MENÜ

Abd Berlin Büyükelçisi Richard Grenell

Abd Berlin Büyükelçisi Richard Grenell ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Abd Berlin Büyükelçisi Richard Grenell haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 17 Abd Berlin Büyükelçisi Richard Grenell haberi bulunmuştur.

Abd Berlin Büyükelçisi Richard Grenell Haberleri

ABD’den Almanya’ya: Askerlerimizi çekeriz

ABD’den Almanya’ya: Askerlerimizi çekeriz

ABD, Almanya’ya karşı NATO’ya askeri harcamalarını artırması konusunda ses tonunu yükseltti.

10.08.2019Dünya
ABDden Almanyaya baskı

ABD'den Almanya'ya baskı

ABD'nin Berlin Büyükelçisi Grenell, "Amerikalı vergi mükelleflerinin 50 binden fazla ABD askerinin mali yükünü ödemeye devam etmesini beklemek gerçekten hakaret gibi" ifadesini kullandı.

9.08.2019Dünya
BNetZa: Huawei’de bir risk göremedik

BNetZa: Huawei’de bir risk göremedik

Almanya Federal Ağ İdaresi (BNetzA) Başkanı Jochen Homann, Çin merkezli Huawei dahil herhangi bir 5G ekipman sağlayıcısının Almanya’nın tüm standart ve güvenlik gereksinimlerine uyması halinde ‘özel’ olarak dışlanmaması gerektiğini söyledi.

15.04.2019Avrupa
Almanya, Çinli Huaweiyi 5G ağının kurulmasında dışlamayacak

Almanya, Çinli Huawei'yi 5G ağının kurulmasında dışlamayacak

Almanya Federal Ağ İdaresi (BNetzA) Başkanı Jochen Homann, Çin merkezli Huawei dahil herhangi bir 5G ekipman sağlayıcısının Almanya’nın tüm standart ve güvenlik gereksinimlerine uyması halinde "özel" olarak dışlanmaması gerektiğini belirtti.

15.04.2019Teknoloji
Filistinin BM Büyükelçisinden Bachelete İsraili UCMye taşı çağrısı

Filistin'in BM Büyükelçisi'nden Bachelet'e 'İsrail'i UCM'ye taşı' çağrısı

Filistin'in BM Cenevre Ofisi nezdindeki Daimi Temsilcisi Büyükelçi Khraishi, BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri Bachelet'e, "Büyük Dönüş Yürüyüşü"nde suç işleyen İsraillilerin UCM'de yargılanması çağrısı yaptı.

24.03.2019Dünya
İstenmeyen Büyükelçi Grenell

İstenmeyen Büyükelçi Grenell

ABD’nin Almanya Büyükelçisi Richard Grenell, geçen yıl mayıs ayında Alman Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier’e güven mektubunu sunarak başkent Berlin’de göreve başladı.

23.03.2019Avrupa
6 milyar dolarlık 5G ihalesi, ABD tehdidi gölgesinde başlıyor

6 milyar dolarlık 5G ihalesi, ABD tehdidi gölgesinde başlıyor

Almanya Federal Ağ İdaresi, 5G lisans ihalesinin 19 Mart’ta başlayacağını duyurdu. ABD’nin Çinli Huawei şirketi ile yapılacak bir işbirliği halinde bunun sonuçları olacağı ve istihbarat işbirliğinin sona ereceği tehdidi gölgesinde başlayacak ihaleye Başbakan Merkel, Çin’e veri aktarmayacağını garanti etmesi durumunda Huawei’nin de katılabileceğini açıklamıştı.

15.03.2019Avrupa
Almanya’nın 5G ihalesi 19 Mart’ta başlayacak

Almanya’nın 5G ihalesi 19 Mart’ta başlayacak

Almanya Federal Ağ İdaresi, ülkede 5G lisans ihalesinin planlandığı gibi 19 Mart’ta başlayacağını bildirdi.

15.03.2019Ekonomi
Almanya-ABD arasında Huawei çatlağı

Almanya-ABD arasında Huawei çatlağı

ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşı Almanya’ya sıçradı. Berlin Büyükelçiliğiyle Almanya’ya uyarı mektubu ileten ABD, Çinli telekom devi Huawei’le iş birliği yapılması durumunda sonuçlarının olacağını ve istihbarat alanındaki iş birliğine son vereceğini açıkladı.

12.03.2019Avrupa
Almanya’nın Türkiye’ye göndermesi ABD’yi çok kızdırdı

Almanya’nın Türkiye’ye göndermesi ABD’yi çok kızdırdı!

ABD’nin Almanya’dan ısrarla istediği terör örgütü üyesi Adem Yılmaz, 11 yıllık hapis cezasından sonra Türkiye’ye sınır dışı edildi. ABD’nin Berlin Büyükelçisi, “Çok tehlikeli bir teröristin ısrarla istememize rağmen bize verilmemesi, derin hayal kırıklığı yaşattı” dedi.

6.02.2019Avrupa
Rusya ve ABD’nin Avrupa’daki gaz savaşı

Rusya ve ABD’nin Avrupa’daki gaz savaşı

ABD, sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) ihracatını artırmak, uluslararası piyasalardaki ticari anlaşmazlıklarda pazarlık payı elde etmek ve Avrupa ile Rusya'nın yakınlaşmasını önlemek için Avrupa'nın enerji politikalarına siyasi müdahalede bulunmayı hedefliyor.

14.01.2019Ekonomi
ABDnin Berlin Büyükelçisinden Alman firmalarına tehdit

ABD'nin Berlin Büyükelçisi'nden Alman firmalarına tehdit

Bild am Sonntag gazetesinde yer alan habere göre, ABD'nin Berlin Büyükelçisi Richard Grenell'in Alman firmalarına yolladığı mektupta söz konusu şirketleri Amerikan yaptırımlarıyla karşılaşabilecekleri konusunda uyardı.

14.01.2019Dünya
ABD’nin yeni BM Büyükelçisi Nauert mi olacak

ABD’nin yeni BM Büyükelçisi Nauert mi olacak

ABD’nin BM Daimi Temsilciliği görevinden yıl sonunda ayrılacak Nikki Haley’nin yerine kim atanacak? Favoriler arasında gösterilen Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert’in (48) adı, Başkan Donald Trump’ın açıklamalarıyla bir adım daha öne çıktı.

2.11.2018Dünya
ABD’ye sessiz

ABD’ye sessiz

Bir ülkeyi başka bir ülkede temsil edenlere diplomat denir.Ülkesini temsil etme işi ve sanatına da diplomasi. Ülkeler yurtdışında en yüksek düzeyde büyükelçiler tarafından temsil edilirler. Amerika Birleşik Devletleri (ABD), yaklaşık 15 ay boyunca başkent Berlin’e, yani Almanya’ya büyükelçi atamadı.

13.06.2018Avrupa
Böyle giderse ‘istenmeyen adam’ ilan edilir

Böyle giderse ‘istenmeyen adam’ ilan edilir

ABD’nin Berlin Büyükelçisi Richard Grenell göreve başlar başlamaz yaptığı açıklamayla Almanya’da büyük tepki çekti. SPD ile Sol Parti, büyükelçini gönderilmesini istedi.

5.06.2018Avrupa
ABD Büyükelçisi krizi... Berlin açıklama bekliyor

ABD Büyükelçisi krizi... Berlin açıklama bekliyor

Berlin'deki ABD Büyükelçisi'nin tartışma yaratan sözleriyle ilgili Almanya Dışişleri Bakanlığından açıklama geldi. Başka bir ülkenin içişlerine karışmakla suçlanan büyükelçiden sözlerine açıklık getirmesi istenecek.

5.06.2018Dünya
ABD’li elçiden tepki çeken sözler

ABD’li elçiden tepki çeken sözler

ABD’nin Berlin Büyükelçisi Richard Grenell (51), Avrupalı muhafazakârları güçlendirmek istediğine dair sözleri yüzünden perşembe günü Almanya Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı. Grenell’den bu sözlerinden ötürü açıklama isteneceği belirtildi.

4.06.2018Dünya