MENÜ

Agit

Agit ile ilgili tüm haberleri, son dakika Agit haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Agit haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.476 Agit haberi bulunmuştur.

Ağıt, genellikle bir ölümün ya da acı, üzücü bir olayın ardından söylenen halk türküsü. Doğal afet'ler, ölüm, hastalık gibi çaresizlikler karşısında korku, heyecan, üzüntü, isyan gibi duyguları ifade eden ezgili sözlerdir. Ağıt söylemeye ağıt yakma, ağıt söyleyenlere ise ağıtçı denir. Ağıtın İslamiyet Öncesi edebiyattaki adı sagudur ve yuğ adı verilen cenaze törenlerinde okunur; divan edebiyatındaki adı ise mersiyedir.

 

Agit Haberleri

Bin 700 komando etrafını sardı Aç kalıp yakalandı…

Bin 700 komando etrafını sardı! Aç kalıp yakalandı…

Giresun kırsalında süren operasyonlar neticesinde ‘Aras’ kod adlı terörist Aras Aslan, jandarma tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Bin 700 komando ile süren operasyonlarda daralan çemberden dolayı kaçamadığı ve aç kaldığı için ormandan çıktığı öğrenildi.

23.05.2019Gündem
Karadenizde PKKya büyük darbe vuruldu

Karadeniz'de PKK'ya büyük darbe vuruldu

Doğu Karadeniz kırsalında güvenlik güçlerince son üç yılda PKK'nın sözde Karadeniz açılım grubuna büyük darbe indirilirken, örgütün sözde bölge sorumlularının da aralarında bulunduğu 19 terörist etkisiz hale getirildi.

21.05.2019Gündem
Bir yıl önce başladı Şakayla başlayan kavgada 2 kişi öldü

Bir yıl önce başladı! Şakayla başlayan kavgada 2 kişi öldü

Van’da bir yıl önce iki kişinin şakalaşması sonucu başlayan kavgada 2 kişi hayatını kaybetti.

21.05.2019Gündem
Şair ülkesinden çıkabilir mi

Şair ülkesinden çıkabilir mi?

Furuğ Ferruhzad’ın toplu şiirlerinin bulunduğu ‘Rüzgâr Bizi Götürecek’i okuduğumuzda yaşadığı zamandan ve ona giydirilen kimlikten fena halde sıkılmış ve bunun sonucunda şiirin özgür uzamına sürüklenmiş bir şairle karşılaşıyoruz.

9.05.2019Kitap Sanat
Son dakika... Dışişlerinden ABDye sert yanıt

Son dakika... Dışişleri'nden ABD'ye sert yanıt

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Morgan Ortagus ve ABD Kongre üyelerinin İstanbul'da yerel seçimlerin yenilenmesine dair açıklamalarına ilişkin, "Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından alınan bu karara herkesin saygı göstermesi gerekir. Benzer gelişmelerin ABD ve başka ülkelerde de yaşandığının, bunların demokrasinin kuralları çerçevesinde çözümlendiğinin hatırda tutulması gerekir." ifadesini kullandı.

9.05.2019Dünya
12 yıl sonra aynı acıyı yaşadılar

12 yıl sonra aynı acıyı yaşadılar

Adana'da bir genç, ablasının 12 yıl önce intihar ettiği balkondan atlayarak hayatına son verdi.

8.05.2019Gündem
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu duyurdu: İkinci gemimizi de bölgeye gönderiyoruz

Son dakika... Bakan Çavuşoğlu duyurdu: İkinci gemimizi de bölgeye gönderiyoruz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu İstanbul seçimlerinin yenilenmesi ve Doğu Akdeniz sondaj çalışması ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu, "Artık sismik araştırma bitmiştir. Sondaj çalışmalarına başlayacağız. 2. gemimizi de bölgeye gönderiyoruz" ifadelerini kullandı.

7.05.2019Gündem
Zamanların en iyisiydi, zamanların en kötüsüydü

Zamanların en iyisiydi, zamanların en kötüsüydü

Ölümünün 25’inci yılı nedeniyle hakkında kitaplar yazılıp sergiler açılan efsane Kurt Cobain’in izlerini, yaşamına son verdiği şehir Seattle’da sürdük.

Son dakika... Bakan Çavuşoğlundan AB üyeliği açıklaması

Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan AB üyeliği açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "AB üyeliği hala Türkiye için stratejik hedef. AB bizi almak istemiyorsa kararını vermeli." dedi.

30.04.2019Dünya
Bir şiir emekçisi: Halim Şefik

Bir şiir emekçisi: Halim Şefik

Şair Halim Şefik Güzelson çantasına doldurduğu kitapları satardı. Çok sonraları üç tekerlekli, motosikletle otomobil arası bir araç almıştı. Onun iki tarafındaki raflarda kitaplar sergilenirdi...

25.04.2019Kitap Sanat
Nişanlısından ayrılan genç kız intihar etti

Nişanlısından ayrılan genç kız intihar etti

Adana'da nişanlısından ayrıldığı için bunalıma girip, onun oturduğu apartmanın damından atlayarak hayatına son veren geç kızın annesinin olay yerinde ağıt yakması yürekleri yaktı.

22.04.2019Haber
Kızının cesedi başındaki ağıdı yürekleri yaktı

Kızının cesedi başındaki ağıdı yürekleri yaktı

Adana'da nişanlısından ayrıldığı için bunalıma girerek, onun oturduğu apartmanın damından atlayarak hayatına son veren geç kızın annesinin olay yerinde ağıt yakması yürekleri yaktı.

22.04.2019Gündem
1 günde 3 PKK davası Stuttgart’ı alarma geçirdi

1 günde 3 PKK davası Stuttgart’ı alarma geçirdi

Stuttgart’ta 7 sanıklı 3 ayrı terör örgütü PKK davasında örgütün üst düzey yöneticileri ve biri kadın dört üyesi, adam kaçırma, işkence, terör örgütüne para toplama ve eylem yapmaktan hakim karşısına çıktı. PKK’lıların izlediği duruşmalar öncesi kentte sıkı güvenlik önlemleri alındı.

16.04.2019Avrupa
‘Doktor ağabeyim annemin ölümünü kabullenmekte zorlandı’

‘Doktor ağabeyim annemin ölümünü kabullenmekte zorlandı’

38. İstanbul Film Festivali’nden notlar... Dün gösterilen ‘Doktorlar’ filminin yönetmeni David Roux izleyicilerin sorularını yanıtladı. Filmde ailesinin hikayesinden yola çıkan Roux, “Ölüm karşısında gerçekten çok aciziz. Yapabileceğimiz tek şey, onu en büyük sakinlikle kabul etmek. Gerçek hayatta annemin ölümünü ben bir şekilde kabullendim ama ağabeyimin, bir doktor olarak çok daha fazla zorlandığını gördüm çünkü bir şey yapabilecekken yapamıyordu” dedi. İste festivalden kısa kısa...

8.04.2019Kitap Sanat
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Ömer Çelikten önemli açıklamalar

Son dakika: AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, basın toplantısı düzenleyerek seçim sonuçlarına itiraz süreciyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Çelik, "Vatandaşın tek bir oyu zayi olmasın, sonuç ortaya çıksın" dedi. Seçim sonuçlarıyla ilgili YSK'nın kapasitesine güvendiklerini belirten Çelik, "CHP diyor ki, 'Sayım yapılsa bile aradaki fark kapanmayacak' Böyle bir teze sahipseniz sayım yapılmasından niye rahatsız oluyorsun?" diye konuştu.

6.04.2019Gündem
Otel odasındaki sır cinayet çözüldü

Otel odasındaki sır cinayet çözüldü

İZMİR'in Ödemiş ilçesinde restoran işleten bir çocuk annesi Hamide Gezer (37), ayrılmak istediği erkek arkadaşı Ceyhan Ö.'nün (60) son kez görüşme isteğini kabul edip, otel odasına gitti. Burada Ceyhan Ö., kararından vazgeçiremediği Gezer'i boynundan pompalı tüfekle vurarak öldürüp, kaçtı. Eşinden ayrıldığı öğrenilen genç kadının cenazesini teslim alan yakınları, gözyaşı döktü.

3.04.2019Gündem
Malatya seçim sonuçları grafikler ve oy oranları ile Hurriyet.com.trde

Malatya seçim sonuçları grafikler ve oy oranları ile Hurriyet.com.tr'de!

Malatya seçim sonuçları, 31 Mart akşamı bölgede yer alan birçok seçmenin gündeminde yer almaya başladı. Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve ilçe belediye seçimleriyle birlikte muhtarlık seçimlerini de içerisinde barından 31 Mart yerel seçimleri, Hurriyet.com.tr üzerindne anbean takip edilebilecek. İşte, Malatya seçim sonuçları hakkında grafikler ve oy oranları

31.03.2019Gündem
Türkiye’nin müzik hafızasını takdimimizdir

Türkiye’nin müzik hafızasını takdimimizdir

Müzeyyen Senar’dan Safiye Ayla’ya, Ajda Pekkan’dan Nilüfer’e, Tanju Okan’dan Ayten Alpman’a, Hümeyra’dan Füsun Önal’a bir resmigeçit... Ortak özellikleri hepsinin yolunun bir dönem Odeon Müzik’ten geçmiş olması. Bu efsane arşiv şimdi emin ellerde. Firmayı devralan Avrupa Müzik’in sahipleri Cengiz ve Deniz Erdem kardeşlerle buluştuk. (Murat Yeşilyurt)

Dostlar seni unutmadı: Aşık Veysel ölüm yıl dönümünde anılıyor

Dostlar seni unutmadı: Aşık Veysel ölüm yıl dönümünde anılıyor

Uzun İnce Bir Yoldayım, Dostlar Beni Hatırlasın, Güzelliğin On Par'etmez gibi birçok eser bırakan Aşık Veysel, ölüm yıl dönümünde büyük bir özlem ve saygıyla anılıyor. 7 yaşında iki gözünü de kaybeden Aşık Veysel, 21 Mart 1973 yılında akciğer kanseri nedeniyle hayata gözlerini yumdu ancak genç neslin sevgisini kazanmaya devam ediyor. İşte, Aşık Veysel'in hayatına ilişkin bilgiler...

20.03.2019Gündem
Adam hassastı ve özlüyordu

Adam hassastı ve özlüyordu

Murat Erşahin, yeni öykü kitabı ‘Mümkünse Sıra Başı Olsun Lütfen!’de, geçmişin tozlanmasına izin vermeyen bir hikâye anlatımına kucak açıyor.

13.03.2019Kitap Sanat
MFÖ ve Çanakkale konserleri ile devam edecek

MFÖ ve Çanakkale konserleri ile devam edecek

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın ünlü piyanist Fazıl Say’ın konserine katılmasının ardından, Cumhurbaşkanlığı da sanat açılımına hazırlanıyor. Cumhurbaşkanlığı, bu ay başlayan etkinliklerle her ay kültür-sanat etkinliklerine ev sahipliği yapacak.

13.03.2019Kitap Sanat
Adana’daki faciada hayatını kaybedenler gözyaşları ile uğurlandılar

Adana’daki faciada hayatını kaybedenler gözyaşları ile uğurlandılar

Adana'da balık avı için kurdukları çadırda karbonmonoksit gazından zehirlenerek yaşamını yitiren Habib Topaluğurlu, oğlu Murat Topaluğurlu, yeğeni Yusuf Topaluğurlu ile komşuları Ali Turan ve Zeki Kılınçcı'nın cenazeleri, evlerinin bulunduğu Seyhan ilçesindeki Dağlıoğlu Mahallesi'ne cenaze aracıyla getirilerek mahalle halkından helallik alındı. Zihinsel engelli olduğu bildirilen Zeki Kılınççı'nın sürekli oturduğu kaldırıma mahalle halkı tarafından 2 tane kırmızı gül ve 'Zeki ile arkadaşları, ruhunuz şad olsun' diye yazı bırakıldı. Habib, Murat, Yusuf Topaluğurlu ile Ali Turan'ın cenazesi Küçükoba Mezarlığı'na, Zeki Kılınççı'nın cenazesi ise Akkapı Mezarlığı'na götürüldü. Mezarlıklarda düzenlenen törene çok sayıda vatandaş katıldı. Küçükoba Mezarlığı'na defnedilecek 4 tabut yan yana konuldu. Cenaze namazı öncesinde acılı ailenin fertleri uzun süre göz yaşı döktü. Murat'ın eşi Buse Topaluğurlu, 'Beş gün oldu görmüyorum. Ben onu nasıl toprağa vereceğim' diye ağladı. Zaman zaman fenalaşan Buse Topaluğurlu, yakınları sayesinde güçlükle ayakta kalabildi. Deniz Topaluğurlu ise eşi Yusuf'un tabutuna sarılarak Yusuf'um kalbim, duy beni. Kalk ben geldim. Nereye götürüyorlar seni Yusuf'um diye ağıt yaktı. Habib'in kızı Zeynel Topaluğurlu da 'Ben sana baba demeye doyamadımö dedi. Habib Topaluğurlu, oğlu Murat Topaluğurlu, yeğeni Yusuf Topaluğurlu ile komşuları Ali Turan ve Zeki Kılınçcı'nın cenazeleri, kılınan cenaze namazının ardından dualarla toprağa verildi. Zeki Kılınçcı'nın ise Akkapı Mezarlığı'nda oüzenlenen törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

12.03.2019Haber
Adana’daki faciada hayatını kaybedenler gözyaşları ile uğurlandılar…

Adana’daki faciada hayatını kaybedenler gözyaşları ile uğurlandılar…

Adana'da balık avı için gittikleri sahilde hayatını kaybedenlerin cenaze töreninde gözyaşları sel oldu. Küçükoba Mezarlığı'nda 4 tabut yan yana konuldu. Cenaze namazı öncesinde acılı ailelerin fertleri uzun süre gözyaşı döktü.

12.03.2019Gündem
Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Ahmet Özhan konseri

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Ahmet Özhan konseri

Türk Klasik ve Tasavvuf müziğinin değerli yorumcu ve bestecisi Ahmet Özhan 11 Mart akşamı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Ankaralılar’a unutulmaz bir konser verdi.

12.03.2019Gündem
Dördüncü kattan atlayan kız arkadaşına Ölme diye yalvardı

Dördüncü kattan atlayan kız arkadaşına "Ölme" diye yalvardı

Bursa'da bir kişi, apartmanın 4'üncü katından atlayan sevgilisinin başında dakikalarca ağıt yaktı. Doğanbey TOKİ'lerde gerçekleşen olay, kameralar tarafından saniye saniye görüntülendi. Kadının durumunun ağır olduğu öğrenildi.

4.03.2019Haber
Sen ne yaptın Fatma, ölme

'Sen ne yaptın Fatma, ölme'

Bursa'da bir kişi, apartmanın 4'üncü katından atlayan sevgilisinin başında dakikalarca ağıt yaktı. Doğanbey TOKİ'lerde gerçekleşen olay, kameralar tarafından saniye saniye görüntülendi. Kadının durumunun ağır olduğu öğrenildi.

4.03.2019Gündem
Son dakika: Mersinde feci kaza 5 ölü, 22 yaralı...

Son dakika: Mersin'de feci kaza! 5 ölü, 22 yaralı...

Mersin’in Silifke ilçesinde tarım işçilerini taşıyan midibüsün kaza yapması sonucu ölenlerin sayısı 5'e yükseldi. Tedavi altına alınan 22 yaralıdan 7’sinin durumunun ağır olduğu bildirildi.

20.02.2019Gündem
Irakta bomba eğitimi alan PKKlı terörist İzmirde yakalandı

Irak'ta bomba eğitimi alan PKK'lı terörist İzmir'de yakalandı

Diyarbakır'da jandarma tarafından, 2015'te terör örgütü PKK'ya katılıp Irak'ta bomba ve intihar saldırısı eğitimleri aldığı tespit edilen 'Agit Irmak' kod adlı terörist Ö.G., İzmir'in Torbalı ilçesinde yakalandı.

19.02.2019Haber
Irakta bomba eğitimi alan PKKlı terörist İzmirde yakalandı

Irak'ta bomba eğitimi alan PKK'lı terörist İzmir'de yakalandı

Diyarbakır'da jandarma tarafından, 2015'te terör örgütü PKK'ya katılıp Irak'ta bomba ve intihar saldırısı eğitimleri aldığı tespit edilen 'Agit Irmak' kod adlı terörist Ö.G., İzmir'in Torbalı ilçesinde yakalandı. Diyarbakır'a getirilen Ö.G., tutuklandı.

19.02.2019Gündem
1,5 yaşındaki Eylüle en acı veda

1,5 yaşındaki Eylül'e en acı veda

İstanbul, Kartal'da çöken binada hayatını kaybedenler arasında bulunan 1,5 yaşındaki Eylül Dervişoğlu ve 16 yaşındaki dayısı Melih Aydın gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

10.02.2019Gündem
Beyoğlu’nda can pazarı... 11 kişi böyle kurtarıldı

Beyoğlu’nda can pazarı... 11 kişi böyle kurtarıldı!

İstanbul Beyoğlu’nda 6 katlı bir binanın birinci katında henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangında mahsur kalan 6’sı çocuk 11 kişi itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

31.01.2019Gündem
Numan Kurtulmuş Rizede aday tanıtım toplantısında konuştu

Numan Kurtulmuş Rize'de aday tanıtım toplantısında konuştu

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Yenişehir Spor Salonu'nda düzenlenen aday tanıtım toplantısına katılarak konuşma yaptı.

19.01.2019Gündem
Agit kod adlı terörist yakalandı

''Agit'' kod adlı terörist yakalandı

Trabzon'da terör örgütü PKK adına faaliyetlerde bulunduğu iddia edilen kişi gözaltına alındı.

19.01.2019Gündem
Berdan Mardini’ye nafaka şoku: Yargıtay onadı

Berdan Mardini’ye nafaka şoku: Yargıtay onadı!

Şarkıcı Berdan Mardini’den çocuğu olduğunu mahkeme kararıyla ortaya koyan Yeliz Erçin’in açtığı tazminat ve nafaka davasında karar çıktı. Aile mahkemesinin verdiği, aylık 2 bin 500 liralık nafaka ve 6 bin 731 TL’lik tazminat kararını Yargıtay onadı.

16.01.2019Ekonomi
Dehşete düşüren ölüm ‘Biz burada oturmuyoruz, kim getirdi seni buralara…’

Dehşete düşüren ölüm! ‘Biz burada oturmuyoruz, kim getirdi seni buralara…’

Adana'da bir kadın, oturmadığı bir apartmanın bahçesinde ölü olarak bulundu. Polis inceleme başlatırken, olay yerine gelen kadının ablası, "Biz burada oturmuyoruz, sen buraları bilmezsin seni kim getirdi buralara" diyerek gözyaşlarına boğuldu. Kadının eşi de olay yerinde baldızına sarılıp ağladı

15.01.2019Gündem
Cizre’de nesli tükenmekte olan boynuzlu baykuş bulundu

Cizre’de nesli tükenmekte olan boynuzlu baykuş bulundu

Şırnak’ın Cizre ilçesinde nesli tükenme tehlikesinde olan yaralı bir boynuzlu baykuş bulundu.

31.12.2018Gündem
Adalet Bakanından sert sözler

Adalet Bakanı'ndan sert sözler

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Ne terör devleti İsrail’in YPG, PKK gibi terör örgütlerine destek fırsatını ganimet bilerek saldırmasına ne de İsrail Adalet Bakanı’nın terör adına ağıt yakmasına şaşırmıyoruz. Bizler bu coğrafyada zulüm, işgal ve terörün sonu gelene dek rahatsızlık vermeye devam edeceğiz“ dedi.

26.12.2018Gündem
Şampiyon Cemin son dansı ortaya çıktı ‘Benim aşkım ölmedi…’

Şampiyon Cem'in son dansı ortaya çıktı! ‘Benim aşkım ölmedi…’

Adana'da bir dans programına katıldıktan sonra 4. kattan atlayarak intihar ettiği ileri sürülen Cem Demir'in son dans görüntüleri ortaya çıktı. Dün nişanlısının cenazesini morg önünde beklerken "Buz gibi olmuş, benim aşkım ölmedi neden buz gibi yere koymuşlar" diye ağıt yakan Melisa Sahra Katılmış'ın Cem Demir'in kazağını omzunda taşıdığı görüldü.

10.12.2018Gündem
Acılı anneden yürek yakan sözler

Acılı anneden yürek yakan sözler

Diyarbakır'da bir annenin, kaçırdığı oğluna kod adı veren terör örgütü PKK'ya tepkisi telefon görüşmesinde yer aldı.

6.12.2018Gündem
Buket Aydın’dan Nagehan Alçı’ya Sıla cevabı

Buket Aydın’dan Nagehan Alçı’ya 'Sıla' cevabı

Kanal D ana haber sunucusu Buket Aydın, şarkıcı Sıla ile ilgili yayınladıkları haber nedeniyle yapılan eleştirileri cevapladı.

3.12.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Çağla Yarıcı'nın soyut portreleri

Dün yapılan yerel seçimler sonrası umarım Türkiye, artık seçim atmosferinden çıkar ve ülke gerek iç, gerekse dış siyasi gelişmelere daha sağduyulu bir şekilde odaklanır hale gelir.

1.04.2019

Ceyhun Atuf Kansu’nun 100’üncü doğum yıldönümü

Türk şiirinin ustalarından Ceyhun AtufKansu’nun doğumunun 100. yıldönümü olan 2019’da çeşitli etkinlikler yapılacak.

26.02.2019

‘Kaşına, gözüne vuruldum’ demek gibi bunlar da benim protezime vuruluyor

Lisa Çalan 31 yaşında... Yönetmen, senarist, oyuncu ve sanat yönetmeni. Ortadoğu Sinema Akademisi Derneği üyesi. Beş yıllık kariyerinde bir kısa filme imza atıyor, çok sayıda uzun metraj film, belgesel ve dizi projesinde yer alıyor. Bundan dört yıl önce, HDP’nin Diyarbakır mitinginde patlayan Allah’ın belası bomba ile iki bacağını kaybediyor. 12 ameliyat geçiriyor, müthiş zor zamanlar ama asla pes etmiyor. Avustralya’da bacaklarına protez takılıyor, oradan yürüyerek dönüyor. Ondan bugüne kadar hiç duymadığım bir kavram duydum; bir fetiş, bir saplantı: ‘Devotee’. Ampute erkeklerden ve kadınlardan hoşlananlara ‘devotee’ deniyormuş. Bunu nereden mi biliyor? Yaşadıklarından, başına gelenlerden...

24.02.2019

Ramiz Aydın’ın renk armonisi

Bu hafta Türk resminin yaşayan çınarlarından, 82 yaşındaki Prof. Dr. Ramiz Aydın’ı ağırlıyoruz. Aydın’ın geçen cumartesi günü Emin Antik Sanat Galerisi’nde (Ankara Kalesi) açılan sergisi 28 Şubat’a kadar Ankaralı sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

11.02.2019

Yani bize patlamış mısırla çakma Cem Yılmaz mı satacaksın

Her hafta gittiğim sinema salonlarının yöneticisinin Cengiz Semercioğlu’na verdiği, pazar günü Hürriyet Kelebek’te yayınlanan röportajdaki sözlerini hayretlerle okudum.

1.01.2019