MENÜ

Adrasan Suluada

Adrasan Suluada ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Adrasan Suluada haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5 Adrasan Suluada haberi bulunmuştur.

Adrasan Suluada Haberleri

Türkiyenin gizli cenneti Sakin bir deniz tatili istiyorsanız burası tam size göre...

Türkiye'nin gizli cenneti! Sakin bir deniz tatili istiyorsanız burası tam size göre...

Türkiye’nin Maldivleri deyince ilk akla Salda Gölü geliyor şüphesiz fakat bu sefer Salda değil rotamız. Keşfedecek daha çok Maldivler var ülkemizde. Ben birini yeni keşfettim ve defalarca geldiğim Adrasan’da Suluadayı henüz görmemiş olmama inanamadım. Suluada’yı birçok Antalyalı’nın da bilmediğini fark ettim. İşte size Adrasan Suluada gezi rehberi…

17.08.2018Nurgül BÜYÜKKALAY
Yemyeşil doğası ve tarihiyle Olimpos

Yemyeşil doğası ve tarihiyle Olimpos

Olimpos, yemyeşil doğası ve tarihi dokusuyla huzur dolu bir tatil beldesi. 'Caretta caretta'ların üreme yeri olması sebebiyle Olimpos sit alanı kabul edilmiş ve koruma altına alınmış durumda. Betonlaşmadan uzak, beş yıldızlı ‘her şey dahil’ konseptinin haricinde tatil yapmak istiyorsanız Olimpos’u tercih edebilirsiniz.

26.09.2018Seyahat
Markiz’den Adrasan’a Likyalıların izinde

Markiz’den Adrasan’a Likyalıların izinde

Antalya’daki Teke Yarımadası’nın güney ucunda 977 metrelik Eren Tepe yükseliyor. Zirvesinden aşağıya bıçak gibi inen sırt Markiz Tepe’ye doğru alçalıp Gelidonya Feneri’nin önünde denize dalıyor. Uzantısı Beşadalar’ı oluştururken, Finike ve Antalya körfezlerini de bölüyor. Tarihi Likya Yolu’nun en güzel manzaralı yürüyüş parkurlarından biri bu tepenin eteğinde. Markiz Tepe - Adrasan parkurunda güneşli bir ekim günü yaklaşık altı saat yürüdüm. Patika çam, meşe korularının içinden geçiyordu. Doğa sonbahar yağmurlarıyla canlanmış, siklamenler açmıştı. Ciğerlerimi adaçayı, kekik, biberiye kokularıyla, hafızamı birbirinden güzel koy manzaralarıyla doldurdum.

9.10.2011Seyahat