MENÜ

Akademisyen Alımı

Akademisyen Alımı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Akademisyen Alımı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 71 Akademisyen Alımı haberi bulunmuştur.

Akademisyen Alımı Haberleri

Hacettepe Üniversitesi 14 akademisyen alacak Başvuru şartları neler

Hacettepe Üniversitesi 14 akademisyen alacak! Başvuru şartları neler?

Hacettepe Üniversitesi, üniversite bünyesinde görevlendirilmek üzere 5 öğretim görevlisi 9 araştırma görevlisi olmak üzere toplam 14 akademisyen alınacağını duyurdu. Resmi Gazete'de yapılan duyuruya göre, adaylar 15 Ekim tarihine kadar başvuru işlemlerini tamamlayacaklar. Peki, Hacettepe Üniversitesi 14 akademisyen alımı başvuru şartları neler? Kadro dağılımı nasıl olacak? İşte, konuyla ilgili detaylar.

11.10.2019Gündem
Kocaeli Üniversitesi 38 öğretim üyesi alacak Kocaeli Üniversitesi akademisyen alımı başvuru şartları

Kocaeli Üniversitesi 38 öğretim üyesi alacak! Kocaeli Üniversitesi akademisyen alımı başvuru şartları

Kocaeli Üniversitesi, üniversite bünyesinde 38 öğretim üyesi alacak. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, akademisyen alımı için, adayların başvurularını şahsen 15 gün içerisinde tamamlaması gerekiyor. Posta ile yapılan başvurular geçersiz sayılacak. Peki, Kocaeli Üniversitesi akademisyen alımı başvuru şartları neler? Kadro dağılımı nasıl olacak? İşte, Kocaeli Üniversitesi öğretim üyesi başvuru süreci ve başvuru şartlarıyla ilgili bilgiler.

4.10.2019Gündem
Orta Doğu Teknik Üniversitesi 31 öğretim görevlisi alacak Başvuru şartları neler

Orta Doğu Teknik Üniversitesi 31 öğretim görevlisi alacak! Başvuru şartları neler?

Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Resmi Gazete'de verdiği ilana göre, akademisyen alımı yapılacağını duyurdu. Üniversite bünyesinde toplam 31 öğretim görevlisi istihdam sağlayacak. Başvurular 4 Ekim tarihinde sona erecek. Peki, ODTÜ öğretim görevlisi başvuru şartları neler? Kadro dağılımı nasıl olacak? İşte, Orta Doğu Teknik Üniversitesi 31 öğretim görevlisi alımına yönelik detaylı bilgiler.

23.09.2019Gündem
Ankara Üniversitesi 51 akademisyen alacak Başvuru şartları neler

Ankara Üniversitesi 51 akademisyen alacak! Başvuru şartları neler?

Ankara Üniversitesi Resmi Gazete'de verdiği ilana göre akademisyen alımı yapılacağını duyurdu. Üniversite bünyesinde Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi olmak üzere toplam 51 akademisyen görev yapacak. Başvurular 15 gün geçerli olacak ve başvurular posta yolu ile kabul edilmeyecek. Peki, Ankara Üniversitesi öğretim görevlisi alımı başvuru şartları neler? İşte, ilanla ilgili detaylar.

11.09.2019Gündem
Mustafa Kemal Üniversitesi 10 araştırma ve öğretim görevlisi alacak Başvuru şartları neler

Mustafa Kemal Üniversitesi 10 araştırma ve öğretim görevlisi alacak! Başvuru şartları neler?

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi akademisyen alımı yapacağını duyurdu. Yapılan açıklamaya göre üniversite bünyesinde, araştırma ve öğretim görevlisi olmak üzere toplam 10 akademisyen istihdam sağlayacak. Peki, Mustafa Kemal Üniversitesi akademik personel alımı başvuru şartları neler? Kadro dağılımı nasıl olacak? İşte, ilanla ilgili detaylar ve başvuru sürecine yönelik bilgiler.

6.09.2019Gündem
Üniversiteye 55 akademisyen alınacak

Üniversiteye 55 akademisyen alınacak

Batman Üniversitesi Rektörlüğü; profesör, doçent ve doktor öğretim üyesi kadrolarına toplam 55 akademisyen alınacağını açıkladı.

28.07.2018Eğitim
90 bin personel alımı yapılacak İşte, personel alımı yapılacak kamu daireleri

90 bin personel alımı yapılacak? İşte, personel alımı yapılacak kamu daireleri!

Kamuya 90 bin personel alımı müjdesi, yüz binlerce vatandaş tarafından heyecanla karşılandı. Türkiye genelinde müdürlükler ve merkezlerine alım yapacak olan kamu kurumları, personel alımı sayısını yavaş yavaş paylaşmaya başladı. Peki, sağlık, güvenlik ve eğitim konularında yapılacak olan alımlar, hangi tarihlerde gerçekleştirilecek? İşte, kamuya 90 bin personel alımı başvurusu konusunda detaylı bilgiler

6.04.2017Gündem
Önce akademisyen bulunur sonra kadro açılır

Önce akademisyen bulunur sonra kadro açılır

Akademik kariyer yapmak zor bir süreç. Yüksek lisans bitirilecek, doktoraya başlanacak, çeşitli sınavlar verilecek sonra da kadro beklenecek. Kadro açılsa bile girip girilemeyeceği şüpheli. Her şeyi usulüne göre yerine getirseniz de önünüzü tıkayan bazı engellerle karşılaşabilirsiniz... Bunlardan biri de üniversitelerin çıktığı kişiye özel akademisyen ilanları...

Üniversitelerde akademisyen krizi

Üniversitelerde akademisyen krizi

Türban konusunda karşı karşıya gelen YÖK ile üniversiteler arasında bu kez de akademisyen alımında sıkıntı yaşanmaya başladı.

6.03.2008Gündem
Üniversitelerarası Kurul, Antalyada toplanıyor

Üniversitelerarası Kurul, Antalya'da toplanıyor

Üniversitelerarası Kurul (ÜAK), olağan gündem maddelerini görüşmek üzere 7 Mart Cuma günü Akdeniz Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu'nda toplanacak.

5.03.2008Gündem
Hacettepe Üniversitesi 45 Öğretim Üyesi alacak Başvuru şartları neler

Hacettepe Üniversitesi 45 Öğretim Üyesi alacak! Başvuru şartları neler?

Hacettepe Üniversitesi, öğretim görevlisi alımı yapılacağını duyurdu. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, profesör ve doçent, Dr. öğretim üyesi olmak üzere toplam 45 akademisyen üniversite bünyesinde istihdam sağlayacak. Başvuruya ilişkin detaylar üniversitenin internet sitesinden açıklanacak. Peki, Hacettepe Üniversitesi personel alımı başvuru şartları neler? Kadro dağılımı nasıl olacak?

2.10.2019Gündem
Gebze Teknik Üniversitesi akademik personel alacak Başvuru şartları neler

Gebze Teknik Üniversitesi akademik personel alacak! Başvuru şartları neler?

Gebze Teknik Üniversitesi yayımladığı ilana göre akademik personel alımı yapacağını duyurdu. Üniversite bünyesinde doçent, profesör, doktor öğretim üyesi olmak üzere toplam 11 akademisyen istihdam sağlayacak. Peki, Gebze Teknik Üniversitesi akademik personel alımı başvuru şartları neler? Kadro dağılımı nasıl olacak? İşte, o konu hakkında bilgiler.

4.09.2019Gündem
Hacettepe Üniversitesi akademik personel alacak Başvuru şartları neler

Hacettepe Üniversitesi akademik personel alacak! Başvuru şartları neler?

Hacettepe Üniversitesi öğretim ve araştırma görevlisi alımı yapılacağını duyurdu. Resmi Gazete'de verilen ilana göre üniversite bünyesinde 47 akademisyen istihdam sağlayacak ve başvurular 27 Ağustos 2019 tarihinde sona erecek. Peki, Hacettepe Üniversitesi akademik personel alımı başvuru şartları neler?Hangi branşlardan alım yapılacak? İşte, o konuyla ilgili detaylar.

16.08.2019Gündem
Suudi Arabistanda tutuklu din adamlarına kraliyet affı iddiasına yalanlama

Suudi Arabistan'da tutuklu din adamlarına kraliyet affı iddiasına yalanlama

Suudi Arabistan'ın ramazandan sonra idam etmeye hazırlandığı iddia edilen, aralarında tanınmış İslam alimi Selman el-Avde'nin de bulunduğu tutuklu din adamları hakkında kraliyet affı olduğu yönündeki haberler yalanlandı.

7.06.2019Dünya
Suudi Arabistanın İslam alimlerini idam edeceği iddiası

Suudi Arabistan'ın İslam alimlerini idam edeceği iddiası

Hamas'ın Siyasi Büro üyesi Musa Ebu Merzuk, Suudi Arabistan'ın Ramazan ayı sonunda 3 önde gelen din adamını idam etmeye hazırlandığını iddia etti.

23.05.2019Dünya
Burada herkes kendi estetik anlayışına dair bir şey bulabilecek

Burada herkes kendi estetik anlayışına dair bir şey bulabilecek

25 galeri, 233 sanatçı... Çağdaş İstanbul ve Tomtom Designhood, genç yetenekleri ve koleksiyoner adaylarını 25-28 Nisan’da ‘Step Istanbul’ etkinliğinde buluşturacak. Projenin mimarları Çağdaş İstanbul ve Contemporary Istanbul Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Rabia Akıcı Güreli ve Tomtom Designhood Genel Müdürü Ayşegül Temel ile konuştuk ve ünlü koleksiyonerlere ‘ulaşılabilir sanat’ kavramını sorduk.

‘Vakıf’lara da karne geliyor

‘Vakıf’lara da karne geliyor

Türkiye’de 72 vakıf üniversitesi ve 5 vakıf meslek yüksekokulu bulunuyor. Yaklaşık 600 bin öğrencinin eğitim gördüğü bu kurumların 2018 yılı itibarıyla toplam 11-12 milyar TL’lik bütçeleri var. Ancak bir kısmı ciddi mali sorunlar yaşıyor.

12.01.2019Eğitim
Fenerbahçe Üniversitesi’ne akademisyen alınacak

Fenerbahçe Üniversitesi’ne akademisyen alınacak

Fenerbahçe Üniversitesi, çeşitli bölümlerde tam gün görev yapacak öğretim üyeleri alacak. Resmi Gazete’de yayınlanan ilana göre, başvurular başladı ve 15 gün sonra sona erecek.

28.02.2018Eğitim
Nitelikli Öğretmen Yetiştirme Kongresi

"Nitelikli Öğretmen Yetiştirme Kongresi"

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, "Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlikleri ile ilgili çalışmalar son aşamasına gelmiş ve hazırlanan metin Bakanımıza sunulmuştur" dedi.

30.11.2017Eğitim
Bakandan bedelli askerlik sorusuna yanıt

Bakandan bedelli askerlik sorusuna yanıt

Milli Savunma Bakanı Canikli bedelli askerlikle ilgili "Şu anda hükümetimizin gündeminde bedelli askerlik söz konusu değil" ifadesini kullandı.

22.11.2017Gündem
‘Hocaların hocası’ konuştu: Bu millette hala ümit var

‘Hocaların hocası’ konuştu: Bu millette hala ümit var

Prof. Dr. Mete Tunçay’la Boğaz’da bir kahvede oturuyoruz. Şiddetli rüzgâr bazen sesimizi bastırıyor. İstifini bozmadan, sakin sakin anlatıyor Tunçay. Karl Popper’dan girip Niyazi Berkes’ten çıkarak neredeyse sınırsız bir fikir âleminde dolaştırıyor beni. Tüm öğrencilerinin hayran olduğu Tunçay’ı bu rahatlıkla dinlemek bir şans. Siyasi düşünceler tarihi ve Türkiye’de sol hareketler üzerine tartışmasız otorite Prof. Tunçay, 81 yaşında da öğretmeye, eserler vermeye devam ediyor. ‘Hocaların Hocası’yla yeni kitabı ‘Türkiye Sol Tarihine Notlar’ için bir araya geldik; memleketi, yaşamını, yadırgadığı ve yanıldığı konuları konuştuk.

CHP lideri, merakla beklenen soruyu yanıtladı

CHP lideri, merakla beklenen soruyu yanıtladı

CHP lideri Kılıçdaroğlu, merakla beklenen soruyu yanıtladı. Partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, anayasa değişiklik teklifiyle ilgili olarak Anayasa Mahkemesi'ne gitmeyeceklerini söyledi.

14.02.2017Gündem
Son dakika haberi: 2 bin eleman aranıyor

Son dakika haberi: 2 bin eleman aranıyor!

Üniversitelerde FETÖ ile bağlantısı olan akademik ve idari personelin görevlerinden uzaklaştırılmasından sonra boşalan kadrolar için harekete geçildi. Önümüzdeki iki ay içinde de üniversitelerin 2 bine yakın akademik ve idari personel alımı yapması bekleniyor. Başvurular için son tarih Eylül ortası. Yani adayların şu sıralar başvurması gerekiyor.

5.09.2016Ekonomi
Çavuşoğlu: Bu Türkiye düşmanlığı niye

Çavuşoğlu: Bu Türkiye düşmanlığı niye?

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa'nın, darbe girişiminden sonra Türkiye'yi yeterince desteklemediğini, hatta küçümsediğini belirtti.

15.08.2016Dünya
Prof. Dr. Mete Tunçaydan AK Parti ve Erdoğan yorumu: 16 yıl daha

Prof. Dr. Mete Tunçay'dan AK Parti ve Erdoğan yorumu: 16 yıl daha

Türkiye’de siyasal düşüncenin, özellikle de sol siyasetin kitabını yazan akademisyen Prof. Dr. Mete Tunçay bu sene 80 yaşında. Tunçay sol akımlarla ilgili derinlikli çalışmalarının yanı sıra tek parti dönemi ve erken Cumhuriyet konusundaki yetkinliğiyle haklı şöhrete sahip bir tarihçi. Toplumsal Tarih dergisinin Tunçay’ın 80. yaşı için hazırladığı dosyada kaleme aldığı yazıda Tanıl Bora şöyle bir hatırlatma yapıyor: “Mete Tunçay’ın ‘palto’sundan çok bahsedildi, Türkiye’nin siyasal tarihi üzerine çalışanların hep onun paltosundan çıktığı çok söylendi...” Akademideki yerleşik anlayışla kavgalı, eleştirel duruşu nedeniyle tepki görmeye alışık olan Tunçay, son 10 yılını soldan gelen ‘İslamcılara yaklaştı’ suçlamalarının gölgesinde geçirse de aldırmadı. AK Parti iktidarının toplam 30 yılı bulabileceğini iddia eden Prof. Tunçay, kimseye de lafını esirgemedi.

10.07.2016Gündem
Temel nasıl sağlamlaşır

'Temel' nasıl sağlamlaşır

Geçen yıl 25 üniversitede fizik, kimya ve biyoloji bölümleri boş kaldı.

2.05.2015Eğitim
Gözyaşlarıyla Galatasaray üyeliğine

Gözyaşlarıyla Galatasaray üyeliğine

Başkan Yarsuvat, 2 yıldır kulübe üyelik başvurusu yapıp reddedilen Ulusan için, “Benim üniversiteden öğrencim. İşlemlere başladık, onu G.Saray kongre üyesi yapacağız” dedi.

22.04.2015Futbol
Büyüme için 3.5 yetmez, yüzde 5 şart

Büyüme için 3.5 yetmez, yüzde 5 şart

YAŞAR Üniversitesi Ekonomi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Umut Halaç, Türkiye'nin, ihracatta düşüş, işsizlik, ekonomide daralma gibi sorunlara karşı yüzde 5'in üstünde bir büyüme performansı sergilemesinin şart olduğunu söyledi. Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkanı Ender Yorgancılar ise Türkiye'nin ihracattaki artışı ve büyümesini sürdürebilmesi için, üretim odaklı bir ekonomik modele bağlı olması gerektiğini belirtti.

4.02.2015Ege

Yazar Sonuçları

‘Vakıf’lara da karne geliyor

Türkiye’de 72 vakıf üniversitesi ve 5 vakıf meslek yüksekokulu bulunuyor. Yaklaşık 600 bin öğrencinin eğitim gördüğü bu kurumların 2018 yılı itibarıyla toplam 11-12 milyar TL’lik bütçeleri var. Ancak bir kısmı ciddi mali sorunlar yaşıyor.

12.01.2019

Atatürk’e çatanlara ve saldırılara ders: Yunanistan, ‘Nutuk’ okuyor

ADINI söylemeğe gerek duymadığım birisi epeyi zamandır, Atatürk hakkında abuk sabuk yazılar yazıyor, akıl almaz değerlendirmeler yapıyor. Ne acıdır ki, bazı TV’ler bu aklını kaybetmişe ekranlarında yer veriyor.

6.09.2017

Milli iradeye ‘Hadi git işine’ dediler!

DÖRT bakan ile ilgili yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasını yürütecek komisyonun üç kişilik bir grubu, İstanbul’da, Reza Zarrab, onun adamı Abdullah Habbani ve Muammer Güler’in oğlu Barış Güler’i “tanık olarak” ifade vermeye çağırdı.

26.10.2014