MENÜ

50'Nci Yılda 50 Sanatçı

50'Nci Yılda 50 Sanatçı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika 50'Nci Yılda 50 Sanatçı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 40 50'Nci Yılda 50 Sanatçı haberi bulunmuştur.

50'Nci Yılda 50 Sanatçı Haberleri

Kassel‘den Mehmet Güler‘e 75‘nci yaş günü hediyesi

Kassel‘den Mehmet Güler‘e 75‘nci yaş günü hediyesi!

Almanya‘nın en prestijli sanat mekanlarından ‘documenta-Halle Kassel’da açılan ‘Renklerin Gücü’ sergisinde, dünyaca ünlü sanatçımız Mehmet Güler‘in geçmişten günümüze 100 eseri sergileniyor.

31.05.2019Avrupa
Merve hemşirenin başına gelenlere dikkat Dudakları alınabilir

Merve hemşirenin başına gelenlere dikkat! Dudakları alınabilir

Merve Keleş, Adana’da internette kendisini estetik uzmanı olarak tanıtan kuaför Soner G.’ye dudak silikonu yaptırdı. Önce 500 liraya geçici dolgu yaptıran Merve, dolgu bir haftada eriyince bu kez bin liraya silikon dolgu yaptırdı. Enjekte edilen belirsiz madde nedeniyle dudağını tamamen kaybetme riskiyle karşı karşıya kalan Merve, kuaför Soner G.’den şikâyetçi oldu.

2.05.2017Gündem
Anadolu kadınları olmasaydı  ne kadar yavan olurdu müziğimiz ve hayatımız

Anadolu kadınları olmasaydı ne kadar yavan olurdu müziğimiz ve hayatımız

Türk halk müziğinin güçlü yorumcusu, müzik yaşamında 47 yılı geride bırakan Sabahat Akkiraz yeni albümünde ‘ustaları’ ve ‘dostlarıyla’ kayda girdi. Türkülerini Arif Sağ’dan Bedük’e uzanan geniş bir sanatçı yelpazesindeki 14 müzisyenle seslendirdi. Salı akşamı dostlarıyla sahne alacak olan Akkiraz, albümü kendisine eşlik eden müzisyenlerden Aylin Aslım’a anlattı...

23.03.2017Kitap Sanat
Ege Yat Rallisi öncesi kokteylde buluştular

Ege Yat Rallisi öncesi kokteylde buluştular

BALIKESİR’in Ayvalık İlçesi’nde 30 Temmuz-16 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek Setur 50’nci Yıl Ege Yat Rallisi öncesinde Ayvalık Setur Marina’da kokteyl düzenlendi.

31.07.2015Ege
Kılıçdaroğlu: CHP iktidarında Suriyeye huzur geldi git kendi ülkende çalış diyeceğiz

Kılıçdaroğlu: CHP iktidarında Suriye'ye huzur geldi git kendi ülkende çalış diyeceğiz

Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında "CHP’lilerin iktidarında Ortadoğu’ya barışı getireceğiz, Türkiye Cumhuriyeti olarak, ben de Başbakan olarak. Asla ve asla savaştan kavgadan yana olmayacağım. İnsanları silahlandırmadan yana olmayacağım. Suriye’ye de Irak’a da her tarafa barışı getireceğimSuriyeli kardeşlerime diyeceğim ki, 'Bir milyon 700 bin kardeşim, git kardeşim, baba ocağına geri dön, sana her türlü yardımı yapacağız.' Sana şu ana kadar 5,5 milyar dolar harcadık, helali hoş olsun. Ama CHP iktidarında 'Suriye’ye huzur geldi, git kardeşim kendi ülkende çalış' diyeceğiz" dedi.

10.02.2015Gündem
Sanatçıların vergisinde ‘isim gizleme’ modası

Sanatçıların vergisinde ‘isim gizleme’ modası

İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı 2012 yılında sanatçılardan en çok vergi ödeyen 25 kişinin ismini açıkladı.

30.09.2013Ekonomi
Seyahat 10. Yıl ödülleri

Seyahat 10. Yıl ödülleri

İşte 10. yılını kutlayan Hürriyet Seyahat'te ödül kazananlar.

3.07.2013Seyahat
SEYAHAT 10. YIL

SEYAHAT 10. YIL

Seyahat İlavesi 10 yıldır, yazarlarıyla, okurlarıyla dünyayı geziyor.

28.06.2013Advertorial
İcrada birbirimize yaslanmak yerine özgürlüğümüzü kullanmayı tercih ediyoruz

İcrada birbirimize yaslanmak yerine özgürlüğümüzü kullanmayı tercih ediyoruz

Klasik müziğin en popüler piyano ikililerinden Labeque Kardeşler iki konser için İstanbul’a geliyor. 17 Ocak’ta Borusan Filarmoni eşliğinde Poulenc’in Re Minör Konçerto’sunu seslendirip, ertesi gün resital verecekler. Fırsatı değerlendirip küçük kardeş Marielle’e Pekineller’le rekabetlerini, geçmişte yıldırım gibi çaldıkları icraları sorduk.

5.01.2013Kelebek
Her unutulmaz seyahat hayal kurmakla başlar

Her unutulmaz seyahat hayal kurmakla başlar

Yılın son gününde bir seyahat bilançosu çıkarmaya ne dersiniz? Bu yıl kaç güzel şehir keşfettiniz, 2012’den hangi unutulmaz hatıralar kaldı geriye? Yekün sizi mutlu etmiyorsa, 2013 için hayal kurmanın tam zamanıdır. “Seyahat Mektupları” yazarı 11 okurumuz yılın unutulmaz gezilerini, 2013 hayallerini anlattı.

30.12.2012Seyahat
Louvre’un yeni gözdesi

Louvre’un yeni gözdesi

Fransa’nın gururu, Paris’in gözbebeği Louvre Müzesi yine hareketlendi. 18 Eylül’de Cumhurbaşkanı François Hollande’ın açtığı İslam Sanatları Bölümü, 100 milyon Euro’ya maloldu. Hindistan’dan İspanya’ya geniş coğrafyada 1200 yıllık süreçte üretilen dini ve din dışı 18 bin 500 eser sergileniyor. Şaheserlerin arasında bir İznik tabağı ile Osmanlı duvarı yer alıyor.

30.09.2012Kelebek
Bayan Dürer, bana Nürnberg’i anlatır mısınız

Bayan Dürer, bana Nürnberg’i anlatır mısınız

Leonardo da Vinci’nin çağdaşı, Almanların gururu Albrecht Dürer, Nürnberg’de yaşamıştı. Sarayın giriş kapısındaki üç katlı evinde bugün ziyaretçileri eşi Agnes’i canlandıran bir rehber karşılıyor, bilgi veriyor. İki hafta önce, İstanbul’un sıcaktan kavrulduğu bir pazar günü, Nürnberg’in serin sokaklarında Dürer’in ayak izinden yürüdüm. Ulusal Müze’de son 40 yılın en büyük Dürer sergisini gezdim. Luitpoldhain Parkı’nda piknik yapan 60 bin kişiyle Nürnberg Senfoni’yi dinledim. Şehrin en turistik köprüsü Fleish’te tablo gibi manav tezgahı kuran Tuncelili gurbetçiyle sohbet ettim.

5.08.2012Seyahat
Başkan Kocadon 2 yılını anlattı

Başkan Kocadon 2 yılını anlattı

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, göreve gelişinin ikinci yılında icraatını halka açık toplantıyla ortaya koydu, hedeflerini anlattı.

10.04.2011Ege
İş Sanat’la müziğe doyacaksınız

İş Sanat’la müziğe doyacaksınız

İş Sanat, 11. sezonunda İstanbul’u dünyaca ünlü yıldızlarla buluşturmaya devam ediyor. İlte sezon programı ve sanatçılar

29.09.2010Gündem
Abla kardeş konserde

Abla kardeş konserde

MUĞLA’nın Bodrum İlçesi'nde başlayan D Marin Turgutreis 6'ncı Uluslararası Klasik Müzik Festivali, devlet sanatçısı ünlü piyanist İdil Biret ve şef Grzegorz Nowak yönetimindeki Royal Filarmoni Orkestrası’nın konseriyle başladı. Festivali izlemeye Yunan adalarından da turist yağdı.

21.07.2010Gündem
Ekümenik sıfatı rahatsız etmiyor

Ekümenik sıfatı rahatsız etmiyor

Başbakan Erdoğan’ın Atina ziyaretinde dostluk havası hakimdi. ABD Başkanı gibi karşılanan Erdoğan ile Yunanistan Başbakanı Papandreu birbirlerine “Sevgili Yorgo, Sevgili Tayyip” diye hitap etti. Erdoğan, basın toplantısında Fener Rum Patriği Bartholomeos’a “Ekümenik” denmesinden rahatsızlık duymadığını açıkladı.

14.05.2010Dünya
554 yıllık tersane müze olacak

554 yıllık tersane müze olacak

İstanbul’un Osmanlı hakimiyetine girmesiyle, Fatih Sultan Mehmet’in gemilerini Haliç’e indirdiği bölgede kurulan Haliç Tersanesi yaşayan müze olacak.

3.12.2009Gündem
Eğlence dünyasındaki en zengin 20 kadının 5 milyar doları var

Eğlence dünyasındaki en zengin 20 kadının 5 milyar doları var

Forbes Dergisi, eğlence dünyasının en zengin 20 kadınını listeledi. Listede yer alan bu kadınların kazancının toplamı 5 milyar 200 milyon doları aştı.

1.01.2008Kelebek

Yazar Sonuçları

Hakkında Herkesin Bir Fikre Sahip Olduğu Grup

Başlığı okur okumaz Metallica'dan bahsettiğimi anlamışsınızdır. Hayatım boyunca "popüler olan kötüdür" algısını yıkmak için uğraştım ama popüler olmak bazı noktalarda lanetli bir şey. Bunu kabul ediyorum.

8.12.2016

Dünya sanatı EgeArt’la İzmir’de

TÜRKİYE’nin ve İzmir’in en önemli sanat etkinliklerinden olan EgeArt Sanat günleri bu yıl, Ege Üniversitesi’nin 60’ıncı yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde 4-13 Aralık arasında düzenleniyor. 6’ncı Uluslararası EgeArt Sanat Günleri; 26 ülkeden 50 uluslararası sanatçının yanı sıra 24 üniversiteden akademisyeni, Türkiye’nin birçok ilinde eğitim gören yabancı uyruklu ve binlerce Türk öğrenci ile sanatseverleri İzmir’de buluşturacak. 10 yıl önce başlayan ve EgeArt Sanat Günleri’nin kültürlerarası etkileşimi artırdığı ve sanat belleğini zenginleştirerek sanatın gelişimine katkı sağladığını anlatan Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz ile sohbet ettik.

28.11.2015

Mezarından çıkabilecek mi

24 Şubat 2011 akşamı, Paris’in Maree bölgesinden polise bir telefon geldi.

24.08.2013

Kaliteli göçle bilim adamı ve sanatçı gelir

OĞUZ TATIŞ, girişimci ve yenilikçi bir eğitimci.

5.06.2010

AİHM’e gidiyorum su hakkım için

15 Ağustos 2000. Türkiye’nin imza attığı tarih. Birleşmiş Milletler Ekonomik, Sosyal ve Kültürel Haklar Sözleşmesi, insanın onurlu bir yaşam sürmesi için yeni bir kavram getiriyor: "Su hakkı." 188 ülkeden 137’sinin imzaladığı bu sözleşmenin altına Türkiye de imza atıyor.

12.07.2008

Baykal'dan şimdilik 'Gel... Gel...'politikası

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, İstanbul Hilton'un 9. katında bir grup gazeteci ile önceki akşam yemek yediği salona girdiğimizde "Cumhuriyet birikimlerini tehlikeye sokacak bir tehdit algılaması olduğu ortada...

24.11.2006