MENÜ

Ahmet Erenli

Ahmet Erenli ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ahmet Erenli haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 52 Ahmet Erenli haberi bulunmuştur.

Ahmet Erenli Haberleri

Kitap-Sanat’la dolu 100 hafta

Kitap-Sanat’la dolu 100 hafta

Hürriyet’in yayıncılık hayatına kazandırdığı Kitap-Sanat ekinin 100’üncü sayısı düzenlenen özel bir gece ile kutlandı. Salt Galata Neolokal’de gerçekleştirilen gecede kültür-sanat ve iş dünyasının önde gelen isimleri bir araya geldi.

30.01.2019Kitap Sanat
İKSVden Leyla Gencer anısına belgesel

İKSV'den Leyla Gencer anısına belgesel

Opera sanatçısı Leyla Gencer'in kendisiyle tanışma ve çalışma fırsatı bulmuş sanatçılarla yapılan söyleşilerle daha yakından tanıma fırsatı sunan Leyla Gencer: La Diva Turca başlıklı belgeselinin özel gösterimi yapıldı.

24.01.2019Kitap Sanat
Aydın Gün Teşvik Ödülünün sahibi belli oldu

Aydın Gün Teşvik Ödülü'nün sahibi belli oldu

İKSV'nin başlattığı Aydın Gün Teşvik Ödülü'nün 2018 yılı sahibi 22 yaşındaki piyanist Can Çakmur oldu.

10.01.2019Kitap Sanat
BİFO’dan görkemli 20’nci yıl

BİFO’dan görkemli 20’nci yıl

2018-19 sezonunu 4 Ekim’de Fazıl Say’ın Bülent Evcil için bestelediği flüt konçertosunun dünya prömiyeriyle açacak Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), seneye 20’nci yılını kutlayacak. Orkestranın aralıkta çıkacağı Avrupa turnesi kapsamında Amsterdam’ın Concertgebouw ve Paris’in Théâtre du Châtelet adlı meşhur salonlarında vereceği konserler büyük önem taşıyor.

27.09.2018Kitap Sanat
‘Sanat için aşk için yaşadım ben’

‘Sanat için aşk için yaşadım ben’

20’inci yüzyılın en önemli opera sanatçılarından olarak kabul edilen ‘La diva Turca’ Leyla Gencer, aramızdan ayrılışının 10’uncu yıldönümünde bir dizi özel etkinlikle anılıyor. ‘Leyla Gencer: Primadonna ve Yalnızlık’ sergisi Borusan Müzik Evi’nde açılırken , İKSV, Borusan Sanat ve La Scala Tiyatrosu Akademisi tarafından düzenlen 9. Leyla Gencer Şan Yarışması’nın final serisi de 23-28 Eylül’de gerçekleştirilecek. Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkacak Leyla Gencer biyografisi de sanatçının doğum günü olan 10 Ekim’de okurlarla buluşacak.

13.09.2018Kitap Sanat
Viyanada fantastik gece

Viyana'da fantastik gece

KLASİK müziğin tarihsel başkenti kabul edilen Viyana’nın en prestijli salonu Musikverein, önceki akşam Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nı (BİFO) ağırladı.

24.10.2017Kitap Sanat
BİFO, Sacha Goetzel ile devam edecek

BİFO, Sacha Goetzel ile devam edecek

BORUSAN İstanbul Filarmoni Orkestrası’nda (BİFO), 2008 yılı eylül ayından bu yana sanat yönetmeni ve sürekli şefi olarak görev yapan Sascha Goetzel’in sözleşmesi 30 Ağustos 2020 tarihine kadar uzatıldı.

27.06.2017Kitap Sanat
Bay Çello turnede

Bay Çello turnede!

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), geçtiğimiz hafta 98 kişilik kadrosuyla Hong Kong’a uçtu. Şef Sascha Goetzel yönetiminde iki konser veren orkestranın yolculuğu ise başlı başına bir macera.

23.02.2017Kitap Sanat
Hedef Avrupa

Hedef Avrupa

1999 yılında kurulan Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) 15 yaşında.

20.02.2014Kelebek
Borusan Klasik radyosu yayında

'Borusan Klasik' radyosu yayında

Türkiye'nin internet üzerinden yayın yapan ilk ve tek klasik müzik radyosu “Borusan Klasik” yayın hayatına başladı.

19.01.2013Gündem
Borusan Klasik yayın hayatına başlıyor

Borusan Klasik yayın hayatına başlıyor

Türkiye’de klasik müzikseverlerin işi zor. Zira en sevdiğiniz klasik müzik parçalarını 24 saat dinleyebileceğiniz radyo sayısı yok denecek kadar az.

12.01.2013Kelebek
Klasik müzik sanatçılarının dikkatine

Klasik müzik sanatçılarının dikkatine

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), geleceğin sanatçılarının yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla teşvik ödülü düzenleyecek.

22.11.2012Gündem
İKSV’nin kadınları

İKSV’nin kadınları

İstanbul’da 40 yıldır hiç durmadan işleyen bir vakıf var: İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV). Üstelik sanatın pek çok dalında üst düzey işler ortaya koyuyor: Film, tiyatro, müzik ve caz festivalleri, İstanbul Bienali ile Tasarım Bienali. Hepsinde birbirinden önemli dünyaca ünlü sanatçılarla buluşuyoruz. Ve onların buraya gelmesini sağlayan bu festivallerin başında hep kadınlar var. Bu altı kadın, İstanbul’un kültür sanat yaşamını ayakta tutuyor

23.06.2012Kelebek
Yılın en sıra dışı sergi

Yılın en sıra dışı sergi

Gerçeklik duygusunun ve algının sınırlarını zorlayan “Madde-Işık” sergisini, açıldığı 12 Haziran 2010 tarihinden bu yana 5 binin üzerinde sanatsever ziyaret etti. Borusan Müzik Evi’nde devam eden sergi, gördüğü yoğun ilgi nedeniyle dolayısıyla artık pazar günleri de ziyaretçilere açık olacak.

9.07.2010Seyahat
Filarmoni Orkestrası sezonu açıyor

Filarmoni Orkestrası sezonu açıyor

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın İstanbul'da düzenlediği konserler, bu yıl da zengin bir programla müzikseverlerle buluşacak.

4.10.2009Gündem
Concerts avoid the worst of crisis

Concerts avoid the worst of crisis

ISTANBUL - Although the rise of foreign currency has had a negative impact on the number of concerts of foreign bands in Istanbul, neither the number of concerts nor viewers have fallen. Some art events are even drawing bigger crowds.

10.02.2009Gündem
Berlin Duvarı yıkıldı, klasik müzik orkestrası modayla buluştu

Berlin Duvarı yıkıldı, klasik müzik orkestrası modayla buluştu

Her şey Ekim 2006’da Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın Brüksel’de verdiği konserde başladı. Borusan Orkestraları Stil Danışmanı Z. Berhan Yılmaz konser sırasında orkestra üyelerinin kostümlerinde bir yetersizlik hissetti. Acilen görsel anlamda bir değişiklik yapılmalıydı. Aklından geçenleri Borusan Kültür Sanat Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Hamedi ve Genel Müdür Ahmet Erenli’ye anlattığında aslında herkesin aynı şeyi düşündüğü ortaya çıktı.

17.10.2008Kelebek
Ölümüyle bir devir kapandı

Ölümüyle bir devir kapandı

"La Diva Turca lakaplı dünyaca ünlü soprano Leyla Gencer'in külleri İstanbul Boğazı'na serpildi. Tüm mirasını İstanbul Kültür Sanat Vakfı'na bağışlayan Gencer adına 2008 yılı sonunda Istanbul'da bir müze açılacak. Müzede sanatçının özel eşyaları sergilenecek."

17.05.2008Gündem
Diva’nın cenazesinde medeniyetler ittifakı

Diva’nın cenazesinde medeniyetler ittifakı

’La Diva Turca’ olarak tüm dünyanın hayranlığını kazanan, geçen cumartesi kaybettiğimiz opera sanatçısı Leyla Gencer için, dün önce Milano’daki San Babila Kilisesi’nde cenaze töreni düzenlendi. Ayinin ardından, bu kez Lambrante Mezarlığı krematoryumunda, İslami geleneklere uygun bir tören yapıldı. Külleri Boğaz’a savrulacak ’La Diva Turca’nın tabutunda annesi Katolik olduğu için bir haç vardı...

12.05.2008Gündem
Türk Divaya veda

Türk Diva'ya veda

İtalya'nın Milano kentinde cumartesi günü ölen 20'nci yüzyılın en büyük divalarından Leyla Gencer için bugün Santa Basila Kilisesi'nde cenaze töreni düzenlendi.

12.05.2008Gündem
Hülya Uçansu görevi neden bıraktı

Hülya Uçansu görevi neden bıraktı

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı'nın düzenlediği Uluslararası İstanbul Film Festivali'nin başlangıcından beri, yani 25 yıldır yöneticiliğini yapan Hülya Uçansu hafta içinde, festival daha devam ederken görevi bıraktığını açıkladı.Onun görevini de 2003 yılından beri yardımcılığını yapan Azize Tan devraldı.

17.04.2006Gündem
Müzik Festivaline saraylı açılış

Müzik Festivali'ne "saraylı" açılış

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı'nın (İKSV) düzenlediği ''31. Uluslararası İstanbul Müzik Festivali'', 6 Haziran ile 3 Temmuz tarihleri arasında yapılıyor.

10.05.2003Spor Arena
Hürriyet Kardeşlik Mahallesi Kampanyası

Hürriyet Kardeşlik Mahallesi Kampanyası

Hürriyet Kardeşlik Mahallesi Kampanyası kapsamında Pakistan'daki sel felaketi için yardım gönderenlerin isim listesi aşağıdadır.

24.08.2010Gündem
Müzik Festivaline saraylı açılış

Müzik Festivali'ne "saraylı" açılış

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı'nın (İKSV) düzenlediği ''31. Uluslararası İstanbul Müzik Festivali'', 6 Haziran ile 3 Temmuz tarihleri arasında yapılıyor. Festivalin açılış konserini 5 Haziran'da Beylerbeyi Sarayı'da Gürer Aykal yönetmindeki Borusan Filarmoni Orkestrası verecek.

10.05.2003Spor Arena
Küllerinden doğan yalı

Küllerinden doğan yalı

Bir zamanlar Beşiktaş'tan Sarıyer'e doğru denizden yol alırken Kuruçeşme sahilinde rastladığınız sıra sıra yalılar, bol odalı, büyük büyük bahçeli, kalabalık nüfuslu mekanlardı.

25.08.2001Spor Arena

Yazar Sonuçları

Borusan’daki değişim rüzgârı orkestrasında da esiyor

SANAT ve kültür hayatımızı zenginleştiren,   “iyi ki var” dediğimiz kurumlardan beri tanesi de Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası BİFO.

27.01.2019

Leyla Gencer sergi ile anılıyor

RAHMETLİ Prof. Dr. Kurthan Fişek’in bir sözünü bazı olaylarda anımsarım. Derdi ki “Kapıkule’yi geçtikten sonra tanınan herkese sevgi duyarım.”

12.09.2018

Düet sever misiniz?

ELBETTE opera düetleri konumuz.

8.10.2016

Borusan Filarmoni Londra’da çalacak

BORUSAN İstanbul Filarmoni Orkestrası, yarın Londra’da Proms konserlerinde Albert Hall salonunda çalacak.

27.07.2014

Kadına şiddetin partisi yok

KOCASINDAN şiddet gören Ağrı AKP milletvekili Fatma Salman Kotan boşanmış.

6.12.2012

‘Aydın Gün Teşvik Ödülü’ genç müzikçileri bekliyor

TÜRK operasının yaygınlaşmasında, sağlam temeller üzerine kurulmasında, bu müzik türünün dinlenir ve seyredilir bir düzeye erişmesinde Aydın Gün adı altın listede yer alır.

27.11.2012

Kültür sanata yılda 10 milyon dolar yatırıyor, Salzburg’a 2 uçak gidiyor

BORUSAN Kültür Sanat (BKS) Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Hamedi, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın (BİFO) Salzburg Festivali açılış etkinlikleri kapsamında 25 Temuz’da sergileyeceği performans konusunda heyecanlı:

17.07.2010

Leyla Gencer’i anarak

Türk Diva’sı, büyük sanatçı Leyla Gencer’in ardından Zeynep Oral’ın editörlüğünde bir Leyla Gencer kitabı hazırlandı.

29.05.2009

Bir cenaze töreninin düşündürdükleri

OPERA dünyasının iyi, ünlü, popüler tenoru Luciano Pavarotti için basınımızda o kadar çok yazıldı ki, sanırım bunlara eklenecek pek fazla bir bilgi yok.

9.09.2007

New York Filarmoni Orkestrası 14.000’inci konserini veriyor

NEW YORK FİLARMONİ ORKESTRASI 18 Aralık’ta 14.000’inci konserini verecek.

The International Herald Tribune’de okudum.

17.12.2004

Klasik müziğin starları İstanbul’da

32. ULUSLARARASI İstanbul Müzik Festivali, 4 Haziran-8 Temmuz tarihleri arasında İstanbul’un değişik mekánlarında gerçekleştirilecek.

13.05.2004

Bir divayı sindirerek dinlemek

GÜNLERDİR Türk divası Leyla Gencer’in operalarını dinliyorum. Bu yazın ses hazinelerinden biri.

14.07.2018