MENÜ

Ajda Pekkan

Ajda Pekkan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ajda Pekkan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.756 Ajda Pekkan haberi bulunmuştur.

Ajda Pekkan

Ayşe Ajda Pekkan, 12 Şubat 1946 yılında İstanbul’da doğdu. Şarkıcı ve oyunculukla sanat dünyasına giriş yapan Ajda Pekkan, “Diva” ve “Süperstar” lakaplarıyla anılmaktadır. Çamlıca Kız Lisesi'nden eğitim gören Ajda Pekkan eğitimini yarıda bırakarak müzik ve sinema hayatına atılmış ve müzik üzerinde Leyla Demiriş’ten şan dersleri almaya başlamıştır.

Ajda Pekkan kendisi gibi ses sanatçısı olan kardeşi Semiramis Pekkan'ın büyük desteğini gördü. 1961 yılında İlham Gencer'e ulaşan Semiramis Pekkan, Ajda Pekkan’nın seslendirdiği Mina'nın "Il Cielo In Una Stanza" şarkısıyla müzik hayatının kapılarını aralamış ve Los Çatikos müzik topluluğuyla birlikte bir müddet sahne çalışması yapmıştır. 1963 yıllarında Ses Dergisi’nin açtığı "Ses Sinema Artisti Yarışması"na katılan Ajda Pekkan, Ediz Hun'un erkekler dalında birinci, Hülya Koçyiğit'in ikinci olduğu yarışmanın kadınlar kategorisinde birinci olmayı başarmıştır. Ses Dergisi’nde birinci olmasının en büyük sebebi ise dikkat çeken güzelliğiyle birlikte sanat hayatına yeni atılmış olmasıdır. Aynı yıllarda ilk sinema filmi olan Adanalı Tayfur’un başrolünde yer almıştır.

Sanat kariyerine, sinemada gösterdiği başarıyla adım atan Ajda Pekkan, 1964’te ilk parçası olan  Göz Göz Değdi Bana'nın ardından Her Yerde Kar Var'ın beğenilmesi üzerine müzik hayatında "Süperstar" olarak anılmaya başladı. Süperstar lakabıyla 3 albüm daha yayınladı ve Türkiye onu resmen Süperstar Ajda Pekkan olarak benimsedi. Geçmişten günümüze kadar gelen Süperstar büyük başarılar göstermiş, güzelliğinin yanı sıra azmi ve kendinden emin tavırlarıyla büyük ilgi gördü. Geçtiğimiz yıl Seni Seçtim albümünü yayınlayan Ajda Pekkan albümünde Şehrazat, Garo Mafyan ve Mustafa Sandal ile çalıştı.

17 Kasım 1973 tarihinde Coşkun Sapmaz'la evlilik yapan Ajda Pekkan, ikinci evliliğini 1979'ta  gazeteci Erol Yaraş ile birlikte yapmıştır. Uluslararası pek çok ülkede konserler veren Ajda Pekkan,Türkçe'nin yanı sıra İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Arapça ve Japonca olmak üzere pek çok dilde şarkılar söylemiştir.

Ajda Pekkan Haberleri

Samsun Demir: Sanatçıya müdahale edilmez

Samsun Demir: Sanatçıya müdahale edilmez!

Sanatçının, kendine özgü hassas doğasına gereken özeni ve sabrı göstermeyi esas alacak kadar zarif; söz konusu sanatsa, başarıyı nicelik üzerinden değerlendirmeyecek kadar sağduyulu; patrondan ziyade bir yol arkadaşı... Türkiye’nin, müzik sektörüne yön veren en önemli prodüktörlerinden DMC Genel Müdürü Samsun Demir’le, hayat, sanat ve müzik üzerine...

23.11.2017Kelebek
“Sokakta yürürken gördüğüm ilgiden çok utanıyorum”

“Sokakta yürürken gördüğüm ilgiden çok utanıyorum”

“Serhat’ka Kayıttayız”ın yeni bölümünde Serhat Tekin’in konuğu, pop müziğin sevilen ismi Gökhan Türkmen… Kendine ait bir plak şirketii olan, yeni bir de kayıt stüdyosu açan Türkmen; neden popüler olmak istemediğini, ilgiden neden utandığını ve baba olduktan sonra nelerin değiştiğini samimiyetle anlattı. Türkmen, çok konuşulan “Ajda Pekkan benim için Serdar Ortaç’tan beste aldığı gün bitmiştir” demecine de açıklık getirdi.

22.11.2017Magazin
Şaşırtıcı.. 71 yaşında ama 35 yaşında gibi

Şaşırtıcı.. 71 yaşında ama 35 yaşında gibi

“Süper Star” Ajda Pekkan’ın yaşı (71) hakkında son günlerde Türkiye’de epey yazıldı, çizildi, söylendi.

20.11.2017Magazin
İngiltere bizi konuşuyor

İngiltere bizi konuşuyor

Konuşuyor ama acaba neyimizi konuşuyor? ÖTV gelse neye gelir? Haftanın kafa bulandıran sorularına buyurun.

18.11.2017Hürriyet Pazar
Ajda Pekkan, İngilterenin gündeminde Kaç yaşında

Ajda Pekkan, İngiltere'nin gündeminde! Kaç yaşında?

Süperstar Ajda Pekkan, İngiliz basınında yer aldı. Daily Mail gazetesi, ünlü şarkıcının genç görünümü överek, haberinde, "Kaç yaşında?" başlığını kullandı.

17.11.2017Magazin
Hülya Koçyiğit kimdir Kaç yaşındadır

Hülya Koçyiğit kimdir? Kaç yaşındadır?

Hülya Koçyiğit kimdir sorusunun yanıtını merak eden yüz binlerce kişi konuyla alakalı araştırmalarına devam ediyorlar. Türk sinemasının unutulmaz ismi Hülya Koçyiğit kimdir? Kaç yaşındadır?

16.11.2017Gündem
Müsait bir yerde aşık olacağız

Müsait bir yerde aşık olacağız

70. sayımızın İlişki Durumu sayfasında ilişkilere yakın markaj uyguluyoruz. Müsaitseniz buyurun!

13.11.2017Kampüs
Düpedüz emek hırsızlığı

Düpedüz emek hırsızlığı

Magazin Konseyi, bu haftanın en çok konuşulan olaylarını masaya yatırdı.

12.11.2017Magazin
Gülekliye eşten sürpriz doğum günü

Gülekli'ye eşten sürpriz doğum günü

Gülekli'ye eşten sürpriz doğum günü

10.11.2017İzmir
Ajda hanım bence çok güzel

Ajda hanım bence çok güzel

Hande Ataizi, Nişantaşı’nda objektife takıldı.

9.11.2017Magazin
Sizce hangisi daha güzel

Sizce hangisi daha güzel?

Ajda Pekkan bu kez şarkılarıyla değil muazzam fiziğiyle gündeme geldi.

8.11.2017Magazin
Ajda Pekkan sırrını açıkladı

Ajda Pekkan sırrını açıkladı!

Ajda Pekkan bu kez şarkılarıyla değil muazzam fiziğiyle gündeme geldi. Dün sosyal medyadan paylaştığı fotoğrafla çok konuşulan Pekkan, formunu nasıl koruduğunu anlattı.

8.11.2017Magazin
Ajda Pekkan sırrını açıkladı

Ajda Pekkan sırrını açıkladı!

Ajda Pekkan bu kez şarkılarıyla değil muazzam fiziğiyle gündeme geldi. Dün sosyal medyadan paylaştığı fotoğrafla çok konuşulan Pekkan, formunu nasıl koruduğunu anlattı.

8.11.2017Magazin
Erkan Yolaç: Biz 70 bin lirayı 7 senede alamadık

Erkan Yolaç: 'Biz 70 bin lirayı 7 senede alamadık

'Evet-Hayır yarışması ile tanılan ünlü sunucu Erkan Yolaç, katıldığı radyo programında günümüzdeki televizyonculuk ve radyoculuk hakkında değerlendirmelerde bulundu. Yolaç, kendi dönemi ile bugünkü dönem hakkında kıyaslamalar yaptı.

6.11.2017Magazin
Geniş haber // Erdoğan yeni AKMyi tanıttı

Geniş haber // Erdoğan yeni AKM'yi tanıttı

Geniş haber // Erdoğan yeni AKM'yi tanıttı

6.11.2017İstanbul
Yeni AKM projesi tanıtıldı...

Yeni AKM projesi tanıtıldı...

Yıkılarak opera binasına dönüştürülecek olan İstanbul Atatürk Kültür Merkezi'nin (AKM) projesinin tanıtımı, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla yapıldı. Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş yeni AKM'nin 2019'da açılacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca Taksim Meydanı’nın hepsinin yayalaştırılacağını ve araç trafiğinin tamamen yer altına alınacağını söyledi. Projenin mimarı Murat Tabanlıoğlu, "Burası bence cıvıl cıvıl İstanbul'un yeni merkezi olacak" dedi. Tanıtım toplantısının ardından konuşan sanatçı Orhan Gencebay ise 'Ben ismi değişecek diye düşünüyordum, değişmemesine son derece memnun oldum. Zaten değişmesin diye söyleyecektim. TRT ile bir röportaj yapmıştık, bilmeden 'İsminin AKM kalması gerekli.' diye söylemiştim. Şimdi çok mutlu oldum' diye konuştu.

6.11.2017Gündem
İki kıta arasında plak mezatı yapıldı

İki kıta arasında plak mezatı yapıldı

İstanbul’un kültür mozaiği olan Balat’ta bulunan ve her ay birbirinden renkli müzayedeler düzenleyen Teos Antik, bir ilke imza atarak, Asya ve Avrupa kıtalarının arasında bir plak mezatı gerçekleştirdi. Teknede gerçekleşen mezat, 70’den 70’e sanatseverlerin yoğun ilgisi ile karşılaştı. 1970’ler ve 80’lerin yabancı müziklerinden, Türk müzisyenlere ait az bulunur kayıtlara kadar birçok plağın yer aldığı müzayedede, pikaptan yükselen nostaljik tınılar İstanbul Boğazı’nda yankılandı.

31.10.2017Kampüs
Ünlülerin kâbusu çetenin üyesi yakalandı, Müezzinim dedi

Ünlülerin kâbusu çetenin üyesi yakalandı, 'Müezzinim' dedi

Ünlülerin sosyal medya hesaplarını çalıp şantajla para isteyen 'Ducky Layne' çetesinden “ünlü hesabı” alıp başkasına satan Abdullah Harun A. yakalandı, “Müezzinim” dedi. İstanbul Kartal’da geçici müezzinlik yaptığı ortaya çıktı.

25.10.2017Gündem
Serdar Ortaç ve Emrah Karaduman davası bilirkişide

Serdar Ortaç ve Emrah Karaduman davası bilirkişide

Ünlü Aranjör Emrah Karaduman parçasını aranje ettiği halde ücretini alamadığı iddiasıyla Serdar Ortaç'a 19 bin TL'lik tazminat davası açmıştı. Duruşmada tanıklık yapan Ortaç’ın 20 yıllık menajeri Zekeriya Dönmez, "Gelen aranje demoydu. Albümde kullanmadık ama 6 bin TL ödeme yaptık" dedi.

18.10.2017Gündem
Ajda Pekkandan Kıbrıs şov

Ajda Pekkan'dan Kıbrıs şov

Ajda Pekkan, önceki gün Kıbrıs’ta konser verdi.

16.10.2017Keyif
Aşk 3 haftada bitti

Aşk 3 haftada bitti

Hakan Sabancı (26), 15 Eylül’de stil danışmanı Eliz Sakuçoğlu (33) ile flört etmeye başlamıştı. Ama ilişkileri uzun ömürlü olmadı.

9.10.2017Magazin
Ajda Pekkan’ın sahne aldığı gecede 10 bin çocuğa eğitim desteği

Ajda Pekkan’ın sahne aldığı gecede 10 bin çocuğa eğitim desteği

Ajda Pekkan’ın sahne aldığı gecede 10 bin çocuğa eğitim desteği

5.10.2017İstanbul
Çalışanlar evde lahmacun yiyince...

Çalışanlar evde lahmacun yiyince...

Ajda Pekkan’ın Bebek’teki evinde geçen hafta lahmacun krizi yaşandı.

1.10.2017Magazin
Leipzig kaleceisine şarkılı gönderme

Leipzig kaleceisine şarkılı gönderme!

Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi G Grubu ikinci maçında Alman temsilcisi RB Leipzig'i Babel ve Talisca'nın golleriyle 2-0 yenerek liderliğini sürdürürken maç sonunda bir gönderme vardı.

27.9.2017Futbol
İşte Baba Berkay

İşte Baba Berkay!

Demet Akalın gibi 15 bin liralık altın alacak halim yok, çeyrek altınımı alıp Berkay ve eşi Özlem Katipoğlu’nun henüz 50 günlük olan kızları Arya’ya maşallah demeye gittim... Kızına âşık, karısına âşık, yaptığı müziğe âşık, şükretmeyi, etrafına yardım etmeyi seven, eğlenceli ve enerji doluyla biriyle karşılaştım. Daha önce sadece şarkılarından ve hızlı hayatından tanıyordum Berkay’ı, şimdi müthiş bir aile babasına dönüşüne tanık oldum... İşte karşınızda Baba Berkay ve Allah nazardan saklasın tatlı ailesi...

23.9.2017Magazin
Denizbank’tan 20’nci yaşa özel kutlama

Denizbank’tan 20’nci yaşa özel kutlama

DENİZBANK, 20’nci kuruluş yıl dönümünü İstanbul’da Tarkan, Rus Kızılordu Korosu ve Ajda Pekkan’ın da sahne aldığı özel bir davetle kutladı. Zorlu Center’da düzenlenen etkinliğe, Sberbank Yönetim Kurulu Başkanı Herman Gref, bankanın önceki hissedarları Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, eski Dexia üst yöneticileri (CEO) Axel Miller ve Pierre Mariani’nin yanı sıra  iş dünyasından çok sayıda kişi katıldı. Etkinlikte, Denizbank’ın 20 yıllık başarı öyküsü ve gelecek yıllara ilişkin vizyonu paylaşıldı. Etkinlik Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş’in ‘My Way’ (Benim yolum) isimli şarkıyı seslendirmesiyle başladı.

22.9.2017Ekonomi
Tarkan ve Kızıl Ordu Korosu aynı sahnede

Tarkan ve Kızıl Ordu Korosu aynı sahnede

Tarkan ve Kızıl Ordu Korosu aynı sahnede

22.9.2017İstanbul
DenizBank, 20nci yılını kutladı

DenizBank, 20'nci yılını kutladı

DenizBank, 20'nci kuruluş yıl dönümünü İstanbul'da özel bir davetle kutladı. Törende konuşan DenizBank Genel Müdürü Ateş: "(Sberbank-DenizBank) Biz bu birleşmeyi aynı zamanda bir milli vazife olarak da görüyoruz" dedi. Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zorlu ise "DenizBank benim için gururdur. Gerçekten böyle bir kurumun temellerini o kadar sağlam attığımız için çok mutluyum, bunu tarif edemem" şeklinde konuştu.

22.9.2017Ekonomi
Sen üzgün, ben üzgün, o da üzgün, yapma herkes de üzgün

Sen üzgün, ben üzgün, o da üzgün, yapma herkes de üzgün

Bu haftanın yeni dizilerinde durum şu: İki kadın, bir adam, iki erkek, bir kadın ve iki kız, bir anne...

22.9.2017Hürriyet Cumartesi
Ayşe Akın kimdir, kaç yaşında

Ayşe Akın kimdir, kaç yaşında?

Bir dönem anoreksiya (yeme bozukluğu) tedavisi gören Ayşe Akın yaşadıklarını anlattı. Sosyal medya hesabından sağlığının bozulduğu dönemdeki fotoğraflarını paylaşan Ayşe Akın’ın özel yaşamı merak konusu oldu. Peki Ayşe Akın kimdir, kaç yaşında?

19.9.2017Magazin
Türkan Şoray’ın izinde o Yeşilçam tepesinde...

Türkan Şoray’ın izinde o Yeşilçam tepesinde...

Evlere temizliğe giderek dört çocuğuna bakan Sultan’ın gecekondusu oradaydı. Kimsesiz genç kız Hülya, altı çocuklu ve aksi işadamı Orhan’a o tepelerde ‘Sen Bir Meleksin’ dedirtti. Sayısız sevgili o ağaçlara isim kazıdı, yüzlerce kalbi kırık âşık burada efkâr dağıttı. Rumeli Hisarüstü’nde tura maziden başlayıp bugüne ilerledim.

15.9.2017Hürriyet Cumartesi
Parçamda hata var ancak kimse bilmiyor

'Parçamda hata var ancak kimse bilmiyor'

Bir radyo programına konuk olarak katılan Rap müziğinin sevilen ismi Sagopa Kajmer, sorulan sorulara verdiği yanıtlarla dikkat çekti.

13.9.2017Keyif
Bordo Bereliler Suriye oyuncuları kimdir Filmin konusu nedir

Bordo Bereliler Suriye oyuncuları kimdir? Filmin konusu nedir?

Bordo Bereliler Suriye filmi oyuncuları ile merak konusu oldu. Şehit olan arkadaşlarının intikamını almak için sınır ötesi mücadele yapma kararı alan Bordo Bereliler, Suriye'ye geçiş yapmıştır. Operasyona katılan askerlerin tek istekleri vardır o da telsizden gelecek olan geri çekilin emrini duymamak. İşte, konusuyla dikkat çeken Bordo Bereliler Suriye oyuncuları ve filmin konusu hakkında detaylı bilgiler

12.9.2017Televizyon
Sonbahar rüzgârları

Sonbahar rüzgârları

Yeni albümü ‘Yıldırım Gürses Şarkıları’, Altuğ’un bu işte sona yaklaştığına işaret ediyor. Ne şarkıların yapısında ne de Altuğ’un vokalinde bir birlik ve tutarlılık var. Oysa...

8.9.2017Hürriyet Cumartesi
En sevdiğim sunucum köpeğim Bıcır

En sevdiğim sunucum köpeğim Bıcır

“Hayata hoş bakanların kanalı” sloganıyla yola çıkan Uçankuş TV, dördüncü yılını kutluyor. Uçankuş Medya Yönetim Kurulu Başkanı Can Tanrıyar’la kanalın 4 yıllık ekran yolculuğunu konuştuk.

6.9.2017Magazin
Eski Türk filmleriyle dalga geçmiyorum

Eski Türk filmleriyle dalga geçmiyorum

Cem Yılmaz’ın GORA ve AROG filmlerinin kahramanı Arif geri dönüyor. Ocak’ta vizyona girecek ‘Arif V 216’ için 150 kişilik teknik ekip ve 3 bine yakın yardımcı oyuncu kadrosu çalışıyor. Setin son günlerinde Cem Yılmaz’ın misafiri olduk. Filmden bölümler izledik. Kamera arkasında da ortam film kadar eğlenceliymiş, gördük. Cem Yılmaz, Ozan Güven, Zafer Algöz ve Seda Bakan ile konuştuk.

2.9.2017Hürriyet Pazar
Nostaljik şarkılar

Nostaljik şarkılar

Ceylan Köse ve orkestrası, Bilkent Otel’in düzenlediği ‘Temalı Yaz Geceleri’ kapsamında sahne aldı.

22.8.2017Ankara
Ajda Pekkan Bodrumda konser verdi

Ajda Pekkan Bodrum'da konser verdi

Ajda Pekkan Bodrum'da konser verdi

19.8.2017Muğla

Yazar Sonuçları

Aşk ile bir kez daha: Reza bir sahtekârdır

BU köşede defalarca “Reza bir sahtekârdır” diye yazdım.

22.11.2017

Ünlülere hakaret etmenin dayanılmaz hafifliği

Son olarak Şeyma Subaşı’yla gündeme geldi ama o tek de değil, ilk de. Sosyal medyada hiç tanımadığı insanlara hakaret etmek için yanıp tutuşan öyle çok kişi var ki... Ruh durumlarını anlamak için araştırmalara ihtiyaç var tabii ama genellemelerle bazı tahminlerde bulunmak da mümkün.

18.11.2017

Pazar yerinden seçmeler

Pazarın şarkısı, geyiği, polemiği, sürprizi, fenomeni ve şınavı... Birbiriyle alakasız güncel popüler kültür kırıntılarından seçmeler huzurunuzda. Buyurunuz.

11.11.2017

Yaşlanmak ne zaman kültürel bir anormallik oldu?

AJDA Pekkan’ın mutfağında çektirdiği fotoğraf –daha doğrusu ‘gençlere taş çıkaran vücudu’- memlekette gündem yarattı.

10.11.2017

Ajda’nın poposu gerçek mi!

Günlerdir herkes bunu konuşuyor. Ajda’nın poposu gerçek mi? Yoksa photoshop mu?

8.11.2017

Kıskanırım seni ben!

Kütüphane temizliğinde karşılaştık sevgili Bülent Somay’ın “Bir Şeyler Eksik” kitabıyla.

25.10.2017

Modern futbolun ilham perileri

Son dönemde uzun süren uçak yolculukları yapınca Miguel Angel Violan’ın kaleme aldığı ‘Pep Guardiola – Oyunu Değiştiren Felsefe’ başucu kitaplarımdan biri oldu.

15.10.2017

Aşk için denemeli, aşk o zaman aşk

Pek gıcık pek anti romantik bir pazar yazısı olabilir ama şehirde durum artık böyle:Aşk denen şey çoktan dönüştü, evrildi, başka bir şey oldu.

7.10.2017

Pazar gecesi orada ne yaptılar

Bir köşede Murat Boz ve Aslı Enver...

3.10.2017

Aleyna konserinde neler oldu

30 bin kişilik alana 70 bin kişi alırsan, güvenliği sağlayamazsan, sahne önüne kurduğun bariyerler laf olsun diye konulursa...

26.9.2017

Merve’den daha çok şarkı bekliyoruz

Merve, yavaş ve emin adımlarla ilerliyor diyeceğim ama kariyer adımlarını biraz daha hızlandırması gerekiyor. Potansiyeli yüksek, ancak hem düzenleme hem remix’lerde farklılaşmanın yolunu aramalı.

15.9.2017

Şeytan Rıdvan kardeşim sadece Bodrum uçağı mı

PAZAR günü Kelebek’te Rıdvan Dilmen mülakatını okuyorum...

21.8.2017