MENÜ

Ağız

Ağız ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ağız haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ağız haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 14.101 Ağız haberi bulunmuştur.

Ağız Haberleri

Antalyada Sağlık İşleri Daire Başkanına yumruklu saldırı

Antalya'da Sağlık İşleri Daire Başkanı'na yumruklu saldırı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Ramazan Akalın, kiralık hizmet biriminin sahibi M.U.'nun yumruklu saldırısına uğradı. Akalın'ın şikayeti üzerine M.U. gözaltına alındı.

17.01.2020Gündem
Diş hekimine saldırı davası sanığına 4 yıl hapis

Diş hekimine saldırı davası sanığına 4 yıl hapis

SİVAS'ta, 2 yıl önce diş hekimi Alkan Demirkan'a saldırarak, kaşından yaralayan tutuksuz sanık Osman T.'ye, yargılandığı davada, mahkemece 4 yıl 2 ay hapis cezası verildi.

16.01.2020Gündem
Domuz gribi belirtileri nelerdir Domuz gribi nasıl tedavi edilir

Domuz gribi belirtileri nelerdir? Domuz gribi nasıl tedavi edilir?

Son 4 yıldır kış aylarından Domuz gribi olarak bilinen “ Influenza A” herkesi korkutuyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da havaların sertleşmesiyle domuz gribi vakalarında artış yaşanıyor. Uzmanlar domuz gribi enfeksiyonundan korunmak için özellikle el hijyenine büyük önem verilmesi, kalabalık ve kapalı ortamlarda uzun süre kalınmaması gerektiğini söylüyor.

14.01.2020Sağlık
Dört yıl aradan sonra yine kendini gösterdi Uzmanlar uyardı: Domuz gribine yakalanırsanız antibiyotik kullanmayın

Dört yıl aradan sonra yine kendini gösterdi! Uzmanlar uyardı: Domuz gribine yakalanırsanız antibiyotik kullanmayın

Domuz gribi adıyla bilinen ‘Influenza A’ dört yıl aradan sonra yeniden gündeme geldi. Havaların soğumasıyla artış gösteren vakalar nedeniyle enfeksiyonla ilgili uyarıda bulunan Dahiliye Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Fatih Öner Kaya, “Viral enfeksiyon olduğu için antibiyotik kullanılmamalı. Domuz gribinde 38 derece ateşin üzerine çıkılırsa beklemeden doktora gidilmelidir” dedi.

14.01.2020Gündem
Rüyada kaplan görmek ne anlama gelir Rüyada beyaz ve siyah kaplan görmenin tabiri

Rüyada kaplan görmek ne anlama gelir? Rüyada beyaz ve siyah kaplan görmenin tabiri

Kaplan görmek, işvereni sevmeyen bir işçiyi işaret eder. Bir rüyada, bir kaplan genellikle burnunu havada gösterir, kendini diğerlerinin üstünde gören ve başkalarını hor gören bir kişi, aynı zamanda kaplan, büyük boy, vücut ve ağırlığa sahip büyük bir adamdan bıkar. İşte rüyada kaplan görmekle ilgili tüm yorumlamalar.

14.01.2020Rüya Tabirleri
Hoşgeldin nasıl yazılır Hoş geldin TDK’ya göre bitişim mi ayrı mı yazılır

Hoşgeldin nasıl yazılır? Hoş geldin TDK’ya göre bitişim mi ayrı mı yazılır?

Hoş geldin günlük hayatta sıkça kullanılan kelimeler arasında yer alıyor. Peki, yazım dilinde hoş geldin birleşik mi yoksa ayrı olarak mı yazılır tartışma konusu olabiliyor. Bu konuda birinci ağız olan TDK doğru kullanım hakkında ne diyor?

13.01.2020Gündem
20 yaş dişleri mutlaka çekilmeli midir

20 yaş dişleri mutlaka çekilmeli midir?

20 yaş dişleri, genelde 20'li yaşların içerisinde çıksa da 20 yaşından önce ya da çok sonra çıkabilir. 20 yaş dişleri, her insanın çenesinde en arkada 7 numaralı dişlerin arkasında çıkar. Bazı ülkelerde yirmi yaş dişi akıl dişi "wisdom teeth" olarak adlandırılır. Ağız, Diş, Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Uzmanı Dr. Deniz Işık Ada, 20 yaş dişleri ile ilgili aklıma takılanları anlatıyor.

10.01.2020Sağlık
Şifa deposu Kestane balı neye iyi gelir

Şifa deposu! Kestane balı neye iyi gelir?

Kestane balı diğer çiçek ballarına göre daha koyu bir kıvama ve buruk bir tada sahiptir. Kendine has tadı sayesinde kolayca ayırt edillir. İşte doğru biçimde tüketildiğinde çoğu derde deva olan kestane balının faydaları…

10.01.2020Sağlık
Rüyada Cami Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Cami Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada cami görmek ferahlığa delalet edebilir. Fakat rüyada cami ile ilgili farklı durumlar ve eylemler görüyor iseniz yorumlamalar değişebilir. Dilerseniz rüyada cami görmekle ilgili tüm detayları inceleyebilirsiniz.

10.01.2020Rüya Tabirleri
Dudağı çürümüştü Songül Uzunoğluna doku nakli yapılacak

Dudağı çürümüştü! Songül Uzunoğlu'na doku nakli yapılacak

Antalya'da daha güzel görünmek için yaptırdığı 4 estetik operasyon sonrasında alt dudağını kaybeden ve ağız içi dokularında çürüme meydana gelen Songül Uzunoğlu'na (42), Prof. Dr. Ömer Özkan tarafından ağız içi dokularından dudak yapılacak.

9.01.2020Gündem
Artvinde toplanıyor Kilosu altınla yarışıyor

Artvin'de toplanıyor! Kilosu altınla yarışıyor

Artvin’de köknar ağacından tek tek toplanan çam sakızının kilosu 600 liradan satılıyor. Başta mide ağrısı olmak üzere birçok hastalığa iyi gelen çam sakızı, toz haline getirilerek balla karıştırıldığında kanser hastalarının tedavilerinde kullanılıyor.

9.01.2020Ekonomi
Yüzünüzdeki kırışıklıklar kişiliğinizi ele veriyor

Yüzünüzdeki kırışıklıklar kişiliğinizi ele veriyor!

Yüzünüzdeki kırışıklıklardan kişilik tespiti yapılabilir mi? Medikal Estetik Doktoru Alp Mamak bu soruya ‘evet’ yanıtını veriyor, kırışıklarınız sizi anlatır diyor.

Ağız estetiği nedir Ağız çevresi ve gülüş estetiği nasıl yapılır

Ağız estetiği nedir? Ağız çevresi ve gülüş estetiği nasıl yapılır?

Ağız çevresinde mimik oluşumuna bağlı ortaya çıkan çizgiler ağız çevresi estetiği ile aşılabilir. Ağız çevresi estetiği kapsamında botoks, lazer, altın iğne radyofrekans gibi uygulamalar yapılır. Özellikle ağız çevresi kararması ve ağız çevresi sivilce oluşumu gibi yaygın sorunlar için peeling uygulamaları etkili olur. Dermatoloji Uzmanı Uzm. Dr. Saliha Kırbaş, ağız çevresi ve gülüş estetiği hakkında merak ettiğiniz konulara teker teker açıklık getirdi.

Rüyada ateş görmek ne anlama gelir Rüyada ateş yakmak ve söndürmek tabiri

Rüyada ateş görmek ne anlama gelir? Rüyada ateş yakmak ve söndürmek tabiri

Rüyada ateş görmek birçok farklı anlama gelebilir. Ateş ile yapılan eylem rüyanın olumlu veya olumsuz mesaj içerdiğini belli etmektedir. Merak edenler için rüyada ateş görmek ve tüm detayları sizler için derledik.

Karaciğer Hastalığını Gösteren 5 Bulgu

Karaciğer Hastalığını Gösteren 5 Bulgu

Karaciğerde en yaygın görülen hastalıklar hepatit, siroz ve kanser olarak biliniyor. Organ Nakli Bölümü Prof. Dr. Onur Yaprak, karaciğer hastalıklarında yaygın görülen 5 belirtiyi anlattı.

7.01.2020İyi Yaşam
Çocuklarda üst solunum yolu enfeksiyonları nasıl tedavi edilir

Çocuklarda üst solunum yolu enfeksiyonları nasıl tedavi edilir?

Çocukluk çağı hastalıkları arasında üst solunum yolu enfeksiyonları (ÜSYE) sıkça görülüyor. Kış aylarında belirgin bir artış gösteren, viral ya da bakteriyel kökenli olabilen bu hastalıkların tedavisinde, nedenin çok iyi belirlenmesi gerekiyor. Çünkü gereksiz antibiyotik kullanımı florayı baskılayarak; antibiyotik kaynaklı ishale, ileride daha dirençli enfeksiyonlara, alerjik ve otoimmün-romatolojik hastalıklara yol açabiliyor.

Sağlık Bakanlığı: Üst solunum yolu hastalıklarında öncelik aile hekimi

Sağlık Bakanlığı: Üst solunum yolu hastalıklarında öncelik aile hekimi

Sağlık Bakanlığı'nca üst solunum yolu enfeksiyonlarının mevsimsel artışının geçen yıllarla benzer oranda seyrettiği halde Kasım ve Aralık aylarında acil servislere başvuru sayılarında geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 10'luk bir artış tespit edildiği belirtilerek, "Grip ve benzeri üst solunum yolu hastalıklarında vatandaşlarımızın öncelikle acil servislere değil, aile hekimine müracaat etmesi gerekmektedir" denildi.

6.01.2020Gündem
Anne sütü internete düştü; Satıyorlar ama çok tehlikeli

Anne sütü internete düştü; Satıyorlar ama çok tehlikeli

Bebeğin ilk 6 ay tüm gereksinimini sağlayan anne sütü, sanal ortama düştü. Doğum sonrası sütü fazla olan anneler, bu mucizevi besini internet siteleri üzerinden yasal olmayan şekilde satışa çıkardı. DHA’nın telefonla ulaştığı bu ailelerden bazıları bunu hayır amaçlı yaptığını belirtirken bazıları da sütün 100 miligramını 100 liraya sattığını söyledi. İnternet üzerinden alınacak sütlerin sağlık risklerine dikkat çeken uzmanlar ise "Kaynağı bilinmeden bebeğe verilen bu sütler hepatit, AIDS gibi hastalıklar ve çeşitli enfeksiyonlara yol açabilir" uyarısında bulundu.

4.01.2020Gündem
İstanbul’un ilk ‘engelsiz’ diş hastanesi için 10 milyon TLye ihtiyaç var

İstanbul’un ilk ‘engelsiz’ diş hastanesi için 10 milyon TL'ye ihtiyaç var

İSTANBUL'da yaklaşık 900 bin engelli yaşıyor. Bunların 120 bine yakını ise zihinsel engelli. Ancak kentte engellilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek, nöroloji, fizyoterapi gibi diş dışı pek çok branşın ve kendine özel yoğun bakım servisinin de bulunduğu bir diş hastanesi yok. Marmara Üniversitesi’nin Başıbüyük’te temeli atılan Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi içerisinde sadece engellilere hizmet verecek diş hastanesi için Devlet Planlama Teşkilatı'ndan 10 milyon TL bütçe sağlandı ancak 10 milyon TL'ye daha ihtiyaç olduğu belirtildi. Bütçe bulunursa, 8-9 ay içinde tamamlanacak hastane ile hem İstanbul, hem de çevre illerdeki engelliler, yoğun bakımı, nöroloğu, anestezisti ve engelli diş ünitesi barındıran kapsamlı diş hastanesine kavuşacak.

4.01.2020Gündem
Çocuklarda geniz eti okul başarısını etkiliyor

Çocuklarda geniz eti okul başarısını etkiliyor

Çocuklarda geniz eti belirtileri nelerdir? Geniz eti ne zaman alınmalı? Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Murat Sertan Şahin, çocuklarda sık görülen “geniz eti” hakkında ailelere önemli uyarılarda bulundu.

Gen değiştirmeden felç tedavisine 2019 yılında neler yaşandı

Gen değiştirmeden felç tedavisine 2019 yılında neler yaşandı?

2019 sağlık alanında tedavi edilemeyen hastalıkların tedavilerinin bulunması, felçlilerin yürütülmesi ve ölümden sonra beyni canlı tutmayı başarmak gibi büyük gelişmelere sahne oldu.

2.01.2020Teknoloji
Uzmanlardan grip uyarısı: Vakalar nisan ayına kadar devam edecek

Uzmanlardan grip uyarısı: Vakalar nisan ayına kadar devam edecek

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Adem Yılmaz, kış aylarının ağır geçmesiyle birlikte hastanelerde grip nedeniyle başvuranların sayısında artış olduğunu belirterek, vakaların nisan ayına kadar devam edeceğini söyledi.

31.12.2019Sağlık
Bir gecede katliam yapmıştı İfadesi ortaya çıktı

Bir gecede katliam yapmıştı! İfadesi ortaya çıktı

MERSİN'de, bir gecede bin 511 çam ağacının kesildiği bölgede, daha önce dikildiği saptanan bin 600 limon ağacı ekipler tarafından söküldü. Bu ağaçların yerine orman ağaçlarının dikileceği belirtildi.

28.12.2019Gündem
2 milyon oyuncak incelendi, yeni düzenleme geldi

2 milyon oyuncak incelendi, yeni düzenleme geldi

Ticaret Bakanlığı yeni bir düzenleme yaparak oyuncaklar, bebek ve çocuk malzemelerinde kullanılan bazı kimyasal maddelerin kullanım limitlerini düzenledi . Oyuncaklardaki kurşun, krom, fenolün, bisphenol limit değerleri düşürüldü. Böylece oyuncakların içindeki kimyasal miktarlar çocuklara zarar vermeyecek boyuta çekildi. Denetimler devam ederken oyuncaklarda rastlanan fitalat, bisphenol a ve kurşunun çocuklar için tehlike oluşturduğunun altı çiziliyor. Bu kimyasal maddelere karşı ebeveynlerin dikkat etmesi gereken bazı noktalar var.

26.12.2019Ekonomi
Uzmanından Uyarı: Karbonat Dişi Çiziyor

Uzmanından Uyarı: Karbonat Dişi Çiziyor

Evde diş beyazlatmanın kötü sonuçları olabileceğine karşı uyaran Dr. Öğr. Üyesi Burak Gümüştaş, “Beyazlatma tozu, karbonat, elma sirkesi ile fırçalamalar dişlerin yüzeyinde çizikler oluşturur. Bu çizikler kısa zamanda renklendirici maddelerin tutulumu ile daha da sarı görünümde dişlere neden olur” dedi.

26.12.2019Kişisel Bakım
Yeni düşman: Gluten

Yeni düşman: Gluten!

Glutensiz diyetler popüler beslenme modellerinden biri olarak benimseniyor. Çölyak hastası olsun olmasın çoğu insan ya glutensiz besleniyor ya da gluteni sınırlı şeyler yiyip içmeye çalışıyor.

2020’ye ağız tadıyla girin

2020’ye ağız tadıyla girin

Yılbaşı tatilinden beklentiniz ne olursa olsun ‘iyi yemek’, herkesin ortak ve odak noktası hiç kuşkusuz. Buyurun size lezzet dolu yerli yılbaşı rotaları ve bu rotaların az bilinen tatları ve adresleri...

23.12.2019Seyahat
Rüyada sel görmek ne anlama gelir

Rüyada sel görmek ne anlama gelir?

Rüya içerisinde sel görmek; meşakkatli yollar, zorluk, darlık şeklinde değerlendirilmektedir. Rüya içerisinde selin olduğunu görmek, aile yaşamında da kimi anlaşmazlık ve tatsızlıkların, düşünce, fikir ve görüş ayrılıklarının olmasına, aile içerisinde bir süre ağız tadının kaçacağına işaret eder. Rüyada sel olduğunu gören birey, işini kaybedip yokluğa düşer ve sağlık sorunları yaşayabilir.

20.12.2019Rüya Tabirleri
Fesleğen nedir ve nasıl yetiştirilir Fesleğen bakımı nasıl yapılır

Fesleğen nedir ve nasıl yetiştirilir? Fesleğen bakımı nasıl yapılır?

Fesleğen bakımı nasıl yapılır ve Fesleğen çiçeğinin özellikleri nedir sorularının cevapları internette sıklıkla aranan konular arasında geliyor. Haberimizde Fesleğen çiçeği ile ilgili merak edilen soruların cevaplarını derledik. Peki Fesleğen nedir ve nasıl yetiştirilir? Fesleğen bakımı nasıl yapılır?

19.12.2019Gündem
Merdiven Altı Estetik Yüz Anatomisini Bozabilir

Merdiven Altı Estetik Yüz Anatomisini Bozabilir

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Bölümünden Op. Dr. Ahmet Aydın uygun olmayan koşullarda yapılan estetik müdahaleler için uyarılarda bulundu. Aydın, “Merdiven altı uygulanan botoks, dolgu gibi işlemler sonrası ağız köşesinde düşme ve kayma, kaş asimetrisi, göz kapağında görmeyi etkileyecek düzeyde düşüklük hatta çift görme gibi birçok problem ortaya çıkabilir” dedi.

19.12.2019Kişisel Bakım
Dedektif gibi iz sürdü, 9 ay sonra yakaladı...

Dedektif gibi iz sürdü, 9 ay sonra yakaladı...

Düzce’de yaşayan Melek Arslan (33), sosyal medyada kendisi adına sahte hesap açarak yakınlarından para isteyen 2 kişiyi 9 ay boyunca dedektif gibi iz sürerek buldu. Melek Arslan iki kişiden şikayetçi oldu.

19.12.2019Gündem
Ciltte Meydana Gelen Sarkmalar ve Kırışıklıklar Nasıl Tedavi Edilir

Ciltte Meydana Gelen Sarkmalar ve Kırışıklıklar Nasıl Tedavi Edilir?

Yaş almak, tüm organlarda olduğu gibi ciltte de bazı değişikliklere neden oluyor. Yaş aldıkça ciltte değişikliklerin görülmesinin çok doğal olduğunu dile getiren Deri Hastalıkları Uzmanı Dr. Kübra Esen Salman, “Ciltte oluşan olumsuz etkiler, tecrübeli eller ile uygun zamanda uygun işlemlerle önlenebilir, yavaşlayabilir ve tedavi edilebilir” dedi.

19.12.2019Kişisel Bakım
İşte Tuzlaspor-Galatasaray maçının temsilci raporu: Yumruk yok

İşte Tuzlaspor-Galatasaray maçının temsilci raporu: "Yumruk yok"

Ziraat Türkiye Kupası’nda önceki gün oynanan Tuzlaspor-Galatasaray maçına, 90 dakika sonrasında soyunma odası koridorlarında başlayan ve sahaya taşan olaylar damga vururken, gözler Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) çevrildi. Sarı kırmızılı takımın 4-0 kazandığı karşılaşmanın temsilci ve hakem raporlarını inceleyen TFF Hukuk Müşavirliği, yayıncı kuruluştan ek görüntüler isterken sevk işleminin bugün oynanacak Türkiye Kupası maçlarının ardından yapılacağı öğrenildi.

19.12.2019Futbol

Yazar Sonuçları

Diş estetiğinde bir yenilik daha: Gülüş tasarımı

Diş çürüklerinin tedavisi, diştaşı temizliği uygulaması, eksik dişlerin yerine protez dişler yapılmasının yanı sıra çapraşıklık, düzensizlik, renklenme şikâyetleriyle de birçok hasta, diş hekimlerinin kapısını çalmaktadır.

18.01.2020

Alçak gönüllü tatlar

“Alçak gönüllülük kendi gerçek değerini anlamaktır.” (Anatole France)

17.01.2020

Tetanos ölümcüldür

Tetanos hastalığını bilmeyenimiz yoktur.

14.01.2020

Ruhun lezzeti

“İnsan ruha bakmalı, güzel bir vücutta güzel bir ruh olmazsa neye yarar” (Euripides)

10.01.2020

Nezle ve gribin çaresi evde

NEZLE ve gripte istirahat en gözde tedavi.

9.01.2020

Evcil hayvanlarda sindirim sorunları

Evcil hayvanlarda sindirim problemleri sıklıkla görülür. İshal, kusma, kabızlık, ağız köpürmesi, idrarda değişiklikler, gaz salınımı ile kendini gösteren sindirim problemlerinin çoğunluğu beslenme kaynaklıdır.

7.01.2020

Altın Küre kırmızı halı: Kimi sevdim kim yıktı beni

- DİZİYE EN UYGUN KIYAFET: Netflix, “Pose” dizisinin oyuncusu Billy Porter... Trans kadınları ve gay’leri anlatan diziye çok uygun bir kıyafet. Bir “Drag Queen” yarışmasına en erkek haliyle girmiş gibi cesur. Metropolitan Müzesi’nin Camp sergisine girecek kalitede bir kıyafet...

7.01.2020

Eksik dişlere anında implant

Çeşitli nedenlerle kaybedilen dişlerin en güncel ve sağlıklı onarım yolu artık hepimizin bildiği üzere dental yani diş implantlarıdır.

29.12.2019

Beyaz Dişlere Sahip Olmayı Herkes İster

Herkese selamlar... Bu hafta sizlere, hemen herkesin hayalini kurduğu bembeyaz dişlere kavuşmanın yöntemlerinden ve bu yöntemlerin detaylarından bahsetmek istiyorum.

28.12.2019

2020’ye “Gülümseyin”

İki “20” yan yana, havalı rakam değil mi? Bence de havalı, ama rakamlar bahane aslında... Hislerimiz, dileklerimiz şahane olsun yeter. 20’leri isimlendirelim mesela... Birinin adı, “sağlık” diğeri “mutluluk” olsun. Tarihi de öyle düşelim hatta:

27.12.2019

Balığı bir de böyle deneyin…

Balık son derece lezzetli, eti narin, çok çabuk pişen bir deniz ürünü. Lezzetli olduğu kadar hafif, sağlıklı ve besin değeri bakımından zengin. Kötü kokuyor ve kokusu eve siniyor diye evlerde balık pişirmekten çekiniliyor. Balığı rahatsız edici kokusu olmadan da pişirmek mümkün.

26.12.2019

Ne kadar et?

Et, yüksek protein gücü, demir zenginliği, kolajen yükü ve doğal yağ yapısı nedeniyle “faydalı besinler” listesinde üst sıralarda yer alıyor. Ne var ki, kırmızı etin gereğinden çok tüketiminin de bir hastalık davetçisi olduğu kesin!

24.12.2019

Başroller yan roller falan

Mansur Yavaş: “Rant baronlarına savaş açtım, başıma bunlar geldi” algısını oturtmaya çalışıyor. Suçlamalara cevap verdiği gibi karşı suçlamalarda bulunmayı da ihmal etmiyor. Sinan Aygün’e yönelik suç duyurusunda bulundu. Televizyon ekranında değil de mahkemede hesaplaşma kararlılığında. Mottosu: Sonuna kadar mücadele...

24.12.2019

Madam Roza’ya âşık oldum

Her yazının başlangıcında bir ilham kaynağı vardır. Yazının itici gücü diyoruz biz ona.

22.12.2019

Haluk Dursun’un anısına...

Kısa süre önce bir otomobil kazasıyla aramızdan ayrılan Haluk Dursun’a Cumhurbaşkanlığı Büyük Ödülü verildi. Yakından tanıdığım birinin ödülle yaşatılması, kitaplarının okunması için de bir hatırlatma: ‘İstanbul’da Yaşama Sanatı’ kitabını bütün İstanbulluların okuması gerek.

21.12.2019