MENÜ

Adrasan

Adrasan ile ilgili tüm haberleri, son dakika Adrasan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Adrasan haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 414 Adrasan haberi bulunmuştur.

Adrasan Haberleri

Akutçu Alkan, sporla yaşama döndü

Akut'çu Alkan, sporla yaşama döndü

Akut üyesi Alkan Uğurlu, bir kurtarma operasyonu dönüşü trafik kazası geçirerek ağır yaralanmıştı. Uğurlu, uzun bir tedavi sürecinin ardından yaşama yeniden dönmesindeki en büyük etkenin spor tutkusu olduğunu söyledi.

3.05.2002Gündem
Deniz ulaşımında büyük aksama

Deniz ulaşımında büyük aksama

Yoğun kar yağışı ve fırtına nedeniyle Türkiye'nin birçok bölgesinde deniz ulaşımı yapılamıyor..

22.01.2004Gündem
Yangınlarda en riskli il Antalya

Yangınlarda en riskli il Antalya

Orman yangınları konusunda en riskli illerin başında Antalya, Muğla ve İzmir'in geldiği bildirildi. İllerin, orman yangını sayısı açısından zaman zaman birbirinin önüne geçtiği belirtildi.

13.04.2004Gündem
Duru’yu bekliyorlar

Duru’yu bekliyorlar

Oyuncu Emre Kınay ile manken eşi Emine Ün, aralık ayında dünyaya gelecek kızları için ‘Duru’ adını seçtiler. Genç çift bebeklerini, Adrasan Beldesi’nde bekliyorlar.

22.07.2004Kelebek
Kaybolan balıkçı teknesinden haber yok

Kaybolan balıkçı teknesinden haber yok

Antalya'nın Kemer ve Kumluca ilçeleri arasındaki Adrasan Koyu'nda kaybolduğu bildirilen teknedeki balıkçıları arama çalışmaları sürdürülüyor.

17.01.2005Gündem
Mavi gezi bir masaldır, söylenmemiş, yazılmamış, çizilmemiş...

Mavi gezi bir masaldır, söylenmemiş, yazılmamış, çizilmemiş...

Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizin Ege ve Akdeniz koylarında sezon başladı. Gündüz mavinin tadını çıkarıp, geceleri yıldızlara yarenlik edecek mavi yolcular yeni maceralara yelken açmaya çoktan hazır. Bir yandan doğanın cömertliği, diğer taraftan tarihin zenginliği, mavi yolculuğun en cazip tarafı. Dalın satırlarımıza, bu yazıda denizin keyfi ve ferahlığı var...

29.05.2005Seyahat
Bir gece gördüm, bir daha çıkmadım

Bir gece gördüm, bir daha çıkmadım

Oyuncu Emre Kınay ve eşi Emine Ün ağırlıklı olarak Türkiye içinde seyahat ediyorlar. Otomobille seyahat favorileri olmasına rağmen, geçen sene bir günde dört kere radara yakalanınca artık uçakla gitmeye karar vermişler.

5.06.2005Kelebek
Deniz ve güneş, su sporu, maceralı safari dalış, hepsi Kemer ve ‘köy’lerinde

Deniz ve güneş, su sporu, maceralı safari dalış, hepsi Kemer ve ‘köy’lerinde

Her gün artan tatil köyleri ve turistik kapasitesiyle, Türk turizmini sırtlayan bölgelerin başında gelen Antalya’nın Kemer İlçesi’nin son yıllarda çehresi tamamıyla değişti. Bugün Kemer, eskiden adı bile duyulmamış birer ‘’köy’’ olan Beldibi, Çamyuva, Göynük, Tekirova ve Kiriş gibi ‘’mevki’’lerle birlikte, bağlı olduğu il kadar önemli bir tatil destinasyonu.

26.06.2005Seyahat
Düşen helikopterinin ana gövdesine ulaşıldı

Düşen helikopterinin ana gövdesine ulaşıldı

Antalya'nın Kumluca İlçesi'nde düşen Sahil Güvenlik Komutanlığı helikopterinin ana gövdesine ulaşıldığı bildirildi.

1.08.2005Gündem
Kış Avrupayı esir aldı

Kış Avrupa'yı esir aldı

Kuzey'den gelen soğuk hava dalgası Avrupa'yı dondurdu. Türkiye'deki etkisi haftasonuna kadar sürecek soğuk Avrupa genelinde 100'ü aşkın kişinin hayatına mal oldu.

24.01.2006Gündem
Antalya güneş tutulmasına hazırlanıyor

Antalya güneş tutulmasına hazırlanıyor

Antalya 29 Mart'taki tam güneş tutulmasına hazırlanıyor. ABD'den Avrupa'nın birçok şehrine, Mısır'dan Japonya'ya milyonlarca insan tam güneş tutulmasına Antalya ve çevresinden gerçekleştirilecek canlı yayınlarla şahit olacak.

16.02.2006Gündem
Mordoğan, Göcek ve Adrasan üçgeninde balık avı turları

Mordoğan, Göcek ve Adrasan üçgeninde balık avı turları

Yurtdışında, özellikle ABD ve Rusya’da popüler olan sportif balıkçılık, ülkemizde de git gide yaygınlaşmaya başlıyor. Her ne kadar bizdeki turlar onlar kadar gelişmiş ve profesyonel olmasa da, balık avlamak isteyenler için daha çok alternatifin oluştuğu bir gerçek. Şu anda balık avı düzenleyen üç şirket dikkati çekiyor.

23.02.2006Seyahat
Turizmi canlandırdı

Turizmi canlandırdı

Güneş tutulmasını izlemek için Japonya'dan 4 profesör Almanya'dan da 160 uçak dolusu turist geldi.

28.03.2006Gündem
Bilim adamları Antalya’ya koştu

Bilim adamları Antalya’ya koştu

Tam güneş tutulmasının en iyi izleneceği ülkenin Türkiye ve tutulmanın da Antalya’dan başlayacak olması, tüm gözleri turizm kentine çevirdi. İki yıldır tutulmaya hazırlanan Antalya’ya, çok sayıda turist ve bilim adamı geldi.

28.03.2006Gündem
Tam güneş tutulması gerçekleşti

Tam güneş tutulması gerçekleşti

Tam güneş tutulması Antalya'da saat 13.54'de gerçekleşti. Antalya'da tam güneş tutulması sırasında hafif bir esinti çıktı ve hava serinledi.

29.03.2006Gündem
’Az gittik, uz gittik’ sözünün doğruluğunu bu yollarda anladık

’Az gittik, uz gittik’ sözünün doğruluğunu bu yollarda anladık

Çiğdem Karal uluslararası hava kargo uzmanı, eşi Cem Karal endüstriyel tasarımcı. Akdeniz kıyılarında yaptıkları tatilleri çevre yürüyüşleriyle heyecanlı kılıyorlar. Son keşifleri Likya Yolu. Çok da komik olmuş Likya Yolu ile tanışmaları. Olympos’taki pansiyoncu kredi kartı kabul etmeyince, para çekmek için Tekirova’daki ATM’ye yürüyerek gitmeye karar verip, 19 kilometrelik Olympos-Tekirova yoluna dalmışlar. Dalış o dalış...

30.04.2006Seyahat
Şipşak mavi turun en güzel 10 güzergáhı

Şipşak mavi turun en güzel 10 güzergáhı

Güneş, zümrüt yeşilinden turkuvaza kadar pek çok rengi barındıran cam gibi deniz suyu, çam ağaçlarıyla kaplı ıssız koylar, sarp falezler, denizden bile görünen antik kentler, adalar ve ışıl ışıl parlayan gökyüzü. İşte mavi yolculuğun en iştah kabartan tanımı.

18.05.2006Seyahat
Caretta carettalar Finike sahillerine yumurta bıraktı

Caretta caretta'lar Finike sahillerine yumurta bıraktı

Türkiye Tabiatını Koruma Derneği Finike Şubesi Üyesi Mustafa Sezer, caretta caretta türü deniz kaplumbağalarının, Finike, Sahilkent ve Hasyurt beldesi sahillerine yumurta bıraktıklarını bildirdi.

14.06.2006Gündem
Atlas Tatilin 2006 sayısı çıktı

Atlas Tatil'in 2006 sayısı çıktı

Atlas Tatil'in 2006 sayısı çıktı. Dergi yine tatilcilere ve gezginlere Türkiye'den ve dünyadan eşsiz seçenekler sunuyor; birbirinden güzel tatil noktalarına yer veriyor.

29.06.2006Spor Arena
Tatil kurdu, Adrasan’ın kitabını yazdı

Tatil kurdu, Adrasan’ın kitabını yazdı

Antalya Körfezi’nin batı ucundaki Adrasan Koyu, doğa harikası bir tatil cenneti. 40 yıldır Türkiye sahillerini dolaşan yazar Nadir Elçi, Adrasan’ı her yönüyle tanıttığı bir gezi rehberi hazırladı. Fotoğraf ağırlıklı kitapta bölgeyi, konuşma dilinde kaleme aldığı notlarla aktarıyor.

15.06.2007Kelebek

Yazar Sonuçları

Karlı yalçın dağlar ve ormanlar arasındaki marina Kemer Türkiz

Türkiz Marina, 2600 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı’nın eteğinde, ormanlarla çevrili.

17.06.2007