MENÜ

80'Li Yıllar

80'Li Yıllar ile ilgili tüm haberleri, son dakika 80'Li Yıllar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün 80'Li Yıllar haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.824 80'Li Yıllar haberi bulunmuştur.

80'Li Yıllar Haberleri

Sinema ve edebiyata dair incelikler

Sinema ve edebiyata dair incelikler

Bugünün dünyasının az sayıdaki ‘Rönesans insanı’ndan olan Ercan Kesal başarılı bir doktor, yaratıcı bir senarist, iyi bir oyuncu ve kalemi güçlü bir yazar... Kesal son kitabı ‘Velhasıl’da hayatının önemli duraklarını anlatıyor, tanıklık ettiklerini okura gösterirken dönemin ruhunu da anlamamıza yardımcı oluyor.

18.10.2019Kitap Sanat
80li yıllar...28 yaşında 2 kız annesi

80'li yıllar...28 yaşında 2 kız annesi

Sezon açıldı, ünlü isimler rotayı Ege'ye ve Akdeniz'e çevirdi... İşte sosyal medyada paylaşılan tatil fotoğrafları!

4.07.2019Magazin
70’ler uçmadan kanadı kesilmiş gibi...

70’ler uçmadan kanadı kesilmiş gibi...

‘Sazlı Cazlı Sözlük’ün üçüncü cildi ‘Görecek Günler Var Daha’da 70’li yıllar Türkiye’sinde hayatın akışını müzik, popüler kültür üzerinden anlatan Derya Bengi, “Âşık Mahzuni’nin bir türküsü var: ‘Daha anamdan doğmadan, yedi yaşına değmeden, ihtiyar oldum’. 70’lerin ruh halini iyi yansıtıyor. Bir yanda umut dolu, dinamik, örgütlü bir toplum fotoğrafı gözüküyor, ama 12 Mart rejiminin tetiklemesiyle kolayca şiddet sarmalına girip ziyan oluyor” diyor.

9.01.2019Kitap Sanat
Fahrelnissa Zeid kimdir Fahrelnissa Zeid hakkında merak edilenler

Fahrelnissa Zeid kimdir? Fahrelnissa Zeid hakkında merak edilenler

Sanay-i Nefise'nin ilk kadın öğrencileri arasında yer alan Fahrelnissa Zeid'in doğum gününe özel Doodle, Google tarafından hazırlandı. Bu gelişmenin ardından, Fahrelnissa Zeid’in kim olduğu ve neler yaptığı merak konusu oldu. Peki, Fahrelnissa Zeid kimdir?

7.01.2019Gündem
80li yıllar... Oktay da buradaymış

80'li yıllar... Oktay da buradaymış

Bugünün genç kuşakları pek bilmez ama onların anne ve babaları yeni yetmelik dönemlerinde, TV'nin henüz tek kanal olduğu yıllarda ABD kaynaklı gençlik dizileri izlerdi. O dönemlerin gençleri Beyaz Gölge, Fame gibi dizilerle büyüdü. Sonra aradan zaman geçti, yerli diziler yapılmaya başlandı.

10.10.2018Keyif
Bir sinema okulu olarak Polonya sineması

Bir sinema okulu olarak Polonya sineması

90. sayımızın SineList sayfasında; II. Dünya Savaşı’ndan en büyük yaraları alan, bu dayanılmaz acıyı haykırmak veya unutmak için yedinci sanata sığınan halkın sinemasını, Polonya sinemasını yazdık.

2.05.2018Kampüs
80’li yıllarda giyerken utanmadığımız 5 giysi

80’li yıllarda giyerken utanmadığımız 5 giysi

80’li yıllar insanlık tarihinin en hareketli dönemlerinden biriydi. Yaygınlaşan şehir hayatı ve tüketim toplumunun gelişimi ortaya renkli ama bir o kadar kafası karışık insanlar çıkardı. Modadan siyasete, ekonomiden sanata her şeyin son derece çığırından çıktığı bu dönemde herkes sonradan çok utanacağı giysileri büyük bir keyifle giydi. Kabarık saçların savrulduğu bu günlere gelin birlikte bakalım.

13.02.2018Stil
Sadece 80’li yılları yaşamış çocukların bildiği 6 kış ritüeli

Sadece 80’li yılları yaşamış çocukların bildiği 6 kış ritüeli

Her yılda çocuk olmak güzeldir ama belli bir yıl aralığı var ki ne kadar nostaljisini yapsak az! Hangi yıllardan mı bahsediyoruz? 80’li yıllardan bahsediyoruz. O yıllarda müzik, giyim ve dahası bir belirsizlik için de olsa da; samimiyet, iyilik, saflık doruk noktalardaydı ve bakiydi. Hadi gelin hep beraber 80’li yıllarda çocuk olanların kışları yaptığı göz yaşartan o ritüellere göz atalım.

6.02.2018Hayat
“Eleven” ve “Will” Stranger Things’i anlattı

“Eleven” ve “Will” Stranger Things’i anlattı

80’lerin pop kültürüne yaptığı atıflarla tüm dünyada fenomene dönüşen Stranger Things dizisinin ikinci sezonu kapıda. Dizinin yıldızları Millie Bobby Brown ve Noah Schnapp ile Londra’da buluştuk.

24.10.2017Magazin
80’li yılların en güzel çizgi filmleri

80’li yılların en güzel çizgi filmleri

80'li yıllar tüm dünya için özel yıllardı. Fakat Türkiye için bu yıllar daha bir özeldi. Çünkü şimdi listeleyeceğimiz çizgi filmler ile birlikte 80'li yıllarda çocuk olanlar bizi çok iyi anlayacaklar. İşte 80’li yılların en güzel çizgi filmleri.

9.10.2017Keyif
Bağdat Caddesi’nin ‘Hafif Roman’ı

Bağdat Caddesi’nin ‘Hafif Roman’ı

Fotoğrafçı ve müzisyen Batuhan Kıran’ın ilk romanı ‘Cadde Çocuğu’ aynı zamanda bir semt monografisi. Bağdat Caddesi’ni sinematografik bir dille anlatan roman; ‘Pulp Fiction’, ‘Otomatik Portakal’, ‘Ağır Roman’ tadında... Samimi karakterler, eksiksiz bir atmosfer, argo içeren ama edebi olmayı başaran bir roman...

5.10.2017Kitap Sanat
‘Cadde’de piyasaya çıkılan, araba çalınan günlerin romanını yazdı

‘Cadde’de piyasaya çıkılan, araba çalınan günlerin romanını yazdı

Tepeden tırnağa marka giyinen kadınlar ve erkekler, akşamları son model otomobillerle yapılan yarışlar, çeteler, yaz geceleri yaşanan flörtler ve sabaha karşı çalınan lüks otomobiller... 30 yıllık fotomuhabiri Batuhan Kıran, mesleğinden sonra en iyi bildiği şeyin romanını yazdı; 80’li yıllardaki Bağdat Caddesi’nin. Argoda ‘piyasaya çıkmak’ fiilinin doğduğu yeri, insanlarını ve hırsızlarını, orada doğup büyüyen Kıran’ın ilk romanı ‘Cadde Çocuğu’nda okuyun.

Kurslar ve yurtlar imparatorluğu Süleymancılar

Kurslar ve yurtlar imparatorluğu Süleymancılar

Adana’daki Özel Aladağ Tahsil Çağındaki Talebelere Yardım Derneği Ortaöğretim Kız Öğrenci Yurdu’nda çıkan yangında 11 öğrencinin ölmesi ve 22 öğrencinin yaralanması sonrası gözler, ‘Süleymancılar’ diye anılan dini gruba çevrildi. Anadolu’da 1951 yılından bu yana öğrenci yurtları çatısı altında Kuran eğitimi veren Süleymancılar, sayılar net olmasa da, bilinen o ki, bini aşkın yurtta öğrenci barındırıyor. Şimdi herkes aynı soruyu soruyor: Kimdir Süleymancılar?

11.12.2016Gündem
Fidel Castro: Sakalı, purosu ve haki üniformasıyla Batıya kafa tutan devrimci

Fidel Castro: Sakalı, purosu ve haki üniformasıyla Batı'ya kafa tutan devrimci

Sakalı... Purosu... Hâkî üniforması... Fidel Castro, kuşkusuz 20. yüzyıla damgasını vuran başlıca yüzlerden biriydi. Castro, 90 yaşında dün yaşamını yitirdi.

26.11.2016Dünya
Nane: Uçak biletleri 5 yıl önceyle aynı fiyatta

Nane: Uçak biletleri 5 yıl önceyle aynı fiyatta

Petrol fiyatlarındaki düşüşün, uçak bileti fiyatlarına yansıdığı, bu nedenle yolcuların 5 yıl önceki fiyatlara, hatta daha ucuza uçabildikleri bildirildi.

6.04.2016Ekonomi
Rolling Stones üyesi Keith Richards, Donald Trumpa bıçak çekmiş

Rolling Stones üyesi Keith Richards, Donald Trump'a bıçak çekmiş!

Rolling Stones üyesi Keith Richards'ın ABD başkan aday adayı Donald Trump’ı bıçakla tehdit ettiği ve konserden kovduğu ortaya çıktı

22.03.2016Hayat
Terminatör efsanesi geri dönüyor

Terminatör efsanesi geri dönüyor!

Milyonların hayranlıkla izledikleri Terminatör filmi altıncı kez geliyor. İlk filmi 1984 yılında kayda alınan Terminator serisine bir yenisi daha ekleniyor. Peki; Terminatör 6 ne zaman çekilecek? İşte detaylar…

21.03.2016Keyif
İstanbulda Bienal hareketi

İstanbul'da Bienal hareketi

Dünya sanat ortamının İstanbul’a akın edeceği 14. İstanbul Bienali’nin eylül başına denk gelen açılış haftasında müzeler ve galeriler de en iddialı sergileriyle sanatseverlerin karşısına çıkıyor. İşte önümüzdeki hafta açılacak 5 önemli sergi...

29.08.2015Keyif
Fuar nostaljisi kitap oldu

Fuar nostaljisi kitap oldu

İzmirlilerin sosyal ve eğlence kültüründe unutulmaz bir öneme sahip olan ve 28 Ağustos Cuma günü kapılarını 84.kez açmaya hazırlanan Kültürpark'ın geçmişi kitap oldu.

27.08.2015Ege
Dünyayı gezecek gençlere müjde

Dünyayı gezecek gençlere müjde

Başbakan Ahmet Davutoğlu 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Çankaya Köşkü'nde gençlerle buluştu. Davutoğlu konuşmasında, "Avrupa’yı gezin, yurtdışı seyahatler için gençler için özel bir indirim uygulayalım THY ile konuşarak" dedi.

19.05.2015Gündem
Siyah Beyaz film gibi biraz

Siyah Beyaz film gibi biraz

Kayahan aramızdan ayrıldı. Ama şarkıları hayatımıza eşlik etmeyi her zaman sürdürecek. Ölümsüz olan da zaten şarkılardır.

5.04.2015Hayat
Sarıkamış’tan Amerika ve İzmir’e uzanan bir akademik kariyer

Sarıkamış’tan Amerika ve İzmir’e uzanan bir akademik kariyer

Sarıkamış’ta eğitim hayatına başlayıp Ankara’da, oradan da Amerika’da eğitim ve akademik kariyerine devam ederek yıllar sonra Türkiye’ye dönen Prof. Dr. Oğuz Esen, “Asker babanın oğlu olarak asker olmayı hiç düşünmedim. Sanılanın aksine subay aileleri çocuklarını özgür yetiştirir. Disiplinleri askeriyededir” dedi.

22.06.2014Eğitim
İş dünyasına üniversiteli patron

İş dünyasına üniversiteli patron

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) Başkanı Şükrü Başdeğirmen, 80'li yıllar öncesindeki olaylar nedeniyle gidemediği üniversite hayaline 30 yıl sonra kavuştu. 3 yıl önce Manisa Celal Bayar Üniversitesi'nde iki yıllık yüksekokulu kazanan Başdeğirmen, mezuniyetin ardından 4 yıllık fakülteye geçiş yaptı. Şimdi ise yüksek lisans hedefliyor.

19.06.2013Eğitim
MÜSLÜM BANA ÇOK AŞIKTI

MÜSLÜM BANA ÇOK AŞIKTI

Müslüm Gürses’i “İsyankar” etti, İbrahim Tatlıses’e “Tövbe” ettirdi.

27.05.2013Kelebek
NBA’de 80’li Yılların Harika Smaçları

NBA’de 80’li Yılların Harika Smaçları

80’li yıllar kimilerine göre NBA’in NBA olduğu yıllardı. Belki de bunun sebebi işte bu harika smaçlardı.

11.02.2013Spor
Gazino Show

Gazino Show

Turkcell Kuruçeşme Arena
15 Temmuz 2012
21:00

12.07.2012Seyahat
Yakında şizofren olacağım

Yakında şizofren olacağım

Onun adını son zamanlarda çok sık duyar oldu. Hem “Kurt Kanunu” hem de “80’ler” dizisinde rol alıyor. Bu tempo yetmezmiş gibi çekim sonralarında da Haldun Dormen’in yönettiği “Marika’nın Serveti” adlı oyun için tiyatroya koşuyor. Oyunda hem 16 yaşında bir genç kızı hem 80 yaşında yaşlı bir kadını canlandırıp tiyatro severleri kendine hayran bırakan Pelin Akil “O kadar fazla rolü aynı anda oynuyorum ki, yakında şizofren alacağım” diyor!

10.03.2012Kelebek
Kimi JEEPe bindi, kimi sekreterini hatun yaptı

'Kimi JEEP'e bindi, kimi sekreterini hatun yaptı'

İş dünyasında girişimcilik kadar iş ahlakı etik değerlerin de öne çıkması için çayışma yürüten İGİAD'ın paneli renkli değerlendirmelere sahne oldu. İstanbul Ticaret Üniversitesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Yusuf Tuna ve Prof. Dr. Kerem Alkin'in konuşmaları salonda gülüşmelere yol açtı.

29.02.2012Ekonomi

Yazar Sonuçları

‘Küskünler’

Bizde siyasetin olmazsa olmaz bir parçasıdır “küskünler”.

31.08.2019

Turizmde yeni bir hikaye yazalım

80’li yıllar Türk turizmi için altın değerindeydi. Hem yeni tesisler kazanmıştık hem de Avrupalı turist Türkiye’yi keşfediyordu.

22.05.2019

Sana bu çağda yer yok ki Lazzaro...

Önce feodal bir yapı içinde, sonra da kapitalist düzende bütün masumiyetiyle ayakta durmaya çalışan iyilik timsali bir gencin öyküsünü anlatan ‘Mutlu Lazzaro’, çürüyen insanlığın ve vicdanın tasvirine soyunuyor. Film, ikinci yarısı itibariyle ‘yeni gerçekçilik’ten ‘büyülü gerçekçilik’ çizgisine kayıyor...

2.03.2019

Berrin Eser ile 5 Soru 5 cevap

Berrin Eser, ‘Berr-In’ markasının kurucusu ve çok başarılı bir girişimci.

28.12.2018

“Eski kalıplarla yönetilemez…”

Bu haftaki röportaj konuğum Mimar Ozan Tüzün. 1981 Gazi Üniversitesi mezunu… Eşi Suzan Tüzün de, Oğlu Erdem de, Kızı Gözde’de ailece mimarlar… Haliyle Mimarlık hizmeti veren bir aile şirketleri var. Oğlu Erdem, New York’ta çalışıyor, kızları Gözde aile şirketlerinde.

2.02.2016

Uyuz kadınlar

Geçen gece hayatımda çokça önemi olan bir erkek arkadaşımla sohbetteydim.

30.06.2015

Altınok: İstanbul şişti, Konya’ya taşınıyoruz

TÜRKİYE’nin ekonomik gelişimine de ışık tutan Unilever Türkiye Tarihi kitabı vesilesiyle buluştuğumuz Unilever Türkiye CEO’su Mehmet Altınok haberi veriyor.

26.03.2015

Bekle bizi Monaco

80’li yıllar ikonu, anarşist Monaco prensesi Stephanie’yi hatırlar mısınız?

1.04.2014

Son bağı Berkin kopardı

SAVCI Adli Tıp’ta önce “Olmaz, giremez” diyor.

12.03.2014

Satın alınamayan adam: Totti

BİR maniniz yoksa bu akşam annemler size gelmek istiyor” günleriydi o günler.. 70-80’li yıllar..

22.11.2013

Nereye koşuyoruz

Ülkemizin bir bölgesinde 50 kişiden fazla insan hayatını kaybediyor.

14.05.2013

Tarihi renklerle röntgenleyelim mi

Şimdi derin vadileri, vıcık vıcık ilişkileri, yırtmaçlı vücutları, yapmacık gelinleri, pişkin kaynanaları, röntgenlemek varken tarihi gözetlemek de neyin nesi!

23.01.2013

Romantika’daki ‘sır bahçe’ neresi

KAVAKLIDERE’de bir park ‘öğrenci aşklar’ın (ki hangi aşk öğrenci değildir ki), en sık ‘park ettiği’ yerlerden biridir. Ama pek bilinmez artık...

3.05.2012

Odun kadınlar

Geçen gece hayatımda çokça önemi olan bir erkek arkadaşımla sohbetteydim, erkek arkadaşım derken, gerçekten arkadaşım olan biri, yani sadece dostum.

26.04.2012