MENÜ

Ahmet Can Şit

Ahmet Can Şit ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ahmet Can Şit haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ahmet Can Şit haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 243 Ahmet Can Şit haberi bulunmuştur.

Ahmet Can Şit Haberleri

Novel solves the mystery of murder

Novel solves the mystery of murder

ISTANBUL - Turkey’s renowned detective author Ahmet Ümit has revealed clues into the 700-year-old murder of Kalenderi Dervişi Şems-i Tebriz, who had great influence on the life of Mevlana Celaleddin Rumi, the great Anatolian philosopher

18.12.2008Gündem
Aziz Pavlus’un ayak izlerinden Tarsus

Aziz Pavlus’un ayak izlerinden Tarsus

Aziz Pavlus, Hz. İsa’nın 12 havarisinden biriydi. Mersin’in Tarsus ilçesinde doğmuş, eğitim görmüş, mektupları İncil’e kaynak olmuştu. Vatikan, 2008’i Aziz Pavlus ve Evrensel Birlik Yılı ilan etti. Aziz Pavlus Yılı, 21 Haziran’da Tarsus’ta farklı dinlerin liderlerinin katılacağı törenle başlayacak. 29 Haziran’da Vatikan’da 2000’inci doğum günü kutlaması yapılacak. Antik çağda sayısız düşünüre ev sahipliği yapan Tarsus’a yıl boyunca dünyanın dört bir yanından 500 bin kişinin gelmesi bekleniyor.

15.06.2008Seyahat
Sinema

Sinema

13.12.2007Kelebek
Başpehlivan Recap Kara oldu

Başpehlivan Recap Kara oldu

Altındağ Belediyesi tarafından düzenlenen 18. Karapürçek Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlığı Recep Kara kazandı.

26.08.2007Spor Arena
Akgöl kurudu, doğal denge altüst oldu

Akgöl kurudu, doğal denge altüst oldu

KONYA'nın Ereğli İlçesi ile Karaman'a sınırı bulunan dünyanın en büyük sulak alanları arasındaki Akgöl, son 15 yılda yeraltı sularının hızla çekilmesi ve gölü besleyen İvriz Kaynağı'nın önüne baraj yapılması nedeniyle tamamen kurudu.

30.01.2007Gündem
Haber Hattı

Haber Hattı

27.12.2006Ege
Türkiye’nin en güzel parkları

Türkiye’nin en güzel parkları

Parklar, şehirlerin akciğerleri gibi. Yüksek binalar ve gri tonlarla kuşatılmış metropol hayatına azıcık yeşil katmaya, insanlara nefes alacak alanlar yaratmaya çalışıyorlar. Şimdi bahar mevsimindeyiz. Açık havaya çıkmanın, temiz hava almanın, doğanın tadını çıkarmanın tam zamanı.

23.03.2006Seyahat
Speaker of Turkish Parliament condemns turban ban at Cankaya

Speaker of Turkish Parliament condemns turban ban at Cankaya

Discussions on the Turkish Parliament's budget yesterday set the backdrop for a heated exchange of words between Parliament Speak Bulent Arinc and opposition Republican People's (CHP) Party MP Birgen Keles. Keles, noting the covered heads of many of the wives of ruling Justice and Development (AKP) Party leaders, said "Some of the government leaders are representing the Turkish Republic abroad in a way which is not suitable to our country."

9.11.2005Gündem
Türkiyenin Olimpiyat macerası

Türkiye'nin Olimpiyat macerası

Sporda çok eski bir geçmişe sahip olan Türkiye, dünyanın en büyük spor organizasyonu olan Olimpiyat Oyunları'nın önemini de kavramakta gecikmedi. İlk kez 1908 yılında resmen oyunlara katılan Türk sporcular, oyunlarda bugüne dek 33 altın, 16 gümüş ve 15 bronz olmak üzere, toplam 64 madalya kazanarak genel madalya klasmanında 29. sırada yer aldılar.

10.08.2004Spor Arena
MGK Meeting, For Fate of Cyprus

MGK Meeting, For Fate of Cyprus

One of the most critical meetings of the recent times is going to take place in Ankara today. Following the meeting, in which the fate of Cyprus will be shaped, Prime Minister Tayyip Erdogan will fly to Davos to join the World Economic Forum. The stance of Turkey concerning the Cyprus issue and the Annan Plan will be clarified in the meeting, which is expected to eliminate the differences of opinion between the Foreign Ministry and Joint Staff.

23.01.2004Gündem
Germir ile Tavlusun adlarına sahip çıktı, Konaklar ve Aydınlar olmayı reddetti

Germir ile Tavlusun adlarına sahip çıktı, Konaklar ve Aydınlar olmayı reddetti

Kırk yıl önce ani bir emirle adı Konaklar oluveren Kayseri'nin Germir Köyü halkın verdiği dilekçelerle eski adına kavuştu.

13.07.2002Gündem
Germir ile Tavlusun adlarına sahip çıktı, Konaklar ve Aydınlar olmayı reddetti

Germir ile Tavlusun adlarına sahip çıktı, Konaklar ve Aydınlar olmayı reddetti

Kayseri'nin Melikgazi İlçesine bağlı Germir ile Tavlusun Köyleri uzun süren bir mücadele sonrasında eski isimlerini geri aldı. 1960'ların başında Germir'in adı Konaklar, Tavlusun'un adı ise Aydınlar olarak değiştirilmişti.

13.07.2002Gündem

10.12.2000Gündem

Yazar Sonuçları

Bazı isimler yan yana gelince

’HOCALARIN hocası’ Prof. Sabahattin Zaim’in cenazesi ve YÖK Başkanlığı’na getirilen Prof. Yusuf Ziya Özcan ile ilgili olarak bazı portreleri yan yana getirmek gerekiyor.

10.12.2007

Övsün ya da küfretsin yeter ki herkes benden söz etsin!

Polemik deyip geçmeyin. Mühim mesele. Üstelik mazisi var. Her dönem yazarlar, edebiyatçılar, köşe yazarları birbirlerine kalemlerini çekmiş, düelloya girişmişler.

18.11.2006

Hiç aynaya bakmazlar mı

YILLARDAN beri Türkiye Cumhuriyeti'ni 'Ermeni soykırımı' iddiasıyla sıkıştırmaya çalışan, ülkelerindeki Ermeni vatandaşların oylarını almak için anıt dikme, soykırımın tanınması için kanun çıkarma yarışına katılan saygın(!) batılı ülkeler, acaba hiç aynaya bakmazlar mı?

9.10.2006

Hakan, Berna, Ünal, Rahmi Ve Çeşme Sheraton

Çeşme Sheraton’a açıldığından bu yana her yıl gidiyorum. Bu yıl da sektirmedim. (Çisil İzmirli, İzmir’in de aşığı. Haliyle artık sektirmek gibi bir şansım da yok!) Bir otelin hizmeti ancak bu kadar iyileştirilebilir. Bir otel ancak bu kadar ‘müşterisine’ gülümseyebilir.

21.07.2005

Cumhurbaşkanı’na inat kararnamesi

İSTANBUL’da yönlendirdiği sıkı denetimler Başbakan’a kadar şikáyet edilen İstanbul Defterdarı Kadir Boy’u görevden almak için kulağı tersten gösteren bir operasyon yapıldı.

2.09.2004

Medyatik arkadaşlar birlikte eğlendi

Haftasonunda İstanbul’un gözde mekanlarından Laila yine birçok ünlüyü ağırladı. Bu isimler arasında iki kişi dikkatimi çekti.

28.06.2004

Hem selam, hem de yazıklar olsun

YOLSUZLUKLAR ve usulsüzlükleri sergiledikten sonra bakıyorsunuz olayla ilgili -belediye başkanı ya da genel müdür- kişi açıklarını örtmek için yalancıktan da olsa açıklamaya yapmaya kalkıyor. Hatta tazminat davası açmaya kalkıyor.

3.12.2002

'Mick Jagger Bodrum'dan ev alamadı'

Bodrum'un ünlü Halikarnas Diskosu'nun sahibi Süleyman Demir ilk kez konuştu:

"Bodrum turizmi hala can çekişiyor. Yol, su, elektrik, hala hayati sorun. Jeneratör kullarıyoruz."
"Bu yıl taciz olayları arttı. Mağdurlar örtbas edilir diye şikayetçi olmaktan korkuyorlar."

7.07.2002