MENÜ

Ahmet Rasim Küçükusta

Ahmet Rasim Küçükusta ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ahmet Rasim Küçükusta haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ahmet Rasim Küçükusta haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 229 Ahmet Rasim Küçükusta haberi bulunmuştur.

Ahmet Rasim Küçükusta Haberleri

Yüksek irtifada spor öldürebilir

Yüksek irtifada spor öldürebilir

Son yıllarda doğayı, heyecanı ve zoru sevenlerin tercih ettiği uğraşlar arasına giren dağ sporlarını yaparken dikkat etmek gerekiyor. Yüksek yerlerde özellikle hipertansiyon, damar sertliği, kalp ve damar hastalığı, astım, kronik bronşit, amfizem gibi akciğer hastalığı bulunanlarda ve insülin kullanan diyabet hastalarında beklenmedik sorunlara yol açabiliyor.

3.09.2001Gündem
Sık sık duş alın

Sık sık duş alın

İstanbul'da yüzde 80'i bulan nem oranı ve zaman zaman 30 derecenin üzerine çıkan hava sıcaklıkları bunaltıyor. Doktorlar sık sık ılık su ile duş alınmasını öneriyor.

15.07.2002Gündem
Arı sokmasına dikkat

Arı sokmasına dikkat !

Yaz aylarında özellikle açık alanlarda sıklıkla karşılaşılan arılar, bazı kişileri sokması halinde ölüme bile yol açacak anaflaktik şoka neden olabiliyor.

21.07.2002Gündem
Klimalı binalar hasta ediyor

Klimalı binalar hasta ediyor

Yaz aylarının vazgeçilmez serinlik kaynağı klimaların, yanlış kullanıldığında çeşitli hastalıklara neden olabildiği bildirildi. Baş ağrısı, baş dönmesi, uyuşukluk, yorgunluk hissi, gözde irritasyon, akıntı, kaşıntı ve kızarma, burunda irritasyon, akıntı, kanama, hapşırık benzeri belirtilerle baş gösteren bu hastalığın adı ise 'Hasta Bina Sendromu'.

3.08.2002Gündem
Küçük yaşta beslenen hayvan astımdan koruyor

Küçük yaşta beslenen hayvan astımdan koruyor

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, dünyada yapılan en son araştırmalarda, yaşamlarının ilk yıllarında evlerinde kedi-köpek beslenen çocuklarda ileriki yıllarda astım ve diğer alerjik hastalıkların görülme riskinin, hayvan bulunmayan evlerdeki çocuklara göre çok daha düşük bulunduğunu bildirdi.

16.08.2002Gündem
İstanbulda 8 çocuktan 1i astımlı

İstanbul'da 8 çocuktan 1'i astımlı

İstanbul'da dört ilköğretim okulunda 5-15 yaş arası 3578 öğrenci üzerinde yapılan anket sonucuna göre her sekiz çocuktan biri astımlı, her 13 çocuktan birinde de alerjik nezle var.

13.09.2002Gündem
Solunum yolu hastalıklarına dikkat

Solunum yolu hastalıklarına dikkat!

Ani ısı değişikliklerinin yaşandığı sonbaharda, solunum yolu hastalıklarına yol açan virüslerden korunmak için başta hasta kişilerle tokalaşmak ve öpüşmek gibi yakın temastan kaçınılması gerektiği bildirildi.

22.09.2002Kelebek
Elma ye, astımdan kurtul

Elma ye, astımdan kurtul!

A, C ve E vitaminleriyle selenyum, çinko, magnezyum gibi minerallerden zengin besinlerin tüketilmesinin astım ve alerjik hastalıkların önlenmesinde önemli rolü bulunuyor.

Elma ye, astımdan kurtul

Elma ye, astımdan kurtul

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, elmanın astıma karşı koruyucu etkisi bulunduğunu söyledi.

19.03.2003Gündem
Baharla birlikte polenler de geliyor

Baharla birlikte polenler de geliyor

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, ilkbahar mevsiminin geç ve birden gelmesinin, havada yoğun polene yol açtığını vurgulayarak, polenlerin de ''saman nezlesi'' olarak bilinen alerjik nezleye neden olduğunu bildirdi.

28.04.2003Seyahat