MENÜ

9 pkk

9 pkk ile ilgili tüm haberleri ve son dakika 9 pkk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.247 9 pkk haberi bulunmuştur.

9 pkk Haberleri

Son dakika... MSB duyurdu: İşte etkisiz hale getirilen terörist sayısı

Son dakika... MSB duyurdu: İşte etkisiz hale getirilen terörist sayısı

Milli Savunma Bakanlığı, ’Barış Pınarı Harekatı’ kapsamında, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısının 228 olduğunu açıkladı.

10.10.2019Gündem
Son dakika... MSB duyurdu Terör örgütüne ağır darbe

Son dakika... MSB duyurdu! Terör örgütüne ağır darbe

Pençe-3 Harekatı kapsamında, Irak'ın kuzeyindeki Haftanin bölgesine yönelik hava harekatında 9 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi.

25.08.2019Gündem
Asker ‘Kawa’ ve ‘Aras’ın peşinde

Asker ‘Kawa’ ve ‘Aras’ın peşinde!

Karadeniz’in 5 ilinde terör örgütü PKK’ya yönelik eş zamanlı operasyon düzenleniyor. Karadeniz’de örgüte son 20 yılın en büyük darbesi 2017-2018 yıllarında vuruldu. Asker Doğu Karadeniz Dağları'nda olduğu düşünülen ‘Kawa’ ve ‘Aras’ kod adlı teröristlerin peşine düştü.

21.11.2018Gündem
O teröristler yakalandı: Türkiyeye getirildi

O teröristler yakalandı: Türkiye'ye getirildi

TÜRK Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Afrin’e yönelik düzenlediği ’Zeytin Dalı Harekatı’nda, Piyade Üsteğmen Oğuz Kaan Usta ve Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağını şehit eden terörist grup, jandarma ve MİT’in Suriye’de düzenlediği operasyonda yakalandı. Olayın ardından şehit Üsteğmen Usta’nın naaşını da kaçıran 9 terörist, Hatay’a getirildi. Güvenlik kaynakları 9 teröristin terör örgütü PKK'nın Afrin'den çekildiğinde, şehirde bıraktığı ‘uyuyan hücre’ elemanları olduğunu değerlendiriyor

14.09.2018Gündem
TSKdan büyük operasyon 50 PKKlı etkisiz hale getirildi

TSK'dan büyük operasyon! 50 PKK'lı etkisiz hale getirildi

Irak'ın kuzeyinde TSK tarafından düzenlenen operasyonda 9 PKK'lı daha etkisiz hale getirildi, etkisiz hale getirilen terörist sayısı 50'ye yükseldi.

22.03.2018Gündem
PKK’nın bomba timi yakalandı

PKK’nın bomba timi yakalandı

İstanbul’da, bombalı, molotoflu ve silahlı eylem hazırlIğındaki 9 PKK'lı yakalandı.

25.11.2017Gündem
Teröristlere büyük darbe 9 terörist öldürüldü

Teröristlere büyük darbe! 9 terörist öldürüldü

Şırnak Valiliği, Bestler - Dereler bölgesinde bugün düzenlenen operasyonda, 9 PKK’lı terörist, yakın hava desteği ile etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

5.11.2017Gündem
Mehmetçik yaralanıp teslim olan PKKlı kadın teröristi çatışma bölgesinde tedavi etti

Mehmetçik yaralanıp teslim olan PKK'lı kadın teröristi çatışma bölgesinde tedavi etti

Tunceli'nin Pülümür ile Nazimiye sınırında yer alan Kadısırtı Şelalesi bölgesinde 9 PKK'lı grubun tespit edilmesinden sonra bölgeye havadan indirilen JÖH timlerinin gerçekleştirdiği operasyon sırasında çatışmaya giren 4'ü üst düzey PKK'lı olmak üzere 8 PKK'lı ölü, 1 PKK'lı kadın terörist ise yaralı olarak teslim olmuştu. Kadısırtı Şelalesi bölgesinde dere kenarında ormanlık alanında teslim olan 'Sema' isimli PKK'lı ayağında aldığı kurşun yarası ile ayağında bir ayakkabısı suya düştüğü ve sekerek güvenlik güçlerine teslim olduğu sırada JÖH timleri kadın PKK'lının üzerinde herhangi bir bomba olup olmadığını tespit etmek için elbiselerini kısmen yukarı kaldırmasını istedi . Uzun süre JÖH timleri tarafından kontrollü olarak konuşulan PKK'lı kadın terörist, askerlere 'bir ayağım çıplak ayakkabım düştü' dediği sırada teslim olma anını yöneten komutan askerlere talimat vererek dereye düşen ayakkabıyı getirilmesini istedi. Üzerinde herhangi bir patlayıcı olmadığı anlaşılan kadın PKK'lı teröristin askerlerin yanına geldiği sırada ayağında kurşun yarası aldığı anlaşılınca tedavi edilmeye başlandı. PKK'lılarla yaşanan çatışma sırasında askerlere teslim olan PKK'lı kadın terörist ayak bileğinde kurşun yarasına ilk tedaviye JÖH timleri tarafında çatışma alanında yapıldı.PKK'lı kadın teröriste askerler tarafından bisküvü ve çikolata veriliyor. Bir yandan elindeki çikolata ve bisküvileri yiyen PKK'lı kadın teröriste bir başka asker su verilmesini istedi. Daha sonra PKK'lı kadın teröriste bir başka asker sakinleşmesi için ağrı kesici verirken bir başka asker de ayağındaki kurşun yarasına ilk müdüheleyi yaptı ve yaralanan bölgeyi temizleyerek mikrop kapmasını önlemek için oksijenli bez ile yarayı temizledi. PKK'lı kadın terörist daha sonra çatışma bölgesine gönderilen ambulans ile alınarak Tunceli Devlet Hastanesine getirilerek tedavi altına alındı.

4.11.2017Haber
Son dakika: Siirtte hava harekatında 9 terörist öldürüldü

Son dakika: Siirt'te hava harekatında 9 terörist öldürüldü

Siirt'in Eruh ilçesi kırsalında düzenlenen hava destekli operasyonda 9 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi.

17.09.2017Gündem
Şırnakta 9 PKKlı terörist etkisiz hale getirildi

Şırnak'ta 9 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı koordinesinde Şırnak, Van, Hakkari birliklerince Beytüşşebap ilçesinin Faraşin bölgesinde, 21 Temmuz'da başlatılan "Şehit Piyade Yüzbaşı Nuri Şener Operasyonu" devam ediyor.Faraşin Yaylası bölgesinde 9 terörist hava destekli operasyonda etkisiz hale getirildi.Öldürülen teröristler arasında sözde Kato Jirka cephe sorumlusu Derya kod adlı terörist ile sözde karargâh takımının da bulunduğu belirtildi.Teröristlere yönelik bölgedeki operasyon sürüyor.

30.07.2017Haber
Büyük darbe... Karargâh takımı vuruldu

Büyük darbe... Karargâh takımı vuruldu

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi kırsalında 9 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi.

30.07.2017Gündem
TSK en yükseğini oluşturdu... Türk bayrağı dikildi

TSK en yükseğini oluşturdu... Türk bayrağı dikildi

HAKKARİ 3’üncü Piyade Tümen Komutanlığı koordinesinde İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı operasyonlarda 9 PKK’lı terörist öldürüldü, 2 terörist de teslim oldu. Operasyondan sonra yapılan arazi aramalarında çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi. PKK’lılardan temizlenen 3468 rakımlı tepeye de Türk bayrağı dikilip üs bölgesi kuruldu.

24.07.2017Gündem
Çukurca’da çatışma: 3 asker yaralı, 9 PKK’lı öldürüldü

Çukurca’da çatışma: 3 asker yaralı, 9 PKK’lı öldürüldü

HAKKARİ’nin Çukurca ilçesi Güvendağı bölgesinin güneyinde bulunan Kuzey Irak Kulika Tepe’den PKK’lı teröristler tarafından açılan ateşe anında karşılık verilmesiyle çıkan çatışmada 3 asker yaralanırken, düzenlenen hava harekatında ise 9 PKK’lı terörist öldürüldü.

4.07.2017Gündem
PKK’ya Tendürek darbesi: Diyadin Bölge sorumlusu öldürüldü

PKK’ya Tendürek darbesi: Diyadin Bölge sorumlusu öldürüldü

Ağrı Valiliği’nden yapılan açıklamada geçen 11 Mayıs’ta Tendürek Dağı’nda gerçekleştirilen hava operasyonunda öle ele geçirilen 9 PKK’lı teröristten birinin Tendürek dağı Kuzeyi, Diyadin Sorumlusu Ersin Seven olduğu bildirildi.

18.05.2017Gündem
SON DAKİKA: Hakkari Çukurcada 3 asker şehit

SON DAKİKA: Hakkari Çukurca'da 3 asker şehit

Hakkari'den acı haber.. Hakkari’nin Çukurca İlçesi Güven Dağı bölgesinde güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada 3 asker şehit oldu. Operasyonlarda ilk belirlemelere göre 7 PKK’lı teröristin öldürüldüğü, 9 PKK’lı teröristin ise yaralı olduğu belirtildi. Bölgedeki çatışmalar devam ediyor.

2.12.2016Gündem
Suriyeli öğrenciler için alınacak 4200 öğretmen başvurusu nasıl yapılır

Suriyeli öğrenciler için alınacak 4200 öğretmen başvurusu nasıl yapılır?

Suriyeli öğrencilere Türkçe öğretme projesi kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı 4200 öğretmen alımı yapacak. MEB tarafından yapılan açıklamaya göre öğretmen alımının geçici süreli kadrolara yapılacağının detayı verildi. İşte proje kapsamında alımının yapılacağı duyurulan 4200 öğretmen için yayımlanan detaylar ve Suriyeli öğrenciler için alımı yapılacak 4200 öğretmen başvuru kılavuzu

8.11.2016Gündem
Bir milyon TL ödül konulan terörist öldürüldü

Bir milyon TL ödül konulan terörist öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetleri Kuzey Irak’ın Zap bölgesi ve Bitlis’in Tatvanilçesi kırsalına hava harekatı düzenlendi. Harekatta, hudut birliklerive üs bölgelerine saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen 9 PKK’lıterörist etkisiz hale getirildi. Ölü ele geçirilen isimlerden birinin,başına 1 milyon lira para ödülü konan, örgütün sözde Güroymak sorumlusuolduğu öğrenildi.İHA

12.10.2016Haber
Terör örgütüne Faraşinde ağır darbe

Terör örgütüne Faraşin'de ağır darbe

Şırnak Valiliği: Beştüşebbap ilçesi Faraşin bölgesinde 11 PKK’ lı etkisiz hale getirildi. Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi Faraşin Bölgesi’nde sürdürülen operasyonda çıkan çatışmada, 11 PKK’lı terörist ölü ele geçirildi.Şırnak Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Beytüşşebap İlçesi’nin Faraşin Bölgesi’nde bölücü terör örgütüne yönelik sürdürülen operasyonlarda 11 terörist etkisiz hale getirildi. Bölgede operasyonların kararlılıkla sürdürüldüğü kaydedildi.Şırnak Valiliği, dün yaptığı açıklamada aynı bölgede 9 PKK’lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıklamıştı.Beytüşşebap ilçesi Faraşin bölgesindeki operasyonda şimdiye kadar 20 PKK’lı öldürülmüş oldu. 

3.10.2016Haber
Terör örgütüne Faraşinde ağır darbe

Terör örgütüne Faraşin'de ağır darbe

Şırnak Valiliği: Beştüşebbap ilçesi Faraşin bölgesinde 11 PKK’ lı etkisiz hale getirildi

3.10.2016Gündem
Son dakika haberi: 9 PKKlı öldürüldü, bomba yüklü araçlar vuruldu

Son dakika haberi: 9 PKK'lı öldürüldü, bomba yüklü araçlar vuruldu

TSK'dan yeni açıklama: Faraşin operasyon bölgesi batısındaki İncenel dağında mağara önünde İHA ile vurulan teröristlerin 300 m yakınında 6 kişilik başka bir görüntü alınması üzerine Silahlı İHA BAYRAKTAR ile 5 terörist daha daha etkisiz hale getirilmiştir.

2.10.2016Gündem
Tünelde 7 TIR yakmışlar

Tünelde 7 TIR yakmışlar!

Bitlis-Diyarbakır Karayolu’nu dün Buzlupınar Tünelleri mevkiinde bir süre kesen, kaçmaya çalışan araçlara ateş açarak 1 polis ve 1 öğrenmeni yaralayan PKK’lı teröristlerin, tünel içinde ve girişinde 7 TIR’ı yaktığı ortaya çıktı. Bitlis Valisi Ahmet Çınar, tünellerde birinin açılarak gidiş- gelişin buradan sağlandığını, diğer tünel ile arazide tuzaklanan patlayıcıları temizleme çalışmaları ve operasyonların sürdüğünü söyledi.

31.08.2016Gündem
PKKnın Amanos cellatlarına 26 kez müebbet ve 1500 yıl

PKK'nın 'Amanos cellatlarına' 26 kez müebbet ve 1500 yıl

HATAY’ın İskenderun ve Dörtyol İlçeleri'nde düzenledikleri saldırılarla 10 asker ve 4 polisin şehit edilmesi olaylarının faili olarak yargılanan ve ’PKK’nın Amanos cellatları’ olarak tanımlanan 9 PKK’lı teröriste, toplam 26 ağırlaştırılmış müebbet ve yaklaşık 1500 yıl hapis cezası verildi.

22.06.2016Gündem
Kandile hava harekatı: 9 PKKlı öldürüldü

Kandil'e hava harekatı: 9 PKK'lı öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetleri, Kuzey Irak'ın Kandil bölgesine düzenlenen hava harekatında 9 bölücü terör örgütü mensubu teröristin öldürüldüğünü açıkladı.

17.06.2016Gündem