MENÜ

Ağaç İşleme Makinesi

Ağaç İşleme Makinesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ağaç İşleme Makinesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 15 Ağaç İşleme Makinesi haberi bulunmuştur.

Ağaç İşleme Makinesi Haberleri

Türkiyeden 60 ülkeye ağaç işleme makinesi ihracatı

Türkiye'den 60 ülkeye ağaç işleme makinesi ihracatı

AİMSAD Başkanı Mustafa Sabri Erol, "Yaklaşık 60 ülkeye ahşap işleme makineleri ihraç ediyoruz. 2018 yılında 120 milyon dolar ihracatımız, 60 milyon dolar ithalatımız oldu. Bu yılın ilk üç aylık verilerine göre, 100 makine ithal ediyorsak 400 makine ihraç eder durumdayız" açıklamasında bulundu.

18.04.2019Ekonomi

Ağaç İşleme Makinesi ve İntermob fuarları açıldı

Konya'da 3. Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı ile Konya İntermob 2006 3. Mobilya Yan Sanayi, Aksesuarları, Orman Ürünleri ve Ahşap Teknolojisi Fuarı, 17 ülkeden 213 firma ve temsilcinin katılımıyla açıldı.

18.03.2006Ekonomi
Geleceği geri kazan

Geleceği geri kazan

2050’de dünya nüfusu 9.8 milyara ulaşacak. Bu da milyarlarca ton atık demek. Geleceğe bugünün çöpünü bırakmamak için herkesin yapabileceği bir şey var. Gazete kâğıdından çay içtiğiniz cam bardağa, radyonuzun pilinden cep telefonlarına, eskiyen kanepenize kadar her şey geri dönüştürülebiliyor.

10.03.2019Gündem
Türkiye her yıl 503 bin ton elektronik atık üretiyor

'Türkiye her yıl 503 bin ton elektronik atık üretiyor!'

Eski ürünlerin kullanımı enerji sarfiyatını arttırırken, atık halini almış AEEE’lerin düzgün şekilde geri dönüştürülmemesi kurşun, cıva, brom ve krom gibi zehirli materyallerin salınımına, insan ve doğa sağlığına zarar vermesine sebep oluyor. 1 floresanın içerisinde bulunan civa 30 bin litre suyu kullanılamaz hale getiriyor. ir çay kaşığının 70’te 1’i cıva bile 80 bin m² göldeki suyu kirletip yaşayan balıkların yenmesini engelliyor. 80 bin m² ise Topkapı Sarayı’nın kapladığı alana eşit. Bu anlamda atıkların boyutunu inceleyen ve çevreye verdiği zararlara dikkat çeken ELDAY (Elektrik ve Elektronik Geri Dönüşüm ve Atık Yönetimi Derneği) Genel Müdür Yardımcısı Nisa Demirel, Hürriyet'e önemli açıklamalarda bulundu.

14.05.2018Teknoloji
İŞKUR iş ilanları aracılığıyla 99 bin personel arıyor... İŞKUR iş ilanı sorgulama

İŞKUR iş ilanları aracılığıyla 99 bin personel arıyor... İŞKUR iş ilanı sorgulama

İŞKUR iş ilanları, iş arayan birçok vatandaş tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer alıyor. Birçok ilginç ve dikkat çekici mesleği bünyesinde barındıran İŞKUR, vatandaşların bir işe sahip olmasını sağlıyor. İşte, İŞKUR iş ilanları.

13.11.2017Gündem
Kaçak sigaralar polis eliyle geri dönüştürülüyor

Kaçak sigaralar polis eliyle geri dönüştürülüyor

Yurda kaçak yollarla getirilen ve güvenlik güçlerince düzenlenen operasyonlarda ele geçirilen sigaraların tütünü imha edilirken, kağıdı ekonomiye kazandırılıyor. Van'da polis ve makine mühendislerince tasarlanan eleme makinesinde geri dönüşüm yüzde 80 sağlanıyor. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Taflı, "Van'da kaçakçılıkla mücadelede 4 ayda 3 milyon gümrük kaçağı sigara ele geçirildi. Eleme yapılarak geri dönüşüme 600 bin paketten 5 ton kağıt çıktığını hesaplarsak, 3 milyon paketten 30 ton kağıdı geri dönüşüme kazandırmış oluyoruz" dedi.

10.05.2016Gündem
‘Tuvaletiniz bahçeye gübre olacak’ en iyi 100 inovasyon arasına girdi

‘Tuvaletiniz bahçeye gübre olacak’ en iyi 100 inovasyon arasına girdi

Popular Science Dergisi, 2009’a damgasını vuran “Yılın En iyi 100 Teknolojisi”ni belirledi. ‘Çevreci Teknoloji’ kategorisinde yer alan ‘Toksin Terminatör’ ağırlığının yarısını absorbe edebiliyor. ‘Tuvaletinizi paket gübre’ yapan teknoloji de çok ilginç.

20.12.2009Ekonomi
Yoksulluğa ve kalabalığa karşın şiddet yok, mutluluk yaygın

Yoksulluğa ve kalabalığa karşın şiddet yok, mutluluk yaygın

Türkiye’de sosyal psikolojinin duayen isimlerinden Profesör Çiğdem Kağıtçıbaşı, araştırmaları için Amerika’dan Uzakdoğu’ya sayısız ülke gezdi. 1995 sonrası kültür turlarına katılıp gezilerini sürdürdü. 1970’lerin sonundan bu yana ders vermek, gezmek amacıyla Hindistan’a defalarca gitti. "Hinduların egemen olduğu bir kültür kentini, sosyal ilişkilerini merak ediyorsanız, Baroda’ya gidebilirsiniz" diyen Kağıtçıbaşı beş hafta kaldığı kenti anlattı.

17.02.2008Seyahat