MENÜ

Ahmet Tatar

Ahmet Tatar ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ahmet Tatar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ahmet Tatar haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 695 Ahmet Tatar haberi bulunmuştur.

Ahmet Tatar Haberleri

Yarbay Ali Tatarın ailesini ağlattılar

Yarbay Ali Tatar'ın ailesini ağlattılar

Tatar ailesinin, Ali Tatar’ın ölümünden doğrudan zarar görmedikleri gerekçesiyle Sülayman Pehlivan davasında müdahil olma talepleri reddedildi. Abi Ahmet Tatar, “Suçtan zarar görmemişiz. Yüzümüze baka baka bunu nasıl söyleyebildi? Bir canımız gitti, zarar saymaları için daha kaçımız ölmeliydik” dedi. Abla Hürriyet Ünver de “Beni buraya gömün. Ali bugün öldü. Bugün onu öldürdünüz” diye ağladı.

24.01.2018Gündem
8. yıl anması

8. yıl anması

‘Kumpas soruşturmasında hakkında ikinci kez tutuklama kararı verildikten sonra intihar eden Yarbay Ali Tatar, ölümünün sekizinci yıldönümünde Karşıyaka Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı.

17.12.2017Gündem
Yarbay Ali Tatar mezarı başında anıldı

Yarbay Ali Tatar mezarı başında anıldı

‘AMİRALLERE suikast’ iddialarıyla ilgili soruşturma sürecinde intihar eden Yarbay Ali Tatar 8’nci ölüm yıldönümünde Karşıyaka Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı.

17.12.2017Gündem
Alisine kavuştu

Alisine kavuştu

ERGENEKON kumpasında tutuklanan ve serbest bırakıldıktan 3 gün sonra yeniden gözaltı kararı alınması üzerine intihar eden Ali Tatar’ın annesi Satı Tatar, dün son yolculuğuna uğurlandı.

17.11.2017Gündem
Ali Tatarın annesi son yolculuğuna uğurlandı... Akşener ve Kılıçdaroğlu da çelenk gönderdi

Ali Tatar'ın annesi son yolculuğuna uğurlandı... Akşener ve Kılıçdaroğlu da çelenk gönderdi

Ergenekon davası sırasında tutuklanan ve serbest bırakılmasının ardından eski Savcı Süleyman Pehlivan'ın tekrar gözaltı kararı çıkarması üzerine intihar eden Ali Tatar’ın annesi Satı Tatar son yolculuğuna uğurlandı.

17.11.2017Gündem
Ali Tatarın annesi vefat etti

Ali Tatar'ın annesi vefat etti

Ergenekon davası sırasında tutuklanan ve serbest bırakıldıktan 3 gün sonra silahıyla intihar eden Ali Tatar’ın annesi Satı Tatar hayatını kaybetti...

16.11.2017Gündem

Kılıçdaroğlu'nun 'Adalet Yürüyüşü'nde 5. gün

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Ankara'dan İstanbul'a başlattığı Adalet Yürüyüşü'nde beşinci gün, Kargasekmez Kamp Alanı'ndan başladı. Kılıçdaroğlu, yürüyüş sırasında kalp krizi geçiren ve bugün hayatını kaybeden Hasan Tatlı için "Çok üzgünüz. Adalet yolundaki ilk kaybımız. İnşallah, bundan sonra buna benzer bir olayla karşılaşmayız" diye konuştu. CHP yürüyüşünde 5'inci gün Kızılcahamam'a bağlı Bulak Köyü'nde sona erdi. Öte yandan CHP Türkiye genelinde, 18.00'de 2 dakika adaleti düşünme eylemi başlatma kararı aldı. Tekin Bingöl, "Herkes durarak adaleti düşünecek" dedi. CHP örgütlerinin de bulundukları yerde eyleme katılacağı belirtildi.

19.06.2017Gündem
O hâkim ve savcılar hesap verecek

O hâkim ve savcılar hesap verecek

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) müfettişleri tarafından Ergenekon, Balyoz, Poyrazköy gibi kumpas davalarında görev yapan 15 hâkim ve savcı hakkında ‘ölüme sebebiyet vermek’ten soruşturma başlatıldı. Şüphelilerin ‘sahte CD’ler, taraflı haberler, gizli tanıkların beyanları delil kabul edilerek açılan davalarda, sanıklara yasal haklarını vermedikleri, görevi kötüye kullandıkları, masumiyet karinesini ihlal ettikleri’ vurgulandı.

9.04.2017Gündem
MİT Müsteşarı Pensilvanyaya 2 defa gitti

MİT Müsteşarı Pensilvanya'ya 2 defa gitti

Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen FETÖ çatı davasında, gazeteci Fehmi Koru ve Balyoz davasında 4.5 yıl hapis yatan emekli Hâkim Albay Ahmet Zeki Üçok tanık olarak dinlendi.

29.03.2017Gündem
Ali Tatarın ağabeyinden Hidayet Karacaya STV sorusu... Gergin anlar

Ali Tatar'ın ağabeyinden Hidayet Karaca'ya STV sorusu... Gergin anlar

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik yapılan soruşturma kapsamında açılan FETÖ Çatı Davası’nın görülmesine devam edildi. Dünkü duruşmada çapraz sorgusu yapılan sanık Hidayet Karaca, kumpas davalarında yargılanırken intihar eden Yarbay Ali Tatar'ın Ahmet Tatar’ın sorularına sinirlenince gerginlik yaşandı.

28.03.2017Gündem
7. yıl anması

7. yıl anması

‘Amirallere suikast’ iddialarıyla ilgili soruşturma sürecinde intihar eden Deniz Yarbay Ali Tatar, ölümünün 7. yılında Karşıyaka Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı.

18.12.2016Gündem
Kılıçdaroğlu’ndan Ali Tatar’ın ailesine ziyaret

Kılıçdaroğlu’ndan Ali Tatar’ın ailesine ziyaret

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ergenekon davaları sürecinde tutuklanıp, serbest kaldıktan 3 gün sonra yaşamına son veren Yarbay Ali Tatar’ın ölüm yıl dönümü nedeniyle Ankara’da yaşayan annesi Satı Tatar’ı ziyaret etti.

18.12.2016Gündem
İlk duruşmada ablanın feryadı: Katil... Yüzüme bak

İlk duruşmada ablanın feryadı: Katil... Yüzüme bak

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in de aralarında olduğu 73 sanıklı Fetullahçı Terör Örgütü çatı davası dün başladı. Ergenekon sürecinde intihar eden Yarbay Ali Tatar’ın ablası Hürriyet Ünver, sanıklara “Ben 7 yıldır bekliyorum. Yüzüme bakın Ali’nin katilleri” diyerek tepki gösterdi.

22.11.2016Gündem
Ali Tatarın ablası katiller diye bağırdı, salon karıştı

Ali Tatar'ın ablası 'katiller' diye bağırdı, salon karıştı

FETÖ çatı davasında Ali Tatar'ın ablası 'Katiller' diye bağırınca salondan çıkarıldı.

22.11.2016Gündem
FETÖ çatı davası başladı

FETÖ çatı davası başladı

FETÖ lideri Gülen'in de aralarında bulunduğu 73 kişi hakkında "Anayasayı ihlale teşebbüs etmek, silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek, hükümeti yıkmaya teşebbüs etmek" suçlarından açılan davanın görülmesine başlandı

22.11.2016Gündem
O savcı İzmirde teslim oldu

O savcı İzmir'de teslim oldu

AMİRALLERE Suikast soruşturmasını yürütürken Yarbay Ali Tatar'ı (yurakıdaki fotoğraftaki) ikinci kez ifadeye çağırıp intiharına yol açan dönemin özel yetkili savcısı Süleyman Pehlivan, İzmir'de teslim oldu.

3.08.2016Gündem
İşte o mezarlık ve tek sakini

İşte o mezarlık ve tek sakini

Gazeteci Yıldırım Türker, ‘Hainler Mezarlığı’ için Twitter’da “Kirli bir fantezi sanmıştım” diye yazdı. Ne yazık ki değil. İşte, sonradan tabelası kaldırılan o mezarlık...

30.07.2016Gündem
Tatar’ın savcısı da aranıyor

Tatar’ın savcısı da aranıyor

(HSYK) kaynaklarından öğrenilen bilgilere göre FETÖ soruşturması kapsamında haklarında soruşturma başlatılan 140 hâkim ve savcıdan 50’si adreslerinde bulunamadı.

24.07.2016Gündem
Dik duruş önergeleri

Dik duruş önergeleri

CHP ve HDP, Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Hasan Karakaya’nın Medine’de kalp krizi geçirerek ölümünün ardından, Genelkurmay Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Tuğgeneral Ertuğrul Gazi Özkürkçü’nün, “Haksızlığa karşı en zor zamanda konuşmasını bilmiş ve dik duruşundan asla taviz vermemiştir” ifadeleriyle dile getirdiği iddia edilen taziye mesajını Meclis gündemine taşıdı.

4.01.2016Gündem
6. yıl sazımızın  sırma telindesin

6. yıl sazımızın sırma telindesin

Amirallere suikast davasında 10 gün tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan ve hakkında yeniden yakalanma kararı çıkartılınca intihar eden Yarbay Ali Tatar, ölümünün 6. yıldönümünde mezarı başında anıldı.

19.12.2015Gündem
Ahmet Altan: Toplum AKP’yi kenara itecek

Ahmet Altan: "Toplum AKP’yi kenara itecek"

2007-2012 arasında yönettiği Taraf, Türk basınının en tartışmalı gazetesi oldu. Manşetleriyle askeri vesayeti hedef aldı. Ahmet Altan, korkusuz başyazılarıyla döneme damga vurdu. Ama zaman Balyoz süreciyle ilgili çelişkileri, haksızlıkları da ortaya çıkardı. Hükümet, “Milli orduya kumpas kuruldu” dedi. Anayasa Mahkemesi davanın yeniden görülmesine karar verdi. Sonunda gazeteci Mehmet Baransu da tutuklanınca Ahmet Altan “Çoluğu çocuğu bırakın, ben buradayım, benimle konuşun” diye meydan okudu. Tam da son romanı ‘Ölmek Daha Kolaydır Sevmekten’i bitirdiği günlerde... Ahmet Altan seneler sonra ilk kez Hürriyet Pazar’a konuştu.

21.03.2015Hayat
Telafisi mümkün değil

Telafisi mümkün değil

Emekli Orgeneral Ergin Saygun Bu süreçte ben de eşim de telafisi mümkün olmayan sağlık kayıplarına uğradık. Ne yazık ki bizim için bu noktadan geriye dönüş yoktur. Yaşımız 70. Bütün bu süreç boyunca belli kesimler birbiri ile alakası olmayan sözde Balyoz planı ile semineri birleştirip sistematik dezenformasyon yaptılar.

20.03.2015Gündem
Ali Tatarın eşi: Bugün feryat edenler o gün bizi duymadı

Ali Tatar'ın eşi: Bugün feryat edenler o gün bizi duymadı

Amirallere Suikast davası nedeniyle 10 gün tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan, hakkında yeniden yakalama kararı çıkınca ise başına tek el ateş ederek intihar eden Yarbay Ali Tatar, ölümünün 5’inci yıldönümünde mezarı başında anıldı. Ali Tatar’ın eşi Nilüfer Tatar, "En baştan beri söyledik, bunlar hukuksuzluk yapıyor, kumpaslar var. Bugün feryat edenler o gün feryadımızı duymadılar" dedi.

20.12.2014Gündem
Deniz Yarbay Ali Tatara mezarı başında anma töreni

Deniz Yarbay Ali Tatar'a mezarı başında anma töreni

Poyrazköy davasında 'Amirallere suikast' iddialarına ilişkin soruşturma döneminde intihar eden Deniz Yarbay Ali Tatar ölümünün 5. yılında Karşıyaka Mezarlığı'nda törenle anıldı. Ali Tatar'ın ağabeyi Ahmet Tatar, anma törenindeki konuşmasında, "5 yıl önce, bize, koca deryanın kıyısında Kerbela'yı yaşattılar" dedi. Ali Tatar'ın suikast planı yapmakla suçlandığı komutanı dönemin Deniz Kuvvetleri Komutanı Eşref Uğur Yiğit'de törene gönderdiği telgrafta üzüntülerini dile getirdi.

19.12.2014Gündem
Deniz Yarbay Ali Tatara mezarı başında anma töreni

Deniz Yarbay Ali Tatar'a mezarı başında anma töreni

Poyrazköy davasında 'Amirallere suikast' iddialarınailişkin soruşturma döneminde intihar eden Deniz Yarbay Ali Tatarölümünün 5. yılında Karşıyaka Mezarlığı'nda törenle anıldı. Ali Tatar'ınağabeyi Ahmet Tatar, anma törenindeki konuşmasında, "5 yıl önce, bize,koca deryanın kıyısında Kerbela'yı yaşattılar" dedi. Ali Tatar'ınsuikast planı yapmakla suçlandığı komutanı dönemin Deniz KuvvetleriKomutanı Eşref Uğur Yiğit'de törene gönderdiği telgrafta üzüntülerinidile getirdi.

19.12.2014Haber
O savcının peşindeyim

O savcının peşindeyim

Hakkındaki iddialar üzerine intihar eden Deniz Yarbay Ali Tatar’ın ağabeyi Ahmet Tatar, Amirallere Suikast davası polis, savcı ve hâkimlerinden şikayetçi oldu. Ali Tatar’ın eşi Nilüfer Tatar ise ifadesinin ardından, “Ölene dek, eşim hakkındaki soruşturmayı yürüten savcı Süleyman Pehlivan’ın peşinde olacağım” dedi.

1.12.2014Gündem
Yarbay Ali Tatarın ailesinden kumpas şikayeti

Yarbay Ali Tatar'ın ailesinden 'kumpas' şikayeti

Yarbay Ali Tatar’ın eşi Nilüfer Tatar ve ağabeyi Ahmet Tatar sabah saatlerinde İstanbul Adalet Sarayı’na gelerek soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Bülent Başar’a yaklaşık 2 saat ifade verdi. İfadenin ardından adliye önünde açıklama yapan Abi Ahmet Tatar, "Bugün buraya bu kumpasların şikayeti amacıyla geldik. Bildiğiniz gibi bize büyük bir hukuksuzluk yaşatıldı bu süreçte. Ve bu hukuksuzluğun sonucunda biz kardeşimizi kaybettik" dedi.

1.12.2014Gündem
CHPde kurultay günü

CHP'de kurultay günü

Genel Başkanın belirleneceği CHP'nin 18.Olağanüstü Kurultayı Ankara'da başladı. Kurultayın teması 'Birlik ve Kardeşlik'... Salonda da birlik ve kardeşliği simgeleyen görüntüler vardı. Genel Başkanlık için yarışan Kemal Kılıçdaroğlu ile Muharrem İnce salona girdiğinde tokalaştı, sarıldı. Yan yana oturan iki isim gazetecilerin bir kez daha görüntü almak istemeleri üzerine tekrar ayağa kalktı ve bir kez daha tokalaştı. Kılıçdaroğlu 944, Muharrem İnce 177 imzayla genel başkanlığa aday gösterildi. Genel başkan seçimi için oy kullanma işlemi saat 14.30'da başladı. Muharrem İnce oyunu kullandıktan sonra ''Oyumu Başbakan adayına verdim'' dedi, Kılıçdaroğlu ise ''Takdir kurultayın'' ifadelerini kullandı. Oylama sonucunda Kılıçdaroğlu, İnce'nin aldığı 415 oya karşı 740 oyla yeniden CHP Genel Başkanı seçildi.

5.09.2014Gündem
Ertuğrul Özkökten Deniz Yarbay Ali Tatarın mezarına bir demet karanfil

Ertuğrul Özkök'ten Deniz Yarbay Ali Tatar'ın mezarına bir demet karanfil

Gazeteci yazar Ertuğrul Özkök, Amirallere suikast davası nedeniyle 10 gün tutuklu kaldığı cezaevinde başına tek el ateş ederek intihar eden Deniz Yarbay Ali Tatar'ın mezar taşının fotoğrafını Instagram'da paylaştı ve şu ifadeleri kullandı;

24.07.2014Gündem

Yazar Sonuçları

Tarih bilinci

TOPLUM bilincini şekillendiren en önemli unsur geçmiştir. İnsanoğlunu ‘Tarih bilincine sahip olan canlıdır’ diye tarif etmemiz mümkündür. Tarihin bilgisi ve getireceği bilinç bir toplum için çok önemlidir.

13.04.2017

10 maddede niye en iyi giyinen gazeteci benim

BİR: Kurallarım yok. Klasiği de seviyorum, en marjinali de...

7.10.2016

Bir onur intiharının öyküsü

42 yaşındaydı... Yarbaydı... Ergenekon’dan sanık oldu... Düzmece suçlamalara maruz kaldı... Tutuklandı... 11 gün sonra serbest kaldı... 3 gün sonra hakkında yeniden tutuklama kararı çıktı... Tam teslim olmaya gidecekti ki... Evinin banyosunda intihar etti... Ailesi “Bu bir onur intiharıydı, Ali Tatar bu kadar haksızlığa intihar ederek isyan etti” diyor.

3.05.2016

Reisçi miyiz Hocacı mıyız?

REİSÇİ ya da Hocacı olabilmemiz için...Şunlar lazım:

2.05.2016

Devlet kinci onlar adaletli

Ne diyor oğlu gözaltına alınan Güzeltaş, "Şükürler olsun ki zalim tarafında değilim.' Ne diyor Tatar, 'Umarım siz adil hukuktan mahrum kalmazsınız.' Ne diyor Şener, 'Keşke onlar gibi acımasız olabilseydim.' Keşke devlet adına hareket edenler de idrakine varabilse bu sözlerin...

24.07.2014

Biz bataklığa bataklık diyeceğiz

‘İYİ konuşmak’, makul bir siyasetçinin “hitabet sanatı” olarak kaldığı zaman, demokrasiyi güzelleştiren bir şeydir.

22.07.2014