MENÜ

Adnan Oktar

Adnan Oktar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Adnan Oktar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 777 Adnan Oktar haberi bulunmuştur.

Adnan Oktar (d. 2 Şubat 1956, Ankara), Türk cemaat lideri ve yazardır. Kamuoyunda kendisinin, zaman zaman Adnan Hoca olarak da anıldığı olmuştur. Cemaatiyle birlikte hazırladığı kitaplarda kullandığı mahlas Harun Yahya'dır. Taraftarları arasında Ahmet ismini de kullanmıştır.

Cemaati ile birlikte ateizm, Darwinizm ve Siyonizm karşıtı görüşlerini savunduğu kitaplar ve belgeseller hazırlamıştır. Kurucusu olduğu Bilim Araştırma Vakfı (BAV), kendi sitesinde amacının "Dünya çapında barış, huzur ve sevgi ortamı oluşturmak" olduğunu ifade etmiştir. Milli Gazete ve Akit Gazetesi'nde bir dönem yazıları yayımlanmıştır. BAV'ın, evrim karşıtı olduğu ve yaratılışçılığı savunduğu ve bu duruşu yaygınlaştırmak için konferanslar düzenlediği bilinmektedir. Çeşitli basın organlarında kendisini bazı suçlarla itham eden iddialarla da gündeme gelmiştir.

DEVAMI

Adnan Oktar Haberleri

Dul Kadın Kesesine 1 milyon euro

Dul Kadın Kesesi'ne 1 milyon euro!

Suç işlemek amacıyla örgüt kurma, cinsel saldırı ve vergi usul kanununa muhalefet gibi birçok suçtan yakalanarak tutuklanan Adnan Oktar'ın nasıl mason olduğu da ortaya çıktı. Oktar'ın 1 milyon 50 bin Euro vererek 33. dereceden mason olduğu anlaşıldı.

16.08.2018Gündem
Diyanet İşler Başkanı son dönemdeki gelişmeler hakkında konuştu

Diyanet İşler Başkanı son dönemdeki gelişmeler hakkında konuştu

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, tarikat ve cemaatlerin denetlenmesi tartışmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Erbaş, "İnsanların ötelenmesi, söz konusu alanı daha da karmaşık ve denetimsiz hale getirmiş, dini istismar eden gruplar için uygun bir zemin oluşmasına sebebiyet vermiştir. Bu kaotik süreçten beslenen olumsuz durumların en çarpıcı örneği FETÖ ve liderliğini Adnan Oktar diye bilinen şahsın yaptığı suç şebekesidir" dedi.

10.08.2018Haber
Diyanet İşler Başkanından Adnan Oktar açıklaması

Diyanet İşler Başkanı'ndan Adnan Oktar açıklaması

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, tarikat ve cemaatlerin denetlenmesi tartışmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Erbaş, "İnsanların ötelenmesi, söz konusu alanı daha da karmaşık ve denetimsiz hale getirmiş, dini istismar eden gruplar için uygun bir zemin oluşmasına sebebiyet vermiştir. Bu kaotik süreçten beslenen olumsuz durumların en çarpıcı örneği FETÖ ve liderliğini Adnan Oktar diye bilinen şahsın yaptığı suç şebekesidir" dedi.

10.08.2018Gündem
Cinsel istismar iddiası üzerine Adnan Oktar ve Kediciklere DNA testi yapıldı

Cinsel istismar iddiası üzerine Adnan Oktar ve 'Kedicikler'e DNA testi yapıldı

Suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Adnan Oktar, cezaevindeki açık görüşte kardeşi ve yeğeniyle bir araya geldi. Adnan Oktar, şimdiye kadar atanan 7 avukatı beğenmediği gerekçesiyle reddetti. Şu an dosyasına 8'inci avukat bakıyor. Öte yandan hakkındaki en önemli suçlamalardan biri de cinsel istismar olan Adnan Oktar'ın, yanındaki kadınlarla herhangi bir temasta bulunup bulunmadığının belirlenmesi için hem kendisinden hem de kamuoyunda, 'Kedicikler' olarak bilinen kadınlardan DNA örneği alındı. Bunun dışında bazı biyolojik testler de yapıldı.

9.08.2018Gündem
Adnan Oktarla ilgili İlginç ifade İki kardeşle imam nikahı

Adnan Oktar'la ilgili İlginç ifade! İki kardeşle imam nikahı

Adnan Oktar'ın İzmirli kedicik kardeşlerle evli olduğu ve aynı örgüt içinde olan annelerine de sevgilim diye hitap ettiği ileri sürüldü.

8.08.2018Gündem
Dini istismarla mücadele 100 günlük hedefte

Dini istismarla mücadele 100 günlük hedefte

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ilk 100 gün hedefleri arasında başta FETÖ olmak üzere dini istismar eden terör örgütleriyle mücadele de yer alıyor.

7.08.2018Gündem
Ceylan Özgüle iyi haber

Ceylan Özgül'e iyi haber

Adnan Oktar soruşturmasının firari sanığı Tarkan Yavaş'ın, Adnan Oktar grubundan ayrıldıktan sonra yaptığı açıklamalar ile kendisine iftira attığını öne sürdüğü Ceylan Özgül hakkında yaptığı şikayet takipsizlikle sonuçlandı.

3.08.2018Gündem
Adnan Oktar: Biz Keriz miyiz ya Ne askerliği

Adnan Oktar: Biz Keriz miyiz ya? Ne askerliği

Adnan Oktar’ın vatani görevini yapmak isteyenleri askere göndermediği ortaya çıktı. “Biz keriz miyiz ya? Ne gerek var askere gitmeye? Enayi misiniz, ölmeye başka adam mı yok?” dediği belirlenen Oktar'ın, vakti gelenleri yurtdışına gönderdiği öğrenildi.

3.08.2018Gündem
Adnan Oktarın ifadesi ortaya çıktı: Annemden harçlık alırım

Adnan Oktar'ın ifadesi ortaya çıktı: Annemden harçlık alırım

İstanbul Mali Suçlar ile Mücadele Şubesi ekipleri tarafından Adnan Oktar ve suç örgütüne yönelik gerçekleştirilen operasyon kapsamında gözaltına alınıp tutuklanan Adnan Oktar'ın ifadesi ortaya çıktı. Oktar, “külliyen yalan külliyen iftira” dediği sorgusu 164 sayfa tuttu. Oktar, "Kazandığım tüm parayı cebime koyuyorum. Hiçbir bankada hesabım yoktur. Annem hayatta bazen annemden harçlık alırım. Suç örgütü değiliz, iyi niyetli arkadaş grubuyla yaşıyoruz ve mehdi değilim" dedi.

2.08.2018Gündem
Üç sır intiharda Adnan Oktar izi

Üç sır intiharda Adnan Oktar izi

Oktar suç örgütü soruşturmasında 30 yıl öncesine dayanan ve Türkiye’de gündem yaratan 3 intihar dosyası raftan indirildi. Türkiye güzeli Paşakay, Kalkavan ve Tınar intiharları için baskı ve şantaj ipuçları araştırılıyor.

1.08.2018Gündem
Ceylan Özgül Adnan Oktarın kardeşinden şikayetçi oldu

Ceylan Özgül Adnan Oktar'ın kardeşinden şikayetçi oldu

Ceylan Özgül Adnan Oktar'ın kardeşinden şikayetçi oldu

31.07.2018Merkez
Oktar grubundan ayrılan ‘eski kedicik’ Adnan Oktar’ın kardeşinden şikayetçi oldu

Oktar grubundan ayrılan ‘eski kedicik’ Adnan Oktar’ın kardeşinden şikayetçi oldu

Adnan Oktar grubundan 2017 yılında ayrılan Ceylan Özgül, Adnan Oktar’ın kardeşi Kenan Oktar hakkında şikayetçi oldu. Savcılığa ifade veren Özgül, Kenan Oktar’ın kendisinin İngiliz ajanı olduğunu iddia ettiğini söyledi.

31.07.2018Gündem

Adnan Oktar'ı gözaltına alan polisi tehdit eden kişi tutuklandı

Adnan Oktar'ı gözaltına alan polisi tehdit eden kişi tutuklandı

31.07.2018Fatih
Adnan Oktar’ı gözaltına alan polisi tehdit etmişti... Tutuklandı

Adnan Oktar’ı gözaltına alan polisi tehdit etmişti... Tutuklandı

Adnan Oktar ve müritlerine yönelik operasyonun ilk gününde gözaltına alınan Adnan Oktar’ı araca bindirirken başını eğen polisi sosyal medya hesabından tehdit eden Bahadır Köseoğlu tutuklandı.

31.07.2018Gündem
Adnan Oktar ve grubunun 121 internet sitesi kapatıldı

Adnan Oktar ve grubunun 121 internet sitesi kapatıldı

Adnan Oktar grubuna ait , "harunyahya.org" ve "a9.com.tr" adreslerinin de aralarında yer aldığı 121 internet sitesi, erişime kapatıldı.

30.07.2018Gündem
‘İmam Bacılar’ grubu üyesinde ByLock çıktı

‘İmam Bacılar’ grubu üyesinde ByLock çıktı

Adnan Oktar örgütünde ‘İmam Bacılar Grubu’ üyesi olan şüphelinin telefonunda ByLock bulundu.

30.07.2018Gündem
Genç kızlara kurulan kirli tezgah ortaya çıktı... Kandıramadığı kızlar için Adnan Oktarı aramış

Genç kızlara kurulan kirli tezgah ortaya çıktı... Kandıramadığı kızlar için Adnan Oktar'ı aramış

Adnan Oktar örgütünde ‘kız getirme imamı’ olan Bora Yıldız’ın, kandırmayı başaramadığı kızlar için Oktar’ı arayıp taktik aldığı ortaya çıktı.

30.07.2018Gündem
Eski vekilin oğlundan çarpıcı açıklamalar: Babam ölünce annemi kandırıp örgüte aldı

Eski vekilin oğlundan çarpıcı açıklamalar: Babam ölünce annemi kandırıp örgüte aldı

Eski DYP Milletvekili olan Prof. Tevfik Ertüzün’ün oğlu, "Babam ölünce Oktar annemi kandırıp örgüte aldı. Babamdan kalan evlerin, 816 bin TL mirasın ve bağlanan yetim maaşının üzerine kondu" diye konuştu.

29.07.2018Gündem
Dedektif tutan anne anlattı: Düğünden bir gün sonra tuhaflıklar başladı

Dedektif tutan anne anlattı: 'Düğünden bir gün sonra tuhaflıklar başladı'

Adnan Oktar Suç Örgütü'ne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında ifade veren müştekiler ilginç bilgiler vermeye devam ediyor. Bunlardan biri de kızının 16 yaşında Adnan Oktar örgüt üyesine mensup bir şüpheliyle yaşadığı aşkı anlatan bir anne oldu. Dedektif tutup gerçekleri öğrendiğini dile getiren anne, “Kendisinden yaşça büyük Emre Teker’le sonradan sahte olduğunu anladığımız bir evlilik yaptı. Açık saçık giyinmeye başladı. Dedektif tuttuk, Adnan Oktar grubuna dahil olduğunu öğrendik” dedi.

28.07.2018Gündem
CHPli Başarır, Adnan Oktar ve Gülenin kitaplarını sordu

CHP'li Başarır, Adnan Oktar ve Gülen'in kitaplarını sordu

CHP'li Başarır, Adnan Oktar ve Gülen'in kitaplarını sordu

26.07.2018Merkez
Adnan Oktarın öğrenci tuzağı

Adnan Oktar'ın öğrenci tuzağı 

Adnan Oktar grubuna yönelik operasyonda tutuklanan 3 kadının meslekleri, örgütün üniversiteli gençleri hedef aldığı iddiasını gündeme getirdi.

26.07.2018Gündem
Nasıl mason olduğu ortaya çıktı

Nasıl mason olduğu ortaya çıktı!

Adnan Oktar'ın 1 milyon 50 bin euro vererek 33'üncü dereceden mason olduğu ortaya çıktı. Adnan Oktar suç örgütüne yönelik soruşturma kapsamında ifade veren C.Ö. isimli müşteki Adnan Oktar'ın o belgeyi nasıl aldığını anlattı

26.07.2018Gündem
Fazıl Sayın ihbarcısı Adnancı çıktı

Fazıl Say'ın ihbarcısı Adnancı çıktı

Adnan Oktar grubuna operasyonda tutuklananlardan Ali Emre Bukağılı’nın Fazıl Say ihbarcısı olduğu ortaya çıktı. Cinsel saldırı dahil 17 suçlama yöneltilen Bukağılı, Twitter paylaşımları nedeniyle ünlü piyanist hakkında hapis istenen davaya da şikâyetçi olarak katıldı.

25.07.2018Gündem
Adnan Oktar soruşturması; Tutuklular farklı illerdeki cezaevlerine nakledildi

Adnan Oktar soruşturması; Tutuklular farklı illerdeki cezaevlerine nakledildi

Adnan Oktar soruşturması; Tutuklular farklı illerdeki cezaevlerine nakledildi

25.07.2018İstanbul
Adnan Oktar soruşturmasında dikkat çeken detay Dağıtıldılar çünkü...

Adnan Oktar soruşturmasında dikkat çeken detay! Dağıtıldılar çünkü...

Adnan Oktar grubuna yönelik soruşturma kapsamında tutuklanan şüphelilerin örgütsel bağlarının engellenmesi amacıyla ayrı cezaevlerine sevk edildikleri öğrenildi. Adnan Oktar Edirne, Oktar Babuna Tekirdağ Cezaevi'nde tutulurken, erkek şüphelilerden 61'nin Metris Cezaevi'nde, kadın şüphelilerden 10'u Gebze, 20'si Bandırma ve 15'nin de Bakırköy cezaevlerinde tutuklu bulunduğu belirtildi.

25.07.2018Gündem
/ geniş haber// Adnan Oktarın evi cephanelik çıktı

/ geniş haber// Adnan Oktar'ın evi cephanelik çıktı 

/ geniş haber// Adnan Oktar'ın evi cephanelik çıktı 

25.07.2018Merkez
Fotoğraflar //  Adnan Oktarın evi cephanelik çıktı

Fotoğraflar // Adnan Oktar'ın evi cephanelik çıktı

Fotoğraflar // Adnan Oktar'ın evi cephanelik çıktı

25.07.2018İstanbul
Fotoğraflar //  Adnan Oktarın evi cephanelik çıktı

Fotoğraflar // Adnan Oktar'ın evi cephanelik çıktı

Fotoğraflar // Adnan Oktar'ın evi cephanelik çıktı

25.07.2018İstanbul
Adnan Oktarın evi cephanelik çıktı (1)

Adnan Oktar'ın evi cephanelik çıktı (1)

Adnan Oktar'ın evi cephanelik çıktı (1)

25.07.2018İstanbul
İşte Adnan Hocanın cephaneliği

İşte Adnan Hoca'nın cephaneliği

Adnan Oktar ve grubuna yönelik operasyonlarda basılan evlerde ele geçirilen silah ve mühimmat Emniyet Müdürlüğü’nde sergilendi.Çetin AYDIN / İSTANBUL

25.07.2018Haber
İşte Adnan Oktarın evinden çıkan silahlar

İşte Adnan Oktar'ın evinden çıkan silahlar

Adnan Oktar ve grubuna yönelik operasyonlarda basılan evlerde ele geçirilen silah ve mühimmat Emniyet Müdürlüğü’nde sergilendi.

25.07.2018Gündem
Evden çıkanlar şoke etti İşte Adnan Hocanın cephaneliği...

Evden çıkanlar şoke etti! İşte Adnan Hoca'nın cephaneliği...

İstanbul Mali Şube Müdürlüğü ekiplerinin, Adnan Oktar grubuna yönelik düzenlediği operasyonda adreslerde ele geçen aralarında otomatik silah görünümlü dürbünlü pompalı tüfeklerin de bulunduğu 93 silah sergilendi. 17 binin üzerinde merminin de ele geçtiği operasyonda, aralarında ruhsatsızların da bulunduğu silahların kriminal incelemesinin sürdüğü bildirildi.

25.07.2018Gündem
Adnan Oktarın yakın koruması Cüneyt Özyaşar tutuklandı

Adnan Oktar'ın yakın koruması Cüneyt Özyaşar tutuklandı

Adnan Oktar grubuna yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Ankara'da gözaltına alınarak İstanbul'a getirilen Oktar'ın yakın koruması Cüneyt Özyaşar, tutuklandı.

24.07.2018Haber
Adnan Oktar soruşturması;  tutuklu sayısı 169a yükseldi

Adnan Oktar soruşturması; tutuklu sayısı 169'a yükseldi

Adnan Oktar soruşturması; tutuklu sayısı 169'a yükseldi

24.07.2018İstanbul
Dün gözaltına alınmıştı Tutuklandı

Dün gözaltına alınmıştı! Tutuklandı

Ankara'da gözaltına alınan ve Adnan Oktar'ın yakın koruması olduğu belirtilen Cüneyt Özyaşar, İstanbul'da tutuklandı. Soruşturma kapsamında tutuklanan şüpheli sayısı 169 oldu

24.07.2018Gündem

Yaşlı kadını 'kediciksin' diye dolandırdılar

İstanbul'da yaşayan Saadet Teyze, telefon dolandırıcılarının yeni oyununun hedefi oldu. Dolandırıcıların FETÖ ve PKK yalanlarından sonra şimdi de Adnan Oktar ve kedicikleri çıktı.

24.07.2018Gündem
İtirafçıdan inanılmaz ifadeler

İtirafçıdan inanılmaz ifadeler!

Adnan Oktar suç örgütünden ayrılan itirafçının ifadeleri: Hayali ihracat ile Çin’deki tekstil üreticisi ve lojistik firmasını 2 milyon dolar, Offshore üzerinden düşük faturayla da devleti 2.2 milyon lira dolandırdık

24.07.2018Gündem
Adnan Oktarın en yakın ismiydi... Yakalandı

Adnan Oktar'ın en yakın ismiydi... Yakalandı

Adnan Oktar’ın yakın koruması Cüneyt Özyaşar Ankara’da film gibi bir operasyonla yakalandı. Küçük kızları taciz, tehdit, şantaj ve örgüt üyeliği dahil birçok suçtan aranan Adnan Oktar’ın koruması İstanbul’a getirildi.

23.07.2018Gündem
FETÖ gibi Karanlık arşiv çözülüyor

FETÖ gibi! Karanlık arşiv çözülüyor

Adnan Oktar Suç Örgütü’nün FETÖ gibi fişleme belgeleri oluşturduğu ve özel olarak toplanan bilgileri bu dokümanlara kaydettiği iddia edilirken, ilk incelemelerde, tuzağa düşürülenlerle ilgili fişleme belgeleri bulundu

23.07.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Çin Seddi’nin Çin’de olduğunu bilememek

TELEVİZYONDA yayınlanan bilgi yarışmasında sorulmuş:

5.08.2018

Kedicikler itirafçı oluyor

KAMUOYUNDA Adnan Hocacılar olarak bilinen grubun lideri Adnan Oktar’a, mahkeme kararıyla yapılan telefon kayıtları dinletilince, “O ben değilim” diyor. Tekrar dikkatli bir şekilde dinlemesi isteniyor. O ısrarla reddediyor. “O ben değilim” diyor. Tam bir FETÖ taktiği.

31.07.2018

Muhteşem Troya sonatı: Fazıl Say, Türkiye’ye uluslararası bir eser daha hediye etti

Hiç kuşkusuz bu ülkenin yetiştirdiği en büyük sanatçılardan biri Fazıl Say.

30.07.2018

Gazeteci kandırmak kolay

“ÜNİVERSİTELİ Gamze” beş yıl önce yayımladığımız haberlere bakılırsa tam bir bilgisayar dehasıymış. “Üniversiteli Gamze Microsoft’un Türkiye ve dünya birincisi”, “960 bin adayı geride bıraktı”, “6 kez üst üste dünya birincisi oldu”.

29.07.2018

Yavuz Bingöl’le ilgili vardığım yedi kanaat

POSTA gazetesine verdiği son röportajı okuduktan sonra Yavuz Bingöl’le ilgili şu yedi kanaate vardım:

28.07.2018

ABD’nin tehditlerine boyun eğilmemeli

Mahkeme bir hafta önce karar verdi.

26.07.2018

Dar alanda diktatörlük oynayan Kemal Bey

KEMAL Kılıçdaroğlu’nun koltuğundan edilmesi için iki yol var:

25.07.2018

Adnan Oktar, Mehdi meselesinde ne dedi?

ADNAN Oktar’a sorgusunda 353 soru yöneltiliyor, verdiği yanıtlar 164 sayfa tutuyor.

24.07.2018

Lafı hiç uzatmadan Meral Akşener olayı

- 24 Haziran’dan önce genel kanı şuydu: Meral Akşener’in toplumda bir karşılığı var! İYİ Parti, biraz da işte bu kanı üzerine bina edildi. Yani İYİ Parti’nin en önemli gücüydü Meral Akşener.

23.07.2018

‘Tayyip’i asarlar şimdi’ diyen kimdi?

Kamuoyunda Adnan Hocacılar olarak bilinen gruba yönelik operasyona şimdiye kadar değinmedim. Savunma hakkının kutsallığına inandığım için Adnan Oktar’ın polis ve yargıdaki sorgusuna ulaşmaya çalıştım.

22.07.2018