MENÜ

Adalet Bakanligi

Adalet Bakanligi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Adalet Bakanligi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 137.484 Adalet Bakanligi haberi bulunmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti hükûmetine bağlı olarak çalışan ve yargı işlerinden sorumlu olan bakanlık. Mevcut hükûmetin Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dır.


Adalet Bakanlığının görevleri, 29 Mart 1984 gün ve 2992 sayılı Adalet Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunun 2. maddesinde sayılmıştır. Buna göre Adalet Bakanlığı'nın bazı görevleri şunlardır:

- Kanunlarda kurulması öngörülen mahkemeleri açmak ve teşkilatlandırmak, ceza infaz ve ıslah kurumları, icra ve iflas daireleri gibi her derece ve türdeki adalet kurumlarını planlamak, kurmak ve idari görevleri yönünden gözetim ve denetimini yapmak ve geliştirmek,
- Bir mahkemenin kaldırılması veya yargı çevresinin değiştirilmesi konularında Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kuruluna teklifte bulunmak,
- Kamu davasının açılması ile ilgili olarak kanunların Adalet Bakanına verdiği yetkinin kullanılması ile ilgili çalışma ve işlemleri yapmak,
- Avukatlık ve Noterlik Kanunlarının Bakanlığa verdiği görevleri yapmak,
- Adli sicilin tutulması ile ilgili hizmetleri yürütmek
- Türk Ticaret Kanunu ile Ticaret Sicili Tüzüğünün Bakanlığa verdiği görevleri yapmak,
- Adalet hizmetlerine ilişkin konularda, yabancı ülkelerle ilgili işlemleri yerine getirmek,
- Adalet hizmetleriyle ilgili konularda, gerekli araştırmalar ve hukuki düzenlemeleri yapmak, görüş bildirmek,
- Bakanlıklarca hazırlanan kanun ve kanun hükmünde kararname taslaklarının Bakanlığa gönderilmesinden önce Türk hukuk sistemine ve kanun yapmak tekniğine uygunluğunu incelemek,
- İlgili mevzuat hükümlerine göre infaz ve ıslah işlerini düzenlemek,
- İcra ve İflas daireleri vasıtasıyla, icra ve iflas işlemlerini yürütmek,
- Kanunlarla verilen diğer görevleri yapmak.

Ceza hukuka ile özel (medeni) hukuktaki gelişmeleri izleyerek gerekli kanun tasarılarını hazırlar, genel ceza ve tevkif evleri, iş esası üzerine kurulu, cezaevleri, iş yurtları ve ıslahevleri açar, bunların yönetim şeklini düzenler. Hükümlü ve tutukluların bakılmasını, barındırılmasını, okutulmasını ve çalıştırılmasını sağlar. Ceza mahkemelerinin verdikleri hükümleri kesinleştikten sonra yerine getirir. Avukatlık izin belgesi verir. Noterlikler kurar. Bu iki meslekten olanları denetler. Adli Tıp müessesesi de bu bakanlığa bağlıdır. Adalet bakanlığı merkez örgütünde Hukuk İşleri Genel müdürlüğü, Ceza İşleri Genel müdürlüğü, Ceza ve Tevkif Evleri Genel müdürlüğü ve her bakanlıkta olan daireler bulunmaktadır.

Adalet Bakanligi Haberleri

Bayburtta Erasmus öğrencileri Vali Pehlivan’ı ziyaret etti

Bayburt'ta Erasmus öğrencileri Vali Pehlivan’ı ziyaret etti

Bayburt'ta Erasmus Öğrenci Değişim Programı öğrencileri Vali Ali Hamza Pehlivan’ı ziyaret etti.

22.5.2018Gündem
Maduro harekete geçti: ABD elçisine süre verdi

Maduro harekete geçti: ABD elçisine süre verdi

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ABD'nin Caracas Büyükelçisi Todd Robinson'a ülkeden ayrılması için 48 saat süre verdi. ABD'nin "hileli" dediği seçimler için AB'den ise "seçimlerin ulusal bir mutabakat sağlanmadan ve şaibeli bir şekilde gerçekleştirildiği" ileri sürülerek, "gerekli adımların" atılacağı açıklandı.

22.5.2018Dünya
Süre doluyor: AB’de tedirgin bekleyiş

Süre doluyor: AB’de tedirgin bekleyiş

ABD Başkanı Donald Trump’ın çelik ve alüminyuma ek tarife uygulama konusunda Avrupa Birliği’ne tanıdığı muafiyetin sona ermesine on günden az bir süre kala Brüksel’de karamsarlık giderek artıyor.

22.5.2018Ekonomi
Avrupa Parlamentosunda ifade verecek

Avrupa Parlamentosu'nda ifade verecek

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, kişisel bilgilerin ihlal edilmesi ve veri skandalı sonrası bugün Avrupa Parlamentosu'nda ifade verecek.

22.5.2018Dünya
Faiz indirimi sonrası konut kredisinde talep iki kat arttı

'Faiz indirimi sonrası konut kredisinde talep iki kat arttı'

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, "Seçimlerle birlikte güven ve istikrar pekişecek, daha güçlü bir Türkiye için yatırımların önü açılacaktır." dedi.Arslan, Halkbank'ın 80. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla AA muhabirine yaptığı açıklamada, ekonominin ana gündemini döviz, kur ve faiz gibi sermaye piyasası hareketlerine bakarak değerlendirmenin eksik bir yorumlama biçimi olduğunu söyledi. Arslan, bazı bankaların konut kredisinde faiz indirimine gitmeleri sonrası kredi talebinin iki kat arttığını belirtti.

22.5.2018Ekonomi

Avrupa’ya 16 yıl aradan sonra peynir ihracatı

AVRUPA Birliği, 2002’de Türkiye’deki üretim koşullarını gerekçe göstererek süt ve süt ürünleri konusunda genel bir ithalat yasağı uygulamaya başlamış, yasak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın öncülüğünde Ambalajlı Süt ve Süt Ürünleri Sanayicileri Derneği (ASÜD) ve sektör oyuncuları tarafından çalışmalar sonucu 2013’te bu yasak kaldırılmıştı.

22.5.2018Ekonomi
Muratbey peynirleri Avrupaya ilk ürünleri gönderdi

Muratbey peynirleri Avrupa'ya ilk ürünleri gönderdi

Muratbey peynirleri Avrupa'ya ilk ürünleri gönderdi

22.5.2018Merkez
HGS ceza sorgulama ve bakiye işlemleri nasıl yapılır

HGS ceza sorgulama ve bakiye işlemleri nasıl yapılır?

Araçlarında HGS sistemi kullanan vatandaşlar ceza sorgulama işlemlerini merak ediyorlar. Konu hakkında aranan konulardan biri de Müşteri hizmetlerinin irtibat numarası.. Peki HGS ceza sorgulama işlemi internetten nasıl yapılır?

22.5.2018Gündem
FETÖden tutuklu eski genel sekretere tahliye

FETÖ'den tutuklu eski genel sekretere tahliye

FETÖ'den tutuklu eski genel sekretere tahliye

22.5.2018Denizli
İtalyada başbakan adayının özgeçmişindeki yalanlar infial yarattı

İtalya'da başbakan adayının özgeçmişindeki yalanlar infial yarattı

İtalya'da 4 Mart'ta gerçekleştirilen seçimlerin ardından bir koalisyon hükümeti kurmada anlaşan popülist partilerin ortak başbakan adayı, hukuk profesörü Giuseppe Conte'nin özgeçmişinde belirttiği bazı bilgilerin doğru olmadığının iddia edilmesi infial yarattı.

22.5.2018Dünya
İtalya’da başbakan adayının öz geçmişindeki ‘doğru olmayan’ bilgiler infial yarattı

İtalya’da başbakan adayının öz geçmişindeki ‘doğru olmayan’ bilgiler infial yarattı

İtalya’da başbakan adayının öz geçmişindeki ‘doğru olmayan’ bilgiler infial yarattı

22.5.2018İstanbul
Mavi Marmara mağduru tazminatını istiyor

Mavi Marmara mağduru tazminatını istiyor

Gazze’ye insani yardım götüren Mavi Marmara gemisinde 8 yıl önce İsrail askerlerince düzenlenen saldırıda yaralanan Muhyettin Yıldırım, Maliye Bakanlığı’na 1 milyon 2 bin liralık tazminat davası açtı.

22.5.2018Gündem
Türkiye bilgi ve iletişim teknolojileri sektörü yüzde 18.2 büyüdü

Türkiye bilgi ve iletişim teknolojileri sektörü yüzde 18.2 büyüdü

Türkiye bilgi ve iletişim teknolojileri sektörü yüzde 18.2 büyüdü

22.5.2018Merkez
FETÖ elebaşı Gülenin iade belgeleri ortaya çıktı

FETÖ elebaşı Gülen'in iade belgeleri ortaya çıktı

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, teröristbaşı Fetullah Gülen’in ABD’den usulüne uygun olarak istenmediğini iddia ederken, İHA'nın haberine göre Adalet Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığının farklı tarihlerdeki yazıları ile ABD’den Gülen’in iadesinin istendiğini ortaya çıkardığı belirtildi.

22.5.2018Gündem
Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru nasıl yapılır Adalet Bakanlığı 4 bin 504 personel alıyor

Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru nasıl yapılır? Adalet Bakanlığı 4 bin 504 personel alıyor

Adalet Bakanlığı çoğunluğu infaz koruma memuru olmak üzere toplam 14 bin 504 personel alımı yapmaya hazırlanıyor. İcra-zabıt katibi, aşçı, sağlık personeli, mübaşir gibi birçok alanda gerçekleştirilecek olan Adalet Bakanlığı personel alımı başvurusu, bazı alımlarda 30 Mayıs Çarşamba günü sona erirken, bazı alımlarda ise 11 Haziran Pazartesi gününe kadar devam edecek. Peki, Adalet Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılacak?

22.5.2018Gündem
AB projesi kapsamında 4 ülkeden öğretmenler Foçada

AB projesi kapsamında 4 ülkeden öğretmenler Foça'da

AB projesi kapsamında 4 ülkeden öğretmenler Foça'da

22.5.2018Foça
Datçada kültürel hazine avı

Datça'da kültürel hazine avı

Datça'da kültürel hazine avı

22.5.2018Datça
Prensiplerimize dikkat etmeyenleri listeye almadık

'Prensiplerimize dikkat etmeyenleri listeye almadık'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, milletvekili aday listesini oluştururken ‘parlamentoya devam ve prensipler’e dikkat ettiklerini belirterek, “Bir de bu sefer bir hassasiyet daha gösterdik. ‘Haftanın üç günü Ankara’dasınız. Üç günü dışında, seçim bölgelerinizde ofislerde çalışmaları yürüteceksiniz’ dedik. Bunların taahhüdünü de arkadaşlardan yazılı olarak aldık” dedi. Bosna ziyaretinden dönüşte uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı, özetle şunları söyledi:

21.5.2018Gündem
Eğer bu doğruysa... diyerek işareti vermişti: Trumptan ajan talimatı

"Eğer bu doğruysa..." diyerek işareti vermişti: Trump'tan 'ajan' talimatı

ABD Başkanı Donald Trump, 2016'daki başkanlık seçimlerinde kendi kampanya sürecine "casus" yerleştirilip yerleştirilmediği konusunu Adalet Bakanlığı Başmüfettişinin araştırması talimatını verdi. Trump, birkaç gün önce "yerleşik" bir muhbirle gözetlendiği iddiasını ortaya atarak, "Eğer bu doğruysa Watergate skandalından bile daha büyük" ifadelerini kullanmıştı.

21.5.2018Dünya
AK Parti milletvekili aday listesinde kimler yok İşte o isimler...

AK Parti milletvekili aday listesinde kimler yok? İşte o isimler...

AK Parti'nin 24 Haziran seçimi için Yüksek Seçim Kurulu'na teslim ettiği milletvekili aday listesinde mevcut milletvekillerinden 149 isim yer bulamadı. Bu isimler arasında Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, AB Bakanı Ömer Çelik ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü de var.

21.5.2018Ekonomi
Prof.Dr. Alkin: “Bir Dünya 3üncülüğü bir UEFA şampiyonluğu Merkez Bankası’nın müdahalesinden daha etkilidir”

Prof.Dr. Alkin: “Bir Dünya 3'üncülüğü bir UEFA şampiyonluğu Merkez Bankası’nın müdahalesinden daha etkilidir”

Prof.Dr. Alkin: “Bir Dünya 3'üncülüğü bir UEFA şampiyonluğu Merkez Bankası’nın müdahalesinden daha etkilidir”

21.5.2018Merkez
Balkan ülkeleri, bu nedenle yönünü Türkiyeye çeviriyor

Balkan ülkeleri, bu nedenle yönünü Türkiye'ye çeviriyor

Avrupa Birliği'nin genişleme konusunu Brexit nedeniyle rafa kaldırmış olması ve bunun yanı sıra yaşadığı borç ve göçmen krizlerinin etkileri yüzünden Balkanlar, AB ile Türkiye arasında etki yarışının yaşandığı bir saha haline geliyor. Bu tabloda Rusya ile Çin de kendi etkilerini güçlendirmeye çalışıyorlar.

21.5.2018Ekonomi
90’larda kadın ve çocuklar geldi, şimdiki mülteciler genç ve erkek

90’larda kadın ve çocuklar geldi, şimdiki mülteciler genç ve erkek

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, AB Dönem Başkanı olarak önceliklerinin kaçak göç olacağını söyledi. 1990’lı yıllarda mültecilerin niçin bugünkülerden kolay uyum sağladığı sorusuna Macaristan ve eski Yugoslavya’dan gelen mültecilerin Afganistan, Suriye ve Irak’tan gelenlerle kıyaslanamayacağı yanıtını veren Kurz “1990’lı yıllarda gelenler daha çok kadın ve çocuklardı. Şimdikilerin hemen hepsi genç erkek” dedi.

21.5.2018Avrupa
Başsavcılıktan Pınar Aydınlar açıklaması

Başsavcılıktan Pınar Aydınlar açıklaması

"Terör örgütü propagandası yapmak" suçundan hükümlü Pınar Aydınlar'ın tutuklandıktan sonra getirildiği Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndaki üst aramasının mevzuata uygun yapıldığı bildirildi.

21.5.2018Gündem
Trumptan FBIa şok suçlama: Casusluk yaptılar

Trump'tan FBI'a şok suçlama: 'Casusluk yaptılar'

ABD Başkanı Trump, 2016 yılındaki seçim kampanyası ekibine FBI'ın sızıp casusluk yaptığı yönündeki iddiaların araştırılmasını talep ediyor.

21.5.2018Dünya
İran nükleer anlaşmada AB’yi çelişkili davranmakla suçladı

İran nükleer anlaşmada AB’yi "çelişkili davranmakla" suçladı

İran, Tahran’la imzalanan nükleer anlaşmaya bağlı kalacağını açıklayan Avrupa Birliği’nin (AB) tutumunu "çelişkili ve kuşkulu" olarak nitelendirdi.

21.5.2018Dünya
Eşinin ismini yanlış yazdı

Eşinin ismini yanlış yazdı

ABD Başkanı Donald Trump, böbrek rahatsızlığı nedeniyle bir haftadır tedavi gördüğü hastaneden çıkan eşi First Lady Melania Trump’ın taburcu olduğu haberini Twitter’dan verirken, ismini yanlış yazdı.

20.5.2018Dünya
Alman basınından iddia: AB, Rusya ve Çinden ortak hamle

Alman basınından iddia: AB, Rusya ve Çin'den ortak hamle

Almanya, Fransa, İngiltere, Rusya ve Çin, İran ile nükleer anlaşmayı kurtarmak için bir araya geliyor. Alman medyasındaki haberlere göre toplantı bu hafta Viyana'da yapılacak.

20.5.2018Dünya
Bakan Gül: İncenin açıklamaları gerçekten talisiz

Bakan Gül: İnce'nin açıklamaları gerçekten talisiz

Bakan Gül: İnce'nin açıklamaları gerçekten talisiz

20.5.2018Artvin
Cumhurbaşkanı Erdoğandan suikast ihbarıyla ilgili ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan suikast ihbarıyla ilgili ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek'te yaptığı basın toplantısında suikast ihbarıyla ilgili ilk kez konuştu. Erdoğan, "Bu haber bana MİT'ten ulaştı. Zaten ulaştığı için de buradayım. Niye? Çünkü bu tür tehditler, operasyonlar şunlar bunlar, bizi bu yoldan alıkoymaz. Yolumuza çıktığımız zaman yılmadan devam ederiz 15 Temmuz’daki gibi" dedi.

20.5.2018Gündem
Başbakandan net mesaj İmtiyaz beklemeyin

Başbakan'dan net mesaj! 'İmtiyaz beklemeyin'

Başbakan Binali Yıldırım haftalık “To Vima” gazetesine verdiği demeçte, Ege, Kıbrıs, Yunanistan’a kaçan 8 darbeci asker ve mülteci sorunu hakkında Atina’ya net ve açık mesajlar gönderdi.

20.5.2018Dünya
Bozdağdan İnceye yanıt: İade talebi ve ekler Adalet Bakanlığında

Bozdağ'dan İnce'ye yanıt: İade talebi ve ekler Adalet Bakanlığı'nda

Bozdağ'dan İnce'ye yanıt: İade talebi ve ekler Adalet Bakanlığı'nda

19.5.2018Ankara
Almanlar, ABD’ye güvenlerini yitirdi

Almanlar, ABD’ye güvenlerini yitirdi

ZDF televizyonu tarafından yaptırılan bir ankete göre, Almanların yüzde 82’si ABD’yi güvenilir ortak olarak görmüyor. Katılımcıların yüzde 63’ü ise daha sıkı bir mülteci politikasından yana.

19.5.2018Avrupa
Yunan meclisi Novartis dosyasını yargıya sevk etti

Yunan meclisi Novartis dosyasını yargıya sevk etti

Yunanistan’da meclis, eski başbakan ve bakanların adının karıştığı İsviçre ilaç firması Novartis’e ilişkin yolsuzluk dosyasını, meclisin yetki alanı üstünde olduğuna hükmederek yargıya sevk etme kararı aldı.

19.5.2018Avrupa
Türk salatalık ve kornişonu dünya sofralarını süslüyor

Türk salatalık ve kornişonu dünya sofralarını süslüyor

Türk salatalık ve kornişonu dünya sofralarını süslüyor

19.5.2018İzmir
Avrupa Konseyi dönem başkanı Hırvatistan oldu

Avrupa Konseyi dönem başkanı Hırvatistan oldu

Avrupa Konseyi’nin 128’inci Bakanlar Komitesi Toplantısı’nda, dönem başkanlığı Danimarka’dan Hırvatistan’a geçti.

19.5.2018Avrupa
Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 7467 Sözleşmeli Personel Alacak

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 7467 Sözleşmeli Personel Alacak

Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak olan personel ilanı alımı, Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesinde duyuruldu. İlana göre; 6.681 infaz ve koruma memuru, 49 büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), 223 diğer sağlık personeli (sağlık memuru), 185 teknisyen, 266 destek personeli (şoför), 42 destek personeli (aşçı), 21 destek personeli (kaloriferci) olmak üzere toplam 7.467 personel alımı yapılacaktır.

19.5.2018Gündem
Adalet Bakanlığı 1344 Adet sözleşmeli İcra Kâtibi alımı yapacak.. İşte başvuru şartları

Adalet Bakanlığı 1344 Adet sözleşmeli İcra Kâtibi alımı yapacak.. İşte başvuru şartları

Adalet Bakanlığı tarafından 1344 adet sözleşme İcra Katibi alınacağı duyuruldu. Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre başvuru şartları ve tarihler belirlendi. İşte başvurunun detayları

19.5.2018Ekonomi
Adalet Bakanlığı 5493 sözleşmeli personel alacak

Adalet Bakanlığı 5493 sözleşmeli personel alacak

Adelet Bakanlığı'na 5493 sözleşmeli personel alınacağı duyuruldu. Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesinden yapılan duyuruya göre; 4771 sözleşmeli zabıt kâtibi, 527 sözleşmeli mübaşir, 27 sözleşmeli şoför, 99 sözleşmeli teknisyen, 69 sözleşmeli aşçı olmak üzere toplam 5493 personel alınacağı duyuruldu. İşte başvuru şartları ve detaylar

19.5.2018Gündem
AB’den ABD’ye karşı İran önlemleri

AB’den ABD’ye karşı İran önlemleri

AB liderlerinin yetki vermesinin ardından AB Komisyonu, Avrupa şirketlerini ABD’nin İran yaptırımlarından korumak için harekete geçti. Buna göre Avrupa Birliği, ABD mahkemelerinin İran yaptırımlarıyla ilgili kararlarını tanımayacak.

18.5.2018Dünya
EMTİA PİYASALARI – Petrol fiyatları 80 dolar sınırında tutunuyor

EMTİA PİYASALARI – Petrol fiyatları 80 dolar sınırında tutunuyor

EMTİA PİYASALARI – Petrol fiyatları 80 dolar sınırında tutunuyor

18.5.2018Merkez
Olağanüstü zirveye 12 devlet ve hükumet başkanının katılımı bekleniyor

Olağanüstü zirveye 12 devlet ve hükumet başkanının katılımı bekleniyor

Olağanüstü zirveye 12 devlet ve hükumet başkanının katılımı bekleniyor

18.5.2018Şişli
EMTİA PİYASALARI – Petrol fiyatları 80 dolar sınırında tutunuyor

EMTİA PİYASALARI – Petrol fiyatları 80 dolar sınırında tutunuyor

EMTİA PİYASALARI – Petrol fiyatları 80 dolar sınırında tutunuyor

18.5.2018Merkez
Bozdağ: Türkiye, teröristbaşı Güleni ABDden usulüne uygun talep etti

Bozdağ: Türkiye, teröristbaşı Gülen'i ABD'den usulüne uygun talep etti

Bozdağ: Türkiye, teröristbaşı Gülen'i ABD'den usulüne uygun talep etti

18.5.2018Ankara

Yazar Sonuçları

Listelerdeki strateji ve sürprizler

AK Parti listelerinde sürpriz bekliyordum ama itiraf edeyim bu kadarını ben de beklemiyordum.

21.5.2018

Sular çekilirken eskisi gibi yüzmek

SADECE son birkaç ay değil, son 5 yıldır döviz kuru artışı gerçekten de “dış güçlerin işi”. Dış güçler kimler mi? En başta hikayemize inanıp bunu “satın alan”, devasa bir sermayeyi ülkemize getiren “dış güçler”; başka ülkelerin tasarrufçuları, kurumsal yatırımcıları, parayı ucuz ve bollaştıran merkez bankaları şimdi geri çekiyorlar. Gelirlerken “pembe”, giderlerken “gri” ton bu yüzden.

21.5.2018

Yeni sistemde parlamento zayıflar mı

BAŞKANLIK sisteminde “parlamentonun etkisi zayıflayacak” iddiaları vardı ya...

20.5.2018

İyi ki hayatımızda ÇEVKO var

YENİ Plastik Ekonomisi, Döngüsel Ekonomi gibi giderek daha sıklıkla karşımıza çıkan yeni ekonomik modellere ne kadar aşinayız?

19.5.2018

Kuru temizlemeye dikkat!

Kuru temizleme firmalarının bazıları tarafından kullanılan kimyasal maddeler sağlık açısından önemli bir tehdit haline gelebiliyor. Kimya Mühendisleri Odası, kuru temizlemede tekstil üzerinde yağ ve lekelerin çıkarılması için kullanılan perkloretilen isimli çözücünün kanserojen etkisine dikkat çekiyor.

18.5.2018

Trump ve dolar

AMERİKA Başkanı Trump, zamanımızda yükselmekte olan otoriter popülizmin örneklerinden biridir.

18.5.2018