MENÜ

5 Günlük Hava Durumu Tahminleri

5 Günlük Hava Durumu Tahminleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika 5 Günlük Hava Durumu Tahminleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 50 5 Günlük Hava Durumu Tahminleri haberi bulunmuştur.

5 Günlük Hava Durumu Tahminleri Haberleri

Nerelere yağmur yağacak Meteoroloji 5 günlük hava durumu tahminleri

Nerelere yağmur yağacak? Meteoroloji 5 günlük hava durumu tahminleri

Temmuz ayının son bir haftasında, ülke genelinde aralıklarla devam eden sağanak yağış sonrası, hava durumu tahminleri vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, 11 ilde kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. Hava sıcaklığı ise Batı ve güney kesimlerde 2 ila 4 derece artacak. Peki, nerelere yağmur yağacak? 19 Temmuz Cuma günü hava nasıl olacak? İşte, Meteoroloji 5 günlük hava durumu tahminleri.

18.07.2019Gündem
Nerelere yağmur yağacak 5 günlük hava durumu tahminleri

Nerelere yağmur yağacak? 5 günlük hava durumu tahminleri

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, cumartesi günü 03.00 ile 23.30 saatleri arasında Ardahan ile Kars'ın geneli Erzurum'un ise kuzey kesimlerinde kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. Hava durumu raporlarının açıklanması ile, hafta sonunun yaklaşmasıyla hangi illere yağmur yağacağı da merak konusu oldu. Peki, nerelere yağmur yağacak? Hava nasıl olacak? İşte, 5 günlük hava durumu tahminleri.

27.06.2019Gündem
Meteorolojiden sıcak hava uyarısı | 5 günlük hava durumu tahminleri

Meteoroloji'den sıcak hava uyarısı | 5 günlük hava durumu tahminleri

Metoroloji'den yapılan değerlendirmelere göre, hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’da kısa süreli sağanak geçişlerinin meydana geleceği ve hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 4-7 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Peki, ilerleyen günlerde hava nasıl olacak? Yağmur yağacak mı? İşte, 5 günlük hava durumu tahminleri.

25.06.2019Gündem
Havalar nasıl olacak Meteoroloji 5 günlük hava durumu tahminleri

Havalar nasıl olacak? Meteoroloji 5 günlük hava durumu tahminleri

Meteoroloji'den yapılan son tahminlere göre, ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Doğu Karadeniz kıyılarında şiddetli sağanak yağış bekleniyor. Yurt genelinde hava sıcaklığında ise herhangi bir değişiklik yaşanmayacak. Peki, ilerleyen günlerde hava nasıl olacak? hangi illere yağmur yağacak? İşte, Meteoroloji'nin verilerine göre il il hava durumu tahminleri.

20.06.2019Gündem
Yağmur yağacak mı İşte 5 günlük il il hava durumu tahminleri

Yağmur yağacak mı? İşte 5 günlük il il hava durumu tahminleri

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre, Kayseri, Sivas, Nevşehir ve Yozgat'ta kuvvetli ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. Meteoroloji'nin açıklamalarının ardından, yurt genelinde yaşayan vatandaşlar havaların nasıl olacağını merak edip araştırmaya başladı. Peki, hava nasıl olacak? Hangi illere yağmur yağacak? İşte, 5 günlük il il hava durumu tahminleri....

13.06.2019Gündem
Meteorolojiden sağanak uyarısı | 5 günlük hava durumu tahminleri

Meteoroloji'den sağanak uyarısı | 5 günlük hava durumu tahminleri

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, Karadeniz, İç ve Doğu Anadolu bölgelerinin belli kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. Ramazan Bayramı tatilini fırsat bilip güzel havanın tadını çıkarmak isteyen vatandaşlar, bu açıklamanın ardından, hangi illere yağmur yağacağını ve önümüzdeki günlerde havanın nasıl olacağını merak edip araştırmaya başladı. Peki, hava nasıl olacak? İşte, Meteoroloji'nin verilerine göre, 5 günlük hava durumu tahminleri.

6.06.2019Gündem
Meteoroloji uyardı: Sıcaklık artıyor | 5 günlük hava durumu tahminleri

Meteoroloji uyardı: Sıcaklık artıyor | 5 günlük hava durumu tahminleri

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmeler göre, hafta başından itibaren Afrika üzerinden gelen sıcak havayla birlikte ülkemizde sıcaklıkların hissedilir şekilde (5-10 derece) artması bekleniyor. Termometrelerin artması ile beraber, vatandaşlar da ilerleyen günlerde havaların nasıl olacağını merak etmeye başladı. İşte, Meteoroloji'nin 5 günlük tahminlerine göre hava durumu bilgileri...

28.05.2019Gündem
Meteorolojiden toz aşımı uyarısı | 5 günlük hava durumu tahminleri

Meteoroloji'den toz aşımı uyarısı | 5 günlük hava durumu tahminleri

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan tahminlere göre, Marmara'nın güney ve doğusu, İç Anadolu'nun batısı ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde, bu akşamdan yarın akşama kadar Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımı bekleniyor. Bazı bölgelerde ise sağanak yağış bekleniyor. Peki, hangi bölgelere yağmur ve toz aşımı gelecek? İşte, Meteoroloji'nin verilerine göre, 5 günlük hava durumu verileri.

22.05.2019Gündem
Hava nasıl olacak | 5 günlük hava durumu tahminleri

Hava nasıl olacak? | 5 günlük hava durumu tahminleri

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Akdeniz'in Toroslar kesimi, Karadeniz Bölgesi'ne sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. Hava sıcaklığı ise güney, iç ve batı kesimlerde azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Peki, önümüzdeki günlerde hava nasıl olacak? İşte, Meteooroloji'nin verilerine göre, 5 günlük hava durumu tahminleri.

18.05.2019Gündem
Meteorolojiden sis uyarısı | 5 günlük hava durumu tahminleri

Meteoroloji'den sis uyarısı | 5 günlük hava durumu tahminleri

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre, Marmara, Karadeniz kıyıları ile Güney ve İç Ege'de, gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor. Bu açıklama ile beraber, yurt genelinde yaşayan vatandaşlar da, havanın önümüzdeki günlerde nasıl olacağını merak etmeye başladı. Peki, hangi havalar nasıl olacak? Hangi illere sis bekleniyor? İşte, Meteoroloji'nin verilerine göre, 5 günlük hava durumu tahminleri

15.05.2019Gündem
Hava nasıl olacak | 5 günlük hava durumu tahminleri

Hava nasıl olacak? | 5 günlük hava durumu tahminleri

Meteoroloji'den yapılan değerlendirmelere göre, hava sıcaklığı iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacak. Batı ve Orta Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyılarında ise yağmur gözlenecek. Bu açıklamalarla beraber, vatandaşlar da hava durumu tahminleri ile ilgili araştırma yapmaya başladı. Peki, hangi illere yağmur yağacak? İşte, Meteoroloji'den alınan veriler doğrultusunda 5 günlük hava durumu tahminleri.

9.05.2019Gündem
Meteorolojiden açıklama - İstanbul, Ankara, İzmir hava durumu

Meteoroloji'den açıklama! - İstanbul, Ankara, İzmir hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün (MGM) yaptığı değerlendirmelere göre ülkemizde yağış beklenmiyor. Yurdun genelinde az bulutlu ve açık bir hava olacağı tahmin ediliyor. Batı bölgelerde zaman zaman parçalı bulutlu hava hakim olacak. Peki, İstanbul, Ankara, İzmir hava durumu nasıl olacak?

8.04.2016Gündem
Bir ilimizde ‘sıcak tatili’ verildi

Bir ilimizde ‘sıcak tatili’ verildi

Yurt genelinde olduğu gibi Kırıkkale’de de kavurucu sıcaklar etkisini sürdürüyor. Sıcak hava dolayısıyla Kırıkkale Valiliğince kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personele 3 gün idari izin verildi.

29.07.2015Ekonomi
Bayramda hava nasıl olacak

Bayramda hava nasıl olacak?

Kurban Bayramı tatilini memleketlerinde ya da tatil beldelerinde geçirmek isteyen vatandaşlar, bayram tatili süresince hava sıcaklıklarının nasıl seyredeceğini merak ediyor. Öte yandan Meteoroloji'den gelen bilgilere göre, Kurban Bayramı'nda sıcak havanın etkili olması bekleniyor. Peki, bayramda hava nasıl olacak?

10.08.2019Gündem
Yağmur yağacak mı  İşte il il 5 günlük hava durumu raporu

Yağmur yağacak mı? İşte il il 5 günlük hava durumu raporu

Meteoroloji'den yapılan değerlendirmelere göre, Marmara'nın güneydoğusu, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun kuzeyinde sağanak yağış bekleniyor. Açıklamanın ardından Türkiye genelinde yaşayan vatandaşlar, hangi illere yağmur yağacağını merak edip internette araştırmaya başladı. Peki, hava nasıl olacak? İşte, Meteoroloji'nin verilerine göre il il hava durumu tahminleri.

12.06.2019Gündem
Hava nasıl olacak Meteorolojiden sıcaklık değerlendirmesi

Hava nasıl olacak? Meteoroloji'den sıcaklık değerlendirmesi

Bahar aylarıyla beraber sıcak havaların kendisini göstermesiyle, vatandaşlar da önümüzdeki günlerde havaların nasıl olacağını merak etmeye başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, doğu bölgelerinde kar yağışının etkisini arttıracağını açıkladı. Peki 26 Mart'da hava nasıl olacak? İşte İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer bölgelere ait hava durumu ile ilgili detaylar...

26.03.2019Gündem
Hafta sonu hava nasıl olacak 9- 10 Şubat il il hava durumu tahminleri

Hafta sonu hava nasıl olacak? 9- 10 Şubat il il hava durumu tahminleri

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmeler, hafta sonu tatili öncesi vatandaşların merak ettiği konu oldu. 9 ve 10 Şubat tarihlerinde havaların nasıl seyredeceğini merak eden vatandaşlar, konuya dair bilgi alma adına araştırmalarına hız verdi. Peki, hafta sonu hava nasıl olacak?

8.02.2019Gündem
İstanbulda hafta sonu hava nasıl olacak İşte Ankara, İzmir ve tüm illerin hava durumu tahmini

İstanbul'da hafta sonu hava nasıl olacak? İşte Ankara, İzmir ve tüm illerin hava durumu tahmini

Hafta sonu için planlama yapmak isteyen vatandaşlar, şimdiden hava durumu araştırması yapmaya başladı. Planlarının aksamasını istemeyen vatandaşlar merakla hava durumunun nasıl seyredeceğini sorguluyor. Peki, hafta sonu hava nasıl olacak? İstanbul ve Ankara'da hava durumu nasıl?

18.05.2018Gündem
Telefonlarınız için en iyi hava durumu uygulamaları

Telefonlarınız için en iyi hava durumu uygulamaları

Şu anki hava durumuna ve tahminlere kolayca bakmanızı sağlayan en iyi 8 uygulamayı seçtik!

1.02.2017Teknoloji
Yılbaşında havalar nasıl olacak 31 Aralık günü kar yağacak mı Meteorolojiden açıklama...

Yılbaşında havalar nasıl olacak? 31 Aralık günü kar yağacak mı? Meteoroloji'den açıklama...

Yılbaşında havaların nasıl olacağı binlerce vatandaş tarafından merak konusu olmuş durumda. Geçtiğimiz yıl, yılbaşı akşamında oldukça fazla yağan kar bu yıl da vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Tüm ülke genelinin kara teslim olması sebebiyle vatandaşlar acaba yılbaşında da kar yağar mı, havalar nasıl olur sorularına yoğunlaştı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamayla yılbaşında havaların nasıl olacağı netleşti. Peki, 31 Aralık'ta İstanbul'da havalar nasıl olacak? Kar yağacak mı? İşte detaylar...

30.12.2016Gündem
Başbakandan önemli açıklamalar

Başbakan'dan önemli açıklamalar

Canlı yayında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Binali Yıldırım, Suriye'deki hava saldırısında üç askerin şehit edilmesine ilişkin, "Nereden kaynaklandı, nasıl kaynaklandı, tekrarı olmaması konusunda da en kesin ve net şekilde uyarılar yapıldı muhataplara." dedi.

24.11.2016Gündem
Arkadaşım kombi

Arkadaşım kombi

Kış aylarının yaklaş-masıyla kombiler yeniden gündemde. Ancak bu kez daha fazla tasarruf çözümüyle. Yeni modeller ve termostatlar, internete bağlanıyor, hava durumunu kontrol ediyor, kullanım alışkanlıklarınızı öğreniyor ve yüzde 37’lere varan tasarruflar gerçekleştiriyor.

22.10.2016Ekonomi
Rastgele değil teknogele

Rastgele değil teknogele

‘Rastgele’ diyerek saatlerce olta başında balık tutmak için bekleyen amatör balıkçılar, artık teknolojinin imkânlarını kullanmaya başladı. Sensörlü oltalardan uzaktan kumandalı botlara kadar birçok teknoloji balık tutmayı kolaylaştırıyor.

1.10.2016Ekonomi
Ramazan ayında hava nasıl olacak

Ramazan ayında hava nasıl olacak

ORMAN ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ramazan ayı boyunca hava durumuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

5.06.2016Gündem
Meteoroloji - İstanbulda hava durumu nasıl olacak

Meteoroloji - İstanbul'da hava durumu nasıl olacak?

Meteorolojinin yaptığı değerlendirmelere göre ülkemizde genellikle hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üstünde seyredecek. Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Diyarbakır, Mardin, Batman ve Siirt çevreleri, Isparta'nın Yenişarbademli, Aksu ve Sütçüler ilçeleri ile Antalya'nın İbradı ve Akseki ilçelerinin az süreli yağmurlu geçeceği belirtiliyor. Peki, İstanbul, Ankara, İzmir hava durumu nasıl olacak? Detaylarda...

6.04.2016Gündem
SMS ile üretim dönemi

SMS ile üretim dönemi

CEP telefonları yeni uygulamalarla, çiftçinin sadece konuştuğu bir teknolojik ürün olmaktan çıkıyor. GSM operatörleri teknolojinin gelişmesiyle beraber sulama aracından, rüzgar gülüne, nem ölçerden, ansiklopediye dönüşüyor.

27.02.2014Tarım
Soğukların anası geliyor

Soğukların anası geliyor

Yurdun büyük bölümünü etkisi altına alan karakışın en sert günü önümüzdeki çarşamba olacak.

23.01.2010Gündem

Yazar Sonuçları

Canını seven hava tahmini yapmasın

Günümüzde bilgi toplumu olan gelişmiş ülkelerde hava tahmini ve hava durumu sunuculuğu yapmak, önemli ve tehlikeli bir iş halini aldı. Ülkemizde ise yaygara serbest!

28.02.2012

Avrupa 5 seviyeli meteorolojik alarm sistemine geçti, ya biz?

Küresel iklim değişimiyle birlikte daha sık fırtınalar, seller, meteorolojik afetlerle karşılaşan 21 Avrupa ülkesi, geçtiğimiz hafta birleşik bir meteoroloji alarm sistemini devreye soktu.

8.04.2007

Hava durumu için en çok takip edilen 10 internet sitesi

Hava durumu meraklılarının kendine göre daha doğru, ayrıntılı ve uzun süreli tahmin veren favori bir internet sitesi var.

29.01.2006

Bayrama soğuk misafir

Yarından itibaren kendini hissettirmeye başlayacak soğuklar bilhassa pazar günü kuvvetlenecek. Marmara’da yağışları yer yer karla karışık yağmur ve kara çevirebilecek. Hava koşulları Trakya’da hayatı olumsuz yönde etkileyebilir.

5.01.2006

Jet akımlarında yolculuk

Jet akımı, çok değil yaklaşık 50 yıl önce hiç kimsenin bilmediği bir şeydi. Fakat bu günlerde, özellikle Amerika’da her akşam TV’de hava durumu programlarının en önemli unsuru haline geldi.

29.11.2004

Hava tahminleri bizde abartılı mı?

KADIKÖY’den okurumuz Ateş Atamer, TV’lerde sık sık gerçeğe uymayan hava tahmin raporları yapıldığını söylüyor. Bir yerde kar yağarken, bir yerde güneş olması nedeniyle insanlar şaşırıyor ve doğal olarak panikliyorlar.

26.11.2004

Dış kapının bilgi mandalı

Telefonlar edip, kısa mesajlar gönderip, e.posta bültenleri dağıtıp haber verdiler; çok büyük bir teknoloji şirketimizin yeni bir ürününün tanıtım toplantısı, sağanak yağış beklendiği için ertelenmiş.

16.10.2004

Sivrisinek pekmezciyi tanırmış

Buğday Dergisi’nde yer alan bir habere göre, Biyo-Gökova Projesi kapsamında ve sivrisinekler ile mücadelenin doğal yöntemleri hakkında yayımlanan kitapçık, GökovaAkyaka’yı Sevenler Derneği tarafından ‘Siz Sivrisinek Üretiyor musunuz?’ başlıklı güzel bir broşüre dönüştürülmüş.

11.07.2004

Başında kavak yelleri esenlerin kavak takıntısı

Eyvah, etrafta yine kavak ağaçlarının pamukçukları uçuşuyor! Yere atılan sigara izmaritleri ve benzeri çöpler, hatta çöp dağları için kimseye küçük bir ceza bile kesilmezken, bir doğa harikası olan pamukçukları nedeniyle koça kavak ağaçları kökünden bilgisizce kesilebiliyor.

23.05.2004

Ereğli-Sever olayının perde arkası nedir

SERAY Sever ve Hakan Yılmaz’ın oynadığı ‘Sevgili Karım’ adlı oyunun Krd. Ereğli’deki gösterisiyle ilgili tartışmalar sürüyor.

29.04.2004