MENÜ

Acılara Tutunmak

Acılara Tutunmak ile ilgili tüm haberleri, son dakika Acılara Tutunmak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Acılara Tutunmak haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 56 Acılara Tutunmak haberi bulunmuştur.

Acılara Tutunmak Haberleri

Hasan Şaşın şarkı performansı ses getirdi

Hasan Şaş'ın şarkı performansı ses getirdi

Galatasaray'ın yardımcı antrenörü Hasan Şaş mikrofonu eline aldı ve şarkı söylediği anları takipçileriyle paylaştı.

27.06.2019Futbol
Ahmet Kayanın 218 şarkısı incelendi; en çok hangi kelimeleri kullandı, ne mesajlar verdi

Ahmet Kaya'nın 218 şarkısı incelendi; en çok hangi kelimeleri kullandı, ne mesajlar verdi?

Gazeteci Zeynep Tütüncü, özgün müziğin efsane isimlerinden Ahmet Kaya’nın 59. doğum gününde 218 şarkısını inceleyerek, Kaya’nın şarkılarında en çok kullandığı sözleri belirledi.

29.10.2016Kelebek
Adele rap yaptı, sosyal medyada milyonlar izledi

Adele rap yaptı, sosyal medyada milyonlar izledi

CBS kanalında ekrana gelen 'The Late Late Show with James Corden' programının klasikleşmiş bölümleri arasında yer alan "Carpool Karaoke"de İngiliz şarkıcı Adele rap söyledi.

18.01.2016Kelebek
Adele’in Million Years Ago şarkısı çalıntı çıktı

Adele’in 'Million Years Ago' şarkısı çalıntı çıktı

Adele’in ‘Million Years Ago’ adlı şarkısına yapılan teknik inceleme sonucunda şarkının ezgilerinin Ahmet Kaya’nın Acılara Tutunmak şarkısından alındığına yönelik iddialar netlik kazandı.

8.01.2016Kelebek
Adele Million Years Ago Çalıntı Çıktı

Adele Million Years Ago Çalıntı Çıktı!

Ünlü İngiliz şarkıcı Adele’nin bir süre önce yeni albümünde bulunan Million Years Ago isimli şarkısının ezgilerinin Ahmet Kaya’nın Acılara Tutunmak isimli şarkısı ile aynı olduğu iddia edilmişti. Peki; Adele Ahmet Kaya şarkısı çalıntı mı?, Adele Million Years Ago şarkısının çalıntı olduğu kesinleşti. İşte detaylar...

8.01.2016Kelebek
Adelein şarkısı çalıntı çıktı

Adele'in şarkısı çalıntı çıktı

Adele'in 'Million Years Ago' adlı şarkısının ezgilerini Ahmet Kaya'nın 'Acılara Tutunmak' şarkısından aldığına yönelik iddialar, MSG'nin teknik incelemesiyle kesinleşti.

8.01.2016Kelebek
Acı dolu bir yıl

Acı dolu bir yıl

Hürriyet’in geleneksel yılbaşı testinde geçen defa ‘felaketlerden uzak, umut dolu bir yıl’ temenni etmiştik. Maalesef 2015 zor ve acı dolu bir yıl oldu. Yıla Avrupa umuduyla yola çıkan mültecilerin dramı, savaş ve terör eylemleri damgasını vurdu. Terör örgütü IŞİD’in kanlı saldırıları, hacdaki facialar, Paris katliamı, Rusya ile uçak krizi en çok konuşulan olayların başında geldi. Yeni umutlarla, yeni yıla ‘Merhaba’ demişken 2015 ile ilgili hafızanızı test etmeye ne dersiniz?

31.12.2015Dünya
Hayrettin Ahmet Kaya şarkısını ABDlilere dinletti

Hayrettin Ahmet Kaya şarkısını ABD'lilere dinletti

Şarkıcı Adele’in yeni albümündeki Million Years Ago şarkısının Ahmet Kaya’nın Acılara Tutunmak şarkısıyla benzerliği tüm dünyada tartışılmaya devam ediyor. Tartışmaya kendi üslubuyla katılan komedyen Hayrettin, ABD’de sokaktaki insana Ahmet Kaya’nın Acılara tutunmak şarkısının girişini dinletti. Amerikalıların tamamı şarkının Adele’e ait olduğunu sandı.

15.12.2015Eğlence
Ahmet Kayanın aranjörü Osman İşmenden Adele yorumu

Ahmet Kaya'nın aranjörü Osman İşmen'den Adele yorumu

Adele’nin “Million Years Ago” adlı şarkısı ile Ahmet Kaya’nın “Acılara Tutunmak” adlı şarkısının benzediği iddialarına Ahmet Kaya’nın aranjörü Osman İşmen’den yorum geldi.

14.12.2015Magazin
Türkiye Googleda 1-7 Aralık tarihlerinde  en çok ne aradı

Türkiye Google'da 1-7 Aralık tarihlerinde en çok ne aradı?

Kıvılcım Ural ve Kaan Tangöze'nin dudak dudağa görüntülenmesiyle birlikte Ural Google'ın en çok aranan ismi oldu. Peki Türkiye Google'da başka neler neler aradı?

10.12.2015Teknoloji
Adelein kökeni Türk çıktı

Adele'in kökeni Türk çıktı

Günlerdir Million Years Ago şarkısının, Ahmet Kaya’nın Acılara Tutunmak şarkısıyla benzerliği tartışılan Adele’in bugüne kadar bilinmeyen bir özelliğini öğrendim...

9.12.2015Magazin
Adelein sözcüsü Ahmet Kaya iddialarını yanıtlamadı

'Adele'in sözcüsü Ahmet Kaya iddialarını yanıtlamadı'

İngiliz şarkıcı Adele'in yeni albümündeki bir şarkının Ahmet Kaya'nın şarkısına benzetilmesi İngiliz basınında da yer buldu. Independent gazetesi Adele'in sözcüsünün iddiaları cevaplamadığını yazdı.

8.12.2015Dünya
Metin Özülkü: Aynı armonik kalıp iki farklı beste

Metin Özülkü: Aynı armonik kalıp iki farklı beste

Adele’in son albümü “25”te yer alan “Million Years Ago”nun, Ahmet Kaya’nın “Acılara Tutunmak” adlı şarkısıyla aynı olduğu iddia edildi. Metin Özülkü ise müzik dünyasına bomba gibi düşen bu iddiayla ilgili “Sıradan bir tesadüf” dedi.

7.12.2015Magazin
Adelenin o şarkısı Ahmet Kayanın parçasına mı benziyor

Adele'nin o şarkısı Ahmet Kaya'nın parçasına mı benziyor?

İngiliz şarkıcı Adele'in satış rekoru kıran son albümündeki 'Milllion Years Ago' adlı parça ile Ahmet Kaya'nın 1985'te seslendirdiği 'Acılara Tutunmak' şarkısı arasındaki büyük benzerlik tartışma konusu oldu.

6.12.2015Magazin
İngiliz şarkıcı Adelenin söylediği o Ahmet Kaya şarkısı

İngiliz şarkıcı Adele'nin söylediği o Ahmet Kaya şarkısı

İngiliz şarkıcı Adele’in 3 milyondan fazla satarak rekor kıran son albümündeki ‘Million Years Ago’ adlı parça, Ahmet Kaya’nın 1985’te çıkardığı ‘Acılara Tutunmak’ın müziğiyle büyük benzerlik taşıyor. Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya, dünya çapında bir ismin şarkı çalmaya tenezzül edeceğini sanmadığını söyleyerek “Ama bilinçliyse hırsızlık olur” dedi.

6.12.2015Ne Oluyor
Adelein o şarkısı Ahmet Kayanın parçasına mı benziyor

Adele'in o şarkısı Ahmet Kaya'nın parçasına mı benziyor?

İngiliz şarkıcı Adele’in 3 milyondan fazla satarak rekor kıran son albümündeki ‘Million Years Ago’ adlı parça, Ahmet Kaya’nın 1985’te çıkardığı ‘Acılara Tutunmak’ın müziğiyle büyük benzerlik taşıyor. Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya, dünya çapında bir ismin şarkı çalmaya tenezzül edeceğini sanmadığını söyleyerek “Ama bilinçliyse hırsızlık olur” dedi.

6.12.2015Ne Oluyor
Ahmet Kaya aramızdan ayrılalı 15 yıl oldu

Ahmet Kaya aramızdan ayrılalı 15 yıl oldu

Seslendirdiği şarkılarla Türkiye'nin müzik hafızasına damga vuran Ahmet Kaya hayata veda edeli bugün tam 15 yıl oldu.

16.11.2015Magazin
Sosyal medya dün gece Poyraz Karayeldeki bu sahneyi konuştu

Sosyal medya dün gece 'Poyraz Karayel'deki bu sahneyi konuştu

Kanal D ekranlarında yayınlanan Poyraz Karayel dizisinin son bölümündeki bu sahne sosyal medyada gecenin en çok konuşulan konusu oldu. Dizi oyuncularından Celil Nalçakan'ın seslendirdiği Ahmet Kaya'ya ait olan 'Acılara Tutunmak' şarkısı büyük beğeni topladı.

22.04.2015Ne Oluyor
Nereden nereye

Nereden nereye

Paris'te "kaçak" olarak öldü, öldükten sonra Cumhurbaşkanı'ndan ödül geldi.

29.10.2013Gündem
Eski kimliğimden tam 23 yıl kaçtım

Eski kimliğimden tam 23 yıl kaçtım

<1>Foto <1>galeri Eylem Şenkal'ı herkes milli voleybolcu, model, oyuncu ve sunucu olarak tanıdı.

1.10.2007Gündem
Poyraz Karayel yeni bölüm öncesi yayınladığı fragmanıyla izleyenleri şoke edecek

Poyraz Karayel yeni bölüm öncesi yayınladığı fragmanıyla izleyenleri şoke edecek!

Poyraz Karayel yeni bölüm öncesi yayınlanan 64. bölüm fragmanıyla izleyenlerin nefesini kesecek. Kanal D ekranlarının vazgeçilmez dizileri arasında yerini alan Poyraz Karayel bu akşam yeni bölümüyle ekranlarda olacak. Sevilen dizinin yeni bölümünde aksiyon ve hüzün dolu dakikalar yaşanırken, Poyraz'ın oldukça değişmiş olan görüntüsü izleyenleri şoke edecek. Yeni bölümde Poyraz’ın cehennem gibi geçen o iki yılda yaşadıkları ve dönüşünün sır perdesi aralanırken sadece Ayşegül değil Poyraz da şoktadır. İşte, Poyraz Karayel 64. bölüm fragmanı.

19.10.2016Kelebek
Bölüm Sonu Dedikodusu: Poyraz Karayel 63. Bölüm

Bölüm Sonu Dedikodusu: Poyraz Karayel 63. Bölüm

Poyraz Karayel'de bir devrin kapandığı üçüncü sezona, Poyraz'ın kabullenemediğimiz ölümünün üstünden geçen iki yıldan sonra başladık. Önce ikinci Ayşegül'le tanıştık, sonra onun Poyraz'ı unutmak için sevmeye çalıştığı adamla... Ve acısını derinden hissettik, hissettirdiler. Peki, başka neler mi oldu? Birlikte göz atalım!

17.10.2016Televizyon
Kanser hastalarına ölecekmiş gibi bakmasınlar

Kanser hastalarına ölecekmiş gibi bakmasınlar!

Bir sosyal sorumluluk projesi hayali. Gazetem sayesinde gerçek oldu. Teşekkür ediyorum. Hem de çok. Böyle bir şeye önayak olduğu için de gazetemle gurur duyuyorum...

İnsanın bacağından vazgeçmesi nasıl bir şey

İnsanın bacağından vazgeçmesi nasıl bir şey?

Caner Eler, 2006’dan beri Eurosport’ta spiker, Radikal ve yayın yönetmeni olduğu Socrates Dergisi ile de yazar olarak tanınıyor. Ama rahatsızlığı çok bilinmiyor. 15 yıl önce kemik kanserine yakalandı. Hastalığı yense de iki koltuk değneği ona miras kaldı. Caner, o mirastan kurtulmayı kafasına koymuştu ve sonunda gerekeni yaptı: Sağ bacağından feragat etti. Artık yeni proteziyle yeni hayatına adım atıyor...

10.07.2015Hayat
Depremde ayaklarını kaybetti, sporla hayata tutundu

Depremde ayaklarını kaybetti, sporla hayata tutundu

Marmara depreminde yıkılan evinin enkazından 3 gün sonra kurtarılan ancak iki ayağını da kaybeden Ufuk Koçak, değişik spor dallarına yönelerek hayata tutunmaya çalışıyor.

17.08.2012Gündem

Yazar Sonuçları

Hürriyet Yazarları ve İzmir İçin Çıkarımlar (1)

“3 Şubat Yazısı”nda, Ahmet Hakan soruyor: “…’Baskı dönemlerinde neler ortaya çıkar ?’ Müzik patlar...

5.02.2018

CHP’yi kime sorarsan ne cevap alırsın?

- TAYYİP Erdoğan’a sorarsan: İki koyunu güdemeyen, hiçbir şeyden çakmayan, milli ve yerli olmayan bir parti.

2.02.2018

2015’İN EN İYİ YABANCI ALBÜMLERİ

Geçtiğimiz hafta başladığım 2015’in en iyi albümleri serüvenine bugün son veriyorum. Yerli albümlerin ardından sıra 2015’in en iyi yabancı albümlerini sıralamaya geldi.

31.12.2015

Birtakım ‘işler’ güçler

‘Steve Jobs’, dijital dünyanın öncü karakterinin hayatından üç ayrı döneme odaklanırken, hırs ve ihtiras içinde yakın çevresindeki dostlarını ve eski iş arkadaşlarını teker teker kaybeden bir kişiliğin portresine soyunuyor.  

11.12.2015

Adele, Türk asıllı çıktı

Günlerdir Million Years Ago şarkısının, Ahmet Kaya’nın Acılara Tutunmak şarkısıyla benzerliği tartışılan Adele’in bugüne kadar bilinmeyen bir özelliğini öğrendim...

9.12.2015

Başkanlığın fiilisiyle doğrusu

KILIÇDAROĞLU, fiili başkanlığa karşı çıkmakta haklı. 

8.12.2015

Kaan’ın albümü aşk üçgenine kurban gitti

Kaan Tangöze’nin Kıvılcım Ural’la olan aşkı meğer altı yıldır sürüyormuş.

8.12.2015

Adele’cilerle Ahmet Kaya’cılara bir teşekkür

‘MILLION Years Ago’ şarkısı, ‘Acılara Tutunmak’ parçasından çalıntı mıydı; aralarında şaşırtıcı bir benzerlik var mıydı, yok muydu; benzerlik vardı da kalubeladan aşina olan iki müzisyenin ruh ikizliğinden mi ileri geliyordu, yahut basbayağı esinlenmeden miydi; hepsi talidir.

7.12.2015

Bana dönek demiş

TARİH: 3 Şubat 2015.

7.12.2015

Kaan’dan Bekle Dedi Gitti

Bekle dedi gitti, ben beklemedim, o da gelmedi...Ölüm gibi bir şey oldu ama kimse ölmedi...

7.12.2015

Olmamış iki gözüm

Müzik sektöründe 2012’ye Orhan Gencebay, 2013’e Aysel Gürel için hazırlanan albümler damga vurmuşken, 2014’e neden Ahmet Kaya için hazırlanan ‘tribute’ albüm damga vurmadı?

13.04.2014

Romantik bir solcunun portresi Ahmet Kaya

Balzac’ın “Gizli Başyapıt” eserinin kahramanı Frenhofer, “bir türlü anlaşılamayan ve bunun sonucu intihar eden” bir ressamdı. Hikâyesini Hürriyet’te yazmış ve şöyle bitirmiştim: “Frenhofer karakterini yaratan Balzac, bugün Paris’te Pere Lachaise Mezarlığı’nda yatıyor; biraz ilerisinde bizden iki ‘Frenhofer’ uyumaktadır: Ahmet Kaya ve Yılmaz Güney!” Ölümünün 10’uncu yılında Ahmet Kaya yine gündemde. Peki bugün Ahmet Kaya’yı ne kadar anlayabiliyoruz?..

20.11.2010

Ahmet Kaya olayına dair iki şey

“Sağlam Ahmet Kaya’cılardanımdır” ben, öyle sonradan olma değil.

Ta “Ağlama Bebeğim” dediğinde başlamıştır benim Ahmet Kaya tutkum...

18.11.2010

Şair Hasan Hüseyin’in kızı olan ünlü model

"Hasan Hüseyin Korkmazgil’i bilir misin" dedi arkadaşım, "Nasıl bilmem gençliğimizin şairi" dedim, "Peki onun model olan kızı kim" deyince birazdan şok geçireceğimi anladım...

30.09.2007

Damardan 7'nin hastasıyız

OTOMOBİLLE uzun yola çıkılacağı vakit, sağlam bir otomobil kadar sağlam bir müzik desteği de gerekir. Eğer iyi müziğiniz yoksa, yerel radyo zulmüne uğrayıp bozlak, teke zortlatması, işte böyle şeyler dinleye dinleye helak olabilirsiniz.

8.08.2003

Matematik ve işimizle başımız dertte!

Yazar Toprak Işık, ülkemizde matematiğin yanlış sunumu nedeniyle sevilmediğini ve herkesin mutlaka mesleğiyle ilgili bir mutsuzluğu olduğuna işaret ederken, doğru karar vermede etkili eleştirel düşünmenin erken yaşlarda öğretilmesinin önemine dikkat çekiyor.

25.10.2019

Şimdi çocuklara bakalım

VAN depreminin fiziksel yıkıntıları kaldırılıyor.

1.11.2011