MENÜ

Abdulhamit Gül

Abdulhamit Gül ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Abdulhamit Gül haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.341 Abdulhamit Gül haberi bulunmuştur.

Abdülhamit Gül, 1977, Nizip, Gaziantep doğumlu Türk siyasetçi, AK Parti Genel Sekreteri. AK Parti Gaziantep milletvekili. Lise öğrenim hayatını Nizip İmam Hatip Lisesinde, lisans öğrenimini ise Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamlamıştır. Refah ve Fazilet Partilerinde Ankara İl Gençlik Kolları’nda Yönetim Kurulu üyesi olarak görev almıştır. Milli Gençlik Vakfı’nın 1999-2001 arasında vakfın başkanlığını yaptı. 2001-2003 arasında Saadet Partisi'nin genel başkan yardımcılığını yapmıştır. 2003-2010 yıllarında Saadet Partisi genel idare kurulu üyesi olmuştur. Kasım 2010 - 22 Eylül 2012 yılları arasında Has Parti Kurucular Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. HAS Parti Ankara İl Başkanlığı ve Genel İdare Kurulu üyeliği görevlerini yürütmekteyken Hukuki Araştırmalar Derneği üyesi olmuştur. Daha sonra HAS Parti ile AK Partinin birleşmesi üzerine Abdulhamit Gül, 30 Eylül 2012 tarihinde yapılan AK Parti 4. Olağan Kongresinde MKYK üyesi seçilmiştir. 7 Aralık 2012 tarihinde ise Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüştür. 14 Nisan 2014 tarihinde AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu genel başkan yardımcılığı görevine getirilmiştir. Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri'nde Gaziantep milletvekili olmuştur. AK Parti'nin 13 Eylül'de yaptığı 13 Eylül'de MKYK toplantısından sonra Genel Sekreteri olmuştur. Abdulhamit Gül evli ve üç çocuk babasıdır.

 

Abdulhamit Gül Haberleri

Denetimli serbestli okul tadilatı

Denetimli serbestli okul tadilatı

Denetimli serbestlik yükümlülerinin kamu hizmetlerinin infazı kapsamında, sömestr tatilinde boya, badana ve tadilat eksikleri bulunan ortaöğretim okullarında görevlendirilmeleri kararlaştırıldı.

20.01.2019Gündem
Bakan Gül: Teröristlerin iadesini istiyoruz

Bakan Gül: Teröristlerin iadesini istiyoruz

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 'Yunanistan'da bulunan FETÖ'cülerin üçüncü bir ülkeye gönderilme' iddialarına ilişkin, "Gizliden gizliye yürütülen konular, hukukun konusu olmaz. Bizler alenileşmiş, adli yardımlaşma kapsamındaki konularla ilgileniriz. Elbette bu konularla ilgili biz Türkiye'de hukukun, yargı mekanizmalarının talep ettiği bu teröristlerin iadesini istiyoruz" dedi.

18.01.2019Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Güvenli bölgenin kontrolü Türkiyede olacak

Son dakika... Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Güvenli bölgenin kontrolü Türkiye'de olacak

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Suriye sınırında oluşturulacak güvenli bölgenin kontrolünün Türkiye'de olacağını bildirdi.

15.01.2019Gündem
Erdoğan eski milletvekili Aksakın cenazesine katıldı

Erdoğan eski milletvekili Aksak'ın cenazesine katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski AK Parti Erzurum Milletvekili Muhyettin Aksak'ın Ahmet Hamdi Akseki Camisi'ndeki cenaze törenine katıldı.     

11.01.2019Gündem
ABD heyeti FETÖ’nün karaparası peşinde

ABD heyeti FETÖ’nün karaparası peşinde

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, FETÖ soruşturması kapsamında Ankara’ya gelen ABD heyetinin temaslarıyla ilgili açıklamalar yaptı. Bakan Gül, “Hem New York hem Washington’dan 2 savcı geldi. Soruşturma bizimki gibi terör örgütünden değil. Orada bireyler üzerinden karapara ya da illegal yollar boyutuyla gidiyor” dedi. Medya kuruluşlarının Ankara temsilcileriyle dün bir araya gelen Gül, şunları söyledi:

6.01.2019Gündem
Adalet Bakanı Gülden flaş açıklamalar FETÖye kara paradan soruşturma

Adalet Bakanı Gül'den flaş açıklamalar! 'FETÖ'ye kara paradan soruşturma'

Ankara’da medya temsilcileri ile bir araya gelen Adalet Bakanı Abdülhamit Gül önemli açıklamalar yaptı. Gül, ABD'li heyetin Türkiye ziyareti ile ilgili yaptığı açıklamasında “Soruşturmanın gizli olduğunu belirtiyorlar. İki savcı geldi. Hem New York hem Washington’dan geldi. Delil niteliği önemli. Soruşturma bizimki gibi terör örgütü değil kara para gibi boyutuyla önemli. Sunulan belgeler, sorulara alınan cevaplar, deliller bir hukuk çerçevesinde daha farklı.” dedi.

5.01.2019Gündem
ABD heyeti FETÖ’cülerin davasını izledi

ABD heyeti FETÖ’cülerin davasını izledi

FBI’ın sürdürdüğü FETÖ soruşturması ve Fetullah Gülen’in iadesine yönelik dosya hakkında bilgi almak ve bilgi vermek üzere Türkiye’ye gelen ABD heyeti kritik temaslarda bulundu. Heyet, Şapka ve Kuzgun kod adlı gizli tanıklar ile FETÖ’nin sivil imamlarından Kemal Batmaz’ın sorgularında gözlemci sıfatıyla hazır bulundu. ABD heyetinde, adli yardım anlaşması kapsamında bir savcı ve FBI yetkilileri de vardı.

4.01.2019Gündem
Acılı eşten hayat dersi

Acılı eşten hayat dersi

Öğrencisi tarafından katledilen araştırma görevlisi Ceren Damar Şenel, dün gözyaşlarıyla uğurlandı. Çankaya Üniversitesi’ndeki törende, öldürülen eşinin yerine konuştuğunu söyleyen Levent Şenel, öğrencilere “Hiçbir zaman kötülüğe kötülükle cevap vermeyin. Eşim eğitim şehidi. Bu olayla da eğitim sistemindeki bazı yanlışlıklar ve pek çok konuda farkındalık oluşacaktır” diye seslendi.

4.01.2019Gündem
FETÖ için ABD heyetiyle 6. kez görüşme

FETÖ için ABD heyetiyle 6. kez görüşme

ABD'li ve Türk yetkililer, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik soruşturmaları görüşmek üzere bir araya geliyor.

3.01.2019Dünya
ABD heyeti Ankaraya geliyor İçlerinde FBI yetkilileri de var

ABD heyeti Ankara'ya geliyor! İçlerinde FBI yetkilileri de var

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül geçtiğimiz günlerde ABD'den bir heyetin Türkiye'ye geleceğini duyurmuştu. Aralarında FBI yetkililerinin de bulunduğu o heyet, Ankara'ya geliyor. Görüşmelerin ana gündem maddesi FETÖ. CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova, ABD'den gelen heyette kimlerin olacağı ve görüşülecek konular hakkında detayları aktardı.

2.01.2019Haber
ABD heyeti Ankaraya geliyor İçlerinde FBI yetkilileri de var...

ABD heyeti Ankara'ya geliyor! İçlerinde FBI yetkilileri de var...

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül geçtiğimiz günlerde ABD'den bir heyetin Türkiye'ye geleceğini duyurmuştu. Aralarında FBI yetkililerinin de bulunduğu o heyet, Ankara'ya geliyor. Görüşmelerin ana gündem maddesi FETÖ. CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova, ABD'den gelen heyette kimlerin olacağı ve görüşülecek konular hakkında detayları aktardı.

2.01.2019Gündem
Yargıda hedef süre başladı

Yargıda hedef süre başladı

1 Ocak yargıda milat oldu ve yeni bir dönem başladı. Bugünden itibaren artık vatandaşlara haklarında açılan soruşturma ya da davasının kaç günde biteceği bildirilecek.

1.01.2019Gündem
Adalet Bakanı Gülden Pakistana teşekkür telefonu

Adalet Bakanı Gül'den Pakistan'a teşekkür telefonu

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Pakistan Adalet Bakanı Muhammed Faruk Nasim ile telefonda yaptığı görüşmede FETÖ'nün Pakistan'da terör örgütü olarak ilan edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

31.12.2018Gündem
ABD’den savcılar gelecek

ABD’den savcılar gelecek

ADALET Bakanı Abdulhamit Gül, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in iadesiyle ilgili “İnşallah 2019’da Amerika bu talebimizi yerine getirecektir” dedi.

31.12.2018Gündem
Adalet Bakanı Gülden FETÖün iadesine ilişkin açıklama

Adalet Bakanı Gül'den FETÖ'ün iadesine ilişkin açıklama

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül CNN TÜRK'te Hakan Çelik'in sunduğu Hafta Sonu programına konuk oldu. Gül, FETÖ'nün iade sürecine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

30.12.2018Haber
Son dakika... Adalet Bakanı Gülden önemli açıklamalar

Son dakika... Adalet Bakanı Gül'den önemli açıklamalar

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül CNN TÜRK'te Hakan Çelik'in sunduğu Hafta Sonu programına konuk oldu. Bakan Gül, "Hakim yardımcılığı savcı yardımcılığı sistemini getiriyoruz. Belli bir dönem hakim nezaretinde belli bir tecrübe kazandıktan sonra hakim adayının kürsüye çıkması. Sonrasında bir sınava daha girecek. Kazanırsa hakim olacak. Kazanamazsa hakim yardımcısı savcı yardımcısı olarak devam edecek" diye konuştu

30.12.2018Gündem
Adalet Bakanından sert sözler

Adalet Bakanı'ndan sert sözler

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Ne terör devleti İsrail’in YPG, PKK gibi terör örgütlerine destek fırsatını ganimet bilerek saldırmasına ne de İsrail Adalet Bakanı’nın terör adına ağıt yakmasına şaşırmıyoruz. Bizler bu coğrafyada zulüm, işgal ve terörün sonu gelene dek rahatsızlık vermeye devam edeceğiz“ dedi.

26.12.2018Gündem
Bakan Gül şehit Eren Bülbülün mezarını ziyaret etti

Bakan Gül şehit Eren Bülbül'ün mezarını ziyaret etti

ADALET Bakanı Abdulhamit Gül, Trabzon’un Maçka ilçesinde, geçen yıl PKK’lı teröristlerin erzak çaldığını ihbar edip, yer gösterirken de açılan ateşle şehit olan Eren Bülbül’ün (15), mezarını ziyaret etti.

22.12.2018Gündem
Dünyada 2018 böyle geçti

Dünyada 2018 böyle geçti

Savaşlar, çatışmalar, siyasi krizler, terör saldırıları, kazalar ve doğal afetler, 2018'de de dünya gündemini meşgul etti.

22.12.2018Dünya
Son dakika... Adalet Bakanı Gülden FETÖ elebaşının iadesi ile ilgili flaş sözler

Son dakika... Adalet Bakanı Gül'den FETÖ elebaşının iadesi ile ilgili flaş sözler

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül Cemal Kaşıkçı cinayeti ile ilgili “Türkiye'nin titizliği olmasaydı belki de üstü örtülecekti” ifadelerini kullanırken FETÖ elebaşı Gülen’in iadesi ile ilgili de “Olumlu bir gelişme bekliyoruz. Olması gereken bu.ABD kendi içerisinde hem savcılık, hem FBI anlamında soruşturmalarını yürütüyor. Bunlar önemli gelişmeler” dedi.

20.12.2018Gündem
Vahap Munyar ve Hande Fırat’a ödül

Vahap Munyar ve Hande Fırat’a ödül

Anadolu Yayıncılar Derneği’nin düzenlediği ‘4. Anadolu Medya Ödülleri’ önceki akşam törenle sahiplerini buldu.

20.12.2018Gündem
İstinaf mahkemesi nedir İstinaf mahkemeleri hakkında bilgi

İstinaf mahkemesi nedir? İstinaf mahkemeleri hakkında bilgi

Kamuoyunda istinaf olarak bilinen bölge adliye ve bölge idare mahkemeleri, yargıda iş yükünün azalması amacıyla 2016'dan beri faaliyet gösteriyor. Son olarak geçtiğimiz eylül ayında Konya ve Sakarya bölge adliye mahkemelerinin hizmete girmesiyle istinaf mahkemesi sayısı 11'e yükseldi. Peki, İstinaf mahkemesi nedir? İşte, İstinaf mahkemeleri hakkında bilgi...

18.12.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, nikah şahidi oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, nikah şahidi oldu

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Ekonomi eski Bakanı Nihat Zeybekci’nin oğlunun nikah töreninde şahitlik yaptı.

15.12.2018Gündem
Türkiyede ilk kez uygulanacak

Türkiye'de ilk kez uygulanacak

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, adliyelerde suç mağdurlarını adli süreçte bilgilendirecek, psikolojik destek verecek Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürlüğü kurulmasını onayladı.Türkiye'de ilk kez hayata geçirilecek uygulamaya Ocak 2019'dan itibaren pilot olarak belirlenen İstanbul Anadolu, Adana, Eskişehir, İzmir, Malatya, Rize ve Samsun adliyelerinde başlanacak.

15.12.2018Gündem
Adalet Bakanı Gül’den AİHMin Selahattin Demirtaş kararına tepki

Adalet Bakanı Gül’den AİHM'in Selahattin Demirtaş kararına tepki

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, AİHM’in eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın tutuklamasını haklı gördükten sonra tutuklamanın siyasi nedenle olduğunu açıklamasının kabul edilemeyeceğini belirterek “AİHM tutuklamanın makul suç şüphesi yerinde olduğunu tespit etmiştir. Elbette bu konuyla ilgili siyasi, nedenle demesi kabulü mümkün değildir.” dedi.

13.12.2018Gündem
Son dakika... Ankaradaki tren kazasıyla ilgili 3 kişi gözaltına alındı

Son dakika... Ankara'daki tren kazasıyla ilgili 3 kişi gözaltına alındı

Ankara - Konya seferini yapan Yüksek Hızlı Tren, Yenimahalle ilçesine bağlı Marşandiz istasyonunda yol kontrolüyle görevli kılavuz tren ile çarpıştı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, kazada 9 kişinin hayatını kaybettiğini ve 86 kişinin de yaralandığını açıkladı. Hayatını kaybeden yolcuların yakınları Adli Tıp Kurumu'nun önünde önünde gözyaşı döktü. Sağlık Bakanı Koca son yaptığı açıklamada, hızlı tren kazasının yaşandığı yerde yaralı kalmadığını bildirdi. Tren kazasıyla ilgili kusuru bulunduğu gerekçesiyle TCDD personeli 3 kişi gözaltına alındı. Olay yeri inceleme ekipleri tren üzerinde bulunan kameranın görüntü kaydettiği sabit diski bularak incelemek üzere merkeze götürdü.

13.12.2018Gündem
AB’ye çağrı: Teşvik edici olun

AB’ye çağrı: Teşvik edici olun

5. Reform Eylem Grubu (REG) Toplantısı’nın ardından yayımlanan ortak bildiride “Gümrük Birliği’nin güncellenmesi müzakerelerinin bir an evvel başlaması hem Avrupa Birliği (AB) hem de Türkiye’nin yararına olacaktır. Önümüzdeki süreçte, AB’nin çabalarımızı teşvik edici şekilde siyasi, mali ve teknik desteğini arttırmasını bekliyoruz” denildi.

12.12.2018Gündem
e-tebligatla 700 milyon TL tasarruf hedefi

e-tebligatla 700 milyon TL tasarruf hedefi

ADALET Bakanı Abdulhamit Gül, 1 Ocak’ta devreye girecek e-tebligat uygulamasını Hürriyet’e anlattı.

12.12.2018Gündem
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlundan önemli açıklamalar

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan önemli açıklamalar

5. Reform Eylem Grubu toplantısı Ankara’da düzenlendi. Toplantıya ev sahipliğini Adalet Bakanlığı yaptı.Toplantıya Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldı. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Cemal Kaşıkçı cinayeti soruşturmasına ilişkin son gelişmelerinden ve Suriye'deki yol haritasından bahsetti.

11.12.2018Haber
SON DAKİKA... 5. Reform Eylem Grubu Toplantısında önemli mesajlar

SON DAKİKA... 5. Reform Eylem Grubu Toplantısı'nda önemli mesajlar

5. Reform Eylem Grubu toplantısı Ankara’da düzenlendi. Reform Eylem Grubu Bildirisi'nde "Gümrük Birliği'nin güncellenmesi müzakerelerinin bir an evvel başlaması hem AB hem de Türkiye'nin yararına olacaktır" denildi.

11.12.2018Gündem
Reform Eylem Grubu bugün toplanıyor

Reform Eylem Grubu bugün toplanıyor

5. Reform Eylem Grubu Toplantısı (REG) bugün Adalet Bakanlığı’nın ev sahipliğinde yapılıyor. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin REG Toplantısı, Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı’nda düzenlenmişti. Ankara Hâkimevi’nde yapılacak toplantıya, ev sahibi Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katılacak.

11.12.2018Gündem
Son dakika... Adalet Bakanından önemli açıklamalar

Son dakika... Adalet Bakanı'ndan önemli açıklamalar

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül açıklamalarda bulundu.

10.12.2018Gündem
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Hürriyet’e konuştu: Yargısal aktivizm  geride kaldı

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Hürriyet’e konuştu: Yargısal aktivizm geride kaldı

ADALET Bakanı Abdulhamit Gül, “Andımız kararının ardından bu mütalaa sizi endişelendirdi mi” sorusu üzerine Danıştay’ın ideolojik bir tutum içinde olmadığını belirterek, “Geçmişte yargısal aktivizm örneklerini çok gördük. Ben o düzeyde olmadığını düşünüyorum. Bu tür gündemler artık geride kaldı” dedi.

9.12.2018Gündem
Bakan Abdülhamit Gül’den önemli mesajlar

Bakan Abdülhamit Gül’den önemli mesajlar 

Uluslararası İnsan Hakları Sempozyumu’nda bir konuşma yapan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül; "Türkiye, hiç bir zaman uluslararası hukukun, mahkeme kararlarının ve iade kararlarının üzerine yatan bir ülke olmamıştır. Ama aynı tavrı demokrasinin, hukukun savunucusu ülkelerden bu tavrı göremiyoruz" dedi. 

6.12.2018Gündem
Hâkim-savcı sınavlarına baraj geliyor

Hâkim-savcı sınavlarına baraj geliyor

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Kısa vadede hâkim ve savcı adaylığı için yapılan yazılı yarışma sınavında 70 puan barajını yeniden getirmeyi planlıyoruz” dedi.

4.12.2018Gündem
Adalet Bakanı duyurdu: Hakim ve savcılık için 70 puan barajı yeniden geliyor

Adalet Bakanı duyurdu: Hakim ve savcılık için '70 puan barajı' yeniden geliyor

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yargıda meslek öncesi eğitimle ilgili çok önemli bir karar aşamasında olduklarını belirterek, "Kısa vadede hakim ve savcı adaylığı için yapılan yazılı yarışma sınavında 70 puan barajını yeniden getirmeyi planlıyoruz" dedi.

3.12.2018Gündem
Bu ittifak cumhurla devam edecektir

"Bu ittifak cumhurla devam edecektir"

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Cumhur İttifakı'na ilişkin, "İnşallah Cumhurbaşkanımızın dönüşüyle beraber bu süreç daha da şekillenmiş olacak." dedi.

1.12.2018Gündem

Yazar Sonuçları

TBB Baskanı’na tavsiye

Genç avukatlara “İstanbul’daki hukuk bürosu tekelini kırın, iş isteyin” çağrısı yapan TBB Başkanı Metin Feyzioğlu’na, vergi rekortmeni ünlü avukat Ahmed Pekin, “Sayın Başkan’a tavsiyem, derhal Rekabet Kurulu’na başvursun. Zira söylediği Rekabet Kanunu’na göre suçtur” yanıtını verdi. Pekin, hukuk öğrencilerine de hukuku çok iyi öğrenmelerini tavsiye etti ve “Sorunun asıl nedeni Türkiye’de 120 bin, İstanbul’da da 45 bin avukat olması ve bunlardan çoğunun maalesef yeterli hukuk eğitimi alamamış olmalarıdır” dedi.

31.12.2018

Avukatlara: Bu tekeli kırın

Adalet Bakanlığı’nın yargı reformu strateji belgesini güncelleme toplantısından sonra, Türkiye Barolar Birliği de 0-5 yıl meslek kıdemindeki genç avukatlarla mesleğin geleceğini masaya yatırdı. İstanbul’da avukatlıktan elde edilen gelirin yüzde 92’sinin 40-50 büro tarafından, yüzde 8’inin diğer avukatlarca paylaşıldığını açıklayan TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, genç avukatları bu tekeli kırmaya ve iş istemeye çağırdı.

24.12.2018

Ticari uyuşmazlık da arabulucuya

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 1 Ocak 2019’dan itibaren açılacak tüm ticari uyuşmazlıklara ilişkin davalarda arabuluculuk yoluna başvurmanın zorunlu hale getirildiğini açıkladı. Gül, ortalama 541 gün süren ticari davaların bir haftada çözüme kavuşturulmasının hedeflendiğini söyledi.

10.12.2018

Bilgi saklama

“İNGİLİZ mahkemesi, FETÖ çatı davasının firari sanığı ve eski Koza Holding yöneticisi Akın İpek’in Türkiye’ye iadesiyle ilgili talebin reddine karar verdi” deniliyordu haberin ilk cümlesinde. Ama arkasından gelen cümlelerin hiçbirinde İngiliz mahkemesinin hangi gerekçeyle bu kararı aldığı bilgisi yoktu. 

10.12.2018

Kaşıkçı için BM dosyası hazır

Türkiye’nin Kaşıkçı cinayetini uluslararası yargıya taşımak için başvuru dosyası hazır.

8.12.2018

Tüketici ve kentsel dönüşüm uyuşmazlığı da arabulucuya gidecek

Yargı Reformu Stratejisi Belgesi hazırlandı. Taslak belgede bakın neler var? Hâkim yardımcılığı mesleki yeterlilik sınavı geliyor. İş uyuşmazlıkları gibi ‘tüketici davaları, kentsel dönüşüm uyuşmazlıkları, ticari davalar, icra takipleri, fikri ve mülkiyet ile aile hukuku uyuşmazlıklarında’ arabulucuya gitmek dava şartı haline getiriliyor. İşte o belge ve yeni vizyon: Güven veren ve erişilebilir bir yargı sistemi...

3.12.2018