MENÜ

Akademisyenler Bildirisi

Akademisyenler Bildirisi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Akademisyenler Bildirisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Akademisyenler Bildirisi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 93 Akademisyenler Bildirisi haberi bulunmuştur.

Akademisyenler Bildirisi Haberleri

Ankara Üniversitesinde Prof. Alpkaya hakkında soruşturma

Ankara Üniversitesi'nde Prof. Alpkaya hakkında soruşturma

Ankara Üniversitesi, "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi”nin yayımladığı bildirinin sınav sorusu yapıldığı iddiası üzerine, Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gökçen Alpkaya hakkında inceleme ve soruşturma başlattı.

20.01.2016Gündem
Erdoğan muhtarlar toplantısında konuştu

Erdoğan muhtarlar toplantısında konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan muhtarlar toplantısında konuştu.

20.01.2016Gündem
Sedat Peker’e 11 yıl hapis istendi

Sedat Peker’e 11 yıl hapis istendi

'Akademisyenler bildirisinde' imzası bulunan akademisyenlere yönelik “oluk oluk kanlarınızı akıtacağız ve akan kanlarınızla duş alacağız” diyerek tehdit ettiği iddia edilen Sedat Peker hakkında, 11 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

7.11.2016Gündem
Profesör Kaboğlu Akademisyenler bildirisi soruşturmasında ifade verdi

Profesör Kaboğlu Akademisyenler bildirisi soruşturmasında ifade verdi

Olağanüstü Hal Kapsamında yayınlanan 686 sayılı Kanun Hükümünde Kararname (KHK) ile Marmara Üniversitesi Anayasa Hukuku Anabilim Dalı Başkanlığı görevinden ihraç edilen Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu, "Bu Suça Ortak Olmayacağız" başlıklı Akademisyenler Bildirisi’ne imza attığı gerekçesiyle dün savcılığa ifade verdi. Kaboğlu’nun ifadesinde, kararnameden sonra ifadeye çağrılmasını manidar bulduğunu belirttiği öğrenildi.

3.03.2017Gündem
Avukat tepki gösterdi: Sedat Pekerin teşrifini bekliyoruz

Avukat tepki gösterdi: 'Sedat Peker'in teşrifini bekliyoruz'

Sedat Peker'in, "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi" üyelerini tehdit ettiği gerekçesiyle 11 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi. Duruşmaya, tutuksuz sanık Peker ile avukatları katılmadı. Müşteki avukatı Eyüboğlu, "Belgelenmemiş mazeretlerle iki celsedir gelip gidiyoruz, Sedat Peker'in teşrifini bekliyoruz. Mahkeme zorla getirme ya da yakalama kararı vermedi" dedi.

9.06.2017Gündem
Hocayken atıldı öğrenci dönüyor

Hocayken atıldı öğrenci dönüyor

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Genel Kamu Hukuku bölümünde araştırma görevlisiyken ihraç edilen Dr. Cenk Yiğiter, LYS sonucunda Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni kazandığını duyurdu. Yiğiter, “Cebeci’ye öğrenci olarak girebilmek hem mutluluk veriyor hem hüzünlendiriyor” dedi.

12.07.2017Gündem
CHP’den 1’inci yılında OHAL raporu

CHP’den 1’inci yılında OHAL raporu

CHP, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra 20 Temmuz 2016’da ilan edilen Olağanüstü Hal (OHAL) uygulamasının bir yıllık bilançosunu çıkardı.

20.07.2017Gündem
Son dakika: Sedat Peker hakkında flaş karar

Son dakika: Sedat Peker hakkında flaş karar

Sedat Peker, 11 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada, her iki suçun yasal unsurları oluşmadığı için her iki suçtan beraat etti.

13.07.2018Gündem
Oluk oluk kan beraati

'Oluk oluk kan' beraati

‘BARIŞ İçin Akademisyenler Bildirisi’ni yayınlayan 1128 akademisyeni, internet sitesinde yazdığı, ‘Sözde aydınlar çanlar ilk önce sizin için çalacak’ başlıklı yazıda, “Oluk oluk kanlarınızı akıtacağız ve akan kanlarınızla duş alacağız” diyerek tehdit ettiği gerekçesiyle yargılanan Sedat Peker, beraat etti.

13.07.2018Gündem

18.09.2000Gündem

18.09.2000Gündem

18.09.2000Gündem
Naomi, Türkiyenin borcunu tartışıyor

Naomi, Türkiye'nin borcunu tartışıyor

Tarihinde ilk kez İsviçre'nin Davos kasabasından çıkarak New York'ta toplanan Dünya Ekonomik Forumu'nda, Naomi Campbell ve Elton John, gibi şöhretler, Türkiye'nin de içinde bulunduğu ülkelerin borçlarını tartışacak.

1.02.2002Ekonomi
İntihar saldırıları Filistinlileri böldü

İntihar saldırıları Filistinlileri böldü

İsrail'in intihar saldırılarını engelleme gerekçesiyle Filistin kentlerini yeniden işgali sürerken, Filistin toplumu İsrailli sivilleri hedef alan intihar saldırıları konusunda ikiye ayrıldı.

12.07.2002Dünya
Barışın başkenti İstanbul

Barışın başkenti İstanbul

Bölge ülkelerinin Irak'ta barışçı çözüm aramak için gerçekleştirdikleri zirvenin ardından İstanbul, bugün de İngiltere, Almanya, Yunanistan, İsrail, İsveç, Yugoslavya ve ABD gibi dünyanın değişik ülkelerinden barış yanlısı bir heyeti ağırlıyor. Türkiye’deki çeşitli barış girişimcilerinin ortak davetlisi olarak gelen uluslararası yazar, sanatçı ve bilim adamlarının arasında bulunduğu heyet, Türkiye’nin Irak savaşına katılmama konusundaki kararlılığını desteklemek icin yapılan toplantılara katılacak.

24.01.2003Gündem
Erdoğan: Aksama olursa yasama görevini yapar

Erdoğan: Aksama olursa yasama görevini yapar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TCK üzerinde aylardır en geniş anlamda çalışmalar yapıldığını belirterek, ”Uygulama başladıktan sonra bazı eksiklikler çıkabilir. Aksamalar olursa, o zaman yasama organı görevini zaten yerine getirir” dedi.

14.09.2004Gündem
Türkiye’de federasyon olmaz

Türkiye’de federasyon olmaz

Eski DEP milletvekili Orhan Doğan ile söyleşinin ikinci bölümünü yayınlıyoruz. Doğan, bu bölümde federasyon, Kürt sorununun çözümü konusundaki görüşlerini anlattı.

23.02.2005Gündem
Türkiye’de federasyon olmaz

Türkiye’de federasyon olmaz

Eski DEP milletvekili Orhan Doğan ile söyleşinin ikinci bölümünü yayınlıyoruz. Doğan, bu bölümde federasyon, Kürt sorununun çözümü konusundaki görüşlerini anlattı.

24.02.2005Gündem
İKÖ 3. Olağanüstü Zirvesinin ilk gün oturumu sona erdi

İKÖ 3. Olağanüstü Zirvesi'nin ilk gün oturumu sona erdi

Suudi Arabistan'ın Mekke kentinde düzenlenen İKÖ 3. Olağanüstü Zirvesi'nin ilk gün oturumları sona erdi.

8.12.2005Gündem
Türbana destek imzası attı, YÖK’e tayin oldu

Türbana destek imzası attı, YÖK’e tayin oldu

ÜNİVERSİTELERDE türbanın serbest bırakılması için bazı akademisyenlerce hazırlanan ‘Başörtüsüne Özgürlük Bildirisi’nin mimarı olan ve ilk imzayı atan Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Şaban Çalış, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan’a danışman olarak atandı.

28.03.2008Gündem
DEÜ’de Balkanlar’ın güvenliği tartışıldı

DEÜ’de Balkanlar’ın güvenliği tartışıldı

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) İşletme Fakültesi, NATO tarafından dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Güvenlik Konferansı’na ev sahipliği yaptı. ’Balkan Güvenliğine Yönelik Tehditler ve Uluslararası Örgütlerin Katkısı’ başlığıyla düzenlenen konferansta, Balkanlar’da güvenlik, istikrar ve barışın korunmasında uluslararası örgütlerin rolü tartışıldı.

25.05.2008Ege
Denizcilere davet

Denizcilere davet

Yelkencilik ve kültürel faaliyetleri geliştirmek, sergiler, seminerler gibi sosyal etkinliklerle deniz kültürümüzün yaygınlaşması amaçı ile İstanbul Yelken Kulübü bir davet yayınladı. Konu ile ilgili arşıv çalışmalarına başlandığını çıklandı.

29.05.2010Spor
Bakan Akdağ: Perçem tartışmalarından hicap duyuyorum

Bakan Akdağ: Perçem tartışmalarından hicap duyuyorum

SAĞLIK Bakanı Recep Akdağ, 2010 yılında insanlara nasıl giyinip, oturacaklarını, kalkacaklarını öğretmeye çalışmanın ayıp olduğunu, perçem tartışmalarını yaşamaktan hicap duyduğunu söyledi.

4.10.2010Gündem
Sosyalistler: Acıyla izliyoruz

Sosyalistler: Acıyla izliyoruz

"Esad rejiminin her gün sürdürdüğü katliamlar derin acı ve dehşetle izlenmektedir. Bu bağlamda insan hakları ve demokrasi mücadelesi vermekte olan Suriye halkının yanında güçlü bir şekilde duruyoruz. Rusya ve Çin’i uluslararası toplumla aynı çizgide durmaya çağırıyoruz."

24.03.2012Gündem
Başkan Çetinsaya: YÖK, antidemokratik uygulamaların aracı oldu

Başkan Çetinsaya: YÖK, antidemokratik uygulamaların aracı oldu

YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, Akademik Özgürlük Bildirisi'nin ana hatlarını kendisinin kaleme aldığını, farklı aydın ve akademisyenlerin görüşleriyle nihai şeklini verdiğini belirtti. Başkan Çetinsaya, YÖK’ün geçmişte vesayetin ve antidemokratik uygulamaların aracı olduğunu söyledi.

7.11.2013Eğitim

Yazar Sonuçları

Dönmek üzerine bir manifesto

Bana “döndü” derler, bana “korktu” derler diye doğru bildiklerimi söylemekten asla çekinmeyeceğim.

15.01.2016

Koyacak cezaevi bile yok

‘KORKMADAN çekinmeden konuşun, Cumhurbaşkanı Erdoğan teminat veriyor, kanunda ruhsat var, resmi görüşten ayrı düşünmek serbest, herkes gayriresmi fikrini ifade etmekte özgür’ dememe takılmış bazıları.

15.01.2016

"Dur!" diyebilmek...

"Bir çıkış yolu olmalı" diyerek birbirimize bakıyoruz.

17.01.2016

İktidarların çektiği sinek çeşitleri

KAÇAN canlı yayın tartışması büyük oluyor.

29.01.2016

Duymak istemeyeceğini söyleme

‘ALÇAK, zalim, kapkaranlık, cahil, tiksinti verici, vatan haini, lümpen, terör örgütünün maşası, ahlaksız, mandacı artığı, ruhu kirlenmiş.’

25.04.2016

Irak’ta hepimiz aynı gemideyiz

TESEV ile aşağıda tam olarak ne olduğunu açıklayacağım GMF’nin (The German Marshall Fund of tne United States) İstanbul’daki NATO Zirvesi’nden hemen önce ortaklaşa düzenledikleri iki günlük konferansın adı ‘Yeni Bir Yol Kavşağında Atlantik İttifakı’.

28.06.2004

Gül’den BM’ye ‘Kadının rolünü güçlendirelim’ mesajı

BİRLEŞMİŞ Milletler’de bütün yollar kadınlara çıkıyor. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün önceki sabah Birleşmiş Milletler’de düzenlenen “Yoksulluk, Açlık ve Cinsiyet Eşitliği” başlıklı yuvarlak masa toplantısında yaptığı konuşma kadının rolüne dönük kuvvetli göndermelerle doluydu.

21.09.2010