MENÜ

Akademisyen Bildiri

Akademisyen Bildiri ile ilgili tüm haberleri, son dakika Akademisyen Bildiri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Akademisyen Bildiri haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 283 Akademisyen Bildiri haberi bulunmuştur.

Akademisyen Bildiri Haberleri

Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancıya hapis cezası verildi

Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı'ya hapis cezası verildi

Barış İçin Akademisyenlerin "Bu suça ortak olmayacağız" bildirisine imza attığı gerekçesiyle yargılanan Türkiye İnsan Hakları Vakfı Başkanı (TİHV) ve Adli Tıp Uzmanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, "Terör örgütü propagandası yapmak" suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

19.12.2018Gündem
10. Uluslararası İslam ve Ekonomi Sempozyumu, 8 Aralıkta  başlayacak

10. Uluslararası İslam ve Ekonomi Sempozyumu, 8 Aralık'ta başlayacak

İstanbul İktisatçılar Derneği Başkanı Mustafa Bolat: "Bu etkinliği, İstanbul'un İslami finansın da merkezi olması yolunda önemli bir adım olarak görüyoruz." açıklamalarında bulundu.

3.12.2018Ekonomi
MEB, eğitimde teknoloji kullanımını inceliyor

MEB, eğitimde teknoloji kullanımını inceliyor

MEB tarafından düzenlenen ve kodlama, geleceğin teknolojik sınıfları, üç boyutlu teknolojiler, robotik eğitimi, dil öğretiminde teknoloji kullanımı, yapay zeka gibi konuların ele alınacağı ‘FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi’ başladı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Eğer teknoloji amaç haline gelirse ve bizim işimizin başlatıcı ögesi haline gelirse o zaman bir sorunumuz var demektir. Teknoloji, şekerin suyun içine sızdığı gibi bizim bütün süreçlerimize işler olarak yansırsa, o zaman biz teknolojiyle çok daha sağlıklı bir ilişki kurmuş oluruz" dedi.

2.11.2018Eğitim
TBMM Başkanı Binali Yıldırımdan önemli açıklamalar

TBMM Başkanı Binali Yıldırım'dan önemli açıklamalar

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, "Fikirler akademik yapının temelidir ve tehdit altında asla olmamalıdır. Güvenlik ve özgürlük ortamında serbestçe her fikir konuşulmalı, tartışılmalıdır. Öğretim görevlisi ve üyesi olmak kendini bilime adamak demektir. Her eline fırça alan ressam olamayacağı gibi her önüne gelen de akademik personel olamaz." dedi.

19.10.2018Gündem
Son dakika: Sedat Peker hakkında flaş karar

Son dakika: Sedat Peker hakkında flaş karar

Sedat Peker, 11 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada, her iki suçun yasal unsurları oluşmadığı için her iki suçtan beraat etti.

13.07.2018Gündem
Eğitim teknolojileri 2-3 Kasım’da

Eğitim teknolojileri 2-3 Kasım’da

MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından 2-3 Kasım’da düzenlenecek ‘FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2018’ için bildiri sunum başvuruları başladı.

26.05.2018Eğitim
Kılıçdaroğlu’ndan Muharrem İnce yorumu

Kılıçdaroğlu’ndan Muharrem İnce yorumu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, Fransa'da yayımlanan Kur'an-ı Kerim'den bazı ifadelerin çıkartılmasına ilişkin bildiri için "Buradan açık ve net söylüyorum; çağ dışı kalan Kur'an-ı Kerim değil, çağ dışı kalan sizlersiniz. Sizin bu tavrınız, bu düşünceniz, El Kaide, El Nusra, IŞİD düşüncesidir" dedi. Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce'nin adaylığını da değerlendirdi.

8.05.2018Gündem
Kılıçdaroğlundan ittifak mesajı

Kılıçdaroğlu'ndan ittifak mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, "Dönem A partisi B partisi dönemi değildir. Dönem vatanı kurtarma dönemidir. Bütün siyasi partilerin liderlerine sesleniyorum. Biz her türlü özveride bulunmaya hazırız" dedi.

24.04.2018Gündem
Osmangazi Üniversitesinde bildiri dağıtan öğrenciler gözaltına alındı

Osmangazi Üniversitesi'nde bildiri dağıtan öğrenciler gözaltına alındı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde (ESOGÜ) 4 kişinin öldürülmesiyle ilgili Rektör Prof. Dr. Hasan Gönen'in istifasının ardından olayda sorumluluğu bulunduğunu iddia ettikleri görevlilerin de istifa etmesini isteyip, bildiri dağıtmak isteyen 3 öğrenci gözaltına alındı.

12.04.2018Gündem
Prof. Dr. Kaboğlu: Bu dava siyasal nitelikte bir davadır

Prof. Dr. Kaboğlu: Bu dava siyasal nitelikte bir davadır

"Bu suça ortak olmayacağız" bildirisine imza atan akademisyenler hakkında "Terör propagandası yapmak" suçlamasıyla açılan davaların görülmesine bugün de devam edildi. Aralarında Anayasa Profesörü İbrahim Kaboğlu'nun da bulunduğu 18 sanık bugün ayrı ayrı hakim karşısına çıktı.

21.12.2017Gündem
Dokuz Eylül Üniversitesinden 12 akademisyen açığa alındı

Dokuz Eylül Üniversitesi'nden 12 akademisyen açığa alındı

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektörlüğünce, "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi"nin yayımladığı bildiride imzası bulunduğu gerekçesiyle haklarında soruşturma başlatılan 12 akademisyen açığa alındı.

28.06.2017Gündem
Avukat tepki gösterdi: Sedat Pekerin teşrifini bekliyoruz

Avukat tepki gösterdi: 'Sedat Peker'in teşrifini bekliyoruz'

Sedat Peker'in, "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi" üyelerini tehdit ettiği gerekçesiyle 11 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi. Duruşmaya, tutuksuz sanık Peker ile avukatları katılmadı. Müşteki avukatı Eyüboğlu, "Belgelenmemiş mazeretlerle iki celsedir gelip gidiyoruz, Sedat Peker'in teşrifini bekliyoruz. Mahkeme zorla getirme ya da yakalama kararı vermedi" dedi.

9.06.2017Gündem
ICSG 2017 başlıyor

ICSG 2017 başlıyor

Dünya Enerji Birliği tarafından en önemli etkinlikler arasında gösterilen 5. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı’na (ICSG 2017) Türkiye’den ve dünyadan önemli firmalar katıldı.

20.04.2017Ekonomi
Çalışanlardan çalışamayan akademisyenlere destek

Çalışanlardan çalışamayan akademisyenlere destek

Marmara, Yıldız Teknik ve Ankara üniversitelerinden bir grup akademisyen, Kanun Hükmünde Kararnamelerle (KHK) ihraç edilen meslektaşları için bildiri yayınlayarak onlara destek olduklarını açıkladı. Görevi başında olan akademisyenler, ”İfade özgürlüğü KHK yoluyla ihlal edilmiş bulunuyor” diyerek, uygulamaya tepki gösterdi.

11.02.2017Gündem
Akademisyen vekillerin çifte maaş düzenlemesi geri çekildi

Akademisyen vekillerin çifte maaş düzenlemesi geri çekildi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Teşkilat ve Görevleri Hakkında KHK ile Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek, yasalaştı. Böylece eğitim alanına önemli değişiklikler getirilirken, akademisyen kökenli milletvekillerine istedikleri üniversiteye dönüş hakkı ve emeklilik aylığıyla birlikte çifte maaş ödenmesine ilişkin madde ise geri çekildi.

2.12.2016Eğitim
Prof. Dr. İoanna Kuçuradi: Düşünceye düşünceyle karşı çıkılır, cezayla değil

Prof. Dr. İoanna Kuçuradi: 'Düşünceye düşünceyle karşı çıkılır, cezayla değil'

Dünyada felsefenin en önemli otoritelerinden biri... İnsan hakları konusunda Türkiye’de çok önemli çalışmalara imza atmış bir uzman... Öğrencilerinin hep minnetle andıkları idol öğretmen... Bu yıl ‘Felsefe ve İnsan’ temasından hareket eden TÜYAP Kitap Fuarı’nın onur yazarı... Felsefeci Prof. Dr. İoanna Kuçuradi’yle bugünün meselelerini konuştuk.

11.11.2016Keyif
Akademisyenler, eğitimciler mesleki eğitimi tartışacak

Akademisyenler, eğitimciler mesleki eğitimi tartışacak

Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB), ilki iki yıl önce gerçekleştirilen Eğitim Kongresi, "Eğitimden Üretime Sektörle İş Birliğine" temasıyla 24-25 Ekim tarihlerinde Antalya'da düzenlenecek.

12.10.2016Eğitim

Yazar Sonuçları

Mezopotamya’nın malları pek yakında piyasada

Amerikan deniz piyadelerinin Irak askeriyle çarpıştığı Bağdat yollarından Büyük İskender de geçmişti.

4.04.2003

Geleceğimiz için, geleceğe hazırlanmış çocuklar

Dünya, gelişen teknolojiler ile birlikte artık global bir köy.

11.09.2018

CHP’nin yeni stratejisi

CHP yakın dönemde iktidarın üst aklının iki kritik hamlesine cevap vermekte zorlandı. Dokunulmazlıkların geçici kaldırılmasının arkasındaki ‘kumpası’ sezemedi, “Çiğ yemedim ki karnım ağrısın” özgüveni ile direnmedi, yeterli sayıda destekledi.

15.06.2017

OHAL

ANAYASA Mahkemesi’nin denetimsizlik kararı üzerine OHAL hiçbir “denetim ve denge” olmadan çalışıyor.

8.02.2017