MENÜ

Agatha Christie

Agatha Christie ile ilgili tüm haberleri, son dakika Agatha Christie haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Agatha Christie haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 442 Agatha Christie haberi bulunmuştur.

Agatha Christie Haberleri

Johnny Depp Doğu Ekspresinde

Johnny Depp Doğu Ekspresi'nde

Polisiye Edebiyatın Kraliçesi Agatha Christie’nin tüm dünyada çok konuşulan Doğu Ekspresi’nde Cinayet romanı beyazperdeye uyarlanıyor. Kasım ayında Londra’da çekimlerinin başlanacağı belirtilen Doğu Ekspresi’nde Cinayet’in kadrosu açıklandı.

4.10.2016Keyif
Pera Palas’ta, Agatha’nın odasında...

Pera Palas’ta, Agatha’nın odasında...

Hem tiyatro izleyeyim hem de Pera Palas’ın tarihi dokusuna ve yaşanmışlığına tanık olayım derseniz, size bir önerimiz var...

30.09.2016Keyif
Cinayeti Branagh çözecek

Cinayeti Branagh çözecek

Polisiye edebiyatın ünlü ismi Agahta Christie'nin "Doğu Ekspresinde Cinayet" romanı sinemaya uyarlanıyor.

21.09.2016Keyif
Lüksün diğer adı: Orient Ekspress

Lüksün diğer adı: Orient Ekspress

Uzun tren yolculukları bugün insanoğlu için sadece nostaljik bir anlam taşısa da, demir yolları bir zamanlar en rağbet gören ulaşım aracıydı. Lüksün diğer adı Orient Ekspress de öyle...

5.09.2016Seyahat
#SoruHürriyetinin konuğu Doğan Hızlan: O dergileri ben de okuyorum ama...

#SoruHürriyeti'nin konuğu Doğan Hızlan: O dergileri ben de okuyorum ama...

Hurriyet.com.tr'nin Hürriyet yazarlarıyla okurlarını bir araya getiren programı #SoruHürriyeti'nin bugünkü konuğu Doğan Hızlan oldu. Hürriyet Sosyal Medya İçerik Müdürü Sevin Turan'ın moderatörlüğünü yaptığı programda Hızlan, sanat ve edebiyatla ilgili çok sayıda soruya yanıt verdi.

21.06.2016Gündem
Hafta sonu için üç öneri

Hafta sonu için üç öneri

Kolay değil bu şehrin hızına/yeniliğine, trendine/modasına yetişmek. Geri kalmamak, bir şey atlamamak için sürekli koşturup helak olmanız lazım. Buyurun size her meşrebe uygun, üç ayrı öneri. Hepsi gıcır, hepsi yeni. Bunları bitirin, haftaya devamı var!

Sanatçıların favori yemekleri

Sanatçıların favori yemekleri

Picasso’nun sardalyeleri ya da Renoir’ın ‘Tekne Gezisinde Öğle Yemeği’. Bu eserlerin ilham kaynağını mutfakta arayın. Sevim Gökyıldız ‘Sanatçı Sofraları’nda sanatçıların favori yemeklerini anlattı.

16.01.2016Hürriyet Pazar
221B dergisi yaratıcıları Hüseyin Çukur, Ahmet Ümit, Erol Üyepazarcı: Parlak siyasetçiler polisiye okur

221B dergisi yaratıcıları Hüseyin Çukur, Ahmet Ümit, Erol Üyepazarcı: Parlak siyasetçiler polisiye okur

Türkiye’nin tek polisiye yayınevini de (Labirent Yayınları) bünyesinde barındıran Mylos Yayın Grubu yeni bir dergi çıkarıyor. Tüm Türkiye’de, iki ayda bir yayımlanacak olan ‘221B’yi yaratıcılarından Hüseyin Çukur ve Yayın Kurulu’ndan Ahmet Ümit ile Erol Üyepazarcı anlattı.

8.01.2016Hayat
Britanya Başbakanı David Cameron: Shakespeare yaşıyor

Britanya Başbakanı David Cameron: Shakespeare yaşıyor

Dünyanın en önemli drama yazarlarından William Shakespeare'in 400'üncü ölüm yıl dönümü olan 2016, hemen hemen dünyanın her yerinde çeşitli etkinliklere sahne olacak. Bu vesileyle Britanya Başbakanı David Cameron'ın kaleme aldığı "Shakespeare yaşıyor" başlıklı makale, Türkiye'de ilk kez hurriyet.com.tr'de yayınlanıyor. Cameron, 'Ozan'ın eserlerinin günümüzde sadece Britanya'yı değil, tüm dünyayı etkisi altına aldığını bir kez daha vurguluyor.

5.01.2016Dünya
Ahmet Ümitin yeni romanı Elveda Güzel Vatanımda aşk ve isyan

Ahmet Ümit'in yeni romanı Elveda Güzel Vatanım'da aşk ve isyan

Başkomiser Nevzat’ın yaratıcısı Ahmet Ümit, ilk tarihi romanını yazdı. ‘Elveda Güzel Vatanım’ bu hafta okuyucusuyla buluştu. Yazar, İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin 1906-1926 tarihlerini anlatıyor. Tarih, bir aşk üzerinden anlatılınca daha da güzel okunuyor...

4.12.2015Keyif
Dar feraceye 20 makyaja 5

Dar feraceye 20 makyaja 5

IŞİD’in Suriye’nin Rakka kentini ele geçirmesinin ardından ‘El Tanzim’ diye anılan örgüte katılan, yabancı savaşçılarla evlendirilen üç Suriyeli genç kızın örgütten kaçıp Türkiye’ye geçtikleri ortaya çıktı. NYT’ye konuşan kızlardan Dua, bir defasında bir komşularının feracesi dar diye nasıl kırbaçlanmasına göz yumduğunu anlatıyor.

23.11.2015Dünya
Agatha Christie hakkında 25 bilinmeyen

Agatha Christie hakkında 25 bilinmeyen

Dünyanın en çok okunan yazarlarından, Agatha Christie. Kitapları İncil ve Shakespeare’den sonra en çok satanlar arasında. Doğumunun 125’inci yılı kutlanırken, sizi onun gizemleri ile tanıştıralım.

14.11.2015Eğitim
Ergen beyni: Geçici olarak hizmet dışı

Ergen beyni: Geçici olarak hizmet dışı!

Düne kadar kucağınızdan inmeyen yavrunuz birden size düşman mı kesildi? Söylediğiniz her şeye burun mu kıvırıyor? Kapılar yüzünüze mi çarpılıyor? Evin önünde dikilen yağlı saçlı, suratsız çocuklar gerçekten onun arkadaşları mı? Bu karda kışta yaka bağır açık dolaşmak da neyin nesi? Daha 14 yaşında hayatın anlamını çözdüğünü sanan bu tavırlar nereden çıktı? Hani bunların en korkunç dönemi 2 yaştı? Zaman makinesine girip 2 yaşına mı ışınlandı bu çocuk? “Terrible two”nun (Korkunç 2 yaş) devam filmi Terrible Teen’e (Korkunç Ergen) hoş geldiniz !

26.10.2015Eğitim
Büyükadanın unutulmayan yüzü

Büyükada'nın unutulmayan yüzü

Büyükada deyince önce nefesimi tuttuğumu ve sonra kalp atışlarımın hızlandığını, beni tanıyan herkes bilir. Ada'nın çamla karışık bazen hanımeli kokusu, çocukluğumdan beri beni takip eden büyülü bir esanstır. Eylü-kasım arasındaki İstanbul Bienali'nin büyük kısmının Büyükada tarihine damga vurmuş köşk ve mekanlarda yapılıyor olması Ada'nın hala herkesi nasıl büyülediğinin göstergesi.

20.10.2015Seyahat
Katili bulma formülü: k r, , , c=f{rk ++P,M, c(34.5}

Katili bulma formülü: k r, ?, ?, c=f{rk +?+?P,M, c(3?4.5}

Dünyaca ünlü İngiliz polisiye romanları yazarı Agatha Christie’nin kitaplarında katilin kim olduğunu erkenden anlayabilmek için matematiksel bir formül geliştirildi.

5.08.2015Keyif
Katili bulmanın anahtarı matematik

Katili bulmanın anahtarı matematik!

Dünyaca ünlü İngiliz yazar Agatha Christie’nin kitaplarında katilin kim olduğunu erkenden anlayabilmek için matematiksel bir formül geliştirildi.

3.08.2015Avrupa
67. Emmy ödüllerinin adayları açıklandı

67. Emmy ödüllerinin adayları açıklandı

Bu yıl 67. kez düzenlenecek olan ve Televizyonun Oscar'ları olarak nitelendirilen Emmy Ödülleri adayları seçildi. Dünyaca ünlü seri Game of Thrones, tam 24 dalda en çok adaylığı alan dizi oldu.

17.07.2015Dünya
Ruth Rendell hayatını kaybetti

Ruth Rendell hayatını kaybetti

Dünyaca ünlü polisiye ve gerilim yazarı Ruth Rendell, 85 yaşında yaşamını yitirdi.

3.05.2015Keyif
Irakta tarih katliamı

Irak'ta tarih katliamı

IŞİD’in Irak’ın Musul kenti yakınındaki Ninova Müzesi’nde binlerce yıllık heykelleri parçaladıktan sonra dün de buldozerle antik Nimrud kentine girdiği, tarihi eserleri yıktığı öne sürüldü. IŞİD’in Musul’da bir Osmanlı camisini de havaya uçurduğu iddia edildi. UNESCO Başkanı Irina Bokova, “Kültürel mirasın kasten yok edilmesi bir savaş suçudur” dedi.

6.03.2015Dünya
10 maddede Prag

10 maddede Prag

Şu sıralarda ya da önümüzdeki kış zaman diliminde yolunuz düşerse hatırlayın bu yazıyı. Prag demek bunlar demek... En azından benim için öyle. Ya da: Öyleydi...

29.12.2014Seyahat
Ben hayatın ta kendisiyim bebeğim

Ben hayatın ta kendisiyim bebeğim!

Dünyanın en cool, en şık, en başarılı adamlarından biri olan Gianni Agnelli’nin torunu. Fiat, Ferrari, Maserati ve Juventus ailesine ait. O, moda otoritelerine göre dünyanın en şık adamı. Lapo Elkann’ın muhteşem dünyasına hoş geldiniz

9.11.2014Stil
Türkiye’nin İlk İnteraktif Polisiye Hikâyesi: “Bir Pera Palace Polisiyesi”

Türkiye’nin İlk İnteraktif Polisiye Hikâyesi: “Bir Pera Palace Polisiyesi”

Türkiye, 24 Ekim 2014 – Tarihi kadar romanlara da konu olmasıyla ünlenen Pera Palace Hotel Jumeirah, polisiye meraklılarını heyecanlandıracak bir projeye imza atıyor.

27.10.2014Hayat
Hercule Poirot geri döndü

Hercule Poirot geri döndü

Dünyanın en çok satan yazarlarından Agatha Christie, ölümünden 38 yıl sonra yeni bir eserle karşımızda. Polisiye yazarı Sophie Hannah, yepyeni bir Hercule Poirot romanı yazdı. ‘Monogram Cinayetleri’ adlı romanı tüm dünyayla aynı anda Türkiye’de basılan Hannah, hayranı olduğu yazarla aynı kitapta buluşmasını anlattı.

19.09.2014Keyif
Ünlü dedektif Hercule Poirot geri dönüyor

Ünlü dedektif Hercule Poirot geri dönüyor

Ünlü İngiliz polisiye roman yazarı Agatha Christie'in yarattığı eşsiz dedektif Hercule Poirot karakteri, uluslararası bestseller yazarı Sophie Hannah tarafından yeniden kaleme alınıyor.

4.09.2014Keyif

Yazar Sonuçları

Hanimiş benim ejderham...

Ailesini bir trafik kazasında kaybeden ve ormanda, bir ejderha tarafından büyütülen çocuk, ‘medeniyet’le tanışırsa ne olur? ‘Pete ve Ejderhası’, çevreci mesajları ve son derece başarılı özel efektleriyle minikler kadar büyüklerin de hoşlanacağı yapımlardan. Film, öykü açısından da ‘Orman Çocuğu’yla ‘E.T.’nin karışımı gibi.

7.10.2016

İstanbul'un en sıra dışı evleri

Ne Boğaz’ı onlarsız ne de onları Boğaz’sız düşünebilirsiniz. İstanbul yalılarının mimari güzellikleri bir yana, her birinin bambaşka bir hikâyesi var. Bugün size İstanbul’un sıradışı evlerini ve onların geçmişini anlatmak istiyorum.

28.04.2016

Nil tanrılarıyla dolu bir düş

Hem denizde hem nehirlerde birçok gezi yaptım. Rahattır, lezzetlidir, insanı yormaz. İstediğini istediğin zaman yapmakta özgür olursun. Bu hafta size, daha önce yaptığım Nil Nehri yolculuğunu anlatmaya çalışacağım. Bu ilginç seyahatte ilginç görüntüler görmüş, ilginç lezzetlerle tanışmıştım. Evet, kaptan düdüğü çaldı, nehir gemisi kalkıyor.

26.02.2016

Hafta sonu ödeviniz

Kolay değil bu şehrin hızına/yeniliğine, trendine/modasına yetişmek.

12.02.2016

Bu Rejans hangi Rejans

Çarşamba gecesi Rejans’ta yemek yediğimi Instagram’dan duyurduğumda herkes şaşırdı.

21.01.2016

Sanatın mutfağına yolculuk

Picasso’nun sardalyeleri ya da Renoir’ın ‘Tekne Gezisinde Öğle Yemeği’.

16.01.2016

Western’lerin en gevezesi...

Quentin Tarantino imzalı ‘The Hateful Eight’, yönetmenin alâmeti farikası sayılan bol diyaloglara dayalı bir western. 168 dakikalık filmde silahlardan ziyade karakterler konuşuyor.

8.01.2016

Bu kitaplar ‘tadından yenmiyor’

Yıllardan beri yemek kitabı biriktiririm.

2.01.2016

Suç müzesi

“ADLİ Emanet”, yani Adliye’nin emanet deposu, ziyaretçiye kapalı Suç Müzesi’dir.

24.12.2015

‘Dolmakalem son sözünü söylemedi’

LE MONDE gazetesinde bütün kalemseverlerin ilgi duyacağı bir yazı yayımlandı.

12.12.2015

Tokat’ta büyüyüp ne kadar ‘bad girl’ olunabilir ki

Onun adını önce, koca koca yazarlarla yarışa girdiği hatta birçoğunu geride bıraktığı D&R’ların “Çok Satanlar” listesinde gördüm. Ardından daha satışa çıktığı ilk günlerde 100 binin üzerinde sattığını okudum. Sonra geçen ay TÜYAP kitap fuarındaki o olaylı imza gününe bizzat şahit oldum.

7.12.2015

Rum çeteler treni bastı!

Tarihi Orient Express’te yemekli bir yolculuğa ne dersiniz?

4.12.2015

Okan’la yemeğe gittim masamızda cinayet işlendi

Önceki akşam Okan Bayülgen yemeğe çağırdı, gittim gitmesine de Etiler’in göbeğinde masamızda cinayet işlendi iyi mi...

13.11.2015

Türk Sineması bu damarı sevdi

Bir süredir Türk Sineması’nda gördüğümüz eğilim şuydu.Ya aşırı komik olmaya çalışan filmler. Ki bunların hepsi aynı benzer afişlerle gösterime girdiği için birbirinden ayırt etmesi zor olmaya başlamıştı. 

10.11.2015

OrIent Express ile Venedik’te lezzet yolculuğu

Geçtiğimiz ay Venedik Bienali’ne çıkarma yapan iş ve sanat dünyasının ünlü isimleri, 1 Temmuz’da bu kez Agatha Christie’nin 125’inci doğum yılı kutlamaları kapsamında Venedik’te lezzet yolculuğuna çıktı.

3.07.2015

Venedik’te lezzet yolculuğu

Geçtiğimiz ay Venedik Bienali’ne çıkarma yapan iş ve sanat dünyasının ünlü isimleri, bu kez Orient Express ile İstanbul’dan Venedik’e uzanan bir lezzet yolculuğuna çıkacak.

25.06.2015

Ah o radyo günleri

“ALO, alo, muhterem dinleyiciler”...Türkiye’nin “radyo günleri” 88 yıl önce bugünlerde bu anonsla başlamıştı. Hiç kimsede radyo alıcısı yoktu gerçi. (¹) Olsun... Biz de postanenin önüne bir hoparlör koyup ajans haberlerini öyle dinlettik millete.

5.05.2015

Haldun Dormen: Atatürkçü olduğum için muhalifim

Paşa kızı bir anne ile önemli ticari başarılara imza atmış, Avrupa kültürü almış bir babanın çocukları olarak dünyaya geldiler... Taze Cumhuriyet ile birlikte büyüyüp yetiştiler. Biri sevdiği işi en iyi şekilde yapmak için dünyanın bir ucuna gitti, diğeri saygın kişiliğiyle Barones ve Marki’lerle ahbap oldu. Göz kamaştıran sanat ve hayat hikayelerini bir kez daha sahiplerinden dinleme zamanı... Tiyatronun duayen isimlerinden Haldun Dormen ve İstanbul’un sayılı hanımefendilerinden Güler Yiğit ile yeniden bir araya gelip muhabbetimizi güncelledik. Ben yine zamanın nasıl geçtiğini anlamadan bitiverdi söyleşi, umarım siz de bir solukta okursunuz...

2.05.2015

Zeki Müren de bizi görecek mi?

Zeki Müren’li yılbaşı gecesini ucundan dahi yakalamamış olanları rahatça Victoria’s Secret kuşağı olarak tanımlayabiliriz herhalde.

29.12.2014

Bayram için öneriler

BAYRAM tatilinin en az yarısını baba ocağında geçir.

4.10.2014

Cinayet romanlarından Suriye’de kazıya

ALTI bin yıllık mozaikler, Haçlı Seferleri’nden kalma silahlar, milattan önceye ait yüzükler, Bizanslılara ait giysiler, Romalılara ait bilezikler, mızraklar, rölyefler, milyonlarca dolar değerinde antika eşya, mühürler, mücevher parçaları, küçük bir kısmı Mardin Müzesi’nde, Suriye’den kaçırılıyor.

16.08.2014

Cunda Adası cinayeti

Hangi roman kahramanı olmak isterdin, diye sorsalar...

23.07.2014