MENÜ

Ağız Diş Sağlığı

Ağız Diş Sağlığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ağız Diş Sağlığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.739 Ağız Diş Sağlığı haberi bulunmuştur.

Ağız Diş Sağlığı Haberleri

Kadın doktoru darp eden kişi için yeni gelişme

Kadın doktoru darp eden kişi için yeni gelişme

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde diş ağrısı nedeniyle gittiği aile sağlık merkezinde kadın doktoru darbedip kaçan N.P. adlı kadın, polis tarafından yakalandı. N.P., mahkemece adli kontrol şartı getirilerek, serbest bırakıldı.

7.09.2019Gündem
Kadın hastadan kadın doktora dayak

Kadın hastadan kadın doktora dayak

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde diş ağrısı nedeniyle Aile Sağlık Merkezi'ne giden N.P. adlı kadın kendisine antibiyotik yazmayan kadın doktor E.O.’yu darp etti. Doktorun kullandığı eşyalara da zarar vererek kaçan şüphelinin yakalanması için çalışma başlatıldı.

5.09.2019Gündem
Sağlık Bakanı Koca’dan okul döneminde beslenme uyarıları

Sağlık Bakanı Koca’dan okul döneminde beslenme uyarıları

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Sağlıklı beslenme alışkanlığı, çocuklarımızın yalnızca büyüme ve gelişiminde değil okul başarısı üzerinde de etkili. Yetersiz ve dengesiz beslenen öğrencilerin dikkat süreleri kısalıyor, algılamaları azalıyor, zaman zaman öğrenme güçlüğü ve davranış bozuklukları gelişebiliyor, daha kolay hastalanıyorlar ve okul başarıları düşebiliyor" dedi.

4.09.2019Eğitim
Birinci ve 9. sınıflar okula ne zaman başlayacak Okullar ne zaman açılıyor

Birinci ve 9. sınıflar okula ne zaman başlayacak? Okullar ne zaman açılıyor?

Haziran ayında başlayan yaz tatili döneminin bitmesine günler kala, okula uyum haftası veliler tarafından merak konusu oldu. MEB'in açıkladığı 2019-2020 eğitim dönemi takvimini öğrenmek adına araştırmalarına hız veren vatandaşlar, 'Birinci ve 9. sınıflar okula ne zaman başlayacak?' sorusunun yanıtını arıyor. İşte, okulların açılacağı tarihle ilgili bilgiler.

4.09.2019Gündem
Dişini çektirdikten sonra gözünü kaybettiği iddia edilmişti Hatay Valiliğinden açıklama geldi

Dişini çektirdikten sonra gözünü kaybettiği iddia edilmişti! Hatay Valiliği'nden açıklama geldi

Hatay'da Mustafa Bulat isimli bir hastanın dişini çektirdikten sonra gözünü kaybettiği iddia edilmişti. Hatay Valiliği bu iddialar üzerine açıklama yaptı. Valilik bazı internet sitelerinde yer alan "Diş çektirdi, gözünü kaybetti" şeklindeki haber ve iddianın gerçeği yansıtmadığını bildirdi. Valilikten yapılan açıklamada hastanın ağız ve çevresinde tespit edilen kötü huylu kanser nedeniyle gözünü kaybettiği bildirildi.

21.08.2019Gündem
Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları için bugün son gün - Sonuçları ne zaman açıklanacak

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları için bugün son gün - Sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS-2019/4 Sağlık Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme işlemleri için 21 Ağustos son gün. Sağlık Bakanlığı’nın farklı branşları için başvurusunu gerçekleştiren adaylar şimdi sonuç bilgisini merak ediyor. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

21.08.2019Gündem
Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları devam ediyor - İşte branş dağılımı

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları devam ediyor - İşte branş dağılımı

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde toplam 12.000 sözleşmeli sağlık personeli alınacak. Sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının unvan/branş ve öğrenim düzeylerine göre dağılımı Sağlık Bakanlığı'nın resmi sayfası üzerinden paylaşılmıştı. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları için son gün ne zaman?

14.08.2019Gündem
Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman?

Sağlık Bakanlığı'nca KPSS puanıyla atanacak 12 bin sözleşmeli sağlık personeli için ilan Resmi Gazete'de yayımlandı. Gözler şimdi başvuru işlemlerinin başlayacağı tarihte. Öte yandan söz konusu ilana başvuru yapabilmek için gerekli şartlar da merak ediliyor. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman?

1.08.2019Gündem
Sağlık Bakanlığı 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı için başvuru nasıl yapılır

Sağlık Bakanlığı 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı için başvuru nasıl yapılır?

Sağlık Bakanlığı bünyesine gerçekleştirilecek 12 bin sözleşmeli personel alımı ilan detayları açıklandı. ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan bilgilere göre tercihler 7 Ağustos tarihinde alınacak. Sözleşmeli sağlık personeli alımı için kadroya dahil edilecek unvanlar arasında hemşire, ebe, psikolog gibi birçok branş yer alacak. Peki, Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı için süreç nasıl işleyecek? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

31.07.2019Gündem
Teröristle isim benzerliği işinden etti

Teröristle isim benzerliği işinden etti

İstanbul Okmeydanı Ağız Diş Sağlığı Hastanesi’nde 11 yıldır taşeron işçi olarak çalışan Kazım Yıldırım, taşeron işçilere tanınan kadrolu olma hakkından yararlanmak için Sağlık Bakanlığı’na başvurdu. Ancak reddedildi. Ret gerekçesi olarak, Yıldırım hakkındaki bir istihbari not gösterildi.

13.02.2019Gündem

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planı'nı açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "İkinci 100 Günlük Eylem Planı Tanıtım Toplantısı"nda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada; "İkinci 100 Günlük Eylem Planı'na göre, Gebze-Haydarpaşa, Sirkeci-Halkalı Banliyö Hatları tamamlanarak işletmeye alınacak" dedi.

13.12.2018Ekonomi
Şeker hastalığı (Diyabet) nedir

Şeker hastalığı (Diyabet) nedir?

Diyabet halk dilinde bilinen adıyla şeker hastalığı, kandaki şeker düzeyini dengeleyen insülin hormonunun; eksikliği ve/veya yeterince salgılanmasına rağmen, vücutta kullanılamaması sonucu oluşan kronik metabolizma bozukluğudur. Dolaşımdaki şekerin hücre içine girememesi kan şekerinin yükselmesine ve böbreklerden süzülerek idrarla atılmasına neden olur. İşte, şeker hastalığıyla ilgili diğer detaylar

6.12.2018Sağlık
23 bin sağlıkçı aranıyor

23 bin sağlıkçı aranıyor

Sağlıkta eleman ihtiyacını karşılamak için personel alımı başladı. 23 bin sağlıkçı alınacak, en yüksek istihdamı ise Sağlık Bakanlığı sağlayacak. Bakanlık, 18 bin sözleşmeli personel alacak.

Yerli üretimde çıtayı yükseltti, yabancı ziyaretçide rekor kırdı

Yerli üretimde çıtayı yükseltti, yabancı ziyaretçide rekor kırdı

15’inci İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Malzemeleri Fuarı-IDEX İstanbul, 312 firma ve 1.500 ‘ün üzerinde marka katılımı ve 1.645’i yabancı, toplamda 14 bin 507 ziyaretçi ile rekor kırdı. Yabancı ziyaretçi sayısında geçtiğimiz yıla göre yüzde 30’luk bir artış kaydedildi.

27.05.2018Ekonomi
O fotoğrafın hikayesini anlattı

O fotoğrafın hikayesini anlattı

Ödünç hemşire kıyafetiyle çektirdiği "sus" pozu sağlık kuruluşlarının duvarlarında yer alan Dilek Tunca, hafızalara kazınan fotoğrafıyla gurur duyuyor. Tunca, "Fotoğrafın bu kadar ses getireceğini, bu kadar sevileceğini hiç tahmin etmemiştim. İyi ki 'sus' pozunu çektirmişim. Fotoğraflarım sağlık kuruluşlarında, hastanelerde, gerçekten çok mutluyum" dedi. Almanya'da bir klinikte fotoğrafıyla karşılaştığını ve çok şaşırdığını ifade eden Tunca, "Almanya'da bir sağlık kuruluşunda bu fotoğrafı gördüm. Diş hekiminin Türk olduğunu öğrendim. Fotoğrafı Türkiye'den götürmüş. Şaşırdığımı anlayınca 'ben bu fotoğrafı çok seviyorum, benim favorim. Türkiye'den aldım getirdim' dedi. Sonra bir anda bana baktı öyle şaşırıp kaldı. 'Yoksa bu siz misiniz?' diye sordu. 'Evet' deyince çok sevindi, ben de fotoğrafımı onun için imzaladım'' diye konuştu.

18.05.2018Gündem
İstanbulu kilitleyen fuarlar Atatürk Havalimanında trafik alt üst oldu

İstanbul'u kilitleyen fuarlar! Atatürk Havalimanı'nda trafik alt üst oldu

Yeşilköy'de bulunan CNR EXPO Fuar Merkezi ile İstanbul Fuar Merkezi (İFM)'nde aynı tarihlere denk gelen 5 ayrı fuar, trafik yoğunluğuna neden oldu. Fuar alanına giden yolda durma noktasına gelen trafik, bazı sürücüleri de isyan ettirdi.

14.04.2018Gündem
9 bin sağlıkçı alınacak

9 bin sağlıkçı alınacak

Sağlık Bakanlığı, bin 320’si ortaöğretim mezunlarından, 827’si ön lisans mezunlarından ve 6 bin 853’ü lisans mezunlarından olmak üzere toplam 9 bin sözleşmeli sağlık personeli alacak. İstihdam edilecek personel ağırlıklı Anadolu’daki kamu hastanelerinden çalışacak.

IDEX İstanbul için geri sayım

IDEX İstanbul için geri sayım

Bu yıl 15’incisi düzenlenecek olan İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Malzemeleri Fuarı (IDEX İstanbul), 12 Nisan’da CNR Expo Yeşilköy’de kapılarını açmaya hazırlanıyor. Dev etkinlikte Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Bağımsız Devletler Topluluğu, Balkan Ülkeleri’nin de aralarında bulunduğu 60 ülkeden gelecek alım heyetleri ağırlanacak. Fuara yerli ve yabancı 20 bin profesyonel alıcının gelmesi planlanıyor.

10.04.2018Ekonomi
Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman Branş ve kontenjan dağılımı paylaşıldı

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman? Branş ve kontenjan dağılımı paylaşıldı

Sağlık Bakanlığı, resmi sayfası üzerinden yaptığı duyuruyla 9 bin personel alımı yapacağını bildirdi. Branş ve kontenjan dağılımı listesine göre; sağlık personeli alımı için lisans mezunlarına toplamda 6 bin 845, önlisans mezunlarına 829 ve lise mezunlarına 1326 kadro ayrıldı. ÖSYM tarafından KPSS 2018/1 tercih kılavuzu yayımlandıktan sonra başvurular başlayacak. Peki Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman?

3.04.2018Gündem
Sağlık Bakanlığı 9 bin personel alacak - Sözleşmeli personel branş dağılımı

Sağlık Bakanlığı 9 bin personel alacak - Sözleşmeli personel branş dağılımı

Sağlık Bakanlığı da 2018 yılında pek çok uzmanlık alanında personel alımı gerçekleştirecek. Sağlık Bakanlığı, 2018/1 KPSS planlaması kapsamında alınacak sözleşmeli personellerin branş dağılımı tablosunu yayınladı. Adaylarda aranacak şartlar ile başvuru kılavuzu ise ÖSYM tarafından yayımlanacak. İşte Sağlık Bakanlığı branş listesi ve öğrenim düzeyine göre kontenjanları!

30.03.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Çocuğunuzla birlikte ortodonti tedavisine

DİŞLERİN damaktaki dağılım bozukluğunu gidermek ve estetik görünüm yanında sağlıklı bir ağız yapısına sahip olmak için uygulanan bir tedavi yöntemi olan ortodonti, 9-14 yaşlarında başlasa da pek çok ebeveyn çocuğu sayesinde bu ertelediği hizmeti almaya karar verebiliyor.

28.07.2019

Sağlıklı diş sağlıklı beden

DİŞ ve dişeti sağlığı, genel sağlığın vazgeçilmez bir parçasıdır.

8.04.2019