MENÜ

3G

3G ile ilgili tüm haberleri, son dakika 3G haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün 3G haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 38.976 3G haberi bulunmuştur.

3G Haberleri

Cepte Roberto Cavalli estetiği

Cepte Roberto Cavalli estetiği

LG Mobile, süper ince tasarımı, 3G uyumluluğu ve müzik çalabilme özelliğiyle bütün dünyada beğeni toplayan U880 model cep telefonunun ünlü modacı Roberto Cavalli tarafından tasarlanan çok özel bir modelini piyasaya sundu. Geçen kasım ayında piyasaya çıkan LG U880 modeli kısa sürede 1 milyondan fazla sattı. LG Mobile’ın 1 milyon adet satış sınırını geçen dördüncü telefonu olan U880’in Roberto Cavalli tasarımı yeni sürümüyle büyük ilgi görmesi bekleniyor.

16.03.2006Gündem
Turkcell, AB’nin mobil Ar-Ge fonları için kolları sıvadı

Turkcell, AB’nin mobil Ar-Ge fonları için kolları sıvadı

AB 6. Çerçeve Programı’nda mobil Ar-Ge’ye yönelik ALIPRO çalışma grubuna katılan Turkcell’in İçerik İş Alanı ve İş Ortaklığı Yönetimi Bölüm Başkanı Cenk Bayrakdar, "Büyük firmaların öncülük yaparak küçüklerin önünü açması ve bilgi teknolojileri şirketlerinin AB fonlarından yararlanması için farkındalık yaratılması gerekiyor. Mobil alandaki fonların iş ortaklarımız arasında yaygınlaştırılmasına öncülük yapacağız" dedi.

26.03.2006Ekonomi
Avea Alcatelin teklifini kabul etmedi

Avea Alcatel'in teklifini kabul etmedi

Alcatel Teletaş’ın Avea İletişim Hizmetleri A.Ş.’ye "Avea Şebekesi Genişleme ve Değişim Projesi" kapsamında verdiği teklif kabul edilmedi.

4.04.2006Gündem
Avea: Hak tartışması yok, 300 milyon dolar yatırım yapacağız

Avea: Hak tartışması yok, 300 milyon dolar yatırım yapacağız

Avea Genel Müdürü Cüneyt Türktan, bu yıl 250 milyon dolarlık altyapı, 50 milyon dolarlık da sisteme dönük yatırım yapacağını belirterek, "Şirket ve marka iyi durumda. Geldiğimde olgunluğa hazır bir şirket buldum. Bugüne kadar, ’diğer altyapıları kullanma hakkımız var’ tartışması yapılıp, alt yapı yatırımı tamamlanmamış. Biz bu yatırımları yapacağız" dedi.

11.04.2006Ekonomi
Şampiyonluğun yolu Trabzondan geçiyor

Şampiyonluğun yolu Trabzon'dan geçiyor

Sarı lacivertliler, Avni Aker’de kaybettiği 14 sezonda yalnızca 1 kez; 2000-01’de şampiyonluğa ulaşabildi. Buna karşılık, son 8 maçta rakibine yenilmezken, 6 galibiyet, 2 de beraberlik aldı.

28.04.2006Spor
Türkler ’çok fonksiyonlu’ cep telefonu seviyor

Türkler ’çok fonksiyonlu’ cep telefonu seviyor

Nokia’nın görüntülemeden Sorumlu Avrupa Ortadoğu ve Afrika (EMEA) Direktörü Tuula Rytila Uotila, Türkiye’nin önemli pazarlarından biri olduğunu belirterek, "Cep telefonu satışlarında, kamera ve müzik bütün ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de etkili.

29.04.2006Ekonomi
Nokia mobil videoda ‘öncü’

Nokia mobil videoda ‘öncü’

Artık neredeyse her cep telefonda bulunan video kayıt özelliği sürpriz anları kaydetmek ve paylaşmak için mükemmel bir yol olarak biliniyor. Bu telefonlar, video ağır ve hantal video kameraların aksine her zaman yanınızda bulunabiliyor. Ayrıca yeni teknolojilerle kaydedilen videoları işlemek ve dünya ile paylaşmak da artık çok kolay. Nokia tarafından yeni piyasaya sürülen N93 ise, bu alanda katedilen yolun iyi bir örneği olma özelliği taşıyor.

1.05.2006Gündem
Nokia: Dünya pazarı payımız yüzde 35

Nokia: Dünya pazarı payımız yüzde 35

Nokia Türkiye Genel Müdürü Imfred De Jong, Nokia’nın dünyadaki pazar payının bu yılın ilk çeylreğinde geçen yıla oranla 3 puan artarak, yüzde 35’e ulaştığını açıkladı.

9.05.2006Gündem
BRIC’e sizi de bekleriz, T’yi nereye koyacağımızı bilmiyoruz

BRIC’e sizi de bekleriz, T’yi nereye koyacağımızı bilmiyoruz

Uluslararası Para Fonu (IMF) Araştırma Direktörü Raghuram G. Rajan, "Türkiye’nin BRIC (Brezilya, Rusya, Hindistan ve Çin) grubuna katılmasında bir sorun yok. Tek sorun BRIC’in kısaltmasının nasıl olacağı. BRICT mi olur, T başa mı getirilir? İsmi yazma dışında sorun yok" dedi.

12.05.2006Ekonomi
Cep telefonunda 65nm dönemi

Cep telefonunda 65nm dönemi

Cep telefonları gün geçtikçe küçülürken daha fazla özellik içermeye de devam ediyor. Cep telefonları için teknoloji geliştiren Infenion, bu alanda önemli bir gelişmeye imzasını attı. Firma yaptığı bir duyuruda 65 nanometre teknolojisiyle şu ana kadar yapılmış en küçük ve en karmaşık cep telefonu yongasını geliştirdiğini belirtti.

15.05.2006Gündem
Alonsonun ilk Monaco zaferi

Alonso'nun ilk Monaco zaferi

Monaco Grand Prix’inde pole pozisyonu elde eden Schumacher cezalandırıldı, ilk cepte start alan Alonso başladığı gibi yarışı ilk sırada bitirdi. Renault’un İspanyol pilotu böylece Alman şampiyon ile arasındaki farkı 21 puana çıkardı.

28.05.2006Spor
Nokia ve Siemens’ten büyük ortaklık

Nokia ve Siemens’ten büyük ortaklık

Nokia, Siemens ile güçlerini birleştirerek sabit-mobil yakınsaması konusunda yeni bir iletişim devi yaratıyor. Yarı yarıya ortaklık esasına dayanan yeni oluşum, Nokia Networks (İletişim Ağları) Grubu ile Siemens’in sabit ve mobil ağlarda ses ve veri taşımaya ilişkin operasyonlarını içeriyor.

21.06.2006Gündem
TV’li telefon Dünya Kupası’nda

TV’li telefon Dünya Kupası’nda

LG’nin, dünyanın 3G TDMB teknolojisine sahip ilk televizyonlu telefonu V9000, 2006 Dünya Kupası’nda deneniyor. dünyanın 3G UMTS (WCDMA) TDMB teknolojisine sahip ilk televizyonlu cep telefonunu LG-V9000, kupa süresince Dünya Kupası Komitesi üyeleri ve uluslararası medya temsilcileri tarafından denenecek.

22.06.2006Gündem
Telenity, Canvas ürünlerine video servisleri ekledi

Telenity, Canvas ürünlerine video servisleri ekledi

Telekomünikasyon şebekeleri için yeni nesil birleşik servis platformları ve uygulamaları sağlayan Telenity, Canvas Converged Value Added Services (VAS) ürünlerine video kapasiteli mobil telefon kullanıcılarına yönelik çeşitli video servisleri eklediğini açıkladı. Geliştirilmiş kişiselleştirme yeteneğine sahip Canvas VAS ürünleri muhtelif iletişim ağları için multimedya içerik ve servis dağıtımı, entegre mesajlaşma ve konuma bağlı servisler sunuyor.

7.07.2006Gündem
Nokia N70’e bir ödül daha

Nokia N70’e bir ödül daha

Dünyanın en çok satılan 3G/WCDMA destekli multimedya telefonu Nokia N70, her yıl verilen Meffys Mobil Eğlence Ödülleri’nde “En İyi Mobil Eğlence Telefonu” ödülünü kazandı. Nokia N70, web tarayıcısı ve e-posta gibi “smartphone” özelliklerinin yanı sıra, cebe sığan bir ‘eğlence bilgisayarı’ olmasıyla da dikkat çekiyor.<1+> Yeni

12.07.2006Gündem
Kulübeden nefret eder

Kulübeden nefret eder

En iyisini yapmak gibi bir egosu vardır. Bu da zaman zaman başına işler açar. Basit oynadığı maçlarda başarı oranı hemen artar.

2.08.2006Spor Arena
Hızlı ViewSonic VX922 Türkiye’de

Hızlı ViewSonic VX922 Türkiye’de

LCD ve CRT bilgisayar monitörlerinin yanı sıra, LCD televizyon ve diğer görüntüleme ürünleriyle tanınan ViewSonic'in 19 inçlik VX922 LCD monitörü Türkiye'de de satışa sunuldu. Index Bilgisayar tarafından getirilen ViewSonic VX922'nin en önemli özelliği dünyanın tepki süresi en hızlı LCD monitörü olması.

7.08.2006Gündem
Cepte numara taşıma yıl sonunda başlıyor

Cepte numara taşıma yıl sonunda başlıyor

Numara taşınabilirliği konusunda altı aydır çalıştıklarını belirten Telekomünikasyon Kurulu (TK) Başkanı Tayfun Acarer, "Bu konuda sona geldik. Bu cuma günü üç operatörle toplantı yapacağız. Numara taşınabilirliği bu yıl sonuna kadar gerçekleşecek" dedi.

21.08.2006Ekonomi
Türktan: Cepte 3-G için ortak yatırım yapılsın

Türktan: Cepte 3-G için ortak yatırım yapılsın

Üçüncü kuşak (3-G) olarak adlandırılan cep telefonu iletişim teknolojisinin çok pahalı bir teknoloji olduğunu belirten Avea Genel Müdürü Cüneyt Türktan, "Bu konu için operatörler bir araya gelmeli. Bu konunun masa etrafında çözülmesi gerekir ama Telekomünikasyon Kurumu (TK) yol gösterici olmalı" dedi.

29.08.2006Ekonomi
12 Dev Adam CeBITe geliyor

12 Dev Adam CeBIT'e geliyor

Dünya Basketbol Şampiyonası’nda beklenmedik bir başarı yakalayan Türk Milli Basketbol Takımı bugün CeBIT Bilişim Euroasia 2006 Fuarı’nda hayranlarıyla buluşuyor.

6.09.2006Gündem
Birileri hálá ’3G’ diyor numara taşıma gecikiyor

Birileri hálá ’3G’ diyor numara taşıma gecikiyor

Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Karamehmet’in önceki gün yaptığı, ’Cepte 3G büyük değişim yaratacak’ açıklamasına Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Paul Doany’den yanıt geldi. Doany Turkcell’i kastederek numara taşınabilirliğindeki gecikmenin hálá 3G’den bahseden büyük bir operatörden kaynaklandığını savundu.

6.09.2006Ekonomi
Nokia N93 görücüye çıktı

Nokia N93 görücüye çıktı

Mobil iletişim ve multimedya cihazlarında dünya devi Nokia, kullanıcıların hayatına renk katacak birçok yeni ürün ve deneyimi, 5-10 Eylül tarihleri arasında düzenlenen CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı’nda tanıtıyor. Nokia Nseries’in en yeni multimedya bilgisayarı N93 de ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Nokia N93 ile kullanıcıların her günü bir film tadında geçiyor.

7.09.2006Gündem
Türk yazılımcılara Pakistan ve İran’dan görücü geldi

Türk yazılımcılara Pakistan ve İran’dan görücü geldi

İstanbul’da devam eden CeBIT Bilişim Eurosia Fuarı’nda Türk yazılım firmaları da uluslararası vitrine çıktı. YASAD Bölgesi’nde stand açan 24 Türk yazılım şirketi geliştirdikleri teknolojiler ve yenilikçi fikirlerini sergiliyorlar. Fuarda Romanya, Bulgaristan, İran ve Pakistan’dan gelen heyetler, Türk yazılım sektörüyle işbirliği imkanlarını araştırmak için görüşmeler yaptı.

7.09.2006Ekonomi
Mobil içerik için eXchange Platform

Mobil içerik için "eXchange Platform"

VeriPark’ın Ericsson için geliştirdiği Ericsson X Platform, mobil içerik sağlayan şirketler için katma değerli servisler pazarının büyümesini amaçlarken, Türkiye’deki 3G dönüşümünü de destekliyor. Medya kuruluşları, içerik sahipleri, içerik dükkanları ve operatörleri bir araya getirecek olan platform, ortak çalışmanın temel ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verecek şekilde tasarlandı.

14.09.2006Gündem
Yeni Nokia N80 göz dolduruyor

Yeni Nokia N80 göz dolduruyor

Mobil iletişim ve multimedya cihazlarında dünya devi Nokia, İnternet kullanıcılarının hareket halindeyken de Web’deki hizmetlerden uzak kalmamaları için Nokia N80 Internet Edition’ı hazırladı. Bir süredir merakla beklenen Nokia N80 Internet Edition; kablosuz LAN, 4 bant GSM - 3G/WCDMA şebeke bağlantısı ve 3 megapiksel kamera gibi özellikleri bir arada sunuyor.

19.09.2006Gündem
’3G’de geç kaldınız’ gazına gelmeyiz

’3G’de geç kaldınız’ gazına gelmeyiz

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, "Bazıları (3G’de Türkiye geç kaldı, herkes başını aldı gitti) diyor. Böyle laflara benim karnım tok, gaza gelmeyiz" dedi. Telekomünikasyon Kurumu ve Telekom Dünyası Dergisi tarafından, "Genişbant Telsiz Erişim Hizmetlerinin Yetkilendirmesi ve Teknolojik Gelişmeler" konulu bir konferans düzenlendi.

22.09.2006Ekonomi
Samsung 4G’ye öncülük ediyor

Samsung 4G’ye öncülük ediyor

Samsung Electronics kısa bir süre önce gerçekleşen Samsung 4G Forum 2006 etkinliği çerçevesinde, 4G’ye yönelik teknolojisini tanıtmak için deneme amaçlı bir gösteri gerçekleştirdi. Samsung, ayrıca dünyanın ilk aktarma (handover) teknolojisini de tanıttı. Bu teknoloji 100 Mbps’lik süper hızlı mobil iletişimi saatte 60 km hızla giden bir araç içerisinde dahi kesintisiz kılıyor.

1.10.2006Gündem
Schumiden dev atak

Schumi'den dev atak

Dünya Şampiyonluğu için yarışan Michael Schumacher ve Fernando Alonso, Çin Grand Prix’inde ilk iki sırayı alınca, puanları eşitlendi. Şampiyonu, son iki yarış belirleyecek.

1.10.2006Spor
Sametime ile bütünleşik iletişim

Sametime ile bütünleşik iletişim

IBM, uluslararası pazar araştırmaları kurumu IDC’nin raporlarına göre dünyanın en çok kullanılan kurumsal “anında mesajlaşma” yazılımı Lotus Sametime’ın yeni sürümünü piyasaya sundu. IBM’in çeşitli ülkelerdeki 100’e yakın çözüm ortağıyla birlikte geliştirdiği Lotus Sametime 7.5’te gerçek zamanlı, anında mesajlaşma (yazılı sohbet - chat) uygulamasının yanı sıra Web üzerinden konferans ve telefon görüşmesi imkanları da standart olarak sunuluyor.

1.10.2006Gündem
Avea 7650 ’baz’a yükselecek kapsama alanı genişleyecek

Avea 7650 ’baz’a yükselecek kapsama alanı genişleyecek

Avea’nın, yıl sonuna kadar baz istasyonu sayısını 7 bin 650’ye çıkaracağı bildirildi. Avea’dan yapılan açıklamada, sene başında altyapı yatırımlarını hızlandırarak 50 milyon doları sistem iyileştirmesi olmak üzere 300 milyon dolarlık yatırım yapacağını duyuran şirketin, baz istasyonu sayısını ve nüfus kapsama alanını hızla genişlettiği vurgulandı.

17.10.2006Ekonomi
Prof. Alp İstanbul için uyardı

Prof. Alp İstanbul için uyardı

Kent bilimci Prof. Ahmet Vefik Alp, “altımız çürük, üstümüz de uyuşmuş” diyerek olası bir İstanbul depremi konusunda yetkilileri suçladı.

24.10.2006Gündem
Nokia 6288’i tanıttı

Nokia 6288’i tanıttı

Finlandiyalı mobil iletişim cihazları devi Nokia, kayarak açılan kapağı ve yüksek kaliteli video izleme özellikleriyle ön plana çıkan yeni 3G cep telefonu Nokia 6288’i tanıttı. Gerçek zamanlı video paylaşımı ve video zil sesleri indirme imkanı sağlayan Nokia 6288, 3G teknolojisinin tüm avantajlarını sunuyor.

1.11.2006Gündem
İkinci el cepte dünya lideriyiz

İkinci el cep'te dünya lideriyiz

Ericsson Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Yiğit Kulabaş, Türkler'in yüzde 82'sinin yeni cep telefonu kullanmayı tercih ettiğini, Türkiye'nin ikinci el cep telefonu kullanımında ise yüzde 18'lik oranla dünya lideri olduğunu bildirdi.

3.11.2006Gündem
İkinci el cep ve SMS’de dünya lideriyiz

İkinci el cep ve SMS’de dünya lideriyiz

Türkiye ikinci el cep telefonu kullanımında yüzde 18’lik oranla dünya lideri oldu. Haftada bir SMS (kısa mesaj) gönderme de ise Türkiye yüzde 78 ile İsveç’le beraber liderliği paylaşıyor. Ericsson’ın 10 yıldır 20 bin kişi üzerinde yaptığı Ericsson Consumer Lab araştırması ilk kez bu yıl Türkiye’de 2 bin 106 kişi ile yüzyüze görüşülerek yapıldı.

3.11.2006Ekonomi
İnternetten porno görüntüye ’perde’

İnternetten porno görüntüye ’perde’

Başta çocuk pornosu olmak üzere yasalara ve ahlaka aykırı görüntülerin internet üzerinden indirilmesi ve dolaştırılmasının önlenmesi için "perdeleme" geliyor. AKP Milletvekili Gülseren Topuz, bu tür görüntülerin internet üzerinden indirilip yayılmasını tamamen engellemeye dönük olarak yasa teklifi hazırladı.

4.11.2006Gündem
Türk bilişimi 11 milyar dolara ulaştı, ’ortak akıl’ arıyor

Türk bilişimi 11 milyar dolara ulaştı, ’ortak akıl’ arıyor

Toplam 11 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaşan Türk bilişim sektörü, ’ortak akıl’ arayışında. Ankara’da 7-10 Kasım tarihleri arasında Türkiye Bilişim Derneği tarafından düzenlenen Bilişim ’06 etkinliklerinde eğitimden spora bilişim teknolojilerinin girdiği her alan masaya yatırılacak.

5.11.2006Ekonomi
N95: En Yenilerin En İyisi

N95: En Yenilerin En İyisi

Finlandiyalı mobil iletişim cihazları devi Nokia’nın Nseries multimedya bilgisayarları serisindeki en yeni ürünlerden olan Nokia N95, “Popular Science” dergisi tarafından En Yenilerin En İyisi (Best of What’s New) seçildi. Dergi her yıl, 12 kategorideki en önemli 100 teknolojik yeniliği inceleyerek yılın birincilerini seçiyor.

16.11.2006Gündem
’Cep’te verilen bedava tarifeyi borsacılara kiralayan memur var

’Cep’te verilen bedava tarifeyi borsacılara kiralayan memur var

Kamu personeli tarifelerini 1.5 milyon kişinin kullandığını belirten Avea Genel Müdürü Cüneyt Türktan, "Bu tarifeyi ayda bin dakikanın üzerinde kullananlara yazılı uyarı gönderiyoruz. Bu sürenin üzerinde konuşma yapanlar telefonlarını ticari amaçlı kullanıyor. Hattını borsa brokerlarına vererek kullandıranları da duyuyoruz" dedi.

17.11.2006Ekonomi
Cepte üçüncü nesle para harcamayın doğrudan dördüncü nesle geçin

Cepte üçüncü nesle para harcamayın doğrudan dördüncü nesle geçin

Kanadalı ağ iletişim şirketi Nortel Networks’un Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) Başkanı Darryl Edwards, Türkiye’de cep telefonu iletişiminde üçüncü nesil (3G) yerine doğrudan dördüncü nesile (4G) geçilmesi önerisinde bulunarak, "Dünyada hálá en fazla para sesten kazanılıyor. Türkiye, Çin ve Rusya gibi bazı ülkelerde 3G yok. 4G, 3-4 yıl içinde uygulanabilir olacak. Bugün 3G teknolojisine para harcamak ve bu yatırımın geri dönüşünü beklemek çok zor" dedi.

19.11.2006Ekonomi

Yazar Sonuçları

23 Nisan çocukları

ADETA kol kola yürüyorlar. Ve birbirlerinden hiç ayrılmadan 23 Nisan’daki büyük finale doğru koşuyorlar.

3.04.2006

Türklerin güven eksikliği var

Sir Julian Horn-Smith, dünyanın en büyük GSM operatörü, Telsim’in yeni sahibi İngiliz Vodafone’un 2 numarası... The Times’ın "İngiltere’nin En Güçlü 100 Profesyonel Yöneticisi" anketinde 9. sırada...

16.07.2006

Hakemin bardağı boş

ÖYLE bir maç ki, "Bu bardağın yarısı dolu" diyebilirsin. Eğer istersen çevirir, "Hayır arkadaş bu bardağın yarısı boş" diyebilirsin. Maç 6-6 bitebilirdi, 4-4 bitebilirdi.

19.08.2006

Kolaysa gönder

SÖYLEYENLERİN yalancısıyım... Beşiktaş’ta Daum konuşuluyor. Hızını alamayanlar Mustafa Denizli’yi de listeye ekliyorlar.

18.09.2006