MENÜ

Açılış Töreni

Açılış Töreni ile ilgili tüm haberleri, son dakika Açılış Töreni haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Açılış Töreni haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 6.659 Açılış Töreni haberi bulunmuştur.

Açılış Töreni Haberleri

KYK bursları hesaplara ne zaman yatacak İşte KYK burs ve kredilerin ödeneceği tarih

KYK bursları hesaplara ne zaman yatacak? İşte KYK burs ve kredilerin ödeneceği tarih

KYK burs ve kredileri ne zaman yatacak sorusunun yanıtı yüz binlerce öğrenci tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Türkiye genelinde yaklaşık 150 bin öğrenciye verilen KYK bursları için geri sayım başladı ve öğrenciler, eğitim ve öğrenim hayatlarına destek sağlayacak olan bursları ne zaman alacaklarını sorguluyor. Peki, KYK burs ve kredileri ne zaman yatacak? İşte 2018 KYK burs ve kredi ücretleri.

3.12.2018Gündem
Yıllar sonra tekrar trafiğe açıldı

Yıllar sonra tekrar trafiğe açıldı

Van’ın en uzun ve en işlek ana arterlerinden biri olan İskele Caddesi, yıllar sonra yeniden çift yönlü olarak trafiğe açıldı.

3.12.2018Gündem
Herkes birbirini o kadar beklemez

Herkes birbirini o kadar beklemez!

Aylin Coşkun 14 yıl sonra sevgilisi Volkan Aslan’dan evlenme teklifi aldı... Aylin’in sabrına ve bu mutlu sona ne diyorsunuz? Magazin Konseyi haftanın konuşulan olayları masaya yatırdı.

3.12.2018Magazin
Gören Gözler yıl sonuna kadar açık

Gören Gözler yıl sonuna kadar açık

Almanya'nın Köln kentinde, İstanbul ve Köln'deki gündelik doğal yaşamı yansıtan 'Gören Gözler' isimli fotoğraf sergisi açıldı. Sergi Alman fotoğraf sanatçıları Harald Schwertfeger, Wolfgang Rieger ve Holger Schnapp ile kısa süre önce vefat eden Tuna Yılmaz'ın karelerinden oluşuyor.

1.12.2018Avrupa
Palandöken’de 1 Aralık’ta pistler açılıyor

Palandöken’de 1 Aralık’ta pistler açılıyor

TÜRKİYE’nin en önemli kayak merkezlerinden Erzurum’daki Palandöken, 1 Aralık’ta düzenlenecek açılış töreni ile sezona ’merhaba’ diyecek. Gündüzleri yağan doğal karın üzerine geceleri suni kar yağdırılan Palandöken’de hazırlıklar tamamlanıyor. Palandöken’deki otelciler, kayağı özleyenleri 1 Aralık’ta Erzurum’a davet etti.

29.11.2018Ekonomi
KYK bursları ne zaman yatacak Taahhütname onay süresi için son gün yaklaşıyor

KYK bursları ne zaman yatacak? Taahhütname onay süresi için son gün yaklaşıyor

KYK bursları ne zaman yatacak sorusunun yanıtı, eğitim ve öğretim hayatını sürdürmeye devam eden öğrenciler tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Maddi destek sağlaması amacıyla KYK burslarına başvuru yapan ve başvuruları kabul edilen öğrenciler, 500 TL'lik burs ücretinin ne zaman yatacağını merak ediyor. Öte yandan taahhütname onayı yapmayan öğrenciler için süre daralıyor. Peki, KYK bursları ne zaman yatacak?

28.11.2018Gündem
KYK taahhütname onay süresi için son gün ne zaman KYK burs ve kredileri ne zaman yatacak

KYK taahhütname onay süresi için son gün ne zaman? KYK burs ve kredileri ne zaman yatacak?

KYK, yurt içinde ve yurt dışında öğrenim görmekte olup burs/kredi taahhütnamesini zamanında onaylayamayan öğrenciler için taahhütname onay süresini uzattığını açıkladı. KYK’dan burs/kredi hakkı kazanan ve kullanmak isteyen öğrencilerin taahhütnamelerini 25-30 Kasım tarihleri arasında onaylaması gerekli. Öte yandan, KYK burs ve kredi ücretlerinin ne zaman hesaplara yatacağı da merak konusu oldu. Peki, KYK bursu ne zaman yatacak? KYK taahhütname onayı nasıl yapılır?

27.11.2018Gündem
Uluslararası Marmara Fen ve Sosyal Bilimler Kongresi gerçekleşti

Uluslararası Marmara Fen ve Sosyal Bilimler Kongresi gerçekleşti

Kocaeli Üniversitesi ile TÜBİTAK-MAM ortaklığında düzenlenen “Uluslararası Marmara Fen ve Sosyal Bilimler Kongresi” 23 Kasım'da yapılan açılış töreni ile başladı.

26.11.2018Kampüs
Son dakika… Mabeyn Köşkü’nde Erdoğan-Putin zirvesi

Son dakika… Mabeyn Köşkü’nde Erdoğan-Putin zirvesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkakım Projesi açılış töreni sonrasında Mabeyn Köşkü’nde bir araya geldi. Görüşme 1,5 saat sürdü.

19.11.2018Gündem
KYK burs ve kredileri ne zaman ödenecek KYK taahhütname onayı nasıl yapılır

KYK burs ve kredileri ne zaman ödenecek? KYK taahhütname onayı nasıl yapılır?

Kredi ve Yurtlar Kurumu'ndan (KYK) burs ya da kredi alacak öğrencilerin kimler olduğu geçtiğimiz günlerde belli oldu. Sonuçların açıklanmasının ardından burs almaya hak kazanan üniversiteli gençler, ilk burslarını alacakları tarihi heyecanla bekliyor. Peki, KYK burs ve kredileri ne zaman ödenecek? KYK ne zaman yatacak?

18.11.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Başakşehir Merkez Camiinde incelemelerde bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Başakşehir Merkez Camii'nde incelemelerde bulundu 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başakşehir’de düzenlenen millet Bahçelerinin toplu açılış töreni sonrası Başakşehir Merkez Camii'nde incelemelerde bulundu.

17.11.2018Gündem
KYK burs ve kredileri ne zaman hangi gün ödenecek KYK burs miktarı ne kadar

KYK burs ve kredileri ne zaman hangi gün ödenecek? KYK burs miktarı ne kadar?

Yükseköğrenim gören öğrencileri maddi yönden desteklemek amacıyla ödenen burs ve kredi başvurularının sonuçları dün öğrencilerin erişimine açılmıştı. Gözler şimdi lisansta 500 TL olarak ödenecek bursun ne zaman hesaplara yatırılacağında. Peki, KYK bursları ne zaman ödenecek?

15.11.2018Gündem
Çavuşoğlu: Tunceliye huzur gelmiş

Çavuşoğlu: Tunceli'ye huzur gelmiş

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, çeşitli inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Tunceli'ye geldi.

15.11.2018Gündem
KYK sonuçları açıklandı

KYK sonuçları açıklandı

Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu burs ve öğrenim kredi sonuçları açıklandı. Sonuçlara ‘sonuc.kyk.gov.tr’ adresi üzerinden ulaşılabilir. Burs ve kredi kazanan öğrencilerin, bu haktan yararlanabilmesi için 18 Kasım Pazar günü saat 23.59'a kadar e-Devlet üzerinden taahhütnameyi onaylaması gerekiyor.

13.11.2018Eğitim
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan uyarı: İkaz ediyorum

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan uyarı: İkaz ediyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gülhane Külliyesi Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen Sağlık Bilimleri Üniversitesi Akademik Yıl açılışında konuştu. Erdoğan "Bakanlığımızı, üniversitelerimizi ve ilgili kurumları ikaz ediyorum. Sağlıkta millileşme hamlemize hiçbir bahaneye sığınılmaksızın destek verilmelidir. Bu konuyu en az savunma sanayimiz kadar kritik ve önemli görüyorum" dedi.

7.11.2018Gündem
Bozok, SİHAlarla göreve hazırlanıyor

Bozok, SİHA'larla göreve hazırlanıyor

Silahlı insansız hava araçları (SİHA) için geliştirilen minyatür mühimmatı Bozok, lazer güdümlü olarak yapılan atışlarda hedefi yüksek hassasiyetle vurdu.

2.11.2018Teknoloji
Erdoğan, Milli Teknoloji Geliştirme Altyapı Açılış Töreninde konuştu

Erdoğan, Milli Teknoloji Geliştirme Altyapı Açılış Töreni'nde konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Milli uzun menzilli bölgesel hava füze savunma sisteminin oluşturulmasına yönelik çalışmalar savunma sanayi başkanlığımızın öncülüğünde TÜBİTAK SAGE, ASELSAN ve ROKETSAN tarafından başlatıldı. Siper adıyla başlattığımız milli uzun menzilli bölgesel hava savunma füze sisteminin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

31.10.2018Haber
HABRAS nedir

HABRAS nedir?

HABRAS ya da tam açılımıyla Harp Başlığı Raylı Sistem Dinamik Test Altyapısı, Ağustos ayında Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin açıkladığı 100 günlük icraat programı kapsamında duyurulmuştu. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın yürüttüğü projedeki gelişmeler, 31 Ekim Çarşamba günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Peki, HABRAS nedir? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

31.10.2018Gündem
SİPER hava füze savunma sistemi nedir

SİPER hava füze savunma sistemi nedir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Teknoloji Geliştirme Altyapıları Açılış Töreni'nde SİPER isimli milli uzun menzilli bölgesel hava füze savunma sistemi projesinin başladığını duyurdu. Bu gelişmenin ardından, SİPER hava füze savunma sistemi hakkındaki detaylar vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Peki, SİPER hava füze savunma sistemi nedir?

31.10.2018Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan tarihi projenin adını açıkladı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan tarihi projenin adını açıkladı

Son dakika... Milli Teknoloji Geliştirme Altyapı Açılış Töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan törende önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan öncülüğünde TÜBİTAK SAGE harp başlığı raylı sistem testi, Pulat tahrip sistemi etkinlik testi, Işın Projesi testi gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Siper adıyla başlattığımız milli uzun menzilli bölgesel hava füze savunma sisteminin hayırlı olmasını diliyorum'' dedi.

31.10.2018Ekonomi

Son dakika... Bakan Varank'tan önemli açıklamalar

Son dakika... Milli Teknoloji Geliştirme Altyapı Açılış Töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştiriliyor.Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'tan önemli açıklamalar

31.10.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Türk sanatçının ev sahibinin babası kim

Geçen Perşembe akşamı, Macaristan’ın Pecs şehrinde Vasarely Müzesi’ndeyiz.

18.11.2018