MENÜ

Adli Yıl Açılış Töreni

Adli Yıl Açılış Töreni ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Adli Yıl Açılış Töreni haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 461 Adli Yıl Açılış Töreni haberi bulunmuştur.

Adli Yıl Açılış Töreni Haberleri

‘Yasal olmayan binada adli yıl açılışı olur mu’

‘Yasal olmayan binada adli yıl açılışı olur mu’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2019-2020 Adli Yıl açılışı töreninin Cumhurbaşkanlığı’nda yapılmasını sosyal medya mesajıyla eleştirdi. Kılıçdaroğlu, “Yargının bağımsız, tarafsız ve gerçekten adalet dağıttığı bir ülkede Danıştay İdari Dava Daireleri Genel Kurulu’nun oybirliği ile yasal bulmadığı resmi bir binada adli yıl açılış töreni yapılabilir mi” dedi.

3.09.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Adli Yıl Açılış Töreninde önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Adli Yıl Açılış Töreni'nde önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2019-2020 Adli Yıl Açılışı dolayısıyla Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen törende konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, "Demokrasi güçlendirmek için yeni reform hazırlıkları içindeyiz." ifadelerini kullandı.

2.09.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Adli Yıl Açılış Töreninde önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Adli Yıl Açılış Töreni'nde önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2019-2020 Adli Yıl Açılışı dolayısıyla Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen törende konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, "Demokrasi güçlendirmek için yeni reform hazırlıkları içindeyiz." ifadelerini kullandı.

2.09.2019Haber
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan Adli Yıl Açılış Töreninde önemli mesajlar

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Adli Yıl Açılış Töreni'nde önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2019-2020 Adli Yıl Açılışı dolayısıyla Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen törende konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan demokrasiyi güçlendirmek, vatandaşların adalet beklentisine en yüksek cevabı vermek, uluslararası alanda Türkiye'nin hukuk devleti niteliğini güçlendirmek amacıyla yeni reform hazırlıkları içinde olduklarını belirtti.

2.09.2019Gündem
Metin Feyzioğlu  2019-2020 Adli Yıl Açılış Töreninde konuştu

Metin Feyzioğlu 2019-2020 Adli Yıl Açılış Töreni'nde konuştu

2019-2020 Adli Yıl Açılış Töreni, Cumhurbaşkanlığı Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapıldı. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu törende konuştu. TBB Başkanı Feyzioğlu: "Hukuk alanındaki mesleklere giriş sınavı bir an önce getirilmelidir. Bilgiyi ölçen, zor bir sınav olmalıdır."

2.09.2019Haber
Yargıtay Başkanı’ndan Avrupa’ya sert tepki: Değersiz bir kağıt parçası

Yargıtay Başkanı’ndan Avrupa’ya sert tepki: Değersiz bir kağıt parçası

Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, kişi hak ve özgürlüklerinin temel güvencesi olan bağımsız yargı yoksa hukuk devletinin varlığından söz edilemeyeceğini belirterek, "Yargının, siyasal gücü elinde bulunduran yasama ve yürütme organı başta, tüm güç odakları karşısında bağımsız olması hukuk devletinin değişmez ilkesidir." dedi.

2.09.2019Gündem
TBB Başkanı Feyzioğlundan Adli Yıl Açılış Töreninde meslek sınavı çağrısı

TBB Başkanı Feyzioğlu'ndan Adli Yıl Açılış Töreni'nde meslek sınavı çağrısı

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, "Türkiye'nin normalleşme sürecinde Hakimler ve Savcılar Kurulunun yapısının kuvvetler ayrılığını tam olarak sağlayacak şekilde Meclisimizde uzlaşma ile yeniden düzenlenmesini öneriyoruz." dedi.

2.09.2019Gündem
Adli yıl töreni  üçüncü kez Beştepe’de

Adli yıl töreni üçüncü kez Beştepe’de

ADLİ tatil bugün sona erdi ve yarın 2019-2020 yeni adli yılı Cumhurbaşkanlığı’nda üçüncü kez düzenlenecek törenle başlayacak.

1.09.2019Gündem
Yargıtay Başkanı Ciritten adli yıl açılış töreni eleştirilerine yanıt

Yargıtay Başkanı Cirit'ten "adli yıl açılış töreni" eleştirilerine yanıt

Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, bazı baroların adli yıl açılış törenine katılmama kararına ilişkin, "İster katılırlar, ister katılmazlar ancak katılmalarını biz de arzu ederdik ama ifade ettikleri şeyler son derece çirkin, insaf ve adalet ölçülerine uygun olmayan söylemler." dedi.

18.08.2019Gündem
Beştepe’de konuşacak

Beştepe’de konuşacak

Yargıtay'ın, beş yıl öncesine kadar geleneksel olarak kendi binasında düzenlediği adli yıl açılış töreni, üçüncü kez Cumhurbaşkanlığı Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 Eylül’de yapılacak.

18.08.2019Gündem
Yargıtay Başkanlığından Adli yıl açılış töreni açıklaması

Yargıtay Başkanlığı'ndan Adli yıl açılış töreni açıklaması

Yargıtay Başkanlığınca "Adli yıl açılış davetiyeleri dolayısıyla Yargıtaya yönelik haksız ve ölçüsüz eleştirileri yapan bazı baroların, yakın geçmişte tüm dünyanın kabul ettiği insan hakları metinlerine dahi karşı çıkması, feraset düzeylerinin açık bir göstergesi olup, bu tür ithamların toplumun vicdanında karşılık bulmayacağı şüphesizdir." açıklamasında bulunuldu.

17.08.2019Gündem
Osmanlı’dan örnekle liyakat mesajı: Uyulmazsa felaket olur

Osmanlı’dan örnekle liyakat mesajı: Uyulmazsa felaket olur

Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, dünkü adli yıl açılış töreninde Yargıtay’ın ilk başkanı olarak kabul edilen Ahmet Cevdet Paşa’nın Mecelle eserini örnek göstererek, “Osmanlı’nın yıkılmasının en büyük sebeplerinden birisi liyakat sisteminin bozulmasıdır. Ehliyet ve liyakata dikkat edildiğinde 21. yüzyıl Türk yüzyılı, uyulmadığında ise bir felaket olacaktır” dedi.

3.09.2018Gündem
Yeni adli yıl açılış resepsiyonu

Yeni adli yıl açılış resepsiyonu

Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, yeni adli yılın başlaması dolayısıyla resepsiyon verdi.

3.09.2018Gündem
Adli yıl açılışı yeniden Beştepe’de

Adli yıl açılışı yeniden Beştepe’de

1 Eylül Cumartesi gününe rastladığı için 3 Eylül’de yapılacak adli yıl açılış töreninin adresi de değişti. Yargıtay’ın her yıl geleneksel olarak kendi binasında düzenlediği açılış töreni, ikinci kez Cumhurbaşkanlığı Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılacak.

28.08.2018Gündem
Adli yıl çıkışları

Adli yıl çıkışları

Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit adli yıl açılış töreninde, FETÖ mensuplarını iade etmeyen ülkeleri eleştirdi, 15 Temmuz öncesi hâkim ve savcıların üçte birinin ‘terörist faaliyetlerin odağında olduğunu’ belirtti. Cirit, Yargıtay ve Danıştay üyelerinin, Anayasa Mahkemesi üyelerinden daha düşük maaş aldığını da belirterek “Maalesef verilen sözler tutulmamıştır” dedi, farkın giderilmesini istedi.

5.09.2017Gündem
Adli yıl töreninin adresi yine değişti

Adli yıl töreninin adresi yine değişti

Geçen yıl ilk kez Cumhurbaşkanlığı’nda yapıldığı için eleştirilerin hedefi olan adli yıl töreni, bu yıl yeniden Yargıtay Konferans Salonu’nda düzenleniyor. Törene TBB Başkanı da ‘dinleyici’ olarak davetli.

4.09.2017Gündem
flaş

flaş

1.09.2016Ankara
Milletin mekânında açılış yargı bağımsızlığını güçlendirir

'Milletin mekânında açılış yargı bağımsızlığını güçlendirir'

Adli yıl, ‘yer tartışmaları’nın ardından dün Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda törenle açıldı. İlk kez adli yıl açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Millet adına görev yapan yargının, milletin mekânında açılış töreni yapması yargı bağımsızlığını güçlendirir” dedi. Erdoğan, darbe girişimiyle ilgili de dünyaya “241 kişi şehit oldu. Bizler kalkıp da güvenlik güçlerimize ‘Darbecileri vurun’ diye bir talimatı vermedik, ‘Adalete teslim edin’ dedik. Ey dünya hâlâ bize hangi gözle bakıyorsun? Kalkıp ‘Endişe ile izliyoruz’ diyorsunuz. Bu terbiyesizlik değil mi?” diye seslendi.

1.09.2016Gündem
Beştepeye nasıl karar verildi Bakan Bozdağ açıkladı

Beştepe'ye nasıl karar verildi? Bakan Bozdağ açıkladı

YENİ Adli Yıl açılış töreni Cumhurbaşkanlığı Sarayı Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılırken, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, açılış töreninin mekanı ile ilgili kararın nasıl alındığının perde arkasını anlattı.

1.09.2016Gündem
Vurun diye vermedik, yakalayın adalete teslim edin dedik

Vurun diye vermedik, yakalayın adalete teslim edin dedik

2016-2017 Adli Yıl Açılış TöreniBeştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde başladı. Törende ilkkonuşan Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit oldu. Ardından kürsüyeCumhurbaşkanı Erdoğangeldi. Erdoğan, "O gece 30 küsür kişi darbecilerden öldü. Fakat 241kişi darbe karşısında direnenlerden şehit oldu. Demek ki bizlerdarbecilere kalkıp da güvenlik güçlerimize bunların hepsini vurun diyebir emir vermedik. Bunları yakalayın adalete teslim edin dedik. Eydünya, sen bize neyi soruyorsunuz. Şahsımı almaya ya da vurmaya gelenlergünlerce Marmaris’in ormanlarında gizlendiler. Bizim jandarmamız onlarıvurmadı. Vurabilirdi. Yakaladı, savcıya götürdü. Biz çalışmalarımızıhukuk içinde sürdürüyoruz ama diyorum ki geciken adalet adalet değildir.Bir an önce gereken yapılmalıdır" dedi.

1.09.2016Haber
2016-2017 Adli Yıl Açılışı törenle yapıldı

2016-2017 Adli Yıl Açılışı törenle yapıldı

2016-2017 Adli Yıl Açılış Töreni Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde başladı. Törende ilk konuşmayı Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit yaptı.

1.09.2016Haber
Adli Yıl Açılış Töreninden kareler

Adli Yıl Açılış Töreni'nden kareler

2016-2017 Adli Yıl Açılış Töreni Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde başladı. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da katıldı.

1.09.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Adli yıl açıldı! Salon devlete ait

ADLİ yılın açılışı resmen yapıldı. Hayırlı uğurlu olsun.

3.09.2019

Yine adalet sorunu

BAŞBAKAN Yardımcısı Sayın Bekir Bozdağ Türk yargısının Avrupa ve Amerika yargılarından daha fazla hukuka bağlı ve daha adil olduğunu söylüyor.

6.09.2017

Yaşam tarzına müdahale davası bu

HEMŞİRE Ayşegül Terzi’ye saldırı, doğru bir zemine oturdu.

20.09.2016

Oh be! Dünya varmış! Yenikapı Ruhu bitti

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Yüz karası” diye lafa girince...

2.09.2016

Bu tutuklamaların amacı nedir?

ASLI Erdoğan’dan sonra yazar Necmiye Alpay da tutuklandı.

1.09.2016