MENÜ

Abdullah Gül Üniversitesi

Abdullah Gül Üniversitesi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Abdullah Gül Üniversitesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Abdullah Gül Üniversitesi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.631 Abdullah Gül Üniversitesi haberi bulunmuştur.

Abdullah Gül Üniversitesi Haberleri

Genç Bilim İnsanı Ödülleri 7. kez sahiplerini buldu

Genç Bilim İnsanı Ödülleri 7. kez sahiplerini buldu

Bilim Kahramanları Derneği (BKD) tarafından her yıl düzenlenen ve farklı üniversitelerin rektörlerinin ev sahipliğinde gerçekleşen Genç Bilim İnsanı Ödülleri, yedinci kez sahiplerini buldu. Ülkemizdeki genç bilim insanlarına kamuoyu önünde teşekkür ederek onları yüreklendirmek, geleceğin genç bilim insanlarına ilham vermek üzere verilen ödüllere, bu yıl 6 genç bilim insanı değer bulundu. Bu yıl ödül alanlarının arasında, Berlin Teknik Üniversitesi’nden genç bir Türk bilim insanı da var.

29.04.2019Kampüs
Potada Kadınlar Türkiye Kupası, Şanlıurfada sahibini buluyor

Potada Kadınlar Türkiye Kupası, Şanlıurfa'da sahibini buluyor

Basketbolda bu yıl 27. kez düzenlenen Kadınlar Türkiye Kupası yarın Şanlıurfa'da sahibini bulacak. Şanlıurfa 11 Nisan Spor Salonu'ndaki finalde Fenerbahçe ile BOTAŞ saat 15.00'te karşılaşacak.

1.03.2019Basketbol
ORANdan 1 milyon liralık destek

ORAN'dan 1 milyon liralık destek

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN), teknik destek programı kapsamında 24 projeye 1 milyon liralık destek verecek.

18.02.2019Ekonomi
YKS’ye üniversitede hazırlanıyorlar

YKS’ye üniversitede hazırlanıyorlar

Abdullah Gül Üniversitesi, Kayseri Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan protokol kapsamında, YKS'ye hazırlanan lise son sınıf öğrencilerine sömestir tatili boyunca kapılarını açtı. Kampüs ortamını görerek üniversite havasını teneffüs eden öğrenciler, sınava farklı bir motivasyonla hazırlanıyor.

31.01.2019Eğitim
TÜBA ödülü Doç. Dr. Özdür’e

TÜBA ödülü Doç. Dr. Özdür’e

2001’den beri verilen TÜBA Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülü’nün bu yılki sahibi belli oldu. Buna göre, Abdullah Gül Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. İbrahim Tuna Özdür, ödüle layık görüldü.

19.12.2018Eğitim
Birçok ülke ile mücadele edecek... Çin ABDyi geçti

'Birçok ülke ile mücadele edecek... Çin ABD'yi geçti'

Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) Başkanı Faruk Eczacıbaşı, "1980 yılında Amerika'nın dünya ticareti içerisinde yeri yüzde 18,5 oldu. Çin'in yeri yüzde 1,5 oldu. Aradan 35 sene geçti Amerika'nın yeri bu payda yüzde 16'ya düştü. Çin bu oranda Amerikayı geçerek yüzde 17'yi geçti." dedi.

19.09.2018Ekonomi
Mersin Büyükşehir Belediyesporun hedefi Avrupa’da final oynamak

Mersin Büyükşehir Belediyespor'un hedefi Avrupa’da final oynamak

Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde mücadele eden Mersin Büyükşehir Belediyespor, hem lige hem de Avrupa maçlarına hazırlanıyor. Bu yıl ligi ilk 5 içinde bitirmek isteyen Mersin ekibi, Avrupa kupasında da final oynama hedefinde. Başantrenör Özlen Şencan, "Avrupa'da finale kadar gitmek istiyoruz" dedi.

5.09.2018Basketbol
Türk akademisyen dünyanın en iyileri arasında

Türk akademisyen dünyanın en iyileri arasında

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Bölümü Öğretim Üyesi  Prof. Dr. Mehmet Şahin, dünyanın en iyi Nano-bilim uzmanları arasında yer aldı.

3.09.2018Eğitim
Vakıf üniversitelerinin burs atağı... Asgari ücretin üç katı burs da var, iş garantisi de

Vakıf üniversitelerinin burs atağı... Asgari ücretin üç katı burs da var, iş garantisi de

Üniversite tercihleri 14 Ağustos’ta sona erecek. Öğrenciler, ‘Hangi bölümü tercih etmeliyim?’ diye düşünürken, üniversiteler de kimi uygulamalarıyla adayları çekmeye çalışıyor. Özellikle vakıf üniversiteleri arasında asgari ücretin üç katı burs veren de var, tüm öğrencilerini tam burslu alan da.

9.08.2018Eğitim
Mimarlık öğrencilerine yaz okulu

Mimarlık öğrencilerine yaz okulu

Türkiye’nin dört bir yanından mimarlık öğrencileri, üniversitede düzenlenen yaz okulunda biraraya geldi. Etkinliğe katılan 24 öğrenci, kapanışta eserlerini sergiledi.

27.07.2018Eğitim
Öğrencilerin en mutlu olduğu 10 üniversite

Öğrencilerin en mutlu olduğu 10 üniversite

109 devlet ve 63 vakıf olmak üzere 172 üniversiteden, tüm sınıflar düzeyinde 26 bin 513 öğrencinin katıldığı bir araştırmaya göre Türkiye'de öğrencilerin en mutlu olduğu 10 üniversite belli oldu.

25.07.2018Kampüs
Üniversitede memnuniyet araştırması

Üniversitede memnuniyet araştırması

Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması (TÜMA) 2018 yılı raporuna göre, genel memnuniyet sıralamasında Özyeğin Üniversitesi ilk sırada yer aldı. Koç Üniversitesi ikinci, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü üçüncü oldu. Üniversite Araştırma Laboratuvarı (ÜniAr) kurucuları Prof. Dr. Engin Karadağ ve Prof. Dr. Cemil Yücel tarafından yapılan araştırmaya, 172 üniversiteden 26 bin 513 öğrenci katıldı.

24.07.2018Eğitim