MENÜ

Akdeniz İhracatçı Birlikleri

Akdeniz İhracatçı Birlikleri ile ilgili tüm haberleri, son dakika Akdeniz İhracatçı Birlikleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Akdeniz İhracatçı Birlikleri haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 346 Akdeniz İhracatçı Birlikleri haberi bulunmuştur.

Akdeniz İhracatçı Birlikleri Haberleri

Ayva ihracatından 13 milyon 418 bin liralık gelir

Ayva ihracatından 13 milyon 418 bin liralık gelir

Türkiye ayva üretiminde ve ihracatında dünyada ilk sırada yer alırken, üretimin yaklaşık yüzde 60'ının karşılandığı Sakarya, yüksek rekolteyle ülkenin ihracatına katkı sunuyor.

26.04.2019Ekonomi
Hububat sektöründe ihracat artışı

Hububat sektöründe ihracat artışı

Akdeniz Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan: "Türkiye geneli hububat, bakliyat, yağlı tohumlar ve mamulleri sektörünün ihracatı, ocak ayında, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 2 artarak 561,2 milyon dolara ulaştı" açıklamasında bulundu.

6.02.2019Ekonomi
Akdenizli ihracatçılar yıla iyi başladı

Akdenizli ihracatçılar yıla iyi başladı

Akdeniz İhracatçı Birliklerinin ocak ayı ihracatı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 13 artarak 1 milyar 182 milyon dolara yükseldi.

6.02.2019Ekonomi
Çukurova pamuğu kimya sektörünü kalkındıracak

Çukurova pamuğu kimya sektörünü kalkındıracak

Adana'da kurulma aşamasındaki "Kimya Vadisi", her yıl bu sektörde ithal edilen 5 ürünün üretiminin yerli imkanlarla yapılmasını sağlayacak.

7.11.2018Ekonomi
AKİBin ekim ayı ihracatı arttı

AKİB'in ekim ayı ihracatı arttı

Akdeniz İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Uğur Ateş: "AKİB'in ekim ayı ihracatı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 28 artarak 1 milyar 284 milyon dolara yükseldi." açıklamalarında bulundu.

6.11.2018Ekonomi
AKİBin eylül ayı ihracatı yüzde 41 arttı

AKİB'in eylül ayı ihracatı yüzde 41 arttı

Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) Koordinatör Başkanı Uğur Ateş, birlik bünyesindeki firmaların eylül ayı ihracatının geçen yılın aynı ayına göre yüzde 41 artarak 809 milyon dolardan 1 milyar 144 milyon dolara yükseldiğini bildirdi.

3.10.2018Ekonomi
Japonlar ticarette nezaket bekliyor

Japonlar ticarette nezaket bekliyor

TÜRK ihracatçılar gözünü dünyanın en kalabalık 10’uncu ülkesi Japonya’ya dikti. Akdeniz İhracatçı Birlikleri’nin (AKİB), Türkiye ile Japonya arasındaki ekonomik ve kültürel bağların güçlenmesi amacıyla oluşturduğu ticaret heyeti, Tokyo’da bir dizi görüşme ve etkinlik gerçekleştirdi.

18.07.2018Ekonomi
Japonların ‘çiğ köfte’ aşkı

Japonların ‘çiğ köfte’ aşkı

TÜRK lezzetlerini ve kültürünü tanıtmak amacıyla bu yıl ilki düzenlenen ‘Türk Gıda Ürünleri Festivali’ Japonya’nın başkenti Tokyo’da gerçekleştirildi.

15.07.2018Dünya
Türk işadamı bir haftadır kayıp CIA üssüne götürüldü iddiası

Türk işadamı bir haftadır kayıp! 'CIA üssüne götürüldü' iddiası

Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) heyetiyle gittikleri gıda fuarında, eşiyle birlikte Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) Dubai şehrinde gözaltına alınan Türkmen-Der eski Genel Başkanı işadamı Mehmet Ali Öztürk'ten 1 haftadır haber alınamıyor. CIA ve BAE istihbaratınca gözaltına alındığı ileri sürülen Öztürk'ün nerede ve ne için gözaltında tutulduğu bilinmezken, işadamının Abu Dabi'deki CIA üssüne götürüldüğü iddia ediliyor.

26.02.2018Dünya
Son dakika.. Türk işadamından 1 haftadır haber alınamıyor... CIA üssüne mi götürüldü

Son dakika.. Türk işadamından 1 haftadır haber alınamıyor... CIA üssüne mi götürüldü?

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) Dubai şehrinde gözaltına alınan eski Türkmen-Der Genel Başkanı işadamı Mehmet Ali Öztürk'ten 1 haftadır haber alınamıyor. Kocası ile birlikte elleri ve gözleri bağlanarak otel odasında gözaltına alınan ve serbest bırakıldıktan sonra Türkiye'ye dönen işadamının eşi, korku dolu anları anlattı.

26.02.2018Dünya