MENÜ

Akaryakıt Şirketi

Akaryakıt Şirketi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Akaryakıt Şirketi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.813 Akaryakıt Şirketi haberi bulunmuştur.

Akaryakıt Şirketi Haberleri

Smyrna gün yüzüne çıkıyor

Smyrna gün yüzüne çıkıyor

Türkiye’nin en önemli tarihi alanlarından biri olan Smyrna Antik Kenti’nde, Demirören Holding bünyesindeki Total Oil Türkiye’nin katkılarıyla yürütülen kazılarda çok önemli mesafe kat edildi.

9.05.2018Gündem
EPDKden 16 şirkete tebligat

EPDK'den 16 şirkete tebligat

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK) Sıvılaştırılmış Petrol Gazı (LPG) piyasasında 8, doğalgaz piyasasında 5 ve akaryakıt piyasasındaki 3 şirkete, ilanen tebligat yapıldı.

18.04.2018Ekonomi
EPDKden 1,1 milyon lira ceza

EPDK'den 1,1 milyon lira ceza

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK) akaryakıt sektöründe mevzuata aykırı hareket edenlere 1 milyon 105 bin 703 lira ceza verildi. EPDK'nin konuyla ilgili ilanı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

5.04.2018Ekonomi
Avrupa’da fulleyecek

Avrupa’da fulleyecek

Koç Holding’in yüzde 50 ortaklığının bulunduğu akaryakıt şirketi Opet gözünü yurtdışına dikti. Türkiye’de Sunpet dahil 1500’ü aşkın istasyonu bulunan Opet, yurtdışına açılmak için Orta ve Doğu Avrupa’da arayışlara başladı.

14.03.2018Ekonomi
9 akaryakıt şirketine 4,4 milyon lira ceza

9 akaryakıt şirketine 4,4 milyon lira ceza

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK), 9 akaryakıt şirketine toplam 4 milyon 394 bin 284 lira para cezası kesildi.

12.01.2018Ekonomi
Köyler taşımalı eğitimle karardı

Köyler taşımalı eğitimle karardı

TBMM’den üstün hizmet madalyası, İngiltere’den ‘Temiz Tuvalet’ kampanyası ile Golden Awards ödüllerini alan Opet’in kurucusu Nurten Öztürk, bu kez de MediaCat tarafından ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’ne layık görüldü. “Ben bir köy kızıyım” diyen Öztürk, “ Taşımalı eğitim köy okullarını bitirdi, öğretmeni olmayan köyler karanlıkta kaldı. Eğitim alamadıkları için zaman içinde kadınlarımızın üzerindeki baskı arttı” diye konuştu.

10.11.2016Ekonomi
Geleceğin istasyonları yeni yolda

Geleceğin istasyonları yeni yolda

TÜRKİYE’nin önde gelen akaryakıt şirketi Aytemiz, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu güzergahında gerçekleştirdiği iki yeni yatırım ile istasyon ağını güçlendiriyor.

8.09.2016Ekonomi
Hopi, BP ile akaryakıt sektörüne girdi

Hopi, BP ile akaryakıt sektörüne girdi

ALIŞVERİŞ uygulaması Hopi, akaryakıt şirketi BP ile anlaşarak akaryakıt sektörüne girdi.

29.08.2016Ekonomi
Birlikte daha güçlüyüz

'Birlikte daha güçlüyüz'

Türkiye’nin en hızlı büyüyen akaryakıt şirketi Aytemiz, sayısı 515’e ulaşan bayileri ile Antalya’da bir araya gelirken, Aytemiz Akaryakıt kurucusu İsmail Aytemiz, “Birlikte daha güçlüyüz” mesajı verdi. Sektördeki hareketlenmeye işaret ederek, “Bu ülke bizim ülkemiz, bu iş bizim bildiğimiz iş. Biz Aytemiz olarak, sektörümüze ve işimize sahip çıkacağız” dedi.

15.06.2016Ekonomi
Bozcaadadaki akaryakıt krizi çözüldü

Bozcaada'daki akaryakıt krizi çözüldü

Çanakkale’nin Kuzey Ege’deki turizm cenneti Bozcaada’da ortaya çıkan akaryakıt krizi ikinci günün sonunda çözüme kavuştu. Konuyla ilgili Bozcaada Kaymakamı Abbas Yeşilkuş ve Belediye Başkanı CHP’li Hakan Can Yılmaz, bu akşam Belediye Başkanlığı makamında Akaryakıt Şirketi Müdürü Figen Koçman’la görüşme yaptı. Görüşmede, ada halkının mağdur olmaması için şirketin gidiş-dönüş ücreti olarak 1900 lira ödemeyi kabul ettiği öğrenildi.

16.04.2016Ekonomi
Maserati efsanesi geçmişte kaldı

Maserati efsanesi geçmişte kaldı

Akaryakıtta sözleşmelerin 5 yılla sınırlanması sonucu dağıtımcılar her beş yılda istasyonları kendilerine bağlamaya çalışıyor. 2010’daki ilk sözleşme döneminde istasyonların, tabelayı değiştirmek için Maserati otomobil bile istediği haberlere yansımıştı. Ancak sektörün son dönemdeki sıkıntıları, bu yıl transfer döneminin daha sönük geçmesine neden oldu.

17.09.2015Ekonomi
13 bin akaryakıt istasyonunun 2 bine yakını satışa çıktı

13 bin akaryakıt istasyonunun 2 bine yakını satışa çıktı

Yeni intifa süreci öncesinde akaryakıt sektöründe bayi transferleri başladı. İnternetteki ilan sitelerinde ise satılık istasyon ilanları dikkat çekiyor. Düşük karlardan şikayet edilen sektörde, 13 bin istasyondan yaklaşık 2 bin istasyonun satılık olduğu kaydediliyor.

2.07.2015Ekonomi
Otomotiv sayfasına bir eleştiri

Otomotiv sayfasına bir eleştiri

M. AKİF Nuray adlı okur, 6 Nisan’da yayımlanan “Türkler yakıtta F1 performansı arıyor” başlıklı otoyaşam sayfasını “açıkça S... şirketinin reklamı” olarak nitelendirdi. Hürriyet Ekonomi Müdür Yardımcısı ve Otomotiv Editörü Emre Özpeynirci, bu eleştiriye katılmadığını belirtti, haberini şöyle savundu:

19.04.2015Okur Temsilcisi
İki Türkün müthiş hırsızlığı Avrupalıları yaktı

İki Türk'ün müthiş hırsızlığı Avrupalıları yaktı

Tayland'ın Udon Thani kentinde Türk vatandaşları; 27 yaşındaki Çağdaş Kuvayda ve 43 yaşındaki Süzer Eşref, sahte kredi kartlarıyla iki bankanın ATM'lerinden para çaldıkları için tutuklandı. Kartların Avrupa'dan hackendiği açıklandı

1.09.2014Avrupa
Akaryakıtta yeniden tavan sinyali

Akaryakıtta yeniden tavan sinyali

Akaryakıt sektörü, bugün EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz ile bir araya geliyor. Toplantının gündeminde tavan fiyat sonrasında hızlı artışlar gözlemlenen akaryakıt fiyatları var. EPDK ve şirketler anlaşamazsa, tavan fiyata dönülebilir.

23.06.2014Ekonomi
Katkılı yakıtta indirim kapıda

Katkılı yakıtta indirim kapıda

EPDK’nın akaryakıt şirketlerinden benzin ve motorinde ‘katkılı ürünler’ için indirim istemesi etkili oldu. Dağıtım şirketlerinin üst düzey temsilcileri EPDK’ya giderek görüşmelerde bulunurken, 5 ila 6 kuruş civarında indirimler yapılması bekleniyor.

13.03.2014Ekonomi
Görgülünün yeni kurduğu şirketlerin de iflası istendi

Görgülü'nün yeni kurduğu şirketlerin de iflası istendi

SKY Airlines ve GTI Travel’i bünyesinde bulunduran Kayı Group’un patronu Talha Görgülü, geçtiğimiz haziran ayında iflas ettiklerini açıkladı. Ancak Görgülü ve yakınlarının geçtiğimiz günlerde 4 yeni şirket kurduğu anlaşıldı. Kurulan şirketlerden ikisi, SIK-AY Hava Taşımacılık A.Ş ve Kayı-Tur Turizm Sanayi ve Tic. A.Ş. İki hafta kadar önce kurulan bu iki şirketin de iflasının istendiği ortaya çıktı.

10.08.2013Ekonomi
Her Yerde Opedo

Her Yerde Opedo

Bundan sonra OPET gördüğünüz her yerde OPEDO da olacak.

23.05.2013Advertorial
Galatasaray ikinci kez şampiyon oldu

Galatasaray ikinci kez şampiyon oldu

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde 2'ncisi düzenlenen Uluslararası Çocuklar Futbol Şampiyonası'nın finalinde, Rus Chertano Vo'yu 1-0 yenen Galatasaray U13 Futbol Takımı, şampiyon oldu.

27.10.2012Futbol
BP yatırımlara devam edecek

BP yatırımlara devam edecek

BP Türkiye Akaryakıt Satış Müdürü Yiğit Meral, Türkiye genelindeki 600 istayona bu yıl 30 istasyon daha eklediklerini belirtti.

23.10.2012Ege
Akaryakıtta trende LPG yön verecek

Akaryakıtta trende LPG yön verecek

Akaryakıt sektöründe kar marjlarının son dönemde iyice daralması şirketlerin cirolarını artırma çabalarını da hızlandırdı.

29.09.2012Ekonomi
Milliler depoyu fulledi

Milliler depoyu fulledi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), OPET Petrolcülük A.Ş. ile sponsorluk anlaşması imzaladı.

2.09.2012Ekonomi
Depoyu fulleyip yolumuza devam edeceğiz

"Depoyu fulleyip yolumuza devam edeceğiz"

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), OPET Petrolcülük A.Ş. ile sponsorluk anlaşması imzaladı.

2.09.2012Futbol
Petrolde 50 doları bir daha görebilecek miyiz

Petrolde 50 doları bir daha görebilecek miyiz?

Petrol fiyatlarında son aylarda yaşanan dalgalanmalar baş döndürüyor. Uluslararası piyasalarda brent petrolün varil fiyatı 115 dolar seviyelerinde seyrederken, ham petrol 95 doların üzerinden işlem görüyor.

30.08.2012Ekonomi
Türk tavşanları dünyaya açacak  yerel şirket bakacak

Türk tavşanları dünyaya açacak yerel şirket bakacak

Fransız akaryakıt devi Total Grubu’nun Afrika ve Ortadoğu Başkanı Momar Nguer, 2018’e kadar Türkiye’deki istasyon sayısını 430’dan 500’e çıkaracaklarını belirterek, “Yeni istasyon açmanın yanı sıra, yerel bir akaryakıt şirketi de alabiliriz. Yoğun rekabetçi pazarda üretilen inovatif yöntemleri başka ülkelere taşıyoruz” dedi.

10.07.2012Ekonomi
İncesu’ya 1 milyon lira yatırdı, ‘ekolojik köy’e dönüştürecek

İncesu’ya 1 milyon lira yatırdı, ‘ekolojik köy’e dönüştürecek

Akaryakıt şirketi Opet, “Örnek köy” projesi kapsamında Isparta’daki İncesu Köyü’nü “ekolojik köy”e dönüştürüyor. İncesu’da 2010’da çalışmalara başlayan Opet, yaklaşık 1 milyon lira harcayarak arazi planlaması da yaptırdı.

9.07.2012Ekonomi
8.7 milyar liraya çıktı, medyada ve enerjide büyüme planı yaptı

8.7 milyar liraya çıktı, medyada ve enerjide büyüme planı yaptı

Doğan Holding, 2010’da 8 milyar TL olan toplam aktiflerini 2011’de yüzde 8 büyüterek 8.7 milyar TL’ye çıkardı. Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı, “2011 yılını sürdürülebilir büyüme ve verimlilik artışı sağlamaya yönelik adımlarla geçirdik. 2012’yi ise yatırım fırsatlarıyla dolu bir yıl olarak görüyoruz. Medya ve enerji sektörü ana büyüme alanlarımızdan olacak” dedi.

12.04.2012Ekonomi
Müşteri memnuniyetinde zirvede

Müşteri memnuniyetinde zirvede

OPET, KalDer tarafından düzenlenen Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi’ne göre 2011 yılında müşteri memnuniyeti en yüksek şirket unvanını korurken altı yıldan bu yana alanlarında birinci olan ve müşteri beklentilerini en üst seviyede karşılayarak sürdürülebilir kılan markalara verilen “Üstün Hizmet Ödülü”ne de layık görüldü. OPET Genel Müdürü Cüneyt Ağca, 2012 yılının kuruluşlarının 20’nci yılı olduğunu hatırlatarak, “2012 yılında da piyasa büyümesinin üzerinde büyüyerek pazar payını artırmayı hedefliyoruz. Sektörde devrim niteliği taşıyan yeni projelerimiz ile tüketicimizin hayatını farklılaştırmayı, kolaylaştırmayı ve öncü olmayı sürdüreceğiz” dedi.

5.04.2012Advertorial
POLİS KAMERASINDAN KAÇAK AKARYAKIT OPERASYONU

POLİS KAMERASINDAN KAÇAK AKARYAKIT OPERASYONU

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği kaçak akaryakıt operasyonunda şüphelilerin çalışma yöntemleri de ortaya çıkarıldı. Buna göre şüpheliler, önce akaryakıt şirketi kurarak yurt dışından Özel Tüketim Vergisi olmadan akaryakıt getiriyordu. Şüpheliler bu akaryakıtı transit geçiş yapan gemilere satması gereken İstanbul'da TIR garajlarına ve benzin istasyonlarına satıyordu. Şüpheliler böylece ÖTV ödemekten kurtuluyordu. Yaklaşık 6 ay süren çalışmanın ardından 7 Aralık günü İstanbul'da 7 ilçe ile Kocaeli ve Balıkesir'de eş zamanlı operasyonlarla 18 kişi gözaltına alındı. Şüphelilere düzenlenen operasyon polis kamerası tarafından da saniye saniye kaydedildi. Yapılan baskınlarda 305 ton kaçak akaryakıt, 1 adet gemi ile 7 kamyonete el kondu. Emniyette sorgusu tamamlanan 18 kişi Pendik Adliyesi'ne sevk edildi.Sinan BİLGİLİ-DHA

9.12.2011Haber
Almanyada benzin fiyatları arttı

Almanya'da benzin fiyatları arttı

Almanya'da akaryakıt fiyatları 3 hafta içinde önemli derecede arttı.

22.07.2011Gündem
Ses sanatçısı da var, Milli Piyango satıcısı da

Ses sanatçısı da var, Milli Piyango satıcısı da

İzmir’de AK Parti’den milletvekili adayı olmak isteyen 34 kadının ikisi ilkokul, yedisi lise, 25’i üniversite mezunu.

16.03.2011Ege
TEB-Total anlaştı akaryakıtta ‘kart indirimi’ yapacak

TEB-Total anlaştı akaryakıtta ‘kart indirimi’ yapacak

Türk Ekonomi Bankası (TEB), akaryakıt şirketi Total ile işbirliği yaparak geliştirdiği TEB Total Card ile kampanyaya katılan Total istasyonlarından ayda toplam 800 liraya kadar olan akaryakıt ve otogaz alımlarında müşterilerine yüzde 5 indirim sunacak.

29.06.2010Ekonomi
PO: Fuel-oil’de Tüpraş’ın üretimine uyduk, 6 numarayı ’belgeli’ verdik

PO: Fuel-oil’de Tüpraş’ın üretimine uyduk, 6 numarayı ’belgeli’ verdik

Ambarlı Santralı’na verdikleri fuel-oli’in bir bölümünün 6 numara olmasının "sözleşmeye aykırı" iddiasıyla devlet ihalelerinden 1 yıl men edilen Petrol Ofisi, uğradığı haksızlığı belgeleriyle ortaya koydu. PO’nun CEO’su Melih Türker, "Tek üretici Tüpraş bazen 5, bazen de 6 numara fel-oil üretir. Durumu EÜAŞ’a bildirip, sözleşmeye koyduk, satışı ona göre yaptık" dedi.

21.04.2009Ekonomi
Eski milletvekili Bölünmez tahliye edildi

Eski milletvekili Bölünmez tahliye edildi

Antalya Cumhuriyet Savcılığı koordinesinde mali polis tarafından düzenlenen eş zamanlı operasyonun ardından “Örgütlü akaryakıt kaçakçılığı yapmak” suçlamasıyla hakkında dava açılan, aralarında eski Mardin Bağımsız Milletvekili Süleyman Bölünmez'in de bulunduğu 7'si tutuklu sanık, ilk duruşmada tahliye edildi.

26.03.2009Gündem
Maliyeden BPye ağır ceza

Maliye'den BP'ye ağır ceza

Maliye, akaryakıt şirketi BP'ye 430 milyon TL vergi cezası kesti.

4.03.2009Ekonomi
Akaryakıt istasyonları krizde daha fazla araç tanımaya başladı

Akaryakıt istasyonları krizde daha fazla araç tanımaya başladı

Akaryakıt istasyonlarından para ödemeden ve aracından inmeden yakıt almayı sağlayan ’Taşıt Tanıma Sistemleri’ Türkiye’de son 5 yıldır hızla yaygınlaşıyor. Ağırlıklı olarak kurumlara ait filolarda kullanılmaya başlayan sistem, bireysel kullanımın da yaygınlaşmasıyla birlikte 600 bin araca ulaşmış durumda.

13.01.2009Gündem

Yazar Sonuçları

‘Kaçak’ damgası yüzünden sigarayı bırakacak, ABD ve AB’nin makarna kotasını Kanada üzerinden aşacak

MERSİN merkezli Arbel Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Arslan, sigaradaki küçük ortağı ve genel müdürü kısa süre tutuklu kalınca üzerlerine yapışan “kaçak” operasyonu üzerine şapkasını önüne koyup, bu işe girdiği günlere döndü:

25.02.2012

İndirim ve pompada bedava yarışı işe yaradı, bayi ciroları yüzde 30 arttı

TABAK, bardak, çatal-bıçak gibi promosyonların yasaklanmasının ardından, banka ve GSM operatörü kuruluşlarla işbirliği yaparak, ‘anında kasada indirim’ ve ‘pompada bedava yakıt’ kampanyalarını devreye sokan akaryakıt dağıtım şirketleri cirolarını yüzde 30’a varan oranda artırdı. İndirimler yüzde 7’ye, bedava yakıt müşteri başına 50 TL’yi buldu.

22.10.2011

Manasız operasyonlar

Memelekette ne işe yaradığını anlamadığım iki şey var; biri kumarhane operasyonları, diğeri fuhuş operasyonları...

12.05.2011

Opet gönüllere oynuyor

Opet yeni reklamı ile bu kez gönüllere oynuyor. Siyah asfalt üzerindeki beyaz yol çizgilerinin farklı şekillere büründüğü reklam filminde, Opet'in sosyal sorumluluk faaliyetleri ve topluma katkısı ön plana çıkarken; geniş bayi ağı da vurgulanıyor.

9.08.2010