MENÜ

Akansel Koç

Akansel Koç ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Akansel Koç haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 44 Akansel Koç haberi bulunmuştur.

Akansel Koç Haberleri

Türkiye’nin Davos’u için yola çıktılar

Türkiye’nin Davos’u için yola çıktılar

Türkiye'nin Davos’u olma hedefiyle çalışmalarına başlanan Ortak Paylaşım Forumu, 11-13 Ekim’de Antalya’da toplanacak.

11.09.2019Ekonomi
Sosyal Çalışma Programı (SÇP)  zaman başlayacak Bakan açıkladı

Sosyal Çalışma Programı (SÇP) zaman başlayacak? Bakan açıkladı

Üniversite öğrencilerine iş imkanı tanıyan İŞKUR Sosyal Çalışma Programı (SÇP) sonuçları açıkladı. Sonuçların belli olmasında sonra başvuruda bulunan öğrenciler Sosyal Çalışma Programı'nın başlayacağı tarihi merak etmeye başladı. Peki, Sosyal Çalışma Programı (SÇP) sonuçları nasıl öğrenilir? SÇP ne zaman başlayacak? İşte, o konuya dair detaylar.

6.07.2019Ekonomi
SÇP kura sonuçları ne zaman açıklanacak İŞKUR Sosyal Çalışmalar Programı kurası tamamlandı

SÇP kura sonuçları ne zaman açıklanacak? İŞKUR Sosyal Çalışmalar Programı kurası tamamlandı

Doğa korumadan, restorasyon çalışmalarına kütüphanelerin düzeninden kamu kurumlarının daha pek çok sosyal ve kültürel faaliyetlerinde, haftada üç gün ve günlük 67 lira karşılığında çalışacak öğrenciler Ankara'da yapılan kura sonucu belirlendi. Peki, SÇP kura sonuçları ne zaman açıklanacak?

4.07.2019Gündem
Bakan açıkladı 570 bin kişi işe yerleştirildi

Bakan açıkladı! 570 bin kişi işe yerleştirildi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, özel sektörde işe yerleştirmelerin yüzde 30 arttığını söyledi.

4.07.2019Ekonomi
Asgari ücret net 2 bin 20 TL

Asgari ücret net 2 bin 20 TL

Asgari ücret 2019 yılında 2 bin 20 lira olarak uygulanacak. Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun dün oybirliğiyle aldığı kararla yüzde 26 zamlanan asgari ücret vergi dilimi değişikliklerinden etkilenmeyecek. Asgari ücretin işverene maliyeti ise 3 bin 6 lira olacak.

26.12.2018Ekonomi
TİSK: Yeni asgari ücret beklentilerimizin üzerinde

TİSK: Yeni asgari ücret beklentilerimizin üzerinde

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Genel Sekreteri Akansel Koç, yeni asgari ücret rakamıyla ilgili, "Beklentilerimizin üzerinde olduğunu ifade etmek istiyorum. İlk toplantıdan itibaren hedef enflasyonla birlikte 2019 Yeni Ekonomik Program'da olan hedeflerin dikkate alınmasını talep etmiştik. Bunlar taleplerimizin üzerinde oldu." dedi.

25.12.2018Ekonomi
2019 asgari ücret zammı ne kadar olacak Asgari ücret 4. toplantısı ne zaman yapılacak

2019 asgari ücret zammı ne kadar olacak? Asgari ücret 4. toplantısı ne zaman yapılacak?

Asgari ücret ne kadar olacak sorusu, 4. toplantıya günler kala araştırılmaya başlandı. Sendikalar öncülüğünde gerçekleştirilen ilk üç toplantının ardından gözler, bakanlık nezdinde gerçekleştirilecek son toplantıya çevrildi. İşçi ve işveren tarafı temsilcilerinin verdiği rakamları görüşen ve değerlendiren Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, buna göre 4. toplantının ardından 2019 yılının asgari ücret rakamlarını belirleyecek. Peki, asgari ücret 4. toplantısı ne zaman yapılacak?

23.12.2018Ekonomi
2019 asgari ücret zammı ne kadar olacak Asgari ücret zammıyla ilgili gündemden son haberler

2019 asgari ücret zammı ne kadar olacak? Asgari ücret zammıyla ilgili gündemden son haberler

Yeni yılda geçerli olacak asgari ücretle ilgili çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 7 ve 13 Aralık'ta ilk iki görüşmesini tamamlayan Asgari Ücret Tespit Komisyonu dün üçüncü kez toplandı. 2019'da geçerli olacak asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında gerçekleşen görüşmede yaşananlar merak konusu oldu. Peki, asgari ücret zammı belli oldu mu? Asgari ücret 2019'da ne kadar olacak?

21.12.2018Gündem
Asgari ücret haftaya netleşecek... TÜİK 2 bin 213 TL önerdi

Asgari ücret haftaya netleşecek... TÜİK 2 bin 213 TL önerdi

TÜRKİYE İstatistik Kurumu (TÜİK), asgari ücret alan milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren raporunu Asgari Ücret Komisyonu’na sundu. TÜİK’in raporunda, asgari ücret hesabında esas olan, ağır işler için bir işçiye gereken aylık minimum tutar 2 bin 213 TL 40 kuruş olarak belirlendi.

21.12.2018Ekonomi
Son dakika... Asgari ücrette üçüncü toplantı bugün

Son dakika... Asgari ücrette üçüncü toplantı bugün

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2019’da geçerli olacak asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında bugün üçüncü toplantısını yapacak. Türk-İş’in ev sahipliğindeki toplantıda, TÜİK’in bir işçinin asgari geçim tutarını komisyonla paylaşması bekleniyor. Bu rakam, pazarlıklara başlanması bakımından belirleyici olacak.

20.12.2018Ekonomi
2019da asgari ücret zammı ne kadar olacak İşte gündemden gelen asgari ücret hakkında son haberler

2019'da asgari ücret zammı ne kadar olacak? İşte gündemden gelen asgari ücret hakkında son haberler

2019 yılında geçerli olacak asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında Asgari Ücret Tespit Komisyonu 13 Aralık'ta ikinci toplantısını yaptı. İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, ilk toplantısı 7 Aralık'ta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ev sahipliğinde yapmıştı. Peki, asgari ücret ne kadar olacak? 2019 asgari ücret zammı ne zaman belli olacak?

19.12.2018Gündem
Milyonlarca çalışanın gözü yarınki toplantıda

Milyonlarca çalışanın gözü yarınki toplantıda

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2019'da geçerli olacak asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında üçüncü toplantısını yarın gerçekleştirecek.

19.12.2018Ekonomi
Asgari ücret 2019da ne kadar olacak 3. toplantı ne zaman

Asgari ücret 2019'da ne kadar olacak? 3. toplantı ne zaman?

2019 yılı için belirlenecek olan asgari ücret rakamı için ikinci toplantı perşembe günü gerçekleştirildi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yetkililerinin de hazır bulunduğu toplantıda sendika yöneticileri, 2019 yılı için talep edilen asgari ücret rakamlarını paylaştı. Peki, 2019 yılında asgari ücret ne kadar olacak? İşte, toplam 4 toplantı sürecek olan asgari ücret için 2. toplantıdan veriler ve üçüncü toplantının ne zaman yapılacağına dair detaylar

14.12.2018Gündem
TÜİK raporu yetiştiremedi

TÜİK raporu yetiştiremedi

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2019’da geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere ikinci toplantısını yaptı.

14.12.2018Ekonomi
Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplandı

Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplandı

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2019'da geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere ikinci toplantısını yaptı. Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder: "Bu ayın sonuna kadar gerekli bütün çalışmaları ve elimizden gelen her şeyi yapıp, hiçbir şeyi gözden kaçırmadan iyi bir asgari ücret rakamı sunmayı umuyoruz" açıklamasında bulundu.

13.12.2018Ekonomi
2019da asgari ücret ne kadar olacak Asgari Ücret Komisyonunun ikinci toplantısı yarın

2019'da asgari ücret ne kadar olacak? Asgari Ücret Komisyonu'nun ikinci toplantısı yarın

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2019'da geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere ikinci toplantısını yarın yapacak. TİSK'in ev sahipliğindeki bu toplantıda, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile TÜİK uzmanlarının ülke ekonomisiyle ilgili verileri paylaşması bekleniyor.

12.12.2018Ekonomi
Masadaki ilk asgari ücretli

Masadaki ilk asgari ücretli

2019 yılı asgari ücret görüşmelerine ilk kez milyonları temsil eden bir asgari ücretli de katılıyor. Türk-İş’e bağlı Güvenlik-İş Sendikası üyesi Gülden Görmez, “Bu maaş ile olmuyor. Oğluma hırkasını alamadığım için ve okul onu uyardığı için gurur yaptı okulu bıraktı. Tüm asgari ücretlilerin bunu yaşadığını düşünüyorum. İnsanca yaşamak istiyoruz” dedi. Türk-İş Başkanı Ergün Atalay ise 2019 için mantıklı rakamın 2 bin 200 TL olduğunu söyledi.

7.12.2018Ekonomi
Asgari ücrette kritik gün Görüşmeler başlıyor...

Asgari ücrette kritik gün! Görüşmeler başlıyor...

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2019'da geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere ilk toplantısını yarın yapacak. Yasa gereği 5'er işçi, işveren ve devlet temsilcisi olmak üzere 15 kişiden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonda, bu yıl ilk kez asgari ücretle geçinen bir işçi de yer alacak.

5.12.2018Ekonomi
Banka ve odalar prim indiriminden çıkarılıyor

Banka ve odalar prim indiriminden çıkarılıyor

Torba tekliften oda ve bankalar için sürpriz düzenleme çıktı. Görüşmesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda dün başlayan teklife göre çalışanlar için verilen 5 puanlık sigorta prim indirimi artık banka ve odalar için uygulanmayacak.

5.12.2018Ekonomi
Asgari ücret maratonu 6 Aralık’ta başlıyor

Asgari ücret maratonu 6 Aralık’ta başlıyor

ASGARİ Ücret Tespit Komisyonu ilk toplantısını 6 Aralık’ta yapacak. Aralık ayı sonuna kadar da işçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan komisyonun yeni rakamı belirlemesi gerekiyor.

29.11.2018Ekonomi
Asgari ücrette  pazarlık başlıyor

Asgari ücrette pazarlık başlıyor

2019 yılında uygulanacak olan asgari ücret için maraton, aralık ayıyla birlikte başlayacak.

21.11.2018Ekonomi
İş gücüne katılım oranı en yüksek seviyeye ulaştı

"İş gücüne katılım oranı en yüksek seviyeye ulaştı"

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "İş gücüne katılım oranımız yüzde 54 ile bugüne kadar olan en yüksek seviyeye ulaştı. Yine iş gücümüz temmuzda, geçen yılın aynı dönemine kıyasla 596 bin kişi artarak, 32 milyon 786 bin kişiye ulaştı. Ülkemiz ve aziz milletimiz için mutluluk verici bu tablonun devam etmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz." dedi.

18.10.2018Ekonomi
Asgari ücret desteği 100 lira olarak devam edecek

Asgari ücret desteği 100 lira olarak devam edecek

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Genel Sekreteri Akansel Koç, işverene asgari ücret desteğinin bu yıl da 100 lira olarak devam edeceğini bildirerek, işveren camiası olarak bunu memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

10.01.2018Ekonomi
Asgari ücret desteği yeni yılda ne kadar olacak

Asgari ücret desteği yeni yılda ne kadar olacak?

Asgari ücret desteği 100 lira olarak devam edecek.. Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Genel Sekreteri Akansel Koç, işverene asgari ücret desteğinin bu yıl da 100 lira olarak devam edeceğini bildirerek, işveren camiası olarak bunu memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

10.01.2018Ekonomi
2018 yılında asgari ücret ne kadar oldu İşte yeni yılda uygulanacak asgari ücret zammı

2018 yılında asgari ücret ne kadar oldu? İşte yeni yılda uygulanacak asgari ücret zammı

2018 yılının asgari ücretini belirlemek için bir araya gelen hükümet, işçi ve işveren saatlerce pazarlık yaptı. Bakan Jülide Sarıeroğlu, yüzde 14.2 artışla asgari ücretin 1603 lira olduğunu açıkladı. İşverene 100 lira destek ise 2018 yılında da sürecek.

29.12.2017Ekonomi
Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplandı

Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplandı

Son dakika... İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2018'de geçerli olacak asgari ücreti belirleme görüşmeleri kapsamında üçüncü toplantısını Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonunun (TİSK) ev sahipliğinde yaptı.

22.12.2017Ekonomi
Asgari gerilim

Asgari gerilim

Asgari ücrette sona doğru geliniyor. İşçiler 1893 lira maaş isterken işveren örgütü TİSK ise bir rakam telaffuz etmekten kaçınıyor. Ancak, TİSK 100 liralık asgari ücret desteğinin kalkması sonrasında asgari ücrette maliyetlerinin yüzde 6 arttığını belirtiyor.

20.12.2017Ekonomi
Asgari ücret masasında ‘fedakârlık’ talebi

Asgari ücret masasında ‘fedakârlık’ talebi

YAKLAŞIK 7 milyon çalışanı ilgilendiren ve 2018 yılında geçerli olacak asgari ücreti belirleyecek olan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, çalışmalarına fedakarlık ve konjonktür vurgusuyla başladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, işçi ve işverenlerden fedakarlık istedi. Asgari ücret net bin 404 TL olarak uygulanıyor.

1.12.2017Ekonomi
Son dakika... 2018 asgari ücret zammıyla ilgili flaş açıklama

Son dakika... 2018 asgari ücret zammıyla ilgili flaş açıklama

Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun ilk toplantısında açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, "İşçi ve işverenden fedakarlık bekliyoruz" dedi.

1.12.2017Ekonomi
TİSK’in yeni genel sekreteri Koç oldu

TİSK’in yeni genel sekreteri Koç oldu

TÜRKİYE İşveren Sendikaları Konfederasyonu’nun (TİSK) yeni genel sekreteri Akansel Koç oldu.

21.06.2017Ekonomi
Ger: Kazanırken kapitalist paylaşırken sosyal demokratız

Ger: Kazanırken kapitalist paylaşırken sosyal demokratız

CHP, Kemal Derviş ile birlikte siyasete soyunan iş dünyası temsilcilerinin yeni adresi haline geldi. CHP'den milletvekili adayı olan TGSD eski Başkanı Nur Ger, ‘kapitalist gibi kazanmak, sosyal demokrat gibi paylaşmak’ için CHP'yi tercih ettiğini söyledi.

9.09.2002Ekonomi
12 Eylülde ölüm tehdidi altındaydık

12 Eylül'de ölüm tehdidi altındaydık

Mustafa Sarıgül, yaşadıklarını anlattı.

3.02.2013Kelebek
Hürriyet Kardeşlik Mahallesi Kampanyası

Hürriyet Kardeşlik Mahallesi Kampanyası

Hürriyet Kardeşlik Mahallesi Kampanyası kapsamında Pakistan'daki sel felaketi için yardım gönderenlerin isim listesi aşağıdadır.

24.08.2010Gündem

Yazar Sonuçları

Ankara’nın dünden bugüne 88 yıllık sosyal yaşamı

Ankara’nın 1923 yılından bu yana süren sosyal hayatının dönemler halinde bakışına bir haftalık aradan sonra devam edelim.

30.07.2011