MENÜ

Abdulbaki Sömer

Abdulbaki Sömer ile ilgili tüm haberleri, son dakika Abdulbaki Sömer haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Abdulbaki Sömer haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 43 Abdulbaki Sömer haberi bulunmuştur.

Abdulbaki Sömer Haberleri

Merasim Sokak soruşturması tamamlandı

Merasim Sokak soruşturması tamamlandı

29 kişinin hayatını kaybettiği Merasim Sokak'taki bomba yüklü araçla yapılan canlı bomba saldırısına ilişkin soruşturma tamamlandı. İddianamede, PKK/KCK Yürütme Konseyi Üyeleri Murat Karayılan, Salih Müslim’in de aralarında toplam 68 kişi şüpheli olarak yer aldı. Eylemi yapan Abdulbaki Sömer’in örgütün özel kuvvetler mensubu olduğu, eylemde kullanılan aracın da 11 Ocak tarihinden itibaren arama kaydı bulunduğu bildirildi.

1.12.2016Gündem
Ankarayı kana bulayan saldırıda iddianame tamamlandı

Ankara'yı kana bulayan saldırıda iddianame tamamlandı

29 kişinin hayatını kaybettiği 87 kişinin yaralandığı Merasim Sokak patlamasına ilişkin soruşturma tamamlandı.

30.11.2016Gündem
Aranan HDP’li Tuğba Hezer Öztürk’e ömür boyu hapis istemi

Aranan HDP’li Tuğba Hezer Öztürk’e ömür boyu hapis istemi

DOKUNULMAZLIĞI kaldırılan ve halen yurt dışında bulunan HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer Öztürk hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olmak', 'Devletin birliği ve ülke bütünlüğünü bozmak' ve 'terör örgütü propagandası yapmak' suçlardan ağırlaştırılmış ömür boyu ve 48 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

23.11.2016Gündem
Tutuklu yargılama

Tutuklu yargılama

TBMM’de dokunulmazlıklarının kaldırılmasının ardından haklarındaki soruşturmalar kapsamında ifade vermeye gitmeyen HDP’lilere yönelik önceki gece yarısı operasyon düzenlendi. Gözaltına alınan HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile 7 milletvekili tutuklandı. 2 vekil yurtdışında, 1 vekil ise aranıyor. Sırrı Süreyya Önder dahil 3 vekil ise serbest bırakıldı.

4.11.2016Gündem
Canlı bombanın cenazesine giden vekilin dosyası savcılıkta

Canlı bombanın cenazesine giden vekilin dosyası savcılıkta

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın da aralarında bulunduğu 9 HDP milletvekili hakkındaki 25 fezleke, Van Cumhuriyet Başsavcılığına ulaştı. Fezlekeler arasında, Ankara'daki terör saldırısını gerçekleştiren terörist için kurulan taziye çadırını ziyaret eden HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer Öztürk hakkında hazırlanan dosya da bulunuyor.

22.06.2016Gündem
Tuğba Hezerin fezlekesi Meclise gönderildi

Tuğba Hezer'in fezlekesi Meclis'e gönderildi

Başbakanlık HDP'li Tuğba Hezer hakkında hazırlanan fezlekeyi Meclis'e gönderdi.

16.03.2016Gündem
HDPli Hezerin dokunulmazlık fezlekesi Başbakanlıkta

HDP'li Hezer'in dokunulmazlık fezlekesi Başbakanlık'ta

Adalet Bakanlığı, HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer hakkında "dokunulmazlığının kaldırılması" istemiyle hazırlanan fezlekeyi TBMM'ye sunulmak üzere Başbakanlık'a gönderdi.

16.03.2016Gündem
Davutoğlundan liderlere dokunma ziyareti

Davutoğlu'ndan liderlere 'dokunma' ziyareti

HDP’den Demirtaş dahil 5 milletvekilinin fezlekesi daha Meclis’e gönderilirken, Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Teröristleri kutsayan, yapılan eylemleri mazur gören, 29 canımızı kaybettiğimiz saldırıdan sonra dahi bu tavrını sürdürenlerin tutumlarının, dokunulmazlık içinde değerlendirilmesi mümkün değil” dedi.

9.03.2016Gündem
Alçaklık yürüyüşü

Alçaklık yürüyüşü

TERÖR örgütü PKK’ya karşı Cizre ve Sur’da yürütülen terör operasyonlar önceki gün Londra’da protesto edilirken, yürüyüşte Ankara’da 29 kişinin can verdiği saldırıyı yapan canlı bomba Abdulbaki Sömer’in fotoğrafları taşındı.

8.03.2016Gündem
Fezlekesi hazır

Fezlekesi hazır

ANKARA’da 29 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırıyı düzenleyen Abdulbaki Sömer için Van’ın İpekyolu ilçesinde kurulan taziye yerini ziyaret eden HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer Öztürk için fezleke hazırlandı.

5.03.2016Gündem
HDPli Tuğba Hezer hakkında fezleke hazırlandı

HDP'li Tuğba Hezer hakkında fezleke hazırlandı

Ankara'daki saldırıyı gerçekleştiren teröristin taziyesine giden HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer hakkında fezleke hazırlandı.

5.03.2016Gündem
Bulmaca meraklılarına yanıtlar

Bulmaca meraklılarına yanıtlar

BİLBUL bulmaca ekinin titiz takipçilerinden olan Sevgi Özkan, bulmacalardaki sözcük seçimini eleştirdi.

28.02.2016OkurTemsilcisi
İçişleri Bakanlığı, Ankara saldırısına inceleme başlattı

İçişleri Bakanlığı, Ankara saldırısına inceleme başlattı

Ankara’da 29 can alan terör saldırısında ihmal olup olmadığının saptanması için mülkiye ve polis başmüfettişleri görevlendirildi. Müfettişler, “Bombalı araç çalıntı kaydı olmasına rağmen nasıl il il gezebildi” gibi sorulara yanıt arayacak.

25.02.2016Gündem
Gözaltında

Gözaltında

ANKARA saldırısını gerçekleştiren terörist Abdulbaki Sömer’in taziyesine katılan DBP Van İl Eşbaşkanı Ökkeş Kava, başka bir teröristin taziyesinde gözaltına alındı.

25.02.2016Gündem
Kod adı Hacı

Kod adı Hacı

ANKARA Merasim Sokak’ta 29 cana malolan bombalı araçla intihar saldırısı talimatını Hacı kod adı Serdal Çelik’in verdiği iddia edildi.

25.02.2016Gündem
Bomba yüklü o araç patlamadan 2 dakika önce kamerada

Bomba yüklü o araç patlamadan 2 dakika önce kamerada

Ankara'da Merasim Sokak’ta askeri servis araçlarına yönelik intihar saldırısında kullanılan bomba yüklü aracın görüntüsüne Hürriyet ulaştı. Patlamadan 2 dakika önce anayolda seyir halinde görülen araç sinyal verip Merasim sokağa dönüyor. 2 servis aracına yaklaşan araç bir anda alev topuna dönüyor.

25.02.2016Gündem
Bombacının babası: Oğlumu kamp kamp aradım

Bombacının babası: Oğlumu kamp kamp aradım

Ankara'da 29 kişinin şehit olduğu, askeri servis araçlarına bombalı saldırının faili Abdulbaki Sömer’in babası Musa Sömer, 2005’te kaybolan oğlunu bulmak için terör örgütü PKK kamplarını dolaştığını ancak kimsenin bilgi vermediğini söyledi.

24.02.2016Gündem
Meclis’te ‘dokunma’ hazırlığı

Meclis’te ‘dokunma’ hazırlığı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın HDP’lilerin dokunulmazlık dosyalarıyla ilgili, “gereği yapılmalı” sözleri AK Parti’yi hareketlendirdi.

24.02.2016Gündem
Erkek kardeşi çatışmada ölmüş, kız kardeşi YPG’de

Erkek kardeşi çatışmada ölmüş, kız kardeşi YPG’de

Ankara'da askeri servis araçlarına bombalı saldırının faili Abdulbaki Sömer için Van’da kurulan taziye evini ziyaretiyle gündeme gelen HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer Öztürk, en genç milletvekili sıfatıyla TBMM’ye girdi.

24.02.2016Gündem
Numan Kurtulmuş: IŞİDle mücadele maymuncuk gibi

Numan Kurtulmuş: IŞİD'le mücadele maymuncuk gibi

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, gündeme dair yaptığı açıklamalarda Suriye'deki ateşkes sürecine de değinerek, 'Şunu gördük ki sahada IŞİD'le mücadele bir maymuncuk gibi kullanılan siyasi anahtar haline getirildi' yorumunda bulundu.

24.02.2016Gündem
Kilit isim anlattı: Komutanlıkları sordu

Kilit isim anlattı: Komutanlıkları sordu

Ankara'da 29 kişinin hayatını kaybettiği, 81 kişinin yaralandığı saldırı öncesi intihar bombacısı Abdulbaki Sömer’le çalıştığı inşaatta uzun süre kalan ve eylemin kilit ismi olarak gösterilen Kutbettin Onur’un Emniyet ifadesine Hürriyet ulaştı.

23.02.2016Gündem
O afişler indirildi

O afişler indirildi

Ankara'daki bombalı saldırının faili Abdulbaki Sömer için Van İpekyolu ilçesinde açılan taziye evine, tepkilerin ardından soruşturma başlatıldı.

23.02.2016Gündem
Biyometrik izleme

Biyometrik izleme

Türkiye'ye yönelik son iki terör saldırısını Suriye’den gelen ve biyometrik kimlik verilen 2 intihar bombacısının yapması, güvenlik açığını yeniden gündeme getirdi.

23.02.2016Gündem
Ankaradaki saldırıyı yapanın kimliği kesinleşti: Abdulbaki Sömer

Ankara'daki saldırıyı yapanın kimliği kesinleşti: Abdulbaki Sömer

Ankara'da 29 kişinin ölümü, 60 kişinin yaralanmasıyla ilgili soruşturma kapsamında, medyadaki görüntüler üzerine saldırganın kendi oğlu Abdülbaki Sömer olduğunu bildiren Musa Sömer'den alınan DNA örneği, canlı bombanın cesedinden alınan DNA örnekleriyle eşleşti.

23.02.2016Gündem
Ankara bombacısı Abdulbaki Sömerin taziye çadırında bulunanlara operasyon

Ankara bombacısı Abdulbaki Sömer'in taziye çadırında bulunanlara operasyon

Ankara'da 29 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırının faili terörist Abdulbaki Sömer için Van’da taziye sürerken, polis taziye ziyaretinde bulunanlara operasyon yaptı. Operasyonda aralarında bombacı Sömer’in ağabeyi Nuri Sömer’in de bulunduğu 8 kişi gözaltına alındı.

23.02.2016Gündem
İşte bombacı Abdulbaki Sömerin hücre evi

İşte bombacı Abdulbaki Sömer'in hücre evi

28 kişinin şehitdüştüğü bombalı saldırıda eylem talimatının PKK üyeleri Mehmet Doğan veİshak Özçaptu (Porsipi) tarafından verildiği belirtildi. Savcılıkyazısına göre eylemde kullanılan bomba düzeneği Eskişehir yolunda,inşaat halindeki bir evde hazırlandı. Bombalı katliamın faili de DNAincelemesiyle kesinleşti: Van doğumlu Abdulbaki Sömer.

23.02.2016Haber
İşte bombacı Abdulbaki Sömerin hücre evi

İşte bombacı Abdulbaki Sömer'in hücre evi

28 kişinin şehit düştüğü bombalı saldırıda eylem talimatının PKK üyeleri Mehmet Doğan ve İshak Özçaptu (Porsipi) tarafından verildiği belirtildi. Savcılık yazısına göre eylemde kullanılan bomba düzeneği Eskişehir yolunda, inşaat halindeki bir evde hazırlandı. Bombalı katliamın faili de DNA incelemesiyle kesinleşti: Van doğumlu Abdulbaki Sömer.

22.02.2016Gündem
10 soru 10 cevapta Neccar karmaşası

10 soru 10 cevapta Neccar karmaşası

Saldırıyı gerçekleştiren teröristin kimliği konusunda karmaşa yaşandı. Saldırganın Salih Neccar olduğu açıklanırken, DNA testiyle Abdulbaki Sömer olduğu ortaya çıktı. 10 soru 10 cevapta yaşanan karmaşa.

22.02.2016Gündem
İki terörist Ankara Otogarında...

İki terörist Ankara Otogarı'nda...

Eylemden 42 gün önce iki terörist Ankara Otogarı'nda...

22.02.2016Gündem
Emniyette hala kayıp

Emniyette hala kayıp

ANKARA’da bombalı saldırıyı gerçekleştiren Abdulbaki Sömer, halen Emniyet’in kayıtlarında ‘kayıp çocuk’ olarak fotoğrafıyla aranıyor.

22.02.2016Gündem
İnsanlık ayıbı

İnsanlık ayıbı

ANKARA’da 28 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırının faili terörist Abdulbaki Sömer için Van’ın İpekyolu ilçesinde taziye evi kuruldu.

22.02.2016Gündem

Yazar Sonuçları

İçinden keşkeler geçen bir Kayserili pazarlığı yazısı

HAZİRANDA Avrupa Birliği ülkelerine vizesiz girmek...

9.03.2016

Bu plan daha önce yapılmalıydı

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, Ankara’daki son terörist saldırının ardından Emniyet yetkililerinden brifing aldı ve Ankara için yeni “Başkent Güvenlik Eylem Planı” hazırlanması kararı verdi.

22.02.2016