gastronomi Turizmi Raporuna göre Türkiye’ye gelen yabancı turist yeme içme için kişi başına 157 dolar harcıyor. Dünyada yüksek katma değerli turizm alanları arasında yer alan gastronomi turizmi, İzmir için de altın değerinde fırsatlar sunuyor.

3.11.2017Ekonomi
En yaşanabilir şehir hangisi

En yaşanabilir şehir hangisi?

Önümüzdeki 35 yıl içerisinde 2.5 milyar insan kentlere taşınacak. Yaşanabilir şehirler, sürdürülebilir bir dünyanın vazgeçilmezi. Peki bir şehri yaşanabilir kılan unsurlar neler? İstanbul’un kendisi ne kadar yaşanabilir durumda... Bunları WRI Türkiye yetkilileri ile konuştuk. Yapılan araştırmalar, İstanbul’un özellikle trafik ve toplu taşıma bakımından kötü durumda olduğunu ortaya koyuyor.

19.10.2017Ekonomi
Irak ordusunun kontrolündeki Kerkükte hayat normale döndü

Irak ordusunun kontrolündeki Kerkük'te hayat normale döndü

Irak merkezi yönetimine bağlı güçlerin Kerkük'e düzenlediği askeri operasyonun ardından kentte gündelik hayat normale döndü.

19.10.2017Dünya
Tıp fakültesi için hastane inşa ediliyor

Tıp fakültesi için hastane inşa ediliyor

İzmir’de bulunan bir vakıf üniversitesi 2017-2018 akademik yılı açılışını törenle gerçekleştirdi. Üniversitenin Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş, törende yaptığı konuşmada, kampusun yeni planlamasını yaptıklarını ve meslek yüksekokulunun İTO’nun boşalan binasına taşınacağını söyledi. Bu sene tıp fakültesine öğrenci aldıklarını ve eğitim yapacakları hastaneyi bir yıl içinde tamamlayacaklarını vurguladı.

19.09.2017Eğitim
Tasarruf yapma oranı yüzde 14te kaldı İşte Türkiyede israfın boyutu

Tasarruf yapma oranı yüzde 14'te kaldı! İşte Türkiye'de israfın boyutu

Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca yapılan "Tüketici İsrafın Boyutlarının İncelenmesi" araştırmasında, Türk halkının tasarruf yapma oranı yüzde 14’te kaldı, akıllı telefon kullanımı ise yüzde 84’ü buldu.

3.09.2017Ekonomi
Antalyada bayram namazı saat kaçta kılınacak Antalya bayram namazı saati

Antalya'da bayram namazı saat kaçta kılınacak? Antalya bayram namazı saati 

Antalya'da bayram namazı saatleri, ilk gün ibadetini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. İl ve ilçe merkezlerinde binlerce camide kılınacak olan bayram namazı, saatleri ile araştırılmaya devam ediyor. Peki, Antalya'da bayram namazı saat kaçta kılınacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

31.08.2017Gündem
Kalp Atışı oyuncuları, dizinin yeni bölümlerinde araştırılmaya devam ediyor

Kalp Atışı oyuncuları, dizinin yeni bölümlerinde araştırılmaya devam ediyor

Kalp Atışı oyuncuları hakkında bilgi edinmek isteyen seyirciler, her bölümünde ayrı bir heyecanın yaşandığı dizinin karakterlerini merak etti. Kalp Atışı oyuncuları hakkında internet üzerinden yapmış oldukları kısa bir araştırmanın ardından detaylara ulaşan takipçiler, karakterlerin geçmişine odaklandı. Peki, merakla araştırılan Kalp Atışı oyuncuları kimdir? İşte, oyuncular hakkında bazı bilgiler

4.08.2017Televizyon
Kalp Atışı oyuncuları yeni bölümde merak konusu oldu

Kalp Atışı oyuncuları yeni bölümde merak konusu oldu!

Kalp Atışı oyuncuları, dizinin yeni bölümleri takip edilirken sorgulanmaya devam ediyor. Diziyi ilk bölümden bu yana takip eden seyirciler tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Her bölümünde ayrı bir aksiyonun yaşandığı dizide, taşlar yerine oturmaya devam ediyor. Peki, dizinin dikkat çeken karakterleri Eylül, Ali Asaf ve diğerleri kimdir? İşte, Kalp atışı oyuncuları ve detaylı bilgiler

28.07.2017Televizyon

Yazar Sonuçları

Vatandaştan Başkan Mustafa Tuna'ya ulaşım brifingi

Ankara’da bugün anket yapılsa... “Kentin en büyük sorunu nedir?” sorusunun yanıtı, açık ara ‘ulaşım’ çıkar. Şahsi ulaşım değil ama... Toplu ulaşım.

12.11.2017

Yine “su üstüne yazılan” bir yazı…

Önce, 18. yüzyılın ünlü Alman bestecisi George Friedrich Händel’in, Londra’da Thames nehri üzerinde kayıklarla yapılmış olan bir su gezisine eşlik etsin diye yazmış olduğu ve “Su Müziği”  adını verdiği orkestra eserini bulun web’ten (*) Mümkünse, yazıyı okumadan önce lütfen eseri dinleyin ve müzik tarihçilerinin şu kısacık notuna da bir göz atıverin:

2.11.2017

Akıllı elektrik sayaçlarında gözler yeniden EPDK’da

“Saatler geri alınacak mı?” Herkesin merak ettiği bu soru, önceki gün yanıt buldu. Sonuç olarak, geçen yılki gibi bu yıl da saatleri geri almadık. Fakat. Hayatımızdaki birçok elektronik cihaz, kendini 1 saat geri aldı.

29.10.2017

Kanser hayata bakışı değiştiriyor

EKİM ayı Meme Kanseri Farkındalık ayı...

22.10.2017

Nedenler bulunmazsa bilim gelişmez…

LİSE son sınıf biyoloji derslerinde yer alan ‘Hayatın Başlangıcı ve Evrim Ünitesi’ çıkarıldı.

17.08.2017

15 Temmuz ve Akıncı Üssü (14): Bir F-16 pilotu neden çocuğunun yüzüne bakamaz

ASLAN 5 çağrı koduyla uçan Hasan Hüsnü Balıkçı, “Hocam biz in olup atıyoruz” der.

31.07.2017